Vihkan seda postiteenust, ehk kas tõesti teisiti ei oleks saanud?
#41

Lühikokkuvõte on p.ts ja p.sk kogu selle kulleriteema võtmes. Teinekord mõtled, et vanahea ihunuhtlus kuluks marjaks, a siis saaks ju end Karuksi kombel tornist istumas leida vast.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#42

Olgu vahemärkusena ära toodud üks vana rahvatarkus, mis originaalis käis küll Windowsi op.süsteemi kohta.
Sellega, (olgu see siis Windows, või X firma kullerteenus), on täpselt sama, kui lõbumajaga: Kõik kiruvad, aga ometi kasutavad...
Miks? Sest pole keegi paremat lahendust leidnud... On veel võimalus käega lüüa ja kodus püsida
Vasta
#43

Möni aeg tagasi oli veel nii et ebays pidid sa alati ära märkima kes osutab teenuse,
siis said valida et ostan sealt kes saadab ntx DHLiga aga nüüd selline märge puudub....
Möned kuskil allpool kirjutavad vabatahtlikult ,aga neid väga vähe ............

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#44

Kevadel sai jaapanist, läbi ebay tellitud vanale 550-sele kawale originaal mootori tihendite komplekt. Kuna asi oli originaal, mitte athena järeltoodang, siis sai asi lukku pandud. Vennike viskas paki teele ja ootasin. Ootasin mitu nädalat. Ja ikka ootasin. Lõpuks kirjutasin omnivasse, et kas pakk on süsteemist läbi käinud või ootab millegi taga? 
Selle peale tuli vastus, et pakk juba tagasi saadetud jaapanisse.... 
Põhjuseks olevat see olnud, et kaks teadet väljastatud, aga reageeringut polnud. Kõige veidram oligi see, et ma käisin iga päev hommikul, lõunal ja õhtul postkasti üle. Tööle minnes, lõunal käies ja õdagu koju minnes. Ei midagi. Reklaami puistasin mitu korda läbi, aga ei tuhkagi. Küsisin, et mis nüüd saab, et kas nüüd ongi kaput? Selle peale öeldi, et nemad reaalselt ei saa kontrollida kas teatis jõuab kohale või mitte. Kibekähku kirjutasin siis jaapani kompanioonile, kes kantis raha tagasi, sest tihendikomplekt oli talle selle ajaga vist juba tagasi jõudnud. Veel soovitati omnivast, et kui kuskilt tellida, siis et ma laseks telefoninumbri pakile märkida. Olen seda eelnevalt teinud, on ilusti töötanud. Lihtsalt seekord sattus ehk mingi kräpp juhus ja kõik läks metsa. Seda enam, et nädal poolteist enne väidetavat tagasisaatmist käisin postkontoris teise paki järel ja ´rohkem ei räägitud midagi. Seda enam, et kui sama nimega inimesel on kaks pakki postkontoris, siis lehe esitamisel saad ainult ühe. Mitu korda sedasi olnud, et kui uurima hakkad, ehk on veel midagi, siis ikka otsivad. Aga see ots läks kuidagi väga veidralt tõesti. 

Ja nüüd üks viimane naljakas seik oli W124 diferentsiaaliga. Saksast tellisin 3.91 difri ja mingi moment tekkis telefoni teatis, et seal-seal automaadis on pakk ja ole nüüd hea ja mine järgi. Lendasin kohale, toksisin lotonumbrid sisse ja voilaa. Suur luuk lennutab end lahti. Mõtlesin, et ehk tuli mingi suur, kui kerge vigur.... Ei. Mersu differ. Kõikse raskem ta pole, aga andis seda ikka vedada. Kuid nägu oli naerul ikka korralikult. Mis asja veidraks teeb on see, et tavaliselt sellised suure kaaluga pakid on kuller koju kätte toonud. Aga sain asja kätte ja olen täitsa rahul.

Almost Again
Vasta
#45

(04-10-2017, 09:03 AM)hulgus Kirjutas:  Sellega, (olgu see siis Windows, või X firma kullerteenus), on täpselt sama, kui lõbumajaga: Kõik kiruvad, aga ometi kasutavad...

OT: alati on ju alternatiivsed valikud olemas - läksin kunagi XP pealt üle OS X-le. Siiamaani pole pidanud valikut kahetsema.

Aga Om(g)Niva on suht parandamatu firma, ega seda ennem korda ei saa kui kogu kupatus laiali lüükse või ära erastatakse...
Vasta
#46

(05-10-2017, 10:17 AM)Necro Kirjutas:  Veel soovitati omnivast, et kui kuskilt tellida, siis et ma laseks telefoninumbri pakile märkida.

 Soovitus iseenesest on asjakohane, aga see ei garanteeri veel seda, et mõni tohman selle lugemisega hakkama saaks.
Selleks, et see telefoninumber sinna pakile kindlasti saaks, pange see lisaks telefoni jaoks mõeldud reale ka aadressi reale.
Ei ole veel trehvanud, et sealt realt nummer ära kaoks.
Müüjate ja pakisaatjate hulgas on ka igasuguseid ja ei ole väga harv nähtus eraldi tel. nr. puudumine pakil.
Vasta
#47

Tellisin Eesti  Posti pakiautomaadi süsteemi kaudu paki saatmise Hispaaniasse

https://www.omniva.ee/era/pakk/Iseteenindus

Kõik ilus , interneti teel tellisin , interneripanga makse läks ilusti arvelt maha , sildi sain trükkida ja kena keik , nööriti 30 kg paki eest peaaegu 50 evru

Vedisin paki postkontorisse ja seal mõnus üllatus , postitanted teatavad et sellist triipkoodi neil süsteemis pole ja nad ei saa midagi teha

Kõned klienditeenindusse ja tunde muusika ootamist ka resultaati ei andnud (Pärast kuulsin et klienditeenindus oli kulude optimeerimiseks üle kolitud Jõgevale et vähem palka maksta tuleks)

No mina seda rasket pakki ära ei hakanud vedama ja helistasin veel sinna punkrisse , seal soovitati et tead, kui ikka läbi ei läinud siis lase aga uuesti ja tee uus makse 50.- ja saadki , teise saad tagasi küsida

Tegin ära , ikka ei tunnista , juba sota läinud

Jätsin igaljuhul reedel selle paki posti ja sisse nad seda ei saanudki 

Esmaspäeval lähen posti ja mulle tuuakse tsekk et näe saime saadetud , küsisin mis siis oli , nemad ei tea , hakkas tööle

Pärast sain aga emaili et mina tegin kuritegeliku vea, panin telefoninumbri reale 2 telefoninumbri mis eraldatud komaga, see tõmbas nende süsteemi pange ja kogu moos, ärgu ma enam 2 numbrit pangu

Niiet 2 telefoninumbri sisestamisega võib nende süsteemi segamini lüüa 

2 paki raha lubati ka 30 päeva jooksul tagasi saata , õnneks tuli 6 päevaga
Vasta
#48

Viimased kaks nädalat köik pakid mingi juhuse tahtel tulnud GLSiga ja probleeme pole olnud
aga palju kaagutada ei tohi siis enamasti homme juhtubki midagi Big Grin Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#49

[quote pid='433104' dateline='1507223422']

Esmaspäeval lähen posti ja mulle tuuakse tsekk et näe saime saadetud ,
[/quote]

Big Grin Big Grin Big Grin Läks kadunud asjade maailma.
Vasta
#50

Minu viimane kogemus itellaga (DHL pakk Saksast) on ka kahjuks negatiivne. Pandi siis teele ja trackingu järgi oli 4 päevaga Eestis. Edasi on komöödia. Tracking väidab, et minuga on ühendust võetud paki kättesaamise asjus. Siis on väljastatud mingi kood kättesaamiseks. Edasi on nädal vaikust ja voilaa, saadetis on kohale toimetatud. Sellele järgnes nädal ping-pongi klienditeenindajatega kes viimasel päeval saatsid üleandmis akti koopia, et mida ma vingun, pakk on ju kätte saadud. Vastu said minu ID kaardi koopia kus on ka allkiri ja nad võisid ise veenduda, et aktil olev allkiri ei ole sellele kaugeltki sarnane. Lubasid uurida. Peale mõnda päeva sai nende uurimisest mul isu täis ja meil läks üldaadressile, kust vastas natuke kõrgemal positsioonil olev isik. Palus uurida, et kuna pakk toimetati mul tööle, siis ega kuskil maja peal ei hulgu. Kuigi see on välistatud, lasin ka kaameraid kontrollida. Aktil oleval kellaajal ei ole käinud ühtegi kullerit. Lõpptulemusena paluti saatjal alustada hüvitus protsessi, kuna nemad ei tea kuhu pakk sai. Kuller väitnud, et kõik pakid said isikuliselt kätte toimetatud. Kas paki peal ka telef oli, ma ei tea. Küll aga oli see number üleandmis aktil seega ilmselt oli ka pakil ja süsteemis. Peale seda janti tellisin uue paki aga juba Kuressaarde (eelnev oli siis Tallinna kohta) ja teisip tellitud paki tõi eile kuller ilusti kohale. Ilmselgelt on Itella süsteemis midagi totaalselt mäda, kui pakk saab lihtsalt ära kaduda. Pole kursis, kas neil on ka GPS trackerid autodel aga võiks olla. Oleks kohe näha, kus auto sel kellaajal peatus, kui allkiri anti. Lisaks PIN kood SMS-ga, mis vb teoorias neil ka on aga viimase 3 Itella paki puhul pole mulle ühtegi SMS tulnud. Alati on kuller helistanud, et olen 5-10 min pärast kohal.
   
Vasta
#51

Ju siis läks kellelgi seda pakki vaja, kui juba allkirjad ja muu jälg võltsiti. Ei ole ma mingil juhul ka totaaljälgimise poolt, kuid sellel alal vist teistmoodi ei saa. Loomulikult mõistan, et valdav enamus sel alal töötavad inimesi on ausad, aga kui ka sajast üks kleptomaania all kannatab, langeb halvustav varjutus kogu süsteemile. See on muidugi omakorda eriti loll, kui eelnevast tekib ringkaitse, selle asemel et süüdlane reede õhtul angaari taga kividega ..... loopida.
Vasta
#52

Kui see pakk pahatahtlikult omandati, siis palju õnne. Sees oli 4 uut värvilist toonerit, mis on enamvähem väärtusetud, kuna sobivad vaid kahele 10+a vanale HP printerile. Aga ilmselgelt ei viitsitud eriti selle paki otsimisega tegeleda. Tehniliselt ei tohiks potentsiaalse asukoha kindlaks tegemine just raketiteadus olla.
Vasta
#53

Kunagi keegi tellis kineskoobiga monitori ( kui neid veel müüdi) ja pakendil oli huvitav jälg peal nagu oleks kahvelsõidukiga sisse sõidetud , läbi pakendi muidugi

Kineskoop oli puru ja transpordifirma teatas rõõmsalt et pole tellitud ettevaatliku käsitlemise teenust ja seda monitori ei kompenseerita 

Ma ei tea kuidas asi lõppes aga suht jama lugu oli sest monitar maksis üle 6000 eeq
Vasta
#54

Mõni aeg tagasi kirjutasin siia igati positiivset üllitist, kiitmaks pakiseina teenust, eriti seda va riigifirma oma. Prindid, kleebid, piiksutad, homme käes jne.
Aga ju see oli mingi saatuse sõrm, mis selle postituse kuskile bittide taevasse saatis, sest isegi raal sai aru, et elu ei saa nii ilus olla.
Vaja on siis saata paarkümmend pisipakki kuu jooksul, kunde maksab, enamus läheb O(mniva) seina sisse, mõni üksik Smarti.
Esimesed 5-6 läksid muretult ja siis... puhkepäeva hommikul, kui O klienditeenindus ka puhkab, torkasin 2 pakki seina, piiksutad Omniva saadetud triipe, uks läeb lahti, paned sisse, uks kinni, masin teatab küll, et printida ei saa, aga südames rahu. Õhtul vaatasin jälgimisnumbreid ja rahu läks mööda Sad , teine pakk on süsteemis registreeritud, esimese kohta ei mingit märget?
Esmaspäeva hommikul kõne O klienditoele, kinnitas: Te ei ole pakki seina pannud! Pakuti igasugu huvitavaid variante: äkki unustasite autosse (no kuidas krt ma selle ukse triipkoodig lahti oleks saanud?), äkki panite 2tk korraga? Põhikild oli aga: Äkki viisite kogemata Smartposti?  Big Grin  mida, kuidas??? Meenutan, et printer kvitungit ei väljastanud, seega mingit tõestust ei ole...
Peale mitmendat kõnet, selgitas üks peris viisaka suhtumisega naesterahvas, et jaa... Süsteem ei ole Teie saadetist registreerinud, vaatasime turvakaamerast! et olete tõesti 2 pakki ühekaupa pannud, aga mida pole, seda pole.
Kolme päevaga ei ole süsteem suutnud pakki üles leida, viimased 2p on vaikus. Läks õnneks, et sisu ehk 15€ väärt oli, teise paki sisu juba €€€.

Õppinud vigadest, läksin täna pakke viima, esimene läks kappi, printer väljastas valge paberilehe ja teiste seina panemisest loobusin. O klienditugi soovitas need kohalikku kontorisse üle anda, kust nad samadel tingimustel edastatakse. 
Muidu kena küll, aga sealsed klienditeenindajad ei osanud selle peale A-d, ega O-d öelda. Nii ei saa ja pole võimalik.
Kui triipkood ära piiksutati, siis selgus, et ikka saab küll. See, et ka kontor ei saa saatmise kohta kviitungit printida, ei tulnud enam üllatusena. Õnneks leidusid vanaamoodsad pastakas, paber ja kirjaoskus...
Päeva naelaks oli soovitus: Kui automaadist kviitungit ei saa, siis tõestuseks, et paki olete automaati pannud, võite ju sellest pildi/video teha... Big Grin  tõsiselt või??

Statistika: 10 paki kohta 1 kadunud...

Täiendatud 02.11.
Kui meie Omnivaga pakki otsisime, oli pakk juba kliendil käes Wink
Ehk krt sa aru saad, mis toimub... Eile pärastlõunal, kui mitte öelda õhtul, näitas O jälgimissüsteem vaid reedel 27.10 registreeritud pakki. Kolmapäeval, ca 21.00 tekkis äkki kogu paki liikumise logi, mis näitas, et juba teisipäeval 13.00 on pakk edukalt kohale toimetatud...? Kes, kuidas ja mis hinnaga asja ära toimetas, jääb hetkel teadmata. hää, et niigi läits.

Kolmapäeval kontorist saadetud pakk Viljandisse, oli täna hommikuks edukalt Tallinnasse jõudnud,... ei pane isegi õlgu kehitama.
Vasta
#55

DPDega saab homme jälle vöidelda,postkasti jäetud lipakal seisab et suunati edasi
paketshoppi aga neti trakingus kirjutavad et hoopis pakettsentrumisse tagasi saadetud...

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#56

(23-11-2017, 23:17 PM)impreza Kirjutas:  DPDega saab homme jälle vöidelda,postkasti jäetud lipakal seisab et suunati edasi
paketshoppi aga neti trakingus kirjutavad et hoopis pakettsentrumisse tagasi saadetud...

DPDega seekord läks as üpris kiiresti Cool eelmine neljapäev saatsin saksast paki
Eestisse, paki teekonna skeem kuidagi arusaamatu Saksa,SoomeTurku,Leedu,Eesti
Tallinn kus juba seisab teist päeva..Väga ökonoomne teekond kuidagi Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#57

Teenust kogu raha eest, nad ju tõstavad pidevalt hinda et see euroopa tasemel oleks.

Ja varsti näed teadet et kuller ei saanud kedagi kätte , jättis teale ning 7 päeva pärast- tagasi saatjale ( saatja kulul)
Vasta
#58

Täna tegi minuga DPD mees sellise viguri ,toimetasin öues mingi auto kapoti all.
Nägin silma nurgast et DPD mees tassis garaasi mingi suure kasti,tuli siis scanner
käes minu juurde ja panin talle allkirja kah.. Pärast pakki lähemalt uurides selgus
et selles külakeses sellist aadressi ei eksisteeri,ainult maja Nr6 oli sama.
Homme jälle lisa kohustus kaelas selle paki omaniku välja selgitamine Sad

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#59

Ma olen alati olnud seisukohal, et igas postkontoris, logistika- ja kullerifirmas ning muudes analoogsetes ettevõtetes peaks töötama vähemalt üks kirjaoskaja inimene. See tõstaks oluliselt nende poolt osutatud teenuse kvaliteeti. Kahjuks pole paljudes kohtades seda senini veel tehtud.
Vasta
#60

Ma kasutasin DPD umbes aasta tagasi kui nad lasid igasuguse kuni 30kg eestisisese paki hinna 1.40 peale , siis saatsin pidevalt, praegu jube kirves, konkurendid pakuvad isegi soodsamalt ja ei pea kullerit ootama , kohalik kuller oli mõislik mees , helistas alati ette 

Mingi aeg nad pakkusid euroalustele päris head hinda ja tulid ka kohale lubatud ajal , mingi teise firma autojuhte andis terve päev oodata ja tuli kohale alles 6 telefonikõne peale 

DPD ga seda jama polnud

Aga DPD on prantsuse firma - mis sa sealt siis ikka loodad - ainult kirvest ja ikka kirvest
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne