Iz56 Karburaator
#1

Tervist!

Probleem seisneb siis selles, et mootorratas ei sõida. Sädet on, ning kütust saab mootor peale. Kahtlustan karburaatorit, kuna vänta vajutades saab küünal märjaks. Segu on siis vist liiga rikas, aga asi on nüüd ka selles, et sellel mootorrattal pole originaal karpa peal vaid on K-68. Olen lugend foorumist, et mõnel mehel on iz sellega ka käima läinud, kuid minu oma ei lähe ja kuna ei leia hetkel kedagi kes mulle seda originaali müüks, siis ei tea mida teha. Kas on mingeid asendusi mis töötavad paremini? Kas sellega saab masina kuidagi käima panna?
Vasta
#2

K68 karbuss ei sobi iz56 silindriga kokku, karpa on paigaldatud koos teise silindriga, tõenäoliselt planeta 4?
Tegu on toimiva ja hea lahendusega.
Karpa juhendi leiad siit:
https://www.google.com/url?sa=t&source=w...EZ9Y_Wv_4O
Vasta
#3

Ei sõida või ei käivitu? IZ ühesilindriline käivitub ka ilma karburaatorita, kui bensiinivoolik on lükatud sisselaskesse ja süüde on omadega metsas. Kui ei käivitu, siis peaksid ikkagi vaatama süüte suunas, sest märg küünal annab ju bensiini olemasollust märku. Sädeme olemasolu ei tähenda veel selle olemasolu pealekeeratud küünla puhul. Ma vahetaksin sinuasemel kondensaatori, puhastaksin kontaktid ja prooviks küünalt, mille toimimine on kontrollitud mõne teise masina peal.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#4

Ehk on viga hoopis selles, et ei oska käivitada ja tõmbab küünla märjaks?

Proovi nii: võtad küünla maha ja puhastad, kuivatad ära ning paned tagasi.
Kraan lahti, ei ujuta.
Istud peale, teine käik sisse ning sidur alla, süüde sisse.
Sõber lükkab ning kui hoog on sees siis lased siduri lahti.
Vasta
#5

Masin läheb käima küll peale seda kui ajasin peadüüsist paar juhtmekiudu läbi, aga töötas ainult mõni sekund ja siis suri uuesti välja.
Vasta
#6

Ehk on ujuk kinni ja uputab üle?
Vasta
#7

(06-12-2020, 21:52 PM)tõnn Kirjutas:  Ehk on ujuk kinni ja uputab üle?
Ei, ujuk toimib sai üle kontrollitud.
Vasta
#8

Sorry aga pean kribama: kui pea ei võta, võtavad jalad.
Ehk lükka nii kaua, et kas saad tööle või loed juhendeid - see on hea tervislik eluviis.
Võiks alustada asja kõigepealt tehase seadesse sättimisega ja siis alles täiendusi teha.
Anna meile infot, et mida sa selle mootoriga teinud oled ja kuidas seadistanud.
Kui oled eksinud... mine algusesse tagasi, tee korrektuur, mõõda ja teosta järgmine samm.

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta
#9

Võiksid teha pilte masinast ning avaldada oma asukoha, võibolla mõni ligidal olev ksf saaks üle vaadata või roolis olla kuniks sa lükkad.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne