Roomikulülid
#1

Tervist.

Näevad mingit sorti töölooma omad välja.

[Pilt: 20171110_131655.jpg]
Vasta
#2

Tunduvad olema DT-55omad.

T.
Vasta
#3

(10-11-2017, 15:27 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tunduvad olema DT-55omad.

T.

 Absoluutselt mitte, metsaveopulli lülidest erinevad nagu öö ja päev.

Bensiinis peitub kiirendus - diislis vingu hais.
Vasta
#4

(10-11-2017, 19:25 PM)Naabrivana Kirjutas:   Absoluutselt mitte, metsaveopulli lülidest erinevad nagu öö ja päev.

Ma ei mõtle üldse metsakat vaid DT-54 baasil poollaiade roomikutega buldooserivarianti DT55-te.
Vasta
#5

Ma oma aruga googeldasin ja uurisin. Jõudsin järeldusele et DT-75B omad.

Tänud kõigile!
Vasta
#6

[Pilt: dt_75.jpg]
Vasta
#7

No 75-st on asi ikka kaugel pisut..... Big Grin
Vasta
#8

Kurat vist on jah täitsa vale pilt. SorrySmile Ma tean neist masinatest sama palju nagu konn kaevus teab ookeanist. Küllap ta mingi soolint on. Igatahes mõeldud kahe kõrvuti oleva rattaga peal sõitmiseks...
Vasta
#9

(10-11-2017, 19:25 PM)Naabrivana Kirjutas:  
(10-11-2017, 15:27 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Tunduvad olema DT-55omad.

T.

 Absoluutselt mitte, metsaveopulli lülidest erinevad nagu öö ja päev.

äkki ajad ДТ-55 segamini ТДТ-55-ga, need hoopis ise asjad. Üldiselt ju tuntakse metsapulli nime all ТДТ-40.
Vasta
#10

(10-11-2017, 22:45 PM)honkomees Kirjutas:  ...Üldiselt ju tuntakse metsapulli nime all ТДТ-40.

Ega eriti ei tunta. Isegi 40 kohta öeldakse "vana 55". 
Nooremad kui 35 ei tea reeglina neist riistadest ja markeeringutest suurt muhvigi.
Vasta
#11

TDT-55-ga olen ise metsast palke ja kütet välja vedanud mitmeid aastaid peale vene aja lõppu.....,selle kilbid on hoopis teistmoodi. Paljud ajavad traktorimargid segamini...sest nooremad ei tea neist tuhkagi. Aega juba hulga edasi läinud.
See metsakas on ikka jõle elukas. Ronib läbi pasa igast kohast. Tõmbad koorma selga ja võid sellega igale poole ronida. Ainult ühe korra suutsin nii ära uputada,et ise välja ei roninud. Vanasti oli venna talu kõrvalt telliste tegemiseks savi võetud ja sinna tekkis suur piklik tiik. No läksin talvel risti sellest üle,vajusin läbi jää nii,et kabiinis oli vesi. Kallas järsk ja sain ainult paar meetrit edasi-tagasi lasta.... Kätte saime siis kui DT-75 ka appi tõmbama tuli. Aus riist! Big Grin 
Ohtlik oli oksahunnikutes kihutada.....ja vintsi kang oli jube kange...teinekord tahtis plaadi pähe tõmmata.... Üks jäme saare kaigas põrutas läbi klaasi ja pisut kraapis lõuga ka...ennem kui pidama sain. Big Grin

T.
Vasta
#12

Sain võõra TDT 55 mootori  kunagi tagurpidi käima! Sikutasin sellega oma sissejäänud T150k välja. Kui juba väga püsti läks, surusin siduri alla. Kukkus alla. Ju ma enne lõppu lasin siduri tagasi. Hakkas kapoti alt õhupuhastist tossu köhima ja tahtis mu trossi otsas 150 ära tallata.
See lindilüli võib kombaini CKP-5 poolroomikust pärit olla.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne