Keevitusmaskidest (isetumenevad)
#41

http://nagi.ee/photos/photo_sizes.php?id..._id=367741

Ma seda lisa valgust ka proovisin,aga suht mõttetuks lisa vidinaks osutus.Vbl.aint seal tast kasu kus kitsas ja lihtsalt pime,niiet kõikse etem ikka led proze 10w piisab
Vasta
#42

(12-10-2017, 22:33 PM)Marko Kirjutas:  
(12-10-2017, 06:59 AM)maisalup Kirjutas:  Kas neid maski kaitse klaase tehakse ainult plastikust, või on ikka klaasist variante ka olemas? 

Veidral kombel on tänapäeval plast kestvam kui klaas. Just sädemetele.

Mina ,prillipapana Panin juba mitukümmend aastat tagasi tähele ,et plastklaasid ei saa keevitusest rikutud ,klaasprilliklaasid aga kohe karvased.Kas maskiga või ilma ,ikka poeb mingi säde vahele.
Vasta
#43

(12-10-2017, 22:58 PM)linnuke Kirjutas:  
(12-10-2017, 22:33 PM)Marko Kirjutas:  
(12-10-2017, 06:59 AM)maisalup Kirjutas:  Kas neid maski kaitse klaase tehakse ainult plastikust, või on ikka klaasist variante ka olemas? 

Veidral kombel on tänapäeval plast kestvam kui klaas. Just sädemetele.

Mina ,prillipapana Panin juba mitukümmend aastat tagasi tähele ,et plastklaasid ei saa keevitusest rikutud ,klaasprilliklaasid aga kohe karvased.
Sama siin, kandnud prille 45 aastat, aga ... ainult vist ca 20 aastat, mis sellised imeasjad meil on olnud, ei saa mitmekümneks lugeda. OT vanaslaavi keeles oli lausa kolm ajavormi arvukategooriat: ainsus, "kaksus" ja mitmus Big Grin
Vasta
#44

20 ongi mitukümmend(Kui tahad ,siis paarkümmend)Plastklaasid olid ehk varemgi,(pean silmas prilliklaase)PS.Olin vast Paariteist a.ne kui silmad nn. ära pöörasid.sai tollal kartidega jamatud.Määrati võistluste ajaks läätsed,Needki olid vene ajal ainult plastist ,mitte nüüdsed ,silikoonist vms.Kanda sai (tohtis max )2 h.Olid ajad...
Vasta
#45

Honkomees mõtleb ehk enneminevikku? See on tõesti haruldane featuur tänapäeval.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#46

(12-10-2017, 22:26 PM)korvimees Kirjutas:   Tegin maskist välguga ja ilma välguta pilti ka. Välguga pildil oli klaas tume. Kas see tähendab siis ilmselt, et selle maskiga kannatab keevitada küll.

Mingi 3M 360€ maksva maski reageerimis aeg on 1/1000s. Välgu süngi kiirus on seal kusagil 1/180s. Tava välk on üsna aeglane.

See reageerimiskiiruse number alati ei aita. Probleem on pigem selles, et nad ei pruugi alati näha seda mida vaja ja arvavad esimese hooga, et ei ole vaja tumedaks minna ja siis kui avastavad on kerge nähv silma juba saabunud. Parematel maskidel seda nii tihti muidugi ei juhtu. Iinlastel on see mingites tingimustes lausa tavaline.

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta
#47

(12-10-2017, 23:28 PM)Marko Kirjutas:  Honkomees mõtleb ehk enneminevikku? See on tõesti haruldane featuur tänapäeval.

OT 
Eip, vabandust, parandasin ülal ka ära, mõtlesin ikka arvukategooriat (ainsus, mitmus), minu mõistus keeldub 2 lugemast mitmeks, paar ei ole mitu. See vist tuleb sellest, et omal aal sai ülikoolis õpitud selliseid aineid nagu vanavene ja vanaslaavi keel (древнерусский и старославянский), kus oli olemas selline vahetegemine, et on kolm arvukategooriat, mõnedes keeltes on neid veel rohkem (ka kolme ja nelja asja kohta), ka paljudes soome-ugri keeltes on "kaksus" olemas, nt saamidel.

Дво́йственное число́ (лат. dualis) — форма склонения и спряжения, употребляется для обозначения двух предметов, или парных по природе (части тела и т. д.) или по обычаю.
В настоящее время категория двойственного числа существует в семитских языках (например, в арабском и иврите), в трёх славянских (словенском и паре лужицких языков), в некоторых диалектах украинского языка и ряде других языков. На территории России к языкам, использующим двойственное число, относятся хантыйскиймансийскийненецкий, а также саамские языки.
Категория двойственного числа существовала в древних языках индоевропейской семьи и многих других языках. В подавляющем большинстве современных индоевропейских языков двойственное число исчезло, оставив только более или менее многочисленные следы своего существования.
Vasta
#48

Veidi udujuttu ka.

Kunagi kuulus tööülesannete hulka ka pisut TIG keevitamist, siis mulle speedglasi (üks odavamatest) mask jättis õhtuks silmad hellaks. Jaburalt kehva ikka oli ikka TIGiga kasutada. Miski kempomat oli seal ka, sellega oli normaalne.

Kui isikliku TIG aparaadi sain, siis valisin momentselt tavalise maski koos erinevate klaasidega. Klaase küll ülemäära vahetada ei viitsi aga näen 11 tumedusega vabalt 30-100A ilma, et midagi õhtuks tunda oleks. Sellise maski külge muidugi lampi panema ei hakka aga ringi vean siis 2x10W LED prose. Mõned sähvakad olen küll silma saanud aga seda ainult elektroodiga keevitades. Vahel leiab elektrood massi üles kui keevitada ei olnudki plaanis. Big Grin (tänapäevasel aparaadil võiks ka elektroodi käpal lüliti peal olla, võibolla)


Üldiselt kõrvalt vaadates, siis isetumenev käib ka enamustel koguaeg üles/alla, et paremini tulemust kontrollida...



Niisama mõtteid mõlgutades ma ei saa aru miks maskid ja keevitused omavahel ei suhtle. Põleti viidet ju sajandikuga taga ajama ei peaks. Nii kaua kui maskid nii ajast maas, siis mina omale isetumenevat ei ihalda. :Smile Kui just punkti kaupa MIG keevitusega autot kokku ei keevitaks...
Vasta
#49

Bluetooth toega keevitusaparaat ja isetumenev keevitusmask. Võib-olla et hea idee.
Vasta
#50

Kuna tegelen igapäevaselt tig keevitusega ja kasutan speedglas 9100x koos vendi ja filtritega, võin soojalt soovitada maski, hind on muidugi suht karm hobikasutajale. Väidan ka seda et kui saab sellise maskiga sähvakaid silma, on maskil miskit viga või ei ole korektselt seadistatud. Nimelt TIG keevitusega ei reageeri mask vaid tulele vaid ka puht nupu või pedaali vajutusele, isegi kui kaarleek ei teki tumeneb klaas,näiteks kui tõsta pits piisavalt kõrgele ja et ei teki mingitki ühendust  tõmbab klaasi tumedaks. Minul on tumedus 12 me peal ja tundlikust seal 3-5 vahel oleneb kui valge just ümbritsev keskkond on. Kui on rohkem punktimist või lisaainega ettetäitmist  siis panen maski unktimis resiimile et peale nupu või pedaali vabastamist on veel  kuskil 5 sekundit klas õrnalt tumedam enne kui päris heledaks läheb see minumeelest hoiab ka veits silmi ei väsita niipalju kui seda helendavat kohta päevläbi niipalju ei vahi. Eks tig keevitus minumeelest silmi väsitavam kui mig või elektrood,
Vasta
#51

upitaks teemat, mis tänasel päeval isetumenavatest valida
Vasta
#52

(04-06-2023, 00:50 AM)rivo12 Kirjutas:  upitaks teemat, mis tänasel päeval isetumenavatest valida
Millise numbri oled eelarvereale kirjutanud? Peale seda saab kollektiiv soovitama hakata. Natuke on maskides juttu ka Keevituse üldteemas mõned leheküljed tagasi.
Vasta
#53

Mina ostsin omale oksionilt odava poolaka.
Nüüd lisaks ostsin kasutatult 3M speedglasi.

Vahe on silmaga märgatav ja riiulis on nüüd hea ja odav.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#54

(04-06-2023, 10:28 AM)tõnn Kirjutas:  Mina ostsin omale oksionilt odava poolaka.
Nüüd lisaks ostsin kasutatult 3M speedglasi.

Vahe on silmaga märgatav ja riiulis on nüüd hea ja odav.
 Sama tark oleks öelda, et nüüd sõidan zigulliga. 
Millise mudeliga siis neist? Speedglasil on terve rodu erinevaid tooteid. Alates odavjunnidest lõpetades daijoppmismaksvatega...
Vasta
#55

Speedglas 3M 9100/100

Ehk suvaline kasutatud 3M mask on parem kui need odavad hiinakad.

Parem selle poolest et odaval on reageerimisaeg pikem ning kui kaarleek tekib siis väike törts sädet läheb ilma filtrita läbi.

Vähesel keevitusel ei märka kuid kui pikemalt lasta siis silmad hakkavad valutama.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne