Kgb Pobeda
#81

(22-12-2017, 04:27 AM)miilits Kirjutas:  Tagavaraosana tulnud tükid -raamid, kered, mootorid või nende polokid - olid numbrita.

Tagavara kered, vähemalt Moskvichil tulid numbriga. Mul kaks sellist keret, üks seitsme kohalise vin koodiga ja teine 17 kohalisega. Kere vahetust vormistades tehti uus pass, uue vin koodiga. Samas tahtsin vormistada ka mootori ploki vahetust aga ei saanud kahte asja korraga teha. Pidin hiljem uuesti minema passi vahetama. Siis andsin mootori ploki ostudokumendi ja passi kirjutati selle alusel et plokk ilma numbrita. Vana kere kohta väljastati ka mingi paber mis tõestab et see minu oma. Selle oleks siis saanud mingile muule autole vormistada kere vahetusena. Ei tea mis täna vastataks kui lähen selle paberiga arki ja soovin Mossel kerevahetust teha.
Vasta
#82

Pobeda projekt pole kuidagi edenenud. Keevitaja olla haigestunud ja edasiminekut pole.
Vasta
#83

Sain paar pilti ka Pobedast. Kuidagi vähendamise käigus on üks ennast osanud sellili keerata. Minu tarkusest tema jaluleupitamiseks ei piisa. Smile  Vedrud all peaks juba õiged olema aga tagasild momendil vana tüübi oma, sest originaal veel remondis.
   
   
   
Üldiselt põhi valmis ja algab uste ette sobitamine. Võrreldes ZIM Faetoni, ehk lahtisega, auto nagu teiselt planeedilt, kuigi tegu eakaaslastega.
Vasta
#84

(19-01-2018, 17:29 PM)Formika Kirjutas:  Minu tarkusest tema jaluleupitamiseks ei piisa.

   

Pole tänu väärt.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#85

Pobeda rindel ka mõned muutused.
   


   
   


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#86

   
Öeldi, et üks pool valmis. Vist mõeldi külje karpi. Ukse nurk tundub tiba hõredavõitu, et valmis olla
Vasta
#87

Kas sellel on mingi tehniline seletus või põhjendus ka, miks Pobedade uste allservad nõgusad on?
Tundub kuidagi usutamatu, et puht disainilisest taotlusest oleks sihuke kunstnikerdus tollal ette võetud.
Vasta
#88

(02-02-2018, 23:09 PM)TeeTL Kirjutas:  Kas sellel on mingi tehniline seletus või põhjendus ka, miks Pobedade uste allservad nõgusad on?
Tundub kuidagi usutamatu, et puht disainilisest taotlusest oleks sihuke kunstnikerdus tollal ette võetud.
KST, ehk kurat seda teab, võib-olla oli tolleaegne moe hullus. Mina küll sellele mingit ratsionaalset seletust anda ei oska. Kui vaadata ZIS 110-t, siis sellel on need kumerused eriti suured
   
Vasta
#89

(03-02-2018, 00:00 AM)Formika Kirjutas:  võib-olla oli tolleaegne moe hullus.

Evolutsiooni käigus taandarenev astmelaud. Astmelaud enam ei sobinud ja päris ilma ei olnud silm veel harjunud.
Vasta
#90

Idee astmelaua jäänukist on huvitav. Tehniliselt on see ukseplekk üks vastikumaid paneele plekksepa pilgu läbi. Kolgi kuidas kolgid, ikka tahab plõnnima jääda.

Kas Pobedaga ringisõitev sideohvitser võis kasutada selliseid kõrvaklappe?

   

Kui jah, siis need on vanas tuttavas kohas Sind ootamas.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#91

(05-02-2018, 14:08 PM)Marko Kirjutas:  Idee astmelaua jäänukist on huvitav. Tehniliselt on see ukseplekk üks vastikumaid paneele plekksepa pilgu läbi. Kolgi kuidas kolgid, ikka tahab plõnnima jääda.

Kas Pobedaga ringisõitev sideohvitser võis kasutada selliseid kõrvaklappe?



Kui jah, siis need on vanas tuttavas kohas Sind ootamas.
 Ma pean üldse seda asja veel uurima. Olen seda värki nii palju ette võtnud, et asjad hakkavad segi minema. Haigus on süvenenud ja väljunud kontrolli alt. Tuleb vist sekretär tööle võtta. Naine lubab mind juba koos endiste KGB-lastega kinnisesse asutusse saata. Põhitöö ka veel teha. Kui õnnestub kindlaks teha, mis aparatuuri 50-ndte lõpul kasutati, siis võtan ühendust
Vasta
#92

Keevitaja pidi järjekordselt haige olema ja töö seisab. Paar pilti saadeti aga suurt edasiminekut pole näha. Kümme korda hullemas seisus ZIM edeneb hulga kiiremini.
   
   
Vasta
#93

Kuskil postituse alguses oli teema omanikul terve komplekt alumise osa plekke. Kas siis kõik ei lähegi kasutusse? Vaatan, et palju jääb vana ja mingeid isetehtud plekke ka on ilmunud külge.
Vasta
#94

(20-02-2018, 22:42 PM)sfinks Kirjutas:  Kuskil postituse alguses oli teema omanikul terve komplekt alumise osa plekke. Kas siis kõik ei lähegi kasutusse? Vaatan, et palju jääb vana ja mingeid isetehtud plekke ka on ilmunud külge.
Nende plekkidega sai tiba üle pingutatud. Põhi osutus paremaks, kui arvata oskasin. Eks Lõuna Ukrainas, kust see auto toodi, on ka paremad tingimused ja võib-olla ei kasutatud nii palju soola, kui üldse. Kui ausalt öelda, siis tehti mulle nende põhjaplekkide eest selline pakkumine, millest ei saanud keelduda. Andsin kogu komplekti ära, kui selgus, et enam kui poolt ei lähegi vaja. Nüüd tegelen uute otsimise või kui täpsemini väljendada, siis vahel peab ka plekksepp nagu ZIM-i puhul, ise midagi valmis tegema.
Vasta
#95

Natuke ka Pobeda juttu, piltlikult muidugi.
   
   
   
   
   
   
Vasta
#96

(05-03-2018, 15:31 PM)Formika Kirjutas:  Natuke ka Pobeda juttu, piltlikult muidugi.
 Vaatan, et hr. Formika on oma originaalsuses ikka täiega..... Laseb autole ka tina pahtli peale panna. Rolleyes
Vasta
#97

Üks Moskva külastuse eesmärk oli ka kokkusaamine selle teist KGB POBEDA-t omava härraga. Mida kokkusaamine lähemale jõudis, seda segasemaks mehe jutt läks. Oli ju kokku lepitud, et ta viib mind oma autot vaatama. Sokolnikis, kus kokku saime, oli jutt juba väga imelik, auto Moskvast 100 km. kaugusel ja et üldse ligi pääseda, peab 2 tundi lund viskama ja tal polevat aega ja üldse teine kord. Ennemalt, kui asi veel konkreetne polnud, polnud ka probleemi. Paistab, et kartis näidata või tegu jälle mingi käkiga. Keegi vist talle mingit  jama ajanud, et ma mingi jube KGB autode ekspert olen. Muidugi see, et ehitan GAZ M baasil V8 mootoriga ainukest maailmas olevat KGBsnikut oli nende jaoks ülimalt kõva sõna. Paluti selle auto teemal õhtul mingisse foorumisse rääkima tulla. Jumal küll, pääsesin, minu vene keel ja ütlesin, et paljud asjad tahavad veel uurimist, kuigi asi enam vähem selge ja mis selge pole, see ei saagi.
Vasta
#98

Kuna kere tööd pidavat üldjoones valmis olema, siis algas detailide sobitamine. Üldiselt Kiievi vennad koonerdavad või ei viitsi piltide saatmisega tegeleda.
   
   
Vasta
#99

(13-03-2018, 16:03 PM)Formika Kirjutas:  Kuna kere tööd pidavat üldjoones valmis olema, siis algas detailide sobitamine. Üldiselt Kiievi vennad koonerdavad või ei viitsi piltide saatmisega tegeleda.
Paistab,et tinatamine pole suurem asi.Tumedad servad kus tina lõpeb on tina servad lahti.See tuleks uuesti puhastada ja tina lisada.Kui see nüüd sellisel kujul pahteldada ja värvida on varsti mullid üleval.Kui see lahtine osa äre käiata jäävad päris sügavad vaod ja sellisel juhul pole sellest tinast eriti kasu.
Vasta

(13-03-2018, 21:43 PM)jawamees Kirjutas:  
(13-03-2018, 16:03 PM)Formika Kirjutas:  Kuna kere tööd pidavat üldjoones valmis olema, siis algas detailide sobitamine. Üldiselt Kiievi vennad koonerdavad või ei viitsi piltide saatmisega tegeleda.
Paistab,et tinatamine pole suurem asi.Tumedad servad kus tina lõpeb on tina servad lahti.See tuleks uuesti puhastada ja tina lisada.Kui see nüüd sellisel kujul pahteldada ja värvida on varsti mullid üleval.Kui see lahtine osa äre käiata jäävad päris sügavad vaod ja sellisel juhul pole sellest tinast eriti kasu.
 Tänan, saadan su märkuse edasi. Enne pahtelduseks nii kui nii ei lähe, kui kogu masin on kokku pandud ja minu poolt inspekteeritud. Siis võetakse kõik lahti ja pahteldusse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne