Säästlik hoone küte.Mis see on?
#1

Lugesin sellist reklaami.
Hetkel mul maja puude küttega,kuid lugedes sellist asja...
Ma ei tea kohe.Tundub soodne ja lihtne.
Kuid kas see meid ära ei tapa.
Siin palju tarku inimesi.Kas oskas keegi laita või kiita.
See siin ruutmeetri küttele ära jagatud.Kuid kuidas  seda mahuga arvestada.
Kuidas arvestada.
Kui tõesti selle kleebiks?






http://soov-ee.postimees.ee/31322-saastl...tails.html

Väga säästlik küttesüsteem!

Pakume energiasäästlikku kütet – Soojusenergiat Kiirgavat Kilet. (Sekk-I, PLEN).

Elektrienergia tarbimine ligikaudu 10-15 W köetava pinna ühele ruutmeetrile tunnis. Kui viia see üle numbritesse, siis maksate te 100 m2 eramaja kütte eest keskmiselt umbes 100 EUR kuus küttehooajal.
Puudub vajadus katlaruumi järele.
Puudub vajadus gaasitrassi või kütusemahutite ruumide järele.
Ei ole tarvis osta kallihinnalist katelt, torusid, radiaatoreid.
Küttesüsteem SEKK (PLEN) ei vaja hooldust.
Töötab automaatses reziimis.

Meie firma on ametlik esindaja Eestis arendaja ja tootja infrapuna küttesüsteemi PLEN (SEKK - est) - "ESB-tehnoloogia".

Kõik muud tooted nime all esitatakse PLEN, PLEN-ZEBRA on võltsitud.

Hoiduge võltsingutest!

Meil on suured kogemused paigaldamiseks.

Antud küttesüüsteem on mitmeid kordi säästlikum kui põrandaküte.
Turvalisuse tase IP 67
Garantii 10 aastat.

5068523
58250995

www.apekom.com
www.apekom.ee
Vasta
#2

Kui keegi väidab: "Antud küttesüüsteem on mitmeid kordi säästlikum kui põrandaküte. ", siis ma näen siin põhimõttelist vastuolu loodusseadustega.
Vasta
#3

Ma saan aru, et tegu on elektriküttega, lihtsalt element on teisele kujule viidud. Tundub suht mõttetu lahendus.
Vasta
#4

See küll lakke pandav.Kuid olen sellist pakkumist näinud ka põrandale.
Miski infrapuna.Kui see panna.Põrandale.
Mis efekti see tekitab.Kas nagu mikrolaine ahjus?
Ilmselt ma eksin.Lahendus ju oleks hea,ruumi ei võta ja poleks vaja kütta puudega?
Väidavad täisautomaatne.
Ja kas seda oleks siis kasulik ka sauna põrandale panna.
Uurisin just Ehituse ABC pakkumisi.No neid oli ikka igasuguseid.Mida siis valida sauna pesuruumi.
Vasta
#5

Ei tapa ta midagi, infrapunakiirgus on soojuskiirgus. Big Grin
Mingit erilist küttekulu erinevust elektrilise põrandaküttega ega ka elektriradiaatoritega ei saa olla. Mugav muidugi, automaatne ka, kui otsekorraldus on tehtud, siis elektriarved lähevad ka automaatselt kontolt maha ja võrreldes praegusega need muidugi märgatavalt suurenevad. Cool
Vasta
#6

Kui panna, siis lakke.
Inimloom on aegade algusest harjunud ülalt tuleva soojusega (päike) mitte alt tuleva soojusega ( jahedam maapind). 
Kuna see küttekeha ei tarbi peale elektri mingit muud energiat siis ei saa ta oluliselt rohkem sooja anda, võrreldes küttekaabliga.
Vasta
#7

(30-11-2017, 00:26 AM)Raivo Kirjutas:  Kui keegi väidab: "Antud küttesüüsteem on mitmeid kordi säästlikum kui põrandaküte. ", siis ma näen siin põhimõttelist vastuolu loodusseadustega.

Ei ole siin mingit vastuolu. Siin ei ole ju öeldud millega seda võrreldavat põrandat köetakse.

Eriti meeldis selle laekütte reklaam pildi peal põlev kamin. Ilmselt kohustuslik lisa. A diivani kohale võid ju küll selle kile testimiseks venitada, mis ta hullu ikka teeb.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#8

Niisuguseid "mugavussoojuse kiirgureid" on ammugi olnud, see siin paistab pisut kompaktsem/õhem.

Nõks on selles, et säändsed kiirgurid tekitavad selle all viibides mõnusa soojatunde, ilma et nad tegelikult ruumi ennast vägapalju kütaksid. Nagu tõnn eespool ütles, siis inimene on harjunud ülalt tuleva kiirguse käes ennast hästi tundma.

Ehk siis sääst saab tulla ainult sellest, et näo peal on soe, aga tuba jahe ja jalad külmetavad.

Põrandale paigutatuna pole mingit säästuefekti võrreldes mõne teise küttekehaga. 15W soojusvõimsust ruutmeetrile on ikka 15W, tekita seda millega tahes.
Vasta
#9

Ma lage lammutama ei plaani hakata, tahan sellise infrapunakiirguri ära proovida: http://apekom.ee/images/infra/gal/almac-foto1.jpg
Arvuti juures istudes on mul välissein selja taga ja aken ka kohe taga kõrval, kael ja pea tunnevad justkui külma, kuigi õhutemperatuur toas on ok.
Vasta
#10

(30-11-2017, 01:23 AM)TeeTL Kirjutas:   15W soojusvõimsust ruutmeetrile on ikka 15W, tekita seda millega tahes.

See on jumala tõsi. Aga täna on igal kW oma hind. Ja need tasub üle vaadata.
Näppisin neid elektripakettide kalkulaatoreid ja pean tunnistama, et umbes 20.- euri per kuu sain arve pisemaks. Kõige lihtsam sääst on ikkagi vaadata oma pakett üle. See eeldab muidugi korralikku eeltööd, peab olema teada tarbimine vähemalt aasta- ja päev/öö lõikes. Ja see rehnut tuleb teha kilude ja vattidega. No mul läks julgelt pool päeva, et asi klaar oleks.
Mis mind selle pulli juures kõige rohkem üllatas oli see kui suur osa läheb sooja vee peale. 

See, et pakett juba sai valitud paar aastat tagasi ei tähenda midagi, need elavad pidevalt oma elu.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#11

Mul 100 L boileriga 4-liikmelises peres läheb sooja vee peale elektrit 150 kwh ringis, mõõtsin ära.
Vasta
#12

ilmselt on säästlik - normaalse küttesüsteemiga võrreldes on hulka odavam (nii soetamine kui paigaldamine) ning kuna võimsust on vähe, siis tarbib ju ka vähe energiat - seda paraku toatemperatuuri arvelt Big Grin
konkreetse jutu kohaselt liigitub samasse klassi, mis auto gaasipedaali alla pandud tõkisking: see aitab ju kah kütusekulu vähendada...
(kiire netiotsing annab viited, et küttesüsteeme dimensioneeritakse nii, et võimsus m2 kohta oleks 50..100W - selle kõrval on 10..15W otse-elektri küte väga lahja)

huvitav on, et taoliste "teleturu-juttude" puhul ei puhu hoone soojustatus üldse pilli ning sobivat õhuniiskust lubatakse samuti olenemata sellest, kas hoonel on (paraku õhuniiskust vähendav) vent süsteem või mitte...

sarnane asi samas kohas natuke reaalsema/asjakohasema kirjeldusena ja asjalikemate võimsustega - jutt on ju mõlema süsteemi puhul otse-elektriküttest (nagu ka veix_ ülal viitas, siis ka soojuskiirgus on infrapunakiirgus) ja mõlemal juhul köetakse eelkõige põrandat:
http://www.apekom.ee/index.php/teenused/...tekile-ifr

...ja seal on "infrapunasauna"-loogikaga haakiv pildike:
http://www.heasoojus.ee/mis-on-infrapuna-kuttepaneel/
...mis väidab samas kaudselt, et toaõhku köetakse mööbli, seinte, põranda, lae jms-ga. Kui kütta seda õhku põrandaga, on lõpuks ju tulem sama. Või pigem on põranda kütmine efaktiivsemgi: juhul, kui kiirates ka lage ja seinu köetakse, tingib see ebaefektiivsuse, kuna (välisperimeetriks oleva) lae või seinte kasutamine toaõhu soojendamiseks ei ole ju suurem asi mõte.

kokkuvõtvalt: teleturg. Odav elektriküte haibitakse lihtsat asja keeruliseks ajades üles ning sisse topitakse numbreid, mis iseloomustavad meie laiuskraadil kas liginullenergiamaja tasemel soojustatud maja või mõnd meie keskmist B-energiaklassi maja mingil teisel laiuskraadil, kus keskmised temperatuurid on hulka kõrgemad...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne