ZIM Faeton

Möödund aasta Detsembris, kui Ukrainas käisin, püüdis Ukraina toll mind kinni. Saadi kätte kurjategija, kes oli seadusevastaselt riiki toimetanud sõiduauto ja selle arvatavasti maha müünud ja maksud tasumatta jätnud. Istusin siis kurja ülemusega laua taga ja sunniti seletuskirju kirjutama. Üritasin selgeks teha, et annan teie inimestele tööd ja riiki on toodud 60+ aastane sõiduk. Kutsuti veel suurem ülemus. See sai asjast aru aga seadus on selline ja kõik. Oleks tulnud auto tuua piirile, sõita välja ja 10 min. hiljem tagasi. Ja jälle võib aasta olla. Tulemus protokoll ja 700€ trahvi. Nüüd kui Ukrainasse lähen pean seda protokolli nagu hinge õnnistust kaasas kandma. Kogu aeg küsitakse. Kui näevad, et trahv makstud, lasevad edasi lipata. Vahepeal muudkui pahteldati autot edasi.
   
   
   
   
   
   
Ei viitsi neid pahtelduse pilte enam üles sättida. Aga kontroll oli kõva ja mehed muudkui pahteldasid ja pahteldasid. Zim on ka üks tänamattu auto, neid pisi detaile, mida vaja siluda, nii meeletult palju. Muidugi oleks võinud nii lihtsamalt teha, nagu meil siin tavaliselt, aga mul on juba praeguseks nende vedamiste, konvoide ja trahvide peale pea 2000.-€ läinud, nii et ainult kõrgem kvaliteet tuleb kõne alla.
Vasta

Niisiis nii kaua, kui Belõi Cerkovis Zimmi siluti lasin Dnipros Pjotri juures sisu ära teha. Kõne alla tuli ainult originaal ja ainult originaal materjalid. Pjotril seal üks kuldsete kätega proua, kes mu poisi Tshaikale ka sisu tegi.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Mul neid pilte tuhandeid ja leida õiged üles, kuigi nad teemade alla lahterdatud. Enamus vaja ka vähendada, nii et võta või tõesti sekretär tööle.
Vasta

Ja siis pärast 8-t kuud pahteldamist, läks masin värvi alla. Ise pole näinud tulemust aga mul sealne meister, kes töö vastu võttis oli sõnatu. Ütles, et tahtis ikka natuke norida ka aga millestki polnud külge hakata.
   
   
   
   
   
Auto värv peab kuu aega kivistuma, et mitte kergesti kahjustada. Muidugi katame kokkupaneku ajaks kinni ka. Aga sellest edaspidi. Tänan tähelepanu eest.
Vasta

Ega sa üle ei pinguta. Ei usu, et nad tehasest sellise kvaliteediga välja sõitsid. Ikka robustsemalt Toungue
Vasta

(21-05-2018, 19:35 PM)sfinks Kirjutas:  Ega sa üle ei pinguta. Ei usu, et nad tehasest sellise kvaliteediga välja sõitsid. Ikka robustsemalt Toungue
Noh, loodan, et isakesele Stalinile inspekteerimiseks tehti midagi sarnast. Kuskilt ei leidnud andmeid, kuidas Zimme värviti. Siis võtsime vastu otsuse, värviti nagu GAZ 13-st. Ma ei teagi veel täpselt mitu kihti akrüüli peale pandi, vist 5 - 6.
Vasta

Natuke filosoofiat ka. Kahjuks ei tea auto ajaloost suurt midagi. Tean, et enne Alessandrot oli auto omanikuks keegi Linards Kovalevskis, kes elas Riias Sahharovi tn 27-53. Ja see on kõik. Kui nimetatud seltsimees veel elus on peaks ta üles otsima. Võib-olla saab midagi rohkem teada. ZIM-me müüdi ka vähesel määral erakätesse. Kuidagi raske on uskuda, et mingis asutuses lasti nii põhjalik korrosiooni tõrje teha ja tundub, et autot pole üldse talviti kasutatud. Ma ei tea, kas on mingit võimalust kusagilt välja nuuskida eespool mainitud seltsimehe telefoni number? Muidugi on Auto müügist möödas 22 aastat ja seltsimees võib juba siit ilmast lahkunud olla.
Vasta

Kui saladus ei ole, palju siis Ukrainas see pahteldamine-värvimine odavam tuli?
Vasta

Selline kodanik on Google andmetel olemas. Võib ka samanimelin küll olla. Tema meiliaadress on linards(ät)likor.lv

Facebooki vahendusel on leitavad kaks profiili: https://www.facebook.com/search/top/?q=L...4%BCevskis

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(21-05-2018, 20:06 PM)sfinks Kirjutas:  Kui saladus ei ole, palju siis Ukrainas see pahteldamine-värvimine odavam tuli?
Ütleme, et Eestis tahab sellise kaliibriga spetsialist vähemalt 2000.- € kuus kätte saada. Ukrainas lepivad 500.- USD-ga. Isegi arvestades kõiki neid jante ja vedusid sain üle kahe korra odavamalt kui siin kõige odavam pakkumine oli. Ja ma pole kindel, et kvaliteet oleks sama.
Vasta

(21-05-2018, 20:07 PM)Aspelund Kirjutas:  Selline kodanik on Google andmetel olemas. Võib ka samanimelin küll olla. Tema meiliaadress on linards(ät)likor.lv

Facebooki vahendusel on leitavad kaks profiili: https://www.facebook.com/search/top/?q=L...4%BCevskis

A.
 Tänan, katsun talle kirjutada, eks näe mis vastab. Proovin Vene keeles ladina tähtedega.
Vasta

Saatsin siis Hr. Aspelundi poolt leitud aadressil järgneva kirja. Vaatame mis juhtub.

Dobri den, menja zavut Mati i pishu iz Estonii. Nashol vas address iz Google. Paru let nazad kupil iz Itali ZIM 12, katorõi võ mnogo let nazad tuda prodali. Mr. Alessandro umer 4 goda nazad i mashinu prodali evo rodsvenniki. Paluzil kopiju Latviskovo teh. pasporta, gde hozjaninom Linards Kovalevskis. Zivjote v Riga ul. Sahharova. Jesli eto pravilno, mozete mne davat informaciu o proslem etoi machine. Jesli znajete, komu ranshe prednadlezil.
 
Vlogadaren za maleishuju informaciju. Mati

Loodan, et saab aru.
Vasta

Dr.V.Vasiljev ikka ütleb et alustada tuleb perearstist ja siis ..... .Nüüd tundub küll hilja olema. Mati seda kõikke lugedagi uskumattu. Aga äge. Pea vastu.
Vasta

Kas polstritöödes on originaali tahtlikult eiratud?
   
Pilt originaal, näppimata ZIM-ist
Vasta

(21-05-2018, 20:52 PM)Teping Kirjutas:  Kas polstritöödes on originaali tahtlikult eiratud?

Pilt originaal, näppimata ZIM-ist

Noh, see ka vaieldav asi. Nemad näitasid mulle jälle sellist värvi ja tüüpi materjali ja minu postituses eelnevalt 22 a. tagustest piltidest on hoopis kolmas variant, mis võib ka originaal olla. Kindel on see, et lux Zimmide istmed kaeti sineli riidega või kuis ta Eesti keeles nüüd nimetada.
Vasta

Ma tahtsin pigem juhtida tähelepanu sellele, et klapptoolide kõrval olevad sooja õhu kopsikud on ülaosas riidega ja alt kunstnahast. Siis moodustavad klapptoolid, õhukopsikud, uste alumised osad ja tagaistme alumine osa ühise joone.
   
Vasta

(21-05-2018, 21:24 PM)Teping Kirjutas:  Ma tahtsin pigem juhtida tähelepanu sellele, et klapptoolide kõrval olevad sooja õhu kopsikud on ülaosas riidega ja alt kunstnahast. Siis moodustavad klapptoolid, õhukopsikud, uste alumised osad ja tagaistme alumine osa ühise joone.
 Ma ei saa aru mis nurga alt sa neid lisa istmeid vaatad aga kokkupandavas asendis jääb ju nendest ilusti näha kunstnaha riba.
   
Vasta

Ma pidasin seda pilti silmas
   
Sellel pildil on näha, et õhukopsik on kaetud üleni kunstnahaga.
Vasta

(21-05-2018, 22:27 PM)Teping Kirjutas:  Ma pidasin seda pilti silmas

Sellel pildil on näha, et õhukopsik on kaetud üleni kunstnahaga.
 Kurat jah, saand korraga aru milles küssa. Lasen ümber teha. Tänan tähelepanu juhtimise eest.
Vasta

    Ei taha selle sadulsepa nahas olla. Ma isegi ei tea nüüd, kas postitada veel pilte.
Vasta

(21-05-2018, 22:44 PM)Teping Kirjutas:  Ei taha selle sadulsepa nahas olla. Ma isegi ei tea nüüd, kas postitada veel pilte.
 Ei ole vaja, sain juba asjale pihta ja saatsin alarmi juba Ukrainasse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 4 külali(st)ne