vanemate igapäevaautode "väljasuremise" tempo
Kusjuures, vaatasin, et maksabki see Ford T nii vähe: https://www.hemmings.com/classifieds/car...62855.html

Taastatud ja puha, väidetavalt 100% originaal.

15k€ eest tõesti sama korralikku M3e ei saa, nende hinnad allles sealt algavad, aga neil algajail differ undab, iste on katki, mootor pisut longab ja roostet on ka.

.
Vasta
Üks vanem igapäevaauto:
http://www.auto24.ee/used/2664683
Otsin infot Brennabor väikemootorrataste kohta.
Vasta
(13-10-2017, 20:30 PM)Jansa Kirjutas: Mõtisklusi samal teemal
https://auto.geenius.ee/uudis/uku-tamper...totoostus/


Oli tore lugemine, ei saa märkimata jätta. 
Autoril on õnnestunud paras pähkel lahti hammustada. Ehk siis mitte rääkida kõike kõigest, vaid kenas ajakirjanduslikus vormis ja emotsionaalses taustas välja tuua põhiküsimus. Miks on vaja kogu aeg uut veel uuemaga asendada ehk kuhu kadusid autod ja asjad, mis on tehtud kestma? 

Ja vastus jääb igaühele endale otsustada.
Kummalt poolt tegelikult tuleb selle suundumuse juhtiv jõud - kas tarbija või pakkuja poolt? 
Kas peamine põhjus ongi üldse finantsiline - "uus on soodsam kui vana", või domineerib ka siin märkamatult inimese loomupärane janu uue järele? Mis pigem järjest kasvab, kui et saab kunagi kustutatud. 
Teine peapõhjus - kiire elutempo - on samuti tarbija valik, mitte tootjapoolne sund. Ja see elutempo nõuab võimalikult vähest tähelepanu auto (või asja) kasutamisega kaasnevatele lisategevustele. Hirm sellest elutempost või mugavuskasvust maha jääda, muudab ostul tehtavaid valikuid.

Ja kui tsiteerida klassikuid, siis saab asja kokku võtta ka ühe onu Remuse jutuseeria loo moraaliga: "Nii on tihti ilmas - võõras võtab teise vara, omanik saab märgi sappa, sootuks süütu kannatab". 
Antud juhul siis "kannatavad" need, kes peavad meelepäraseid Langzeit-autosid ostma ribadekspruugituina ja/või hingehinna eest Big Grin
Vasta
Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: jawa354, 1 külali(st)ne