Uunikute 17. Talveralli 2018, nutt ja hala, kas Toyota 4 Runner 1988 rajale saab?
#61

(21-11-2017, 08:55 AM)hobiautod Kirjutas:  Belgias tòstetakse aastal 2022 oldtaimeri vanus 25 aastalt 30 peale. 

https://gopressmobility.be/2017/09/29/ne...-flanders/

Uued tuuled euroopas.

http://www.classicandsportscar.com/news/...c-vehicles

Minuarust oleme juba praegu muust euroopast 5-10 aastat oma vanatehnika mòistega ees. Ja tuleviku plaanides peaks ikka olema ka Talverallil klass moodne e youngtaimer. 
Kes vaatas saadet Žiguli ga venemaale siis seal oli hea näide sellest, et venemaal kopikas on vanatehnika aga kòik muud Ladad  jäävad ùritustel uksetaha kuna nende autode tootmine lòpetati alles eile pm.

Kui Russofoobid liikselt sõna võtavad ei jäägi lõpuks Talverallile rohkem kui  ca 30 vana USA rauda ja paar 80 date Volvot. Kuid siiski mina arvan et ka vene tehnika ongi juba algusest peale vana ja juba unikaalne,nagu mu Ameeriklasest sõber ütleb ja imestab, Kuidas teie olete suutnud sellise tehnikaga elus püsida ellu jääda. Tema jaoks on kõik Ameerika vana raud saast, mis on toodetud peale 1969 a.  Nii et kaasvõitlejad. Olgem üksteise vastu sallivamad, Igal inimesel on oma arvamus vanatehnikast ja lapsepõlve unistused ja nostalgiad, Ja me ehitame sellist hobiautot, Vene - USA koostöö.
Vasta
#62

(21-11-2017, 13:02 PM)Fantomas85 Kirjutas:  
(21-11-2017, 08:55 AM)hobiautod Kirjutas:  Belgias tòstetakse aastal 2022 oldtaimeri vanus 25 aastalt 30 peale. 

https://gopressmobility.be/2017/09/29/ne...-flanders/

Uued tuuled euroopas.

http://www.classicandsportscar.com/news/...c-vehicles

Minuarust oleme juba praegu muust euroopast 5-10 aastat oma vanatehnika mòistega ees. Ja tuleviku plaanides peaks ikka olema ka Talverallil klass moodne e youngtaimer. 
Kes vaatas saadet Žiguli ga venemaale siis seal oli hea näide sellest, et venemaal kopikas on vanatehnika aga kòik muud Ladad  jäävad ùritustel uksetaha kuna nende autode tootmine lòpetati alles eile pm.

Kui Russofoobid liikselt sõna võtavad ei jäägi lõpuks Talverallile rohkem kui  ca 30 vana USA rauda ja paar 80 date Volvot. Kuid siiski mina arvan et ka vene tehnika ongi juba algusest peale vana ja juba unikaalne,nagu mu Ameeriklasest sõber ütleb ja imestab, Kuidas teie olete suutnud sellise tehnikaga elus püsida ellu jääda. Tema jaoks on kõik Ameerika vana raud saast, mis on toodetud peale 1969 a.  Nii et kaasvõitlejad. Olgem üksteise vastu sallivamad, Igal inimesel on oma arvamus vanatehnikast ja lapsepõlve unistused ja nostalgiad, Ja me ehitame sellist hobiautot, Vene - USA koostöö.

Mingist russofoobiast rääkima hakata on küll ikka tõsine lollus.
Kellelgi pole olnud mõtet vene tehnikat täielikult bännida, küll aga on arusaadavalt avaldatud mõtteid, et seda peaks piirama. Lakkamatu Ladade-Mossede rida, sekka paar volgat, on ju ilmselgelt kõigi jaoks mõttetu ja igav vaadata. Mõned korralikumad isendid igast tõust + erilisemad masinad (nagu Laanelepa pickup-villis) oleks täiesti piisav. Siiamaani on olnud kõige raskem küsimus, kes ja kuidas selle valiku peaks tegema.

Mina olen täielikult "kollaste kaartide" poolt ja see peaks loomulikult puudutama kõiki, mitte ainult Nõukatehnikat. Lihtsalt nõukatehnika laia leviku tõttu oleks nemad ilmselt enim löögi all.
Vasta
#63

(21-11-2017, 14:44 PM)zazik Kirjutas:  
(21-11-2017, 13:02 PM)Fantomas85 Kirjutas:  
(21-11-2017, 08:55 AM)hobiautod Kirjutas:  Belgias tòstetakse aastal 2022 oldtaimeri vanus 25 aastalt 30 peale. 

https://gopressmobility.be/2017/09/29/ne...-flanders/

Uued tuuled euroopas.

http://www.classicandsportscar.com/news/...c-vehicles

Minuarust oleme juba praegu muust euroopast 5-10 aastat oma vanatehnika mòistega ees. Ja tuleviku plaanides peaks ikka olema ka Talverallil klass moodne e youngtaimer. 
Kes vaatas saadet Žiguli ga venemaale siis seal oli hea näide sellest, et venemaal kopikas on vanatehnika aga kòik muud Ladad  jäävad ùritustel uksetaha kuna nende autode tootmine lòpetati alles eile pm.

Kui Russofoobid liikselt sõna võtavad ei jäägi lõpuks Talverallile rohkem kui  ca 30 vana USA rauda ja paar 80 date Volvot. Kuid siiski mina arvan et ka vene tehnika ongi juba algusest peale vana ja juba unikaalne,nagu mu Ameeriklasest sõber ütleb ja imestab, Kuidas teie olete suutnud sellise tehnikaga elus püsida ellu jääda. Tema jaoks on kõik Ameerika vana raud saast, mis on toodetud peale 1969 a.  Nii et kaasvõitlejad. Olgem üksteise vastu sallivamad, Igal inimesel on oma arvamus vanatehnikast ja lapsepõlve unistused ja nostalgiad, Ja me ehitame sellist hobiautot, Vene - USA koostöö.

Mingist russofoobiast rääkima hakata on küll ikka tõsine lollus.
Kellelgi pole olnud mõtet vene tehnikat täielikult bännida, küll aga on arusaadavalt avaldatud mõtteid, et seda peaks piirama. Lakkamatu Ladade-Mossede rida, sekka paar volgat, on ju ilmselgelt kõigi jaoks mõttetu ja igav vaadata. Mõned korralikumad isendid igast tõust + erilisemad masinad (nagu Laanelepa pickup-villis) oleks täiesti piisav. Siiamaani on olnud kõige raskem küsimus, kes ja kuidas selle valiku peaks tegema.

Mina olen täielikult "kollaste kaartide" poolt ja see peaks loomulikult puudutama kõiki, mitte ainult Nõukatehnikat. Lihtsalt nõukatehnika laia leviku tõttu oleks nemad ilmselt enim löögi all.

Millegi pärast on mul tunne, et neid linke ei ole vist keegi viitsinud isegi mitte lahti klikkida, rääkimata esimesest lausest kaugemale lugemisest.

Väga lühike üldistus ; rohelised tulevad ja hakkavad kraane kruttima Sad Edaspidi saad oma siksi aint garaazis lakkuda, ja kui see garaaz juhtub kesklinnas olema siis käima panna enam ei tohi. No see oli muidugi julm liialdus aga sinna poole tahetakse tüürida see paat, ja teha sellised regulatsioonid üle euroopalisteks. Meie jorsid toompeal noogutavad muidugi rõõmsalt kaasa.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#64

(02-11-2017, 21:37 PM)Alwaro Kirjutas:  Kusjuures mina näiteks ei pea enam selliste teemade "kas Selle või Sellega rajale saab" edasiarendamist oluliseks. On välja toodud keda vajadusel eelistatakse ehk Kõik sõltub huviliste hulgast ja osaleda soovijatest - mida rohkem on soovijaid eakamate ja huvitavamate sõidukitega, seda väiksem on võimalus rajale saada uuema, levinud ja vähemhuvitava sõidukiga (UT mõistes). 
Täpselt nii lihtne ongi ja ei ole sealjuures oluline määrata mingit kindlat marki ja mudelit.
Samuti on punktieelis just vanema sõidukiga osaledes.

Hetke seisus (2.nov 2017) tule või suvalise tuliuue "diisel-metallik" autoga, sest vabu kohti on piisavalt. Niipea, kui on ürituse mõttega haakuvaid sõidukeid normi täitmas, jäävad needsamad "diisel-metallikud" esimestena välja.

Ühe teema siseselt iseenda kordamine ei ole tundu endalegi mõistlik, aga palun siiski mõttega seda lugeda. Tegin minu hinnagul kogu põhimõtte veel rõhutatud tekstiga.
Ma tõesti ei näe mõtet siin (ja päris ausalt ka edaspidi) üksteise kõri kallal närida, et kelle Mark ja Mudel on teistest õigem ning kelle mitte. Kelle ümberehitus on OK ja kelle mitte... Toimub üritus X või üritus Y, siis vastava ürituse korraldajale jääb viimane sõna.

(17-11-2017, 17:14 PM)PlyVal64 Kirjutas:  Täpselt sinna olemegi jõudnud ja mind kohe väga huvitaks, kuidas Alwaro teatab siis, et Musta Numbriga vanatehnika ei sobi Uunikute Talverallile???? 
Priit, lahmid!
Ma isegi ei kujuta ette, kui palju kordi nende aastate (10+?) jooksul oleme Sinuga arutanud Talveralli (ja tegelikult ju ka võimalike sarnaste ürituste) mineviku, oleviku ja tuleviku üle erinevates Eestimaa punkides... Ilmselgelt mitte alati ka nö ühel lehel olles. Aga sellisel "Õhtulehe" tasemel, mitte millegile põhineval jauramisel, ei suuda mina küll nüüd faktidele põhinevat seost näha. Sa tead ka väga hästi kõiki minu kontakte, räägi ikka otse "silma", kui vajadust tunned.
Olgu siinkohal must-valgel kirjas - ei ole olnud plaanis ja ei saa juhtuma (kuniks ja kui minul, kui süüdistataval, on sõna sekka öelda), et vanatehnikaüritusele ei sobi musta numbriga auto.
 


Tegelikult ma tõsiselt mõtlesin, et ei ole üldse vaja käesolevas teemas mesilaskärge rohkem raputada, aga siiski allun teadlikult korraks provakatsioonidele. Kuna põhiteema ja nagin käib ikka selle üle, et miks üks või teine ei võiks vanatehnikaüritusel teistest uuema autoga osaleda? 
Kui on justkui hirmus nõudlus ja pakkumist ei ole, siis mul tekib küsimus, et miks oli näiteks huvilistele selgelt piisavalt nähtaval üritusel Youngtimer Campil, kus Joonas korraldas ka orienteerumise, kohal ca 40 autot, kui mahutunud oleks 2-3xrohkem? Oli tore üritus, osalesin. Muide - Ei olnud soola ega midagi. 
Miks oli Wroomeri seiklussõidul AINULT tosin autot, kuigi härrased korraldajad oli maha märkinud pika raja, mis oli samuti legendiga läbitav, valmistanud ette huvitavad meelelahutuslikud vahepalad ning finishisse korraldanud nostalgilise Togliatti tehase külastusega hakkama saanud härrased (täna TV-st juba paljudele tuttavad). Käisin ja ei hädaldanud, auhinna saime hoopis. ps. soola ei olnud.
Kahjuks Keiu korraldatud Saare seiklus mulle kuupäevade osas kuidagi ei klappinud, aga (tausta teadmata) mulle tundub, et seal ka just uksepiitasid nõudlusega maha ei joostud... ps. ei känud, aga suvisel saarel käinuna, no ei ole soola. 

Ma siin, algajana, ütleks, et hingakem ikka paar korda sisse ja välja, enne kui mingi mõnel üritusel tekkiva erandi pärast TEOREETILISELT vahutama hakata. Tegelikult on ju KÕIGIL võimalus oma hobiautole soovi- ja võimetekohane väljund leida, vähemalt seni, kui Ossinovski just seda eraldi maksustama ei hakka. 

ps. Ma juhin veelkord tähelepanu, et mina ei ole endiselt öelnud, et See auto iialgi kuhugi ei saa Smile
Vasta
#65

(18-11-2017, 16:28 PM)spitfire Kirjutas:  Uuniku poisid tehke rohkem sõite ! Kolm trippi talvel ja see romude probleem laheneb iseenesest. Siis tekib ka mingi point seda talve pilli omada ja aretada. 
Täna on Türi lillelaada parkla suht sama nägu, aint klepsud pealt puudu.

Tere.
Abiks seegi, kui tuled näiteks nädal enne meie sõittu Soome Talverallile.
Allan


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
                           

Tel. +372 56477273. e-mail. metall73@hot.ee
Vasta
#66

(25-11-2017, 01:29 AM)Alwaro Kirjutas:  Kuna põhiteema ja nagin käib ikka selle üle, et miks üks või teine ei võiks vanatehnikaüritusel teistest uuema autoga osaleda? 
Kui on justkui hirmus nõudlus ja pakkumist ei ole, siis mul tekib küsimus, et miks oli näiteks huvilistele selgelt piisavalt nähtaval üritusel Youngtimer Campil, kus Joonas korraldas ka orienteerumise, kohal ca 40 autot, kui mahutunud oleks 2-3xrohkem? Oli tore üritus, osalesin. Muide - Ei olnud soola ega midagi. 
Miks oli Wroomeri seiklussõidul AINULT tosin autot, kuigi härrased korraldajad oli maha märkinud pika raja, mis oli samuti legendiga läbitav, valmistanud ette huvitavad meelelahutuslikud vahepalad ning finishisse korraldanud nostalgilise Togliatti tehase külastusega hakkama saanud härrased (täna TV-st juba paljudele tuttavad). Käisin ja ei hädaldanud, auhinna saime hoopis. ps. soola ei olnud.
Kahjuks Keiu korraldatud Saare seiklus mulle kuupäevade osas kuidagi ei klappinud, aga (tausta teadmata) mulle tundub, et seal ka just uksepiitasid nõudlusega maha ei joostud... ps. ei känud, aga suvisel saarel käinuna, no ei ole soola. 

Suvi on lühike ja õnneks on automoto üritusi täiesti täis. Lisaks muudele automotovõistlustele (rallid, kiirendused, näitused jmt) ja üritustele on minu hinnangul ka suur konkurents hobitehnika üritustele (iga autoklubi -seltsi siseüritused, lustisõidud, VTR, Laidoneri sõit, Läti üritused, Soome, Leedu, Tšehhi, Poola jne). Hooajal on täpsel nii palju nädalavahetus kui on ja enamasti tuleb teha otsus, kasvõi sel aastal pidin valima kas Ladaklubi SummerCamp või Youngtimer Camp. See et viimase raames korraldatud orienteerumisel oli kohal ca 40 masinat on minu arvates ka väga optimaalne kuna sealt edasi oleks olnud täielik kolonnisõit (niigi oli juba). Youngtimer ise oma 200+ osalejaga ning veel lisaks "mitte osalejad" metsaparklas näitas, kui vajalik on youngtimerite üritus, millele siin samas foorumis mõned mehed vee peale tõmbavad kui tegu ei ole tippmudeliga (....@polesõnu). wroomeri sõidule kahjuks ei saanud (lisaks konkureerivatele hobithnikaüritustele on ju veel pereüritused jmt)

Youngtimer ja Wroomer olid minu teada 2017 esmakordsed üritused (või eksin?) seega kui järgmisel aastal toimub/kutsutakse üritan kindlasti osaleda. Keiu korraldatud sõit VTR oli väga Super ja see on meie peres samuti oodatud üritus.
Vasta
#67

Et aparaat seisab maja eest, siis tegin mõne pildi sellisest 30-aastasest vanakesest, mis niiväga vanatehnika siis poelgi. Soomes-Rootsis oleks otsejoones "muuseumiauto" Big Grin Kõik "värvilised" tuled on tutikad originaalid, värvkate ja disain kõik tehaseoriginaal. Seest ja ka mootoriruumis sama kvaliteet. Kogu auto peale ÜKS mõlk. Porilapakad ka originaalid Big Grin 
[Pilt: yPVx4aGMXVPq-IaPhi37z5ocuSWeuCXQCddds1xr...31-h919-no]
[Pilt: qqdnnd85yuKxEYCemS66t8VslSBiEXk3keD1aIQm...31-h919-no]
Vasta
#68

See võib olla 100% vanatehnika aga ilmselt paljude jaoks on tegu emotsioonivaba pilliga, vähemalt mina arvan nii
Vasta
#69

Kandiline Volvo ja veel taolises konditsioonis...no ma ei tea, kui see ka ei kõlba talverallile veidi uuema aja klassikat esindama, siis ma ei oska enam midagi arvata.

Audi S8 4.2 1998
Audi 200 2.1 5E 1981
Volkswagen T3 Syncro Caravelle GL 1990
Ex Audi 100 2.2 R5 1985; Audi 100 2.8E V6 1992; Audi 90 2.0 R5 1986, Audi 100 2.2 R5 1986, Audi 100 2.8Q V6 1991
Vasta
#70

(27-11-2017, 21:15 PM)Audi100C2 Kirjutas:  Kandiline Volvo ja veel taolises konditsioonis...no ma ei tea, kui see ka ei kõlba talverallile veidi uuema aja klassikat esindama, siis ma ei oska enam midagi arvata.

Nii on Eesti vabariik tõeline vanatehnika maa Smile

M1 kategooria arvel sõidukid tootmisaastaga kuni 1989 (k.a.) 31.07.2107 seisuga on kokku 71292 tükki kas pole muljetavaldav kogus vanatehnikat? Kokku M1 sõidukeid 718000 tk

PS! kuni 1983.a on 19719tk

MNT statistika fail https://www.mnt.ee/sites/default/files/c...310717.csv igaüks saab ise filtreerida mis huvitab Wink
Vasta
#71

(27-11-2017, 21:52 PM)nymmik Kirjutas:  
(27-11-2017, 21:15 PM)Audi100C2 Kirjutas:  Kandiline Volvo ja veel taolises konditsioonis...no ma ei tea, kui see ka ei kõlba talverallile veidi uuema aja klassikat esindama, siis ma ei oska enam midagi arvata.

Nii on Eesti vabariik tõeline vanatehnika maa Smile

M1 kategooria arvel sõidukid tootmisaastaga kuni 1989 (k.a.) 31.07.2107 seisuga on kokku 71292 tükki kas pole muljetavaldav kogus vanatehnikat? Kokku M1 sõidukeid 718000 tk

PS! kuni 1983.a on 19719tk

MNT statistika fail https://www.mnt.ee/sites/default/files/c...310717.csv igaüks saab ise filtreerida mis huvitab Wink

Ma ei ela 2107 aastani vist, et seda kòike näha. Toungue
Vasta
#72

(27-11-2017, 21:52 PM)nymmik Kirjutas:  M1 kategooria arvel sõidukid tootmisaastaga kuni 1989 (k.a.) 31.07.2107 seisuga on kokku 71292 tükki kas pole muljetavaldav kogus vanatehnikat? Kokku M1 sõidukeid 718000 tk

PS! kuni 1983.a on 19719tk

MNT statistika fail https://www.mnt.ee/sites/default/files/c...310717.csv igaüks saab ise filtreerida mis huvitab Wink

Hmmm, selle tabeli valguses paistab Daewoo Tico täitsa laiatarbe masinana, üle nelja korra rohkem kui kogu 4Runnerite punt kokku kuni 1989 aastani (7 tükki veel hingitsevad, 1. generatsiooni omi nendest vast 3-4 tk). Nii et saaksin siis rajale?
Vasta
#73

kuni 1989 k.a. leidsin ise neid 14 tk.
osad on M1 osad on M1G mis ei ole muidugi muud kui tähenärimine Toungue

ega seda tabelit just puhta tõena tasu võtta
Vasta
#74

Täpsustuseks pean mainima, et PyVal64 poolt postitatud 700-sel Vollil tagumised porilapakad siiski 700-se originaalid ei ole. Ilmselt on nad tulnud 900-se pealt, tilluke disainivahe on sees Big Grin

Aga muidu, üks aasta sai jah BMW võidusõiduvärvides e30 325iX-iga ka kuuma antud? Kas keegi tundis, et see auto nagu ei sobi? See lausa oli veel facelift mudel, ehk siis päris moodne pill, aga disain oli ju õige? Ehk mõnel mehel tuli lausa nostalgia kerge peale (nägi neid ju välismaa kanalitel 90-ndate päris alguses veel võistlemaski)

Aeg on nii räigelt edasi läinud, noortele on väga tõsiselt külge hakanud termin ja hobi nimega "youngtimer" sest noh reaalselt päriselt midagi väärt olevad oldtimerid on siiski hinnaklassilt hoopis teine tera. Vene tehnika enam ka nt minuvanustega (91 aasta sündinud, enamustele uskumatu tatikas, aga märkamatult tegelt tiksub kohe 27 aastat) väga ei "kliki". Minul tõmbas "püksis kikitama" vanamehe e28 ja W116 Mersu. Mosse ja sigull olid mõtetud aeglased nõukogude pasad. Sigullid kõlbasid papidelt 500 krooni eest kokku ostmiseks ja sõjaväealal sodiks hüppamiseks (isiklikult sai vähemalt 3-4 niimoodi ära hävitatud) ning ausaltöeldes nendega ei viitsi ka praegu tegeleda. Praegu väga palju autondusega ja ka selle nn youngtimeriga tegelevad kutid on paljud isegi minust nooremad, ning nende jaoks on samamoodi just mälestused nendest pillidest, mis nüüd ca 30a vanaks saavad, need ongi klassika praeguse generatsiooni jaoks. Vanakoolimehed mäletavad mis tunne oli tutika AZLK-ga sõita ning kui kõva tegija sellega olid, meie mäletame aga parklates küljeaknast Sierra, e21 või mõne muu lääne pilli spidoka vahtimist ja omavahel hõiskamist, et "see pill läheb ju raisk 220 välja!" See 80-ndate kola ongi Meie generatsiooni "vanatehnika", sest see oli ju popp Eestis just siis, kui minuvanused hakkasid teadliku elu elama (aastast ca 95 alates siis) Loomulikult peame me lugu ja tahaks ka igasugu märksa vanemaid asju, aga rahanumbrid panevad esiteks enda piirid, ning alustab ju ilmselt ikka iga hobiautonduse tegelane pillidest, mis on Tema jaoks mingil ajahetkel kunagi nii-öelda unistuseks olnud.

Kui ma praegu enda omatud "youngtimerite" peale mõtlen, siis tegelt kõik on vähemal või suuremal määral just nendest samadest lapsepõlvemälestusest tingitud. E28 (kui isa sellega koju tuli, oli vist rajooni kõige kõvem pill) e30-d sest neid ju nägid erinevate tuuninguastmetega igalpool, W123, sest W116 naljalt ei leia ja noh kes poleks mõne W123 taksoga sõitnud, e32 sest noh ainult kõige kandilisema peaga meestel oli selline ja kui ikka parklas seisis, siis sinna niisama lähedale uudistama ei kippunud jnejne

Kui leiaks ainult korraliku Datsun Cherry... Rolleyes Rolleyes Rolleyes

Ja noh esimesed talverallid, kus osaletud sai, olin veel sügavalt alaelaline, esimesest nüüdseks 10+ aastat möödas. Tol ajal ilmselgelt ei saanud rääkida veel plaststangedega Sierradest ja Golfidest. Ajad lähevad edasi ja ka vanatehnika ning selle kriteeriumid muutuvad.

EDIT: Ja kogu selle posti mõte ei olnud mitte propageerida igasuguse plaststange lubamist, vaid teha mööndusi originaalsusastme (või miks ka mitte ajastukohase tuuningu puhul) järgi.

Üks peaaegu ajastukohase tuuningu stiilinäide ka semudelt, see on ju otse ajast umbestäpselt 15 aastat tagasi vms Big Grin

[Pilt: giphy.gif]

EDIT2: Ja noh,siin teema alguses keegi mainis, et veebruariks on A24 vanadest maxpeldikutest tühjaks ostetud. Julgen kinnitada! Nii mõnigi tuttav on konkreetselt selle ürituse jaoks ostnud mingi täieliku laiba (enamasti sigulli, mossed juba ka tead defkad) ja sellega tiiru peale teinud. Mingist tehnilisest korrasolekust või kasvõi ülevaatusest on narr rääkida Big Grin Samas juba korra mainitud Ken Tikerpäe masin on nii ehe Lada, kui vähegi olla saab. Moosiriiul, üle värvitud, dellortod (või olid Weberid) tehtud mootor jne. Õige puškavärk mida on ka ilus vaadata, hoopis teine tera kohe. Õnneks on selliseid pärle ikka ka omajagu stardirivis alati. Äkki peaks osalejad enda autodest korraldajale vähe rohkem saatma, kui ühe pildi ja aasta, margi, mudeli? Enamustel kusagil foorumis või kusagil ikka mingi teema, äkki lühikokkuvõte, millega üldse tegu? Saaks nii ehk propageerida just vanatehnikahuvilisi ja reaalselt "tuleviku järelkasvu" mitte neid, kes tulevad kamba peale paarisaja eurose investeeringu eest pulli tegema (mitte, et pulli teha ei tohiks Big Grin)
Vasta
#75

(27-11-2017, 15:01 PM)AsTroSS Kirjutas:  See võib olla 100% vanatehnika aga ilmselt paljude jaoks on tegu emotsioonivaba pilliga, vähemalt mina arvan nii

Kelle jaoks emotsioonivaba??? Sinu jaoks? Minu jaoks? 
Jah, me oleme ka vanad ja nende autodega üles kasvanud! Nende jaoks, kes on NOOREMAD kui autod, ei ole need emotsioonivabad autod. Nii lihtne see ongi. Minu aoks on emotsioonivabad ka gaz-24, kõik laadad, tegelikult ka 412 kere, seebikarp jne. Nõukogude tehnikal, mis mind natukenegi erutab, PEAVAD olema "moodsaimana" püstised piklikud tagatuled Big Grin Või siis tehaseoriginaalis ÜKS vasakpoolne ümmargune 2-osaline tagatuli. 
Lääne tehnikaga on ka nii, et enne 1970 erutab, sealt edasi on nii-ja-naa! Sealt edasi on ägedaid ja ihaldusväärseid palju aga üldiselt on kõik üks hall mass. "Kõvaks" ajab sealt vähe ja see on pigem kättesaamatus hinnas... a'la Lambod jms Big Grin 

Veebruaris 2018 võib tulla sõitjana rajale sünniaastaga 2000 tegelane Big Grin Ja tulla nüüd ütlema, et tema ei tohi 30-aastast autot fännata???   Tegelikult piimalubadega võib tulla (lapse)vanema kaardilugemisel 2002 sündinud tüüp sõitma... 

Siit kirutasin täna, eespool eile kirjutatu.
Selle 1988 Volvo Omanik ehk siis ksf!Malloc veeti lastesõime 1959 masinaga (402), lasteaeda käis 1964 (Valiant) autoga ja kooli ajal tuli sõita 1966-84 (ElitedeLux kuni erinevad Saabid a Opelid) erinevate masinate tagaistmel aga ka kõrvalistmel kaarti lugemas (näiteks 13-aastase lapsena 1973 LeMansil U.Aava rahvaralli nullautos). Kui seal vahepeal tõin igapäevaautoks Saksast 10 aastat vana 5-seeria hainina aastal 1994, siis see oli KOOS kilovatise open-air tümakaga (15-tolline supakas) mitte vaid lähikonna vaid "Poole Nõmme" ässaim auto Big Grin Enne seda oli CD-tümmiga (kes oli näinud 1993 veebruaris CD-makki autos???) tuldpurskav Põrnikas...
Ja Tema jaoks on ikkagi ka "tellis" põnev vanatehnika!!! Ja kahtlustada, kas sellisel tüübil on vanatehnikatunnetus olemas või mitte??? See tegelane oli 14 rallit tagasi ka kõige esimese AKP Kohtunik Klooga järve taga metsas...muidugi koos Tiinaga.

PS:see ei käi kuidagi Korraldajate pihta, vajadusel saan Isandate Nymmiku, Alwaro ja teistega laua taga asja arutada Big Grin Aga see on ÜLDINE suhtumine, mis tegelikult hävitab KOGU vanatehnikaliikumist! "Romude Rivi" ei ole vanatehnika... samas korralike uute autodega uute noorte tulijate minema peletamine viib lõpuks asja lagunemisele. 

PPS:1978 on olnud keskmine vanus viimased 12 aastat. Autod ei ole oluliselt UUEMAKS muutunud, vanasti olid sees ka 1991 krusad jms. Aga ära on kadunud reaalne VANA tehnika! Võtame või lõunaosariiklaste rivi, kuskohas on keskmine vanus 1972 aga ainus erutust tekitav ning seda KESKMIST tohutult alal viiv isend ei ole kaugelt originaal! Ford ja Kädi on vinged vanad masinad aga ei tekita MINUS "endast väljaminemise" tunnet. 

Ainuüksi piltide põhjalt julgen väita, et kui teeks kutsetega "musta numbri" hindamise, siis hinnatavate KESKMINE vanus tuleks praegu 1983, sest enamus ei pääseks oma romuduse pärast isegi listi... See tuleks imeilusast Mersust ja 2-ukselisest Volvost kokku selline Lada. "Kutse" esitaks veel muidugi Gaz-21'le, paarile(79-80) Bemmile ja Volvo 200'sele, 1 Mosse (79), 1-2 Ladat koos kirutud Must 2105'ga, veel üks 123(76) võiks kvalifitseeruda ja Bellett'i (66) vaataks ka üle Big Grin  Ja siis tuleb RIVI 80'te vanuseliselt jongtaimereid, sisult juba Musta numbri ajastust, eesotsas vagun-Poekoti (toodeti kuni 1992!), 740 (1992), Monza, R11 (1989), 944 ja Silviad (1988)! Need on ka KORRALIKUD autod.
Vasta
#76

Woohoo Priit, 123(76) jäta hindamisest välja, see on 'teadlik romu' Big Grin
Roostetab mõnusalt ja uks on lahedalt lömmis (pean vist enne ülevaatusele minekut siiski ära vahetama selle, olen kuulnud, et ei vaadata hea pilguga sellistele lahinguarmidele Big Grin), luugi teipisin kinni, kuna nati tilkus krae vahele.

Okei jah, esisild on uus ja pidurid ja karpa ja süütemäng ja sumpa ja kummid ja schrothi traksid sebisin ka ekstra ralli tarbeks. Aga need ei paista õnneks välja!
Vasta
#77

Tegelikult pole ju see paha mõte , kui lisaks pildile oleks pisut rohkem masinast kirjas.

Ideaalis võiks iga pilli kohta oma teema
Vasta
#78

Mis ajast see MNT list on,seal nagu polegi minu Mantat sees,pole celica suprat.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#79

(29-11-2017, 08:16 AM)hundu615 Kirjutas:  Mis ajast see MNT list on,seal nagu polegi minu Mantat sees,pole celica suprat.

MNT nimekiri on igati ajakohane. 
Toyota Supra on ikka Supra nime all, nagu õige ongi. 
Kuna aga Toyota kleepis Celica Supra silte nii Celica'le kui Supra'le peale mingiaeg, siis on segadus paratamatu. Ka MNT registris osad Suprad Celica nime all. 
Kuni 1985a on Eesti registris 17 Celicat ja 3 Suprat.

Iseenesest Mantad ja Suprad ja ja muud kupeelised ongi need kõigeõigemad rallitamise autod, kes siis peresedaani või töömeheuniversaaliga rallil käib Smile
Vasta
#80

(29-11-2017, 08:16 AM)hundu615 Kirjutas:  Mis ajast see MNT list on,seal nagu polegi minu Mantat sees,pole celica suprat.

Juuli 17 andmed peaks olema.
Mina näen kolme 1980.-aasta Mantat:
M1;OPEL;MANTA;KUPEE;1980;Bensiin;1979;66;;Tartu Maakond;Tartu;1
M1;OPEL;MANTA;KUPEE;1980;Bensiin;1956;74;;Määramata;Määramata;1
M1;OPEL;MANTA;KUPEE;1980;Bensiin;1979;81;;Harju Maakond;Määramata;1

Lisaks veel üks sama aasta Manta ka luukpärana kirjas

M1;OPEL;MANTA;LUUKPÄRA;1980;Bensiin;1598;55;;Harju Maakond;Määramata;1

Ei ole siis sinu omad?


Celica Suprat eraldi mudelina pole, kas sul dokumentides on Mudeliks ikka Celica Supra? Äkki on lihtsalt Celicana registris.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne