ZIM Faeton
#61

Sirvisin oma vanu pilte ja leidsin mõned, mis sai tehtud 3 suve tagasi, kui noorem poiss veel ülikoolis käis ja sai ZIM-i sillad ja amordid ära renoveeritud. Pilte on palju, kuid pole saanud midagi tagasilla renoveerimisest ja tagavedrude tegemisest, kuid nendest pole ka tähtsust, sest nagu eespool mainisin, mõned olid katki, sai keevitatud aga nüüd tellisin uued. Tõenäoliselt tegin ka tagasillast pilte aga vist telefoniga ja koos sellega läksid ka need looja karja. Igatahes tegin mingi valiku. Fotokaga tehtud pildid on liiga suured, et siia üles panna ja nende ülespanek ja vähendamine on jube tüütu ettevõtmine.
Esiteks siis esisild.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Teen väikese vaheaja. Kopp tuli ette.
Vasta
#62

Jätkame siis esisilla teemal, mis sai viimasu pulgani lahti harutatud, keevitatud lihvitud ja uute juppidega komplekteeritud.
   
   
   
   
   
   
   
   
Lahti kistud ja renoveeritud said kõik amordid ja roolisüsteem.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Järjekord läks tiba sassi. Aga noh aimu saab.
Vasta
#63

Ja lõpuks siis valmis, komplekteeritud esisild.
   
Vasta
#64

Üldiselt kah natuke ZIM-de renoveerimisest. Olen saanud huvilistelt palju tagasisidet ja tuleb välja, et Eestimaal küllalt hulga selletüübilisi masinaid tegemisel ja mõnedel tegemise ootel. Näiteks külastasin mõnd aega tagasi üht kaasmaakondlast, kes endale 3 ZIM-i koju tassinud ja loodab  ühel päeval neist ühe korraliku kokku ehitada. Kahe ZIM-i omanikuna võin öelda, et need entusiastid on valinud endale kõige raskema pealesõjaaegse Vene mudeli taastamise. Esiteks ZIM-e tehti seal kuskil 20 000, neist tänapäeval on alles mitte rohkem kui 1000 eksemplari. Auto mille tootmine lõpetati pea 60 a. tagasi ja mida praktiliselt erakätesse ei müüdud. Seega pole suurt lootust saada midagi kusagilt. Juppe toodavad mõned Ukraina kooperatiivid, sisuliselt käte vahel, kuna nõudmine on väike, siis mingitest stantsidest ja automatiseerimisest ei saa juttugi olla. Ka pole ukrainlased enam nõus 200 $ kuupalgaga töötama ja nii nende osade hind ainult kerkib. Kuigi midagi pole võimatut, siis näitena kogu ZIM-i kroomi komplekt, kui tootjate käest osta, maksab tänapäeval 10 000 €, kui kasutada vahendajaid (Retrodetail, Avtoclassika) siis veel hulga rohkem. Kui tahta teha auto väga kõrgeid nõudmisi arvestades (st. mitte lappida), siis tuleb arvestada plekitöödeks ka meeletud summad, sest midagi pole saada, kõik detailid tuleb plekksepal käte vahel valmis teha. Selle töö hind oleneb muidugi paljustki auto enne restaureerimist olevast seisukorrast. Minu Faetoni seisukord on väga närune, vedas, et sai Riiast veel ülikorralikud uksed ja poolpidused tagatiivad, muidu oleks seis väga nutune. Ja siis veel pahteldamine ja värvimine. Sellisel autol, minu nõudmisi arvestades min 10 000€ + sisu värvimine puitimitatsiooni 3000€ + pindade ettevalmistamine. + sisu koos materjalidega ja lugematul hulgal pisiosasid. Mootor, hüdromuhv, käigukast, sillad, summuti. Ühesõnaga, kui arvestamatta oma panust ja selle suurust pole võimalik ZIM-i renoveerida alla 50 000 €, tegelikkuses kerkib see summa 70 000 €-ni.
Vasta
#65

(04-11-2017, 16:27 PM)Formika Kirjutas:  Üldiselt kah natuke ZIM-de renoveerimisest. Olen saanud huvilistelt palju tagasisidet ja tuleb välja, et Eestimaal küllalt hulga selletüübilisi masinaid tegemisel ja mõnedel tegemise ootel. Näiteks külastasin mõnd aega tagasi üht kaasmaakondlast, kes endale 3 ZIM-i koju tassinud ja loodab  ühel päeval neist ühe korraliku kokku ehitada. Kahe ZIM-i omanikuna võin öelda, et need entusiastid on valinud endale kõige raskema pealesõjaaegse Vene mudeli taastamise. Esiteks ZIM-e tehti seal kuskil 20 000, neist tänapäeval on alles mitte rohkem kui 1000 eksemplari. Auto mille tootmine lõpetati pea 60 a. tagasi ja mida praktiliselt erakätesse ei müüdud. Seega pole suurt lootust saada midagi kusagilt. Juppe toodavad mõned Ukraina kooperatiivid, sisuliselt käte vahel, kuna nõudmine on väike, siis mingitest stantsidest ja automatiseerimisest ei saa juttugi olla. Ka pole ukrainlased enam nõus 200 $ kuupalgaga töötama ja nii nende osade hind ainult kerkib. Kuigi midagi pole võimatut, siis näitena kogu ZIM-i kroomi komplekt, kui tootjate käest osta, maksab tänapäeval 10 000 €, kui kasutada vahendajaid (Retrodetail, Avtoclassika) siis veel hulga rohkem. Kui tahta teha auto väga kõrgeid nõudmisi arvestades (st. mitte lappida), siis tuleb arvestada plekitöödeks ka meeletud summad, sest midagi pole saada, kõik detailid tuleb plekksepal käte vahel valmis teha. Selle töö hind oleneb muidugi paljustki auto enne restaureerimist olevast seisukorrast. Minu Faetoni seisukord on väga närune, vedas, et sai Riiast veel ülikorralikud uksed ja poolpidused tagatiivad, muidu oleks seis väga nutune. Ja siis veel pahteldamine ja värvimine. Sellisel autol, minu nõudmisi arvestades min 10 000€ + sisu värvimine puitimitatsiooni 3000€ + pindade ettevalmistamine. + sisu koos materjalidega ja lugematul hulgal pisiosasid. Mootor, hüdromuhv, käigukast, sillad, summuti. Ühesõnaga, kui arvestamatta oma panust ja selle suurust pole võimalik ZIM-i renoveerida alla 50 000 €, tegelikkuses kerkib see summa 70 000 €-ni.
See jutt on päris õige. Ka minu tutvusringkonnas on paar autofanaatikut ja üks neist teeb just Zimmi. Vist läheb juba 10nes aasta aga värvist pole kaugemale jõudnud. Eks see kere sai ka omal ajal lihtsalt lapitud. Raha tal ei ole, et juppe osta. Kogu kroom tahab vahetust, vanad mõlkis ja roosteauke täis.  Klaaside ja usteklaaside tihendid, iluliistud olematud. Muudkui praalib, et selliste hullude hindadega ta küll juppe ostma ei hakka, küll saab odavamalt aga pole saanud. Ainult kallimaks lähevad. Nüüd on auto vist seisnud 7 aastat. Kõike tehti kui säästu projekti, värv juba mullitab mitme koha pealt. Veel mõni aasta ja Kuusakoskisse.
Vasta
#66

Üks neetikumist silma jäänud pilt: 
[Pilt: 12.jpg]
Vasta
#67

Ma võiks vanduda, et olen kuskil osta oksjonil näinud kunagi tuikat krundi all ZIMi kapotti ja mingeid tiibasid suht koht olematu hinnaga. Nõukogude inimese garaazist leiab ikka ulme asju, mida reaalsuses kellelgi kunagi vaja ei läinud. Ei kujutaks ette, et kuskil mujal peale endise nõukogude liidu vedeleb mõnel suvalisel inimesel garaazis näiteks tutikas tühi tehase liini kere või nt 50 ühe automudeli küljekarpi või mis iganes muud juppi

Pooltaastatud Zim projekti kohta: Isegi 10 kordse emexi hinnaga ZIMi võtaks küll endale ligi küll. Kasvõi, et mingi rodi projekt teha, ala Icon derelict seeriate kanti. Siiski mulle tundub, et isegi täielikult ratsitud ja roostes autod, mida elu sees originaaliks taastada pole võimalik on 5 kohaliste hinnasiltidega.
Vasta
#68

Kas roolikarpi läks vana tuntud Tad-17i või midagi läänelikku? Soovitan esisilla osad korralikult ära määrida ZIMil. Määrdeaine valiku osas ise eelistan Mannoli määrdeid. Kuid võib ka midagi muud panna,mis on kvaliteetne. Ilmselt see lahtine ZIM eriti sõitma ei hakka aga kui kõik korralikult sissemäärida ei ole edaspidi ka probleeme. Tüüpviga nendel esisildadel on see,et lastakse määrimised üle ja siis tekivad mehised lõtkud igale poole.


Vasta
#69

(04-11-2017, 14:58 PM)Formika Kirjutas:   Fotokaga tehtud pildid on liiga suured, et siia üles panna ja nende ülespanek ja vähendamine on jube tüütu ettevõtmine.

Nõus. Oli ikka mitu tundi iga suure foto avamist, ümberseadmist, salvestamist enne kui sain sõbra käest vihe vabavara programmile, mida olen aastaid kasutanud:
https://www.fookes.com/easy-thumbnails

Suhteliselt lihtne programm, sead paika parameetrid (näiteks 800*600 pikslit) ja valid välja kataloogi, kus suured pildid asuvad. Valida saad kas ümberkirjutuse ("Add nothing") või koopiad ("Add prefix" või "Add suffix") ning valid kas konkreetse pilidi "Make" või kõik pildid kataloogis "Make all". Natuke ragistab ja sobivas mõõdus pildid valmis.
Vasta
#70

(08-11-2017, 12:59 PM)robi Kirjutas:  
(04-11-2017, 14:58 PM)Formika Kirjutas:   Fotokaga tehtud pildid on liiga suured, et siia üles panna ja nende ülespanek ja vähendamine on jube tüütu ettevõtmine.

Nõus. Oli ikka mitu tundi iga suure foto avamist, ümberseadmist, salvestamist enne kui sain sõbra käest vihe vabavara programmile, mida olen aastaid kasutanud:
https://www.fookes.com/easy-thumbnails...
samas lihtne vabavara, millega saab ka kõik korraga vähendatud on ka http://www.irfanview.com/ - saab määrata kas suuruse baitides, pikslites või vähendamise %, ümber nimetada jne jne Ise avan alati kõik pildid selles proges ...
Vasta
#71

(08-11-2017, 13:14 PM)honkomees Kirjutas:  
(08-11-2017, 12:59 PM)robi Kirjutas:  
(04-11-2017, 14:58 PM)Formika Kirjutas:   Fotokaga tehtud pildid on liiga suured, et siia üles panna ja nende ülespanek ja vähendamine on jube tüütu ettevõtmine.

Nõus. Oli ikka mitu tundi iga suure foto avamist, ümberseadmist, salvestamist enne kui sain sõbra käest vihe vabavara programmile, mida olen aastaid kasutanud:
https://www.fookes.com/easy-thumbnails...
samas lihtne vabavara, millega saab ka kõik korraga vähendatud on ka http://www.irfanview.com/ - saab määrata kas suuruse baitides, pikslites või vähendamise %, ümber nimetada jne jne Ise avan alati kõik pildid selles proges ...

oleneb fotokast,aga veel lihtsam on fotokas seadistada väiksemaid pilte tegema nagu endalgi tehtud.
Vasta
#72

(08-11-2017, 13:14 PM)honkomees Kirjutas:  samas lihtne vabavara, millega saab ka kõik korraga vähendatud on ka http://www.irfanview.com/ - saab määrata kas suuruse baitides, pikslites või vähendamise %, ümber nimetada jne jne Ise avan alati kõik pildid selles proges ...

Mitte päris vabavara. Kodus, koolis, muuseumis, raamatukogus ... võid vabalt kasutada.
Tööarvutis, tööjuures e. kommertskasutuseks tuleb registreerida ning tasuda eurosid või dollareid.

sai vist kõik öeldud
Vasta
#73

(08-11-2017, 19:13 PM)muska71 Kirjutas:  oleneb fotokast,aga veel lihtsam on fotokas seadistada väiksemaid pilte tegema nagu endalgi tehtud.

see fotokasse väiksemate piltide seadistamine võib kunagi kurvalt kätte maksta, eriti kui peaks soov olema kunagi hiljem pildilt mõnda olulist detaili leida Smile kasutage parem irfanviewd. sellega on tõepoolest väga lihtne pilte muuta ja originaalne kõrgresolutsiooniga, detailne pilt jääb sulle ka vajadusel alles.
Vasta
#74

Paistab, et ZIM on Ukrainas ikka tõsiselt ja lõplikult ette võetud. Suurt virisemist kah enam pole. Kaks plekkseppa teevad 8h päevas. Palusin iga nädalast raportit ja üksikasjalisi pilte, et veenduda minu kõrgete nõudmiste täitmist. Nõudmised olid sellised, et kuskil ei tohi olla kahekordseid plekke, välja arvatud tehase poolt ette nähtud liitekohad. Kõik roostes kohad tuleb välja lõigata ja asendada uute plekkidega, millesse tuleb sisse soonida igasugu sooned, nagu nad originaalis ette nähtud on. Kogu pealmine rooste tuleb eemaldada ja kruntida. Rangelt tuleb jälgida 1948 a. Faetoni tehase jooniseid. Öeldi, et kere on nüüd ka lõplikult paigas. Kõik mõõdud klapivad. Homme, 10-ndal Nov., saab täpselt kuu aega täis tööde algusest. Paistab, et tänaseks on kõik ukse postid renoveeritud. Saadeti 50 väga detailset pilti. Siia kõiki ei pane, 18-st aitab. Panen kahes jaos, muidu võib käest minna.
   
   

[attachment=66217]
   
   
   
   
   


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#75

Eelmises postituses läks piltide järjekord küll sassi.
   
   
   
   
   
   
   
   
   
Noh, loodan, et mingi ülevaade olemas.
Vasta
#76

(09-11-2017, 11:36 AM)Formika Kirjutas:  Eelmises postituses läks piltide järjekord küll sassi.

Noh, loodan, et mingi ülevaade olemas.

Enne eelmise postituse piltide järjekorra õigeks sättimist oli seal ka üks foto, kus paistis osaliselt tagumine küljeaken, mida nagu faetonil ei tohiks olla. Kas masin oli siis oma tsiviilkasutuse perioodil tagasi kinniseks ehitatud?

When I die, I want to go peacefully sleeping, like my grandfather did. Not screaming, like the passengers in his car.
Vasta
#77

(09-11-2017, 12:22 PM)Marcello Kirjutas:  
(09-11-2017, 11:36 AM)Formika Kirjutas:  Eelmises postituses läks piltide järjekord küll sassi.

Noh, loodan, et mingi ülevaade olemas.

Enne eelmise postituse piltide järjekorra õigeks sättimist oli seal ka üks foto, kus paistis osaliselt tagumine küljeaken, mida nagu faetonil ei tohiks olla. Kas masin oli siis oma tsiviilkasutuse perioodil tagasi kinniseks ehitatud?
 Ei olnud katust, aga ma siin mainisin, et auto oli nii kõver, ehk kokku vajunud ja et teda õigetesse mõõtmetesse saada võeti mõni aasta tagasi maha lõigatud Igori auto katus ja üritati selle abil õiged mõõdud kätte saada. Alguses ei tehtud pilte ka ja ega nad väga oma köögipoolt näidata ei taha. Siiski paar pilti mul on.
   
   
   
   
Vasta
#78

(09-11-2017, 13:37 PM)Formika Kirjutas:  
(09-11-2017, 12:22 PM)Marcello Kirjutas:  
(09-11-2017, 11:36 AM)Formika Kirjutas:  Eelmises postituses läks piltide järjekord küll sassi.

Noh, loodan, et mingi ülevaade olemas.

Enne eelmise postituse piltide järjekorra õigeks sättimist oli seal ka üks foto, kus paistis osaliselt tagumine küljeaken, mida nagu faetonil ei tohiks olla. Kas masin oli siis oma tsiviilkasutuse perioodil tagasi kinniseks ehitatud?
 Ei olnud katust, aga ma siin mainisin, et auto oli nii kõver, ehk kokku vajunud ja et teda õigetesse mõõtmetesse saada võeti mõni aasta tagasi maha lõigatud Igori auto katus ja üritati selle abil õiged mõõdud kätte saada. Alguses ei tehtud pilte ka ja ega nad väga oma köögipoolt näidata ei taha. Siiski paar pilti mul on.
 No, kurat lasknud siis katus kohe peale keevitada, saanuks meie kliimasse hea kirikus ja pulmaskäimise auto. Muidugi Faeton ka hea pulmaauto aga meil see fekaal suusailm kogu aeg ja see katuse panek nõuab trenni ja üksinda vist tülkas ka. Võtad pruudi appi, Eesti naised tänapäeval hakkajamad kui mehed.
Vasta
#79

(09-11-2017, 22:14 PM)sfinks Kirjutas:   No, kurat lasknud siis katus kohe peale keevitada, saanuks meie kliimasse hea kirikus ja pulmaskäimise auto. Muidugi Faeton ka hea pulmaauto aga meil see fekaal suusailm kogu aeg ja see katuse panek nõuab trenni ja üksinda vist tülkas ka. Võtad pruudi appi, Eesti naised tänapäeval hakkajamad kui mehed.
  Igori autol nägin seda katuse paneku nalja pealt. Selle aasta kevadel Kiievi autonäituse ajal kiskus väga pilve ja siis Igor koos Peteriga lippasid pagasi vahet, kõigepealt need aknaraamid, siis harutada lahti katus, kinnitada. Käis eest mingite kruvidega. Kahekesi 5 min. küll läks. Üksinda no vähemalt topelt. Muidugi kui harjutada ja kõik kättesaavas kohas paned ka mõne minutiga üksi peale. Aga Faetonist ma ei loobu. Zimme on vast paarkümmend Eestimaal aga arva ära palju ZIM Lahtisi. Smile
Vasta
#80

Ukrainlased on vist pilditegemist tõsisemalt võtnud, nüüd saadetakse juba päevatöö raporteid.
   
   
   
   
Eelviimasel pildil on näha kui kõvasti põhja on lapitud - vähemalt neli kihti.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne