Gaz MM-V 1942

(15-01-2018, 10:02 AM)AsTroSS Kirjutas:  See täitsa auto moodi!

Kas ka sellel pillil on ühe poole rattamuttrid vasaku keermega?

Uurisin ja tundub et kõik mutrid käivad ikka õigetpidi kinni/lahti...
Vasta

Üks kõige põnevamaid teemasid, mida foorumis jälgida praegu. Ootan huviga veebruari, et austet ksf! saaks tööle pihta anda korralikult.
Vasta

(15-01-2018, 20:03 PM)speedsta Kirjutas:  Üks kõige põnevamaid teemasid, mida foorumis jälgida praegu. Ootan huviga veebruari, et austet ksf! saaks tööle pihta anda korralikult.
Enda jaoks on see ka põnev värk!

Traktor vaja molekulideks lammutada. Kõik üleliigne praht utiili. Alles jääb temast lõpuks väga vähe. Ma arvan et torpeedo läheb käiku koos paagiga, mootori tagumised kinnitused, starteri lüliti, haakeseade, võibolla siduripedaal ja veljed. Muu nagu on paremas seisus olemas.
Leidisin tunnikese ja valmistasin traktorit lammutamiseks ette. Lasin poltidele rust looset. Ja viskasin puidu prahi enamjaolt küljest. Plaan on paari päeva jooksul ära lammutada raibe.

[Pilt: 20180115_212202.jpg]

Uurisin natu pirkat ja sain aru mis seal kirjas. Paremal on ülevalt alla MM, 1950, 1.5 tonni kandevõime. Vasakul on mootori ja sassii number. Arvatavasti... 1950 tähendab et tegu on päris hilise MMiga ja kui ma ei eksi siis neid too aeg enam Gorkis ei pandud kokku. Kuskil mujal aga ei mäleta kus...

[Pilt: 20180115_212006.jpg]

Kütuse näidik on paaki piiludes heas korras. Täis paaki tähistab suur P. Nagu peab. 30-31 Ford Model Al on täpselt samasugune näidik ainult et täis paaki tähistab F.

[Pilt: 20180115_212038.jpg]

[Pilt: 20180115_212053.jpg]
Vasta

Seda viimast massinat ära lahutada lausa patt, see ju nii ilus NIA...
Lausa museumi vääriline Sinsheimis oleks tema öige koht Wink
Kes on seal käind teab millest ma räägin....

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta

Ta sureb ülla eesmärgi nimelSmile Kui leidub keegi kes seda monstrumist üle jäävat kraami oma õue "kaunistama" tahaks siis võib ühendust võtta.
Vasta

Osta.ee-s oli üks MM/67 spidokas, aga kadus müstilisel kombel ära sealt. Küllap löödi müüja rahapakiga pikali.

See selleks. Leidsin ühe meeldiva värvikombinatsiooniga MMi pildi. Mul on ühed veljed sama värvitooniga...

[Pilt: 0_a8dd7_35b17b33_X4L.jpg]
Vasta

(15-01-2018, 22:36 PM)Taaviw126 Kirjutas:  1950 tähendab et tegu on päris hilise MMiga ja kui ma ei eksi siis neid too aeg enam Gorkis ei pandud kokku. Kuskil mujal aga ei mäleta kus...
Uljanovskis, ehk siis UAZ Rolleyes


(15-01-2018, 22:56 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Kui leidub keegi kes seda monstrumist üle jäävat kraami oma õue "kaunistama" tahaks siis võib ühendust võtta.

Ai kurja ... kõlab ahvatlevalt

Ps. Ostas MMi raamat (aga see Sul vist juba olemas).
Vasta

Jah. Seda raamatut nägin. Ei hakka vist pakkuma seal. Oleks kasutamiskäsiraamat siis oleks teine asi. Aga varuosakataloog ei käi vist autoga komplekti
Vasta

Midagi sellist näiteks ajaks juba natuke elevile... 1940 trükitud.

[Pilt: s-l500__3_.jpg]

[Pilt: s-l500__4_.jpg]


Või selline... 1941 aastal trükitud.

[Pilt: s-l500__5_.jpg]

[Pilt: s-l500__7_.jpg]
Vasta

Sellest viimasest 48.a variant on internetist allalaetav.
Vasta

(16-01-2018, 00:46 AM)Raivo Kirjutas:  Sellest viimasest 48.a variant on internetist allalaetav.
Mul vist on kuskil olemas. Hr. Jurak saatis.
Aga see esimene raamat oleks auto kõrvale päris hea panna. Olgugi et AA oma. Aga ikkagi sõjaaegne käsiraamat.
Vasta

Jälle üks zis 5 raibe. Maasse vajund. Juppe oli ümberringi laiali igalpool...

[Pilt: 20180116_123258.jpg]

[Pilt: 20180116_123235.jpg]

Tuleks AAsid ka nii palju kui zise, oleks parem.
Vasta

(16-01-2018, 14:44 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Tuleks AAsid ka nii palju kui zise, oleks parem.

No aga siis on järgmine projekt ju teada  Smile

Või ei paku nii laia varuosade kättesaadavusega auto piisavalt pinget?  Big Grin
Vasta

Smile ma arvan et kui Gaz ja mosse valmis, siis ei taha tükk aega enam ühtegi masinat ehitada. Kogu see jama on ikka suur kompromiss muu eluga.
Vasta

Ümber kuivatike tundub seda mudru vedelema . Toungue
Vasta

Kusjuures kuivatite ümbert olen ainult ühe mootori leidnud. Oleks 10 aastat tagasi hakanud otsima, siis oleks teine asi. Aga oleks on oleks. Kõikide masinate leiukohtade ühised määrajad on tihe lehtpuu võsa ja kunagise majaaseme lähedus. Maa omanikuga peab igasugu sonkimised ja esemete teisaldamised läbi rääkima. Aga vähemalt seaduse järgi niisama jalutada ei keela keegi, kuigi ise ma seda heaks ei kiida(ärme seda siin lahkama hakakem).
2 Zisi olid täiesti suvalises kohas. Üks oli arvatavasti miini otsa sõitnud ja teine kaartule või lennuki pommiga pihta saanud... selliste leidude puhul ei aita ka ainult rindejoone tundmine. Võibolla on abiks teadmine mis päevadel Luftwaffe väga aktiivne oli ja kus samal päeval rindejoon paiknes. Sealt edasi vaadata tagalas kõrvalisemaid teid kus veokid võisid liikuda. Üks hea vihje oleks veel aga esialgu ei hakka seda välja hõikama. Vähemalt niikaua kuni enda auto on koos.
Vasta

(15-01-2018, 18:26 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Hr. Formika tegi suure suure teene ja ostis Ameerikas laadalt rooli. Saatis väikse teaseri kaSmile

[Pilt: WP_20180114_09_13_41_Pro-1.jpg]

Tulede lülitus kang(pildil paremal) on olemas aga pasuna nuppu ja varrast pole.


[Pilt: 20171025_205706.jpg]


Samuti pole tulede lülitit ennast mis käib roolikarbi otsa. Kui kellelgi on neid pakkuda siis oleksin väga huvitatud...
 Kurat, miks sa ei öelnud, et sul neid tulede lülitit ja signaali nuppu ka vaja on. Minu arust oli neid vidinaid ka laadal olemas. Istun praegu New Yorki lennuväljal ja löön aega surnuks. Lennuk läheb alles kell 17.55, ehk Eesti aja järgi kell 1 öösel. Annab veel sinkida. Rooli kahjuks kaasa võtta ei saanud, kuna mul ainult käsi pagas, nii et jääb suveni siia. Sealt laadalt sain tutika Ford A karbussi, pistsin kohvrisse ja turvast läbi minnes sai nalja nabani. Mõeldi et on pomm. Neegritüdrukud olid valmis juba pikali viskama. Andis selgeks teha, et karbussiga ikka kedagi tapma ei hakka. Ütlesin et lihtsam on lapakaga mööda pead anda või juhtmega kellegi lõõr kinni tõmmata. Ühesõnaga kutsuti ekspert ja peale mõnigast ekspertiisi, mis seisnes mingite paberiribade toppimist karbussi ja siis mingisse masinasse lubati mul armulikult edasi jalutada, muidugi koos karbussiga.
Vasta

Korralikud seiklused sulBig Grin Mägieestlased Newyorkis vol 1.

Igasugu pisi asju on päris hulga, mis veel puudu. Praegu olen rooli üle väga tänulik ja õnnelik. Ahneks ei maksa ka kohe minna.
Vasta

(17-01-2018, 00:09 AM)Taaviw126 Kirjutas:  Korralikud seiklused sulBig Grin Mägieestlased Newyorkis vol 1.

Igasugu pisi asju on päris hulga, mis veel puudu. Praegu olen rooli üle väga tänulik ja õnnelik. Ahneks ei maksa ka kohe minna.
 Käisin Kentaky pärapõrgus, sinna enam ei satu. Siin Idarannikul asjad kordades kallimad. Suvel pidi Pensylvanias suur laat tulema, eks pean sinna veel ühe tuleku rihtima aga sealt ei pruugi nii soodsalt saada. Seal pidi ikka sadu müüjaid olema.
Vasta

Täna sai tunnike traktorit lammutatud...

[Pilt: 20180117_234320.jpg]

[Pilt: 20180117_234338.jpg]

Torpeedo on taastatav. Alumine äär on ära roostetanud. Aga ei midagi mida korda ei saaks teha...

[Pilt: 20180117_234406.jpg]

[Pilt: 20180117_234353.jpg]

[Pilt: 20180117_234533.jpg]

[Pilt: 20180117_234522.jpg]

[Pilt: 20180117_234514.jpg]

Hr. Imprezale armatuuri ideidSmile...

[Pilt: 20180117_234508.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne