Gaz MM-V 1942

Tänud! See .005 võib ka mingi toll mõõt olla. AA-l ja MMil oli peaaegu kõik tollmõõdus. Videos oli AA kolb. Huvitav kas siis remonditehases remonditud mootor ja pandi AA kolvid sisse?
Vasta

See video käis küll läbi siit juba aga siis ei oskand selle pilguga vaadata teda. Video lõpupoole näitab klapikambri kaant millel on kiri Gaz ja puudub auk. Küünlaid on ka näha. Neid olen igasuguseid näinid aga see kahe elektroodiga variant on mul olemas.

[Pilt: 20180215_223210.jpg]
Vasta

(16-02-2018, 00:12 AM)Taaviw126 Kirjutas:  10:36 näitab Ladogast välja tõstetud 166xxx numbriga mootori koodi lähemalt. Selgelt on näha et koodi ees on MM. Midagi räägib ta veel aga mina sellest aru ei saanud. Äkki keegi viitsib aru saada?Smile

https://youtu.be/q1d5YZ5aPNE

Plokikaan on samasugune nagu mul. Kood puudub ja mingi C on peal.

[Pilt: 98d78a5s-960.jpg]
Vasta

- дата отливки БЦ на всех встреченных мной моторах находилась в левом нижнем углу правой стороны БЦ. Исполнение даты - сменный шрифт вставленный в форму отливки блока.
- нумерация моторов Газ производилась отдельно для моделей А/АА/AAZ - с 1932 по 1939год(самый поздний из виденных лично мной моторов - AAZ № 668675 отлитый 4 ноября 1939 года), и отдельно для моторов М - с 1936 года и до конца их выпуска. Самый ранний мотор М виденный мной лично - № 23345
- самая ранняя дата отливки БЦ которую видел я лично - 1936 год
- цифры даты отливки ГБК и БЦ встречаются как латинские так и римские. Причем, в дате отливки БЦ латинские цифры я не встречал позже 1937 года, а в дате отливки БЦ позже 1941 года.
- сама по себе дата отливки представляет набор от 6 до 8 цифр, в линию, выпуклых.
Расшифровка довоенной и военного периода даты отливки не представляет из себя ничего сложного, как правило это 6-7 цифр, которые нужно условно разделить на 4 блока: первые две цифры - день, вторые две цифры - месяц, третьи две цифры - год. Если есть, а такое встречается, седьмая цифра, то это, видимо, обозначение номера десятков/сотен отливок в данную форму.

https://forum.ww2.ru/index.php?s=bf86265...try2218400
Vasta

Midagi lisaks neile soome fotodele . https://www.youtube.com/watch?v=t8HO3074_-o  
   Mustvee lähedal ka veel mõned nii olemas .
Vasta

(16-02-2018, 01:26 AM)Raivo Kirjutas:  - дата отливки БЦ на всех встреченных мной моторах находилась в левом нижнем углу правой стороны БЦ. Исполнение даты - сменный шрифт вставленный в форму отливки блока.
- нумерация моторов Газ производилась отдельно для моделей А/АА/AAZ - с 1932 по 1939год(самый поздний из виденных лично мной моторов - AAZ № 668675 отлитый 4 ноября 1939 года), и отдельно для моторов М - с 1936 года и до конца их выпуска. Самый ранний мотор М виденный мной лично - № 23345
- самая ранняя дата отливки БЦ которую видел я лично - 1936 год
- цифры даты отливки ГБК и БЦ встречаются как латинские так и римские. Причем, в дате отливки БЦ латинские цифры я не встречал позже 1937 года, а в дате отливки БЦ позже 1941 года.
- сама по себе дата отливки представляет набор от 6 до 8 цифр, в линию, выпуклых.
Расшифровка довоенной и военного периода даты отливки не представляет из себя ничего сложного, как правило это 6-7 цифр, которые нужно условно разделить на 4 блока: первые две цифры - день, вторые две цифры - месяц, третьи две цифры - год. Если есть, а такое встречается, седьмая цифра, то это, видимо, обозначение номера десятков/сотен отливок в данную форму.

https://forum.ww2.ru/index.php?s=bf86265...try2218400
Tänud! Väga huvitav. Ma ise nii kindel pole et sealt paremalt küljelt alati selle kuupäeva välja loeb. Aga nüüd on selge mis see 3M statsmootorite kaanel tähendab. Kuna selliseid mootoreid tootis üldse teine tehas siis statsmootori kasutamise võin ära unustada.
Vasta

Kas ma saan õieti aru et kuigi plokid olid samad eri masinatel oli mootori numeratsioon erinev ? Küsin sest kunagi kaevatud T20 Komsomoletsi mootor oli suht väikese numbriga :

   
   
Vasta

Tundub täitsa loogiline M mootori numeratsioon. Seerianumbrilt on arvatavasti viimane number hävinud(mingi horisontaalne kriips paistab). 38 aasta mai kuus võis täitsa olla sellise seeria numbriga mootor. Varuosakoode nii varastel M mootoritel peal pole.
Arvatavasti see BB tähistab mootori plaanitud otstarvet?
Hea näha veel ühte rohelist M1/MM mootorit...
Vasta

Raamiga töö käib...

Leidsin internetist sellised read. Jällegi mulle natuke võõras keel. Aga jäi silma et MM-Vd(mitteametlik nimetus) indeks oli ka MM-13?

Годы выпуска ГАЗ-ММ: на ГАЗе — 1938—1946, на УАЗе — 1947—1949, по некоторым данным, выпуск продолжался до 1956 года.
В 1942—1945 годах на ГАЗе выпускался упрощённый вариант полуторки — ГАЗ-ММ-В (ГАЗ-ММ-13) с различными вариантами комплектации.
ГАЗ-ММ — базовая модель грузовика с двигателем мощностью 50 л.с., производилась в 1938—1941 на ГАЗе.
Основная часть послевоенного парка полуторок была списана в начале 1960-х в связи с запретом (с 1962 года) на эксплуатацию в СССР автомобилей с механическим приводом тормозов.

Модификации:
ГАЗ-ММ-В (ГАЗ-ММ-13) — упрощённая модификация ГАЗ-ММ военного времени (индекс ММ-В неофициальный, индекс ММ-13 применялся на фронте), различают два типа кабин ММ-В: образца 1942—1943 гг. с брезентовой крышей и брезентовыми клапанами вместо дверей и образца 1944 года с деревянной облицовкой и дверями, соответственно, на грузовике 42-го года крылья были выполнены путём гибки из низкосортного (кровельного) железа. Глушитель, бампера и передние тормоза отсутствовали. Фара и дворник устанавливалась только со стороны водителя. Платформа оснащалась только задним откидываемым бортом.[1] Производился ГАЗ-ММ-В до 1947 г. на ГАЗе, а в 1947—1950 гг. — на УАЗе. По некоторым данным выпуск полуторки продолжался до 1956 г.
Vasta

Leidsin ühe pildi Gazi võtmest. Ei tea kas 42 aasta MMil võis ka selline olla?

[Pilt: post-54326-0-20609800-1358884141.jpg]
Vasta

Siin on pildid 1939 aastal muutunud kardaanitoru flantsist. Kuuenda augu kaotamise põhjus pidi väidetavalt olema lihtsam montaaz ja demontaaz. Muudeti ka teisi kardaaniga seotud asju...
Esimesel pildil kõrvuti uuem tüüp(vasakul) ja vanem tüüp(paremal).

[Pilt: post-22355-1275545125.jpg]

[Pilt: post-22355-1275545120.jpg]
Vasta

Natuke soomustatud Gazidest juttu...

http://militera.lib.ru/tw/kolomiets_mv/19.html

Väidetavalt Gaz AA/MMi ja Zis5 ventiil. Pildilt on näha ventiili korki. Pole teada mis aastatel kork selline oli...

[Pilt: post-33056-1261072823.jpg]
Vasta

Venemaal müüakse väga ahvatlevat kabiini. Laiskus minu sees ütles et osta ära. Aga näis palju maksab(uuritakse). Elu teeks palju kergemaks küll. Aga õnneks on ka plaan b ja c olemas...

[Pilt: 129821-1.jpg]

Homme peaks raami 5mm osadega ühele poole saama. Jäävad veel 4mm ristitalad mis tuleb lasta teha. Aga kuna praegu 4mm plekki ei saanud kuskilt siis ei oska öelda kuna see juhtub.
Raami tegemis protsessist ei tahaks väga pilte panna. Miite et midagi häbeneda oleks aga pigem näitaks lõpptulemust. Siis on trollidel vähem spekuleerimist siinSmile

Ma vist ei rääkinud sellest aga Ameerikast sai hunnik juppe ostetud(umbes 60kg). Aga need jõuavad Eesti healjuhul suve lõpuks. Seega auto omal jõul kindlasti enne septembrit liikuma ei hakka... Aga pole hullu. Suvel nagunii aega eriti palju pole et garaazis olla. Suvel vaja metsa mööda koladaSmile
Raami liivaprits ja värvimine sai märtsi lõpuks kokku lepitud. Et logema ei jääksSmile Põhimõtteliselt oleks endal ka võimalik pritsida ja värvida aga hea sõber tahab ka oma panuse anda... Tal on palju tööstuslikumad seadmed kui mul.
Vasta

Selle kabiini võib ära unustada. Hinnaks öeldi 9600 koos Eesti toomisega...Smile

Üritan siin mootorist mingeid pilte leida aga ei midagi. Nagu nimelt on kõikidest teistest mootoritest pilte peale MMi. Zis-5 on palju paremaid kabotialuse pilte saada. MMi mehi ainult õrritatakseSmile

[Pilt: 60494.jpg]
Vasta

[Pilt: 20171112-123848.sized.jpg]
Vasta

Huvitav miks ta punane on? SK-3 pealt pärit? Niipalju kui mina siin aru olen saanud siis ennesõja aegsetel kaanel koodi vist pole. Ei ole näinud küll vähemalt...
Vasta

Üks motivatsiooni pilt:
[Pilt: wx1080.jpg]

Ja mõned lingid mootorivaatest ja mootorivaatest.

Lisaks veel mitu galeriid pilte: http://legion-afv.narod.ru/GAZ-MM_N_Novgorod_2.html
Vasta

(23-02-2018, 21:31 PM)Taaviw126 Kirjutas:  Huvitav miks ta punane on? SK-3 pealt pärit? Niipalju kui mina siin aru olen saanud siis ennesõja aegsetel kaanel koodi vist pole. Ei ole näinud küll vähemalt...

Tuletõrjepump

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta

(23-02-2018, 22:30 PM)jurka Kirjutas:  Tuletõrjepump

Tundub olema selline elukas (двигатель - ГАЗ-МК):
[Pilt: 1510558353-attachment.jpg]
Vasta

Tänud piltide eest Raivo!

Panen nad siia suuremalt et ei peaks linkidele vajutades viiruseid kartmaSmile

[Pilt: _____________-____2.JPG]

Mina näen sellel pildil nii mõndagi suuremat viga. Esimene asi mis kohe silma torkab on vale värvitoon(Kui kasutada rohelist siis peaks see palju tumedam olema). Arvatavasti on eeskuju võetud uute varuosaplokkide rohelise tooni järgi mis polnud kunagi mootori värvina kasutuses.

Mootoriplokk on ZM(3M kirillitsas) tähisega. Ehk siis hiljem teises tehases valmistatud plokk. Tehase nimi oli Заволжского моторного завода.

Plokikaan koos veepumba ja ventilaatoriga on hoopis Gaz AA oma.

Generaator on Gaz 67 oma. Üleliigne kontakt generaatori küljel.

Teine pilt...

[Pilt: wx1080.jpg]

Siin näen suurematest ämbritest jälle vale värvitoon.

AA ventilaator

Gaasihoob jookseb valeltpoolt õhuklapihooba. Gaasihoovastik on valesti painutatud. Tänu sellele pole võimalik õhupuhasti toru panna. See ei mahu sinna lihtsalt ära.

Esimesed mootoripadjad on mingid suvalised.

Põhjakatted puudu.

Värvitoon peaks midagi sellist olema(tegelikult pole veel teada kas MMil üldse rohelist mootorit oli. Mina arvan et oli, sest emka ja komsomoletsi oma oli roheline. Ei näe põhjust miks MMi jaoks oleks ta pidanud hõbedaseks värvima. Mingist ajast alates olid nad hõbedased aga kunasest, pole teada). Pilt on Ford BB mootorist, mille pealt M mootor maha tehti, väikeste modifikatsioonidega.

[Pilt: 945440091.jpg]

Siin on minu arvates veatu Ford 28-29 AA kabotialune...

[Pilt: 1930FordModelAA_04_700.jpg]

Siin minu mootor. Valgus petab. Õues oleks rohkem Fordi mootori tooni...

[Pilt: 20180214_020422.jpg]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne