ZIM Faeton
Ma teadsin seni, et dünamo on ilma alalduseta alalisvoolu allikas. Generaator nõuab eraldi alaldit ehk dioode või vanasti seleenalaldit, sest toodab vahelduvvoolu. Mõlemal muidugi regulaator pinge ja voolu reguleerimiseks.
Инвалид информационной воины.
Vasta
Natuke ka ZIM-i kallal tegutsetud, kuigi kuum ilm ei soosi garaazilist tegevust. Külge sai spidokas ja kell. Esiuksed ka klaasitõstukid külge.
   
Vasta
(29-07-2018, 17:55 PM)aavu Kirjutas: Ma teadsin seni, et dünamo on ilma alalduseta alalisvoolu allikas. Generaator nõuab eraldi alaldit ehk dioode või vanasti seleenalaldit, sest toodab vahelduvvoolu. Mõlemal muidugi regulaator pinge ja voolu reguleerimiseks.

On alalisvoolu generaator ja vahelduvvoolu generaator. Alalisvoolu genekas on liiga keerulise ehitusega. Palju töökindlam ja võimsam on vahelduvvoolu 3f generaator ja seal on kasutusel alaldi. Vanasti oli aladi elementideks seleenid, mis vahetati hiljem välja palju töökindlamate dioodide vastu. Seleenalalditest sai palju lihtseibe, mida tol ajal poes ei müüdud.

 
(29-07-2018, 17:33 PM)honkomees Kirjutas: ... vastavalt nimetati ka alalisvoolugeneraatorit dünamoks ...

See on küll hea sõnade kombinatsioon.
Aga OK, nimetasid need teadlased, kuda iganes. Töörahvas rääkis oma keelt. Ka koolides õpetati alalisvoolu generaatorite ehitust, olgugi, et teadlased seda dünamoks nimetasid.
Et postitus OTeeks ei kisuks, siis kiidaks ka ZIMi tegu. Imetlen ikka Formika tegemisi, kuigi pisut teise nurga alt.
______________________________________________________________
http://tulepesa.wordpress.com/

Vasta
Nii, puhkused selleks korraks läbi ja kõik jooksevad laiali. Zimmil sai paika lagi ja üldse salongi tagumine osa sai enam-vähem komplekteeritud. 
   
   
Väliselt hakkab ka ühele poole saama. Puudu veel kaitserauad, esituled, esi ja taga klaas, mis tegelikult seisid lae polstri taga, kapotile embleemid. Peale selle esi uste polster, pagasniku sisu, sisse vaibad. Enne seda veel elektri värk käima saada ja veel pisiasju nagu kinda laegas, raadio värk. Muidugi istmed ka aga üle koera on juba ära saadud, mis sest et saba nii kuradi pikk on. Sellele autole kulunud töötunde pole kunagi üles kirjutanud. Alguses tegin seda aga asi läks käest, sest palju aega kulub asjade otsimisele, nendel järele käimistel, vahel ka ilma asjata. Vahendeid on kulunud ka vidinatele, mille hiljem oled leidnud parema ja reeglina esmasoetatu eest oma raha tagasi ei saa. Eks tõe hetk saabub, kui komisjon auto üle vaatab. Oma arust on kõik originaalis aga elu on näidanud, et 1 - 2 % ikka on eksitud.
   
Vabandust, taga klaas sai ikka paika.
Vasta
No paistab, et sellest tuleb Eesti üks ilusamaid ZIMme, Kas kellelgi on aimu palju selle margi sõidukeid üldse musta numbriga on? Kui kõik 41 Eestis redutavat ZIMmi kunagi valmis saavad, siis oleks uhke paraad aga seda ei juhtu kunagi.
Vasta
1-2 prossa on pigem õpikureegel, hea, kui otse vooluliinilt tulnud asjandus kunagi 100 saab Wink
_______________________
KKK all the way...
Vasta
Selle mehe autode juures on vint meeldivalt üle keeratud. Kusagil kirjutati luukide sisekülgede pahteldamisest vist...
Kes seda tehases tegi? Võimalik muidugi, et jutt oli mõningate roosteaukudega siseküljele tehasest stantsi alt tulnu välimuse andmisest.
Mõni protsent tuleb sealt, kuskohast oodatagi ei oska. Aastaarv GAZ23 relee kaanel. Kas see on viga? Tegelikult ei ole ju.
Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
Ilmataat soosib viimasel ajal garaazilist tegevust aga kuna loo peategelane ZIM Faeton veedab veel pensionipõlve kusagil Ukrainas ja ei taha kuidagi edenemis märke näidata, kuigi Septembris lubati jätkata. Septembris 30 päeva, siis alles Oktoobris ma kardan. 29-ndal Septembril on Kiievis retro autode sügisene väljanäitus. Eks tahetakse millegagi seal hiilata. Niikaua tuleb huvilistel rahuldada tema 1 aasta vanema sõsaraga. Kokkupanek tasapisi edeneb, kuigi kõige tipuks avastasin, et puudu on kapoti esiääre kaunistus, kuhu ZIM peale kirjutatud. Enda arust pidi olema aga nii nende asjadega on, kui aastaid teed. Tuleb veel põhjalik revisjon ette võtta, kuna tegemist küllalt kalli vidinaga. Aga hetkeseis selline.
   
   
   
   
   
   
   
   
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne