ZIM Faeton
#21

(31-10-2017, 11:56 AM)AsTroSS Kirjutas:  Paraku pean ma sind kurvastama,et nõuka ajal õpetatu ei pruugi reaalse eluga päris ühtida.
...Ah jaa, miks pesti nõuka ajal mootoreid seest?  Rolleyes

Ok, ma kurvastan, aga õpeta siis mind. Mis tänapäeval õli ülesandeks on?

Mootoreid pesti sellepärast, et õlidel puudusid pesevad omadused. Filtrid aga olid olemas ja puhastasid õli. ZILi tsentrifugaalfilter oli vahel nii paska täis, et tsentrifuug enam ei töötanud. Siis lõigati korpus noaga puhtaks, pesti ära, pandi sisse kuivatuspaber ja koostati. Paraku elus kaks elementi sellest jadast jäeti välja ja käis ka.
Muide ka tänapäeval pestakse mootoreid seest. Olen seda ise tihti teinud.
Vabandan ka Formika ees, teema reostamise pärast, aga ei saand mette vaiki olla. Kõik su teemad on nagu bestsellerid ja tahtsin ka neis osaline olla.  Wink   Austus minu poolt.
Vasta
#22

(31-10-2017, 12:52 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kas see "lahtine" kirjutati kere tüübiks või auto margiks?
Margiks pandi GAZ 12 ja keretüübiks lahtine. Mina tahtsin margiks ZIM Faeton või GAZ 12 Faeton ja keretüüp oleks niikui nii tulnud lahtine.
Tegelikult tegu täiesti erinevate masinatega, nii konstruktsioonilt , kui väljanägemiselt. Selgituseks ka erinevate keretüüpide erinevusi. Ehk mis eristab kabrioletti faetonist. Kõige suurem erinevus ongi külgmiste akende puudumine, st. kui kabrioletil saab külgmisi aknaid alla ja üles vändata, siis faetonil see võimalus puudub. Halva ilma puhuks on olemas spetsiaalsed läbipaistvad raamid, mis asetsetakse spets avadesse ja pärast jälle pagasnikusse. Hr Igor tegi oma auto ehitusel kõva prohmaka, nimelt lõikas ta maha suures tuhinas ka esimesed kolmnurk tuulutus klaasid, kuigi kõigil piltidel on näha, et need olid prototüüp ZIM Faetonidel olemas.
Vasta
#23

(31-10-2017, 15:48 PM)motamees Kirjutas:  
(31-10-2017, 11:56 AM)AsTroSS Kirjutas:  Paraku pean ma sind kurvastama,et nõuka ajal õpetatu ei pruugi reaalse eluga päris ühtida.
...Ah jaa, miks pesti nõuka ajal mootoreid seest?  Rolleyes

Ok, ma kurvastan, aga õpeta siis mind. Mis tänapäeval õli ülesandeks on?

Mootoreid pesti sellepärast, et õlidel puudusid pesevad omadused. Filtrid aga olid olemas ja puhastasid õli. ZILi tsentrifugaalfilter oli vahel nii paska täis, et tsentrifuug enam ei töötanud. Siis lõigati korpus noaga puhtaks, pesti ära, pandi sisse kuivatuspaber ja koostati. Paraku elus kaks elementi sellest jadast jäeti välja ja käis ka.
Muide ka tänapäeval pestakse mootoreid seest. Olen seda ise tihti teinud.
Vabandan ka Formika ees, teema reostamise pärast, aga ei saand mette vaiki olla. Kõik su teemad on nagu bestsellerid ja tahtsin ka neis osaline olla.  Wink   Austus minu poolt.
Vana tüübi mootoriltel, näiteks flatheadidel oli passiivne filtreerimine ( aga ta oli olemas  Big Grin ) , kus ainul osa õlist läbis filtri ja valgus uuesti karterisse, lisaks võis olla tsentrifuug

Mootori peakanalis oli ringluses mitte filtreeritud õli.

Kasutati ja on soovitav ka tänapäeval nendel mootoritel kasutada õlisid millel puuduvad pesemise omadused.

Pesuomaduste puudumine soosib "sita" settimist karterisse, loomulikult osa  sitta satub ka filtrisse


Määrimisomadused on omaette teema mille üle me vist ei vaidle.

Nüüd kui kasutada vanakooli mootoris tänapäevast heade pesemisomadustega õli, siis see ei lase "sita" osakestel settida karterisse vaid keerutatakse kogu aeg läbi mootori.
Probleem tekib enamasti vähe liikuvate osade vahel mida määritakse, enamasti nookurid.

Nimelt ringlev fekaal hakkab tasakesti sinna ladestuma ja tekib pindade vahel abrasiivkulumine.

Loomulikult see probleem ei teki üleöö.

Kummaline on ka see,et filtrid ei suuda  hästi pestud "sitta" filtreerida, peseb ka filtrid puhtaks kuna osakesed on liiga väikesed filtrite jaoks.

Kui ei usu minu juttu, tee oma mootritega loomkatseid.

Mul on kogemus ka tänapäevase mootoriga ,kuhu tehas soovitas hüper-super täissünti aga probleemide tekkimisel soovitati "igaks juhuks" mineraali kasutada , mis pisut kehvemini peseb
Vasta
#24

Ettepanek kõikidele "õlipoistele". Tõstame selle õliteema siit eraldi teemasse. See on väärt arutelu ning huvitav ja vajalik teada. Las selle siinse teema peakangelane olla Zim Faeton.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#25

Veel mõned pildid ZIM faetonidest 1949 a. väljalase.
   
   
   
Ja ka hr. Igori prohmakas, puidust kolmnurk aken
   
Vasta
#26

Oi kurat, olen midagi maha maganud, juba ZIM platsis ja töö käib. Piltide järgi seisukord kohutav, nii nagu hr, Formika ise ka tunnistab. Olen sellest Dnipro mehest Pjotrist kuulnud, kes seda autot arvatavasti restaureerib. Ta teeb head tööd aga pole ime et ta aasta kukalt kratsis, kui selle töösse võttis. Sealt piltidelt ei saa õieti aru, mis kohta üles on võetud.
Vasta
#27

Auto on vinge! Mul mingisugistes ürikutes leidub natuke juttu ka selle auto remondist jms kui kunagi vaja.

Õliteemal kirjutavad targad ürikutes nii...

[Pilt: 20171031_174010.jpg]
Vasta
#28

Mis siis ikkagi teeb lahtisest autost faetoni?
Teooria väidab faeton keretüübi eripäraks allalastavate akende ja mugava kokkupandava-lahtiklapitava katuse puudumist.
Samas on (või võivad olla) faetonil siiski nii katus kui aknad selliselt, et neid saab "raja kõrval" (ebamugavalt) paigaldada ja maha võtta.
Kas faetoni jaoks katus peab olema ebamugav või faetoniks saada ka täitsa ilma katuseta, mis on samuti ebamugav ? Smile
Vasta
#29

(31-10-2017, 19:01 PM)TeeTL Kirjutas:  Mis siis ikkagi teeb lahtisest autost faetoni?
Teooria väidab faeton keretüübi eripäraks allalastavate akende ja mugava kokkupandava-lahtiklapitava katuse puudumist.
Samas on (või võivad olla) faetonil siiski nii katus kui aknad selliselt, et neid saab "raja kõrval" (ebamugavalt) paigaldada ja maha võtta.
Kas faetoni jaoks katus peab olema ebamugav või faetoniks saada ka täitsa ilma katuseta, mis on samuti ebamugav ? Smile
 Täpselt, Faetoni katus on ebamugav, teda ei pane peale kiiresti. Lihtsalt rohkem parkimisel ilmastiku kaitse asjandus. Väga laialdaselt kasutusel ennesõja aegses USA kõrbeosariikides ja paraadautodes tänapäevani. Eks ta tootmisse selle ka ei läinud, et Vene oludes kohutavalt ebapraktiline.
Ja muidugi see kokkupandav katus võis puududa täielikult. Nagu tõenäoliselt neil ümberehitatud paraadautodel 50-ndatel. Kahjuks pole leidnud ühtegi pilti, kus ZIM-i paraadautodena kasutati. Moskvas-Leningradis olid selleks ZIS-d.
Vasta
#30

Ma ei arva, et sellel "faetonil" üldse mingit seost keretüübiga on, selle auto puhul. Keegi kirjutas, et on faeton ja nii jäi, ega siis keegi seltsimeestest ei tahtnud rumalaks jääda, et ei tea mis faeton on. Näitena võib tuua "pikapi". Millist autot vene ajal pikapiks nimetati ? Täna teame, et Universaali. Ilmselt tuleb see pikap, englissist "pick up" ehk (peale võtma), mis on ju kastikas.
 
See "ebamugav" paigaldus nüüd küll mingi argument ei ole. Kui seda protseduuri sada ja pluss korda korrata saab see paigaldus väga mugavaks. Kõik uaazikud on siis faetonid või ? Või kui ebamugav peab olema, et oleks piisavalt ebamugav ?

See õige mudeli nimetuse tehnilisse passi saamine haruldasema (kui vw passat) pilli puhul on päris jabur, enne ARK-i minekut tuleb ennast korralikult "relvastada", muidu läheb nii nagu alati. Nende argument on, et ega auto ju sellest ei muutu, ükskõik mis seal kirjas on.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#31

(31-10-2017, 16:31 PM)Formika Kirjutas:  
(31-10-2017, 12:52 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kas see "lahtine" kirjutati kere tüübiks või auto margiks?
Margiks pandi GAZ 12 ja keretüübiks lahtine. Mina tahtsin margiks ZIM Faeton või GAZ 12 Faeton ja keretüüp oleks niikui nii tulnud lahtine.

Minu tagasihoidliku arvamus on et überehitatud autodel jääb margiks ikkagi see millena ta on tehasest väljunud. Äärmisel juhul saaks margiks kirjutada nn Zim Faetoni tehaseprototüüpide margi, aga vaevalt nendele oli üldse mingi tähis välja mõeldud. Põhimõtteliselt on minu kastikaga samamoodi ju- mark on ikkagi GAZ 69 ja keretüübiks on pikap mitte ei ole mark GAZ kastikas Smile

Üks teemaväline küsimus ka- mõned aastad tagasi oli Tartu Motoshowl Levateki väljapanekus ka üks taoline neljaukseline vene paraadmasin, mis auto see oli? Oli vist kohapeal sedaanist tehasejooniste järgi ümber tehtud.
Vasta
#32

(01-11-2017, 10:51 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  
(31-10-2017, 16:31 PM)Formika Kirjutas:  
(31-10-2017, 12:52 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kas see "lahtine" kirjutati kere tüübiks või auto margiks?
Margiks pandi GAZ 12 ja keretüübiks lahtine. Mina tahtsin margiks ZIM Faeton või GAZ 12 Faeton ja keretüüp oleks niikui nii tulnud lahtine.

Minu tagasihoidliku arvamus on et überehitatud autodel jääb margiks ikkagi see millena ta on tehasest väljunud. Äärmisel juhul saaks margiks kirjutada nn Zim Faetoni tehaseprototüüpide margi, aga vaevalt nendele oli üldse mingi tähis välja mõeldud. Põhimõtteliselt on minu kastikaga samamoodi ju- mark on ikkagi GAZ 69 ja keretüübiks on pikap mitte ei ole mark GAZ kastikas Smile

Üks teemaväline küsimus ka- mõned aastad tagasi oli Tartu Motoshowl Levateki väljapanekus ka üks taoline neljaukseline vene paraadmasin, mis auto see oli? Oli vist kohapeal sedaanist tehasejooniste järgi ümber tehtud.

Tartlastel on ZIS-110 faeton.
Vasta
#33

(01-11-2017, 10:51 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  
(31-10-2017, 16:31 PM)Formika Kirjutas:  
(31-10-2017, 12:52 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Kas see "lahtine" kirjutati kere tüübiks või auto margiks?
Margiks pandi GAZ 12 ja keretüübiks lahtine. Mina tahtsin margiks ZIM Faeton või GAZ 12 Faeton ja keretüüp oleks niikui nii tulnud lahtine.

Minu tagasihoidliku arvamus on et überehitatud autodel jääb margiks ikkagi see millena ta on tehasest väljunud. Äärmisel juhul saaks margiks kirjutada nn Zim Faetoni tehaseprototüüpide margi, aga vaevalt nendele oli üldse mingi tähis välja mõeldud. Põhimõtteliselt on minu kastikaga samamoodi ju- mark on ikkagi GAZ 69 ja keretüübiks on pikap mitte ei ole mark GAZ kastikas Smile

Üks teemaväline küsimus ka- mõned aastad tagasi oli Tartu Motoshowl Levateki väljapanekus ka üks taoline neljaukseline vene paraadmasin, mis auto see oli? Oli vist kohapeal sedaanist tehasejooniste järgi ümber tehtud.
Hr. Laanelepp, sa ajad kaks asja segamini. Üks on sinu olukord, kus sa võtsid juba arvel oleva auto ja ehitasid ümber aga teine olukord on see, kus tehasest võetakse uus auto ja enne arvele võtmist ehitatakse teises tehases ümber mingiks eriotstarbeliseks autoks ja alles siis võetakse arvele. Tartus tõenäoliselt oli väljas Hr. Jaanuse ZIS kabriolett, mis oligi sellisena toodetud. Vaata minu GAZ 23 viimaseid postitusi, seal on sellise isendi pilt, kas oli sama.
Vasta
#34

Mind huvitab,kas Faethoni jaoks muudeti ka põhja all talade kuju? Ehk tugevamaks tehtud kere?


Vasta
#35

Tartu ZIS-110 kabriolett on replica. Maanteeametis on ta kirjas on ta kujul ZIS-110B ja lahtine.

Mis puutub Gaz-12 faeton/kabrioletti: ГАЗ-12 с кузовом «фаэтон» — в 1949 году были изготовлены два экспериментальных образца, но до серийного производства доведён не был ввиду трудностей с обеспечением требуемой жёсткости открытого несущего кузова[4].

Kes tahab, saab pikemalt lugeda kahest raamatust:

https://www.retrodetal.ru/detail/905-12/

https://www.retrodetal.ru/detail/905-gaz/

Mis sõja/remonditehaste toodangusse puutub, siis nende jaoks ei hakanud keegi tootma eraldi lahtisi keresid, need sündisid ikka vaid kinniste masinate/kerede baasil. Nende tehnilised passid sisaldasid aga tont teab mida.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#36

(01-11-2017, 13:16 PM)Aspelund Kirjutas:  Tartu ZIS-110 kabriolett on replica. Mis iganes kujul ta praegu arvel/kirjas on, on auto valmistaja veenmisoskuse tulemus.

Mis puutub Gaz-12 faeton/kabrioletti: ГАЗ-12 с кузовом «фаэтон» — в 1949 году были изготовлены два экспериментальных образца, но до серийного производства доведён не был ввиду трудностей с обеспечением требуемой жёсткости открытого несущего кузова[4].

Kes tahab, saab pikemalt lugeda kahest raamatust:

https://www.retrodetal.ru/detail/905-12/

https://www.retrodetal.ru/detail/905-gaz/

Mis sõja/remonditehaste toodangusse puutub, siis nende jaoks ei hakanud keegi tootma eraldi lahtisi keresid, need sündisid ikka vaid kinniste masinate/kerede baasil. Nende tehnilised passid sisaldasid aga tont teab mida.

A.
Tartu ZIS-st ei tea ma midagi, arvasin, et kuna selle kabriolett variant oli tootmises, ei olnud vaja sellist ümberehitust ette võtta.
Mis puutub Vene sõjaväe autodesse, siis see oli riik riigis ja kas neil üldse tsiviil auto passe oli. Sõjaväes käinuna ja ka uudismaal, polnud meil küll mitte midagi. Tõenäoliselt antud isendile väljastati esimene tehn. pass, kui ta sõjaväe arvelt läks sovhoosile. Tookord asi nii punktuaalne ei olnus ja mingeid keretüüpe passi ei märgitud. Tõenäoliselt oli passis ainult GAZ 12
Vasta
#37

Vabandust, vaatasin oma ZIL-i Nõuka aegset passi. on olemas kertüüp ZAKRÕTÕI ehk kinnine, järelikult sellele variandile kirjutati passi OTKRÕTÕI, ehk lahtine. Jõudsimegi selle LAHTISE juurde tagasi, nii et kõik algupärane ja õige, kaevata pole kellelegi.
   
Nii et teema pealkiri oleks pidanud olema mitte ZIM Faeton vaid ZIM Lahtine
Vasta
#38

Lugesin teema uuesti põhjalikult läbi ja kas tõesti ainult 4 autot maailmas. Muidugi selles Ukraina videos märgib see sinu tuttav, et tal (ainuke) maailmas. Kui nii, siis see küll kõva sõna. Ainult raske hinnata, kas neid uuelt pealt ümberehitatuid autosid võetakse replikate pähe või ei. Samas on maailmas palju tehaseid, kes tegelevad uute autode ümberehitusega (BMW; Mersedes jne) ja neid autosid hinnatakse palju kõrgemalt. Kui vaadata videost seda sinu auto saatusekaaslast, siis näeb seal palju prohmakaid ja möödapanekuid. Kas või juba sellega, et tehasest tulid kõik ZIM-d välja puitimitatsiooniga armatuurlaudadega ja aknaäärtega.
Vasta
#39

(01-11-2017, 17:53 PM)sfinks Kirjutas:  Lugesin teema uuesti põhjalikult läbi ja kas tõesti ainult 4 autot maailmas. Muidugi selles Ukraina videos märgib see sinu tuttav, et tal (ainuke) maailmas. Kui nii, siis see küll kõva sõna. Ainult raske hinnata, kas neid uuelt pealt ümberehitatuid autosid võetakse replikate pähe või ei. Samas on maailmas palju tehaseid, kes tegelevad uute autode ümberehitusega (BMW; Mersedes jne) ja neid autosid hinnatakse palju kõrgemalt. Kui vaadata videost seda sinu auto saatusekaaslast, siis näeb seal palju prohmakaid ja möödapanekuid. Kas või juba sellega, et tehasest tulid kõik ZIM-d välja puitimitatsiooniga armatuurlaudadega ja aknaäärtega.
  Sellest video tegemisest on 4a möödas, täna tunnistab Igor ka nelja auto olemasolu. Rohkem pole me interneti avarustest ega kuskilt mujalt leidnud. See Moskvas kinnises kogus olev must eksemplar on müsteerium, keegi ei tea, kas ta on tänapäevane arendus või ka kunagine paraadauto. See teine Venemaal olev 1955 a paraadauto on küllaltki halvasti tehtud nägijate sõnul. Mindud on kergemat teed, kere lapitud ja pahteldatud. Värvimine pole ka teab mis klassist. Aga selle suhtes Sfinks sa eksid, et kõikide ZIMide sisu värviti puitimitatsiooni. Valmistati u. 1000 taksot, GAZ 12A, mis olid kunstnahaga kaetud istmetega ja kere värvi armatuuriga ja u. 2000 sanitaarvarianti GAZ 12B, mille armatuurid olid valged. Samuti tehti sõjaväe jaoks teadmata arv kaitsevärvi autosid ja nende armatuurid olid sama värvi. Kuidas ma julgen seda väita, aga minu auto oli algselt kaitsevärvi, seda sain aru, kui olin uste polstri eemaldanud. Samuti hõõrusin liivpaberiga oma armatuurlauda ja seal oli peale krunti samuti roheline värv, mis hiljem oli valge katte saanud. Mis puutub vaidlusse, kas minu auto on replika või mitte, siis toon ühe näite. Tehases valmib uus veok, teine tehas ostab selle ja ehitab tuletõrje autoks. Mis see siis on???
Vasta
#40

Filmis "Briljantkäsi" on lõpukaadrites ka lahtine sõiduk - ZIM?

https://www.youtube.com/watch?v=B-iVfLX2tvY

1:37:43
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne