Teema on suletud

Ettevaatust tehingutega: Maikhel Roose
#1

Soovitan Maikhel Roosega äri mitte teha. Ostsin temalt karburaatorid, raha sai ette ning kaupa teele ei pandud. Keeldub raha tagasi maksmast. 

2017. a KOV valimistel Luunja vallas Keskerakonna ridades kandideerinud Maikhel R. kasutab numbrit ****1744 samuti kasutab numbrit ****3920 Samuti veeretab vastutust oma seadusliku abikaasa R**** R. kaela. Väites hiljem, et tema tegeleb saatmisega. Kurvaks teeb asjaolu, et koos on neil ka väiksed lapsed.

Kõige värskem info olukorrast: Kogu sündmuse info asub SIIN

Kui teema on vales kohas, palun tõsta ümber õigesse kohta. On tulnud infot, et Maikhel R. tegutseb aktiivse äritsemisega ja puudutab mootorrataste ja traktorite varuosade ostu-müüki. Eriti interneti teel.

Asi on antud loomulikult politseisse. Kui on veel pretensioone antud isiku vastu, palun ühendust võtta minuga.

vanamotopisiku ohver
#2

Fb kaudu ostsin saha ja maksin ülekandega ära... läksin järgi kuu aega hiljem ja oli küll igati vastutulelik ja abivalmis... seega ei ütleks miskit halba,  pigem vastupidi. 

Selle internetis "hoiatamisega" võid teha pigem endale karuteene... laimamine on eestis karistatav ning sel viisil interneti täiskirjutamine võib endale süüdistuse kaela tuua.  Ise ausaltöeldes ei viitsi küll kaugelt "rusikatega vehkida" vaid ajaks asja siiski kohapeal korda... see eristab mehed poistest.  Klaviatuurigängstereid on kõik kohad täis,  enne kui kaaskodanikud seisukohta asuvad võtma siis soovitaks ka vastaspoole kommentaari ära oodata....

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
#3

Vastaspoole kommentaar oli ju lingil toodud vestluses selgelt näha ja koosnes peamiselt kahest sõnast Big Grin
#4

Mina ei “imeks lahti” vaid lööks lahti(ninast vere loomulikult).
Sellistele tattnokkadele ei jõua asjad muudmoodi kohale.
#5

Paljud asjad on karistatavad, nagu kelmus, vägivald, varastamine. Antud hetkel on hoiatamiseks alust, sest kaupa ei ole saadetud (kontrollitud ametlikult Omnivast ja SmartPostist), raha on makstud (digiallkirjastatud panga väljavõte), inimene on valetanud ja kirjalikult kinnitanud, et raha ei maksa tagasi SMS sõnumis ja Facebooki vestluses.

Kusjuures laimamise eest kohtusse hagi esitamise riigilõiv on 50 eurot ning kogu Maikhel R. poolt tegemata jätmised tõenditena olemas. Lihtsam ja odavam on temal 30 eurot tagasi maksta, mis iganes põhjusel ta tehingust taganes. Sellised ettepanekud on temale tehtud, et siis kaob ka avalik tagasiside tema kohta. Selle peale tulid kahesõnalised vastused.

PS! Erasõnumitega on võetud minuga ühendust ja mainitud kui "vanast teada tuntud mehest". Kui selle põhjal jääb kasvõi üks märge teistele hoiatuseks, on ju hästi.  Cool

vanamotopisiku ohver
#6

Kas tõesti oli kogu see diil seda jama väärt? Peale kahte valetamist mulle ja minupoolseid tegevusi, pani Maikhel paki alles EILE KELL 10.06 paki teele. Mis väidetavalt oli postis juba nädal varem. Mis teie edasi teeksite?

vanamotopisiku ohver
#7

(01-12-2017, 12:54 PM)Nobody Kirjutas:  Kas tõesti oli kogu see diil seda jama väärt? Peale kahte valetamist mulle ja minupoolseid tegevusi, pani Maikhel paki alles EILE KELL 10.06 paki teele. Mis väidetavalt oli postis juba nädal varem. Mis teie edasi teeksite?

Ootaks paki ära. Kui sellega kõik OK, siis kirjutaks igale poole, et pakk käes. Aga teemad jätaks alles ja nähtavale. Las edaspidised kliendid, kes viitsivad guuglit kasutada, otsustavad siis ise, kas tahavad nimetatud härraga asju ajada.
#8

Pakk on käes, sellega pretensioone ei ole. Küll aga ei ole ok 2x valetada, et pakk on teel, kuigi alles nädal aega hiljem posti pandi peale vaidlusi ja politseisse avalduse esitamise lubadust.

Igaljuhul selle inimesega peab väga ettevaatlik olema interneti teel ostes.

vanamotopisiku ohver
#9

Lugesin ka selle FB jutu läbi ja mulle jäi pigem mulje tellija poolsest üle reageerimisest. Mõned inimesed nagu kohe otsivad konflikti. 

Jah, tegelane ei pannud posti, aga võib ka viisakalt küsida, "et sorri ega sa ära ei unustanud, millal saad panna, mul neljap oleks vaja" stiilis. Kohe inimesele turja karata ja miilitsasse joosta... no vast ei ole mõtet. 
Mulle ei istu selline ühe sõnalistel essemmessidel suhtlus üldse, võta toru ja helista, räägi läbi ja lepi kokku.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
#10

(01-12-2017, 20:15 PM)spitfire Kirjutas:  Lugesin ka selle FB jutu läbi ja mulle jäi pigem mulje tellija poolsest üle reageerimisest. Mõned inimesed nagu kohe otsivad konflikti. 

Jah, tegelane ei pannud posti, aga võib ka viisakalt küsida, "et sorri ega sa ära ei unustanud, millal saad panna, mul neljap oleks vaja" stiilis. Kohe inimesele turja karata ja miilitsasse joosta... no vast ei ole mõtet. 
Mulle ei istu selline ühe sõnalistel essemmessidel suhtlus üldse, võta toru ja helista, räägi läbi ja lepi kokku.

Sinu inimeselt inimesele telefoni suhtlus on küll ilus plaan, aga pärast seletada, et leppisime kokku ju. Kirjalikult kokkulepitud asjad on alati paremad. Kasvõi sellepärast, et endal hea üle kontrollida.

Lisaküsimus sulle oleks: Kui kaua on mõistlik oma pakki/raha oodata?

Boonusküsimus: Kas katteta lubaduste saamine on okei?
#11

(01-12-2017, 20:15 PM)spitfire Kirjutas:  Lugesin ka selle FB jutu läbi ja mulle jäi pigem mulje tellija poolsest üle reageerimisest. Mõned inimesed nagu kohe otsivad konflikti. 

Jah, tegelane ei pannud posti, aga võib ka viisakalt küsida, "et sorri ega sa ära ei unustanud, millal saad panna, mul neljap oleks vaja" stiilis. Kohe inimesele turja karata ja miilitsasse joosta... no vast ei ole mõtet. 
Mulle ei istu selline ühe sõnalistel essemmessidel suhtlus üldse, võta toru ja helista, räägi läbi ja lepi kokku.

Ma millegi pärast eeldan, et kui esimene kokkulepe üle lasti, käis müüja nimi guuglist läbi, sellest ka reageering. Minu meelest seal küll mingit ülereageerimist ei olnud ja selliseid sajoobe õigustada ei ole põhjust.

Kokkuvõttes on hea kui sellised lood (ka õnneliku lõpuga) kõigile nähtaval ja guuglist leitavad on. Hoiab igasuguseid pettureid lühema keti otsas.

Isegi kui antud juhul müüja poolt puudus pahatahtlikkus, siis on ilmselge, et see ei ole ühekordne juhus. Mina ostja rollis eelistaks ette teada kui mõnel müüjal on kombeks kummi venitada ja igasuguseid trikke teha. Säästab oma närve.
#12

Olidki enne kirjutamist kaks telefonivestlust. Muide väidetavalt Maikhel lindistas neid, las siis  esitab. Esimeses kõnes oli "jube kiire." Teine kõne päädis juba paarisõnaliste repliikidega. Edasine suhtlus vaid minu poolt kirjalikult!

Probleemid tekkisid, sest kahel korral, kui väidetavalt oli pakk postis, siis tegelikult ei olnud. Alles asjade kulmineerudes pandi pakk kiiruga enne lõpptähtaega posti. Igaüks saab siin ise nuputada, mitut järjestikust valet ja sõimu tema usub?

vanamotopisiku ohver
#13

Meil on siin ainult ühe poole kommentaarid, teise poole omad tuleb lugeda ridade vahelt. Mina sain aru, et peategelane andis lubaduse oma naise eest enne kui temaga oli kokku lepitud, "et naine paneb posti". Kui asi käib läbi mitme inimese siis on väike error kerge tulema.


Kui peategelane ütles, et asjad on posti pandud siis ta ilmselt ei teadnud isegi kas on või ei ole, vaid eeldas, et on. Ma ei kaitse ega õigusta siin kedagi aga viisaka suhtlusega oleks lõpptulemus olnud tõenäoliselt sama, pakk nädal hiljem käes ja kogu stress olemata.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
#14

See oli tema vastus, et pakk teel.
   

See oli naise vastus 3 päeva hiljem.
   

Mõlemad väited olid 2. korda valed...

Tegelik paki teekond algsel lingil, ehk pakk pandi 30.11.2017 ALLES teele, mis väidetavalt oli tehtud juba 22.11 ja siis 25.11...

Nagu juba ütlesin, kauba osas enam pretensioone ei ole. Muus osas on kõigil võimalik ise otsustada, kas see asi oli ikka algselt kindel või aitasid välja ilmunud ühised tuttavad, avalduse esitamise lubadus ja avalik postitamine viimasel hetkel otsustavate muutuste kasuks. Milliseks läksid saatja vastused, enne kui pakk teele läks - saab algselt lingilt lugeda.

Leian, et hea on siis juba väited ära tõestada, et asi ei jääks tatipritsimiseks ja tulevikus osapooltele ja uutele tellijatele mõttekohaks, et infovahetuses tuleb jääda ausaks ning ülbusele ei ole selles kohta.

Mis iganes põhjused tal nii käituda olid, ma ei tea. Saan aru, et peale minu maksmist ja kokkuleppimist tehti hiljem ka kõrgemaid pakkumisi. Tehingut tagasi ta ei lükanud. Kui kaup mulle saabus, siis saatsin 20€ juurde, nagu hiliseim kõrgeim pakkumine oli. Kas seda vaja oli, pole tähtsust..

Edasi võivad minu poolt moderaatorid selle teeema kustutada või siis jätta hoiatuseks. Kogu vestluse ajalugu on vajadusel alati olemas.

vanamotopisiku ohver
#15

(01-12-2017, 20:15 PM)spitfire Kirjutas:  Mulle ei istu selline ühe sõnalistel essemmessidel suhtlus üldse, võta toru ja helista, räägi läbi ja lepi kokku.

ok sinu soov telefonis mokalaata pidada,aga kui oled tõepoolest pettuse ohvriks langenud siis millega hiljem nt kohtus tõendad et just nii kokku leppisite ja mitte teisiti?sõna sõna vastu ja kõik.sellised asjad lepitaksegi sõnumitega kokku ja vajaduse saad hiljem samade sõnumitega faktipõhiselt kohtusse minna.

üks kunde lihtsat ei maksa,ütleb et maksab siis kui raha üle jääb ja aastaga 500 pole suutnud maksta,andsin inkassosse ja küll hakkas ohkima,et teen mustalt,kõikk suusõnaliselt kokku lepitud jne.kogu suhtlus käis feissis sõnumitega ja on mustvalgel olemas ja inkasso surus põlvili ja pani maksm.kui oleksid telefonis mesijuttu puhunud siis oleksin und näinud rahast.mulle ei istu see telefoni mokalaat jällegi.
#16

Mingi küllaltki tühise summa pärast liiga palju kisa töstetud,kui pakk nädalakese hilineb juba
jookseme miilitsasse Big Grin
Kui sulle tüübi käitumine ei meeldi siis lahenda see tema endaga omavahel,netis seda paska
niigi palu ....
Kui DPd j teised sellised sind vahest nädala ja kauemgi jooksutavad ei lähe ju keegi
miilitsasse avaldust kirjutama...

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
#17

hmm, tegelikult pole oluline, et mõni mees ootaks rahumeeli kuude kaupa ja teine läeks kohale ja teeks meeldejääva noomituse ja asi oleks kombes.
kui tehingu teine osapool ajab segast ja soovitab imeda, siis on lihtsalt tegu emm-iga. nii lihtne see ongi.
#18

(02-12-2017, 11:26 AM)impreza Kirjutas:  Mingi küllaltki tühise summa pärast liiga palju kisa töstetud,kui pakk nädalakese hilineb juba
jookseme miilitsasse  Big Grin
Kui sulle tüübi käitumine ei meeldi siis lahenda see tema endaga omavahel,netis seda paska
niigi palu ....
Kui DPd j teised sellised sind vahest nädala ja kauemgi jooksutavad ei lähe ju keegi
miilitsasse avaldust kirjutama...
Omaniku poolne postitamisega viivitamine ega ka postiasutuse aeglane töö ei ole siin ju üldsegi teemaks. Tegelik probleem oli valetamine:
(02-12-2017, 03:57 AM)Nobody Kirjutas:  ...
Tegelik paki teekond algsel lingil, ehk pakk pandi 30.11.2017 ALLES teele, mis väidetavalt oli tehtud juba 22.11 ja siis 25.11...
...
Olen ise ka ka kunagi paki saatmisega viivitanud mitmeid päevi üle lubatud kuupäeva ning sain lõpuks ostja väga kurja kirja. Seepeale vabandasin, et minu viga ja panin asja reaalselt posti. Ma arvan et kui siin oleks samamoodi käitutud poleks ka mingit probleemi.

Antud teema näitel, aga oleksin pidanud hakkama ostjale valetama, et ammu juba postis ja et naine mul viis ja tema ka kinnitab et postis ja lõpuks oleksin ostjalt minetti juba soovinud kuna viimane pärib nii palju ja segab mul vene masinate varuosade äri ajada.

Muidugi on inimesi, kes selle 20 eurot oleks omale koolirahas kirjutanud kas siis selle tõttu, et summa ülimalt tühine või eestlaslik tagasihoidlikkus ja vagurus et las minna.

Viimasel juhul ju hakkaks sulid seda kõvasti ära kasutama kui keegi nii väikese summa pärast ei viitsiks/tahaks ennast liigutada. Eks see 20 euri on keskmise eestlase 3 h töö tasu, niiet selle eest tahaks vast ikka midagi rohkemat vastu saada kui valetamist ja intiimteenuse soovi avaldust.
#19

Pisut teemast kõrvale aga oli juhus kui tellisin KB kuulutuse järgi ühe starteri kuskilt Rakvere kandist. Hind 35 euri. Saatsin oma rekvisiidid  ja palve edastada mulle a/a number kuhu raha kannan. Vastus võttis kukalt kratsima. Mees kirjutab: saadan starteri ära. Kontrolli kas töötab. Kui on korras siis saadan a/a numbri. ???
Küsisin vastu,et kas usaldad?
Vastus: Eesti on väike, usun, et selle 35 euri pärast sa ennast lolliks tegema ei hakka. 
Asi töötas. Tegin ülekande ja panin paar rubla meelehead ka küzitud summale otsa. Vot milliseid lahedaid vendi on olemas.

Aquila captas non muscas.
#20

(02-12-2017, 03:57 AM)Nobody Kirjutas:  Edasi võivad minu poolt moderaatorid selle teeema kustutada või siis jätta hoiatuseks. Kogu vestluse ajalugu on vajadusel alati olemas.
paneme jah teema kinni. Kes praegu või hiljem (otsimootori abil inimese tausta uurides) siit midagi järeldab, see järeldab. Kes mitte, see mitte - vaba maa Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne