Otsitavast asjast võiks olla ka postituse juures pildid.
#1

Tere!

Täna sain tuttava inimesega kõmmdi Viljandi turuplatsil kokku ja ta oli hämmingus,et kõik otsivad ja nutavad asju taga aga vaid vähesed panevad juurde pildid otsitavatest asjadest. Ta arvas,et postitaja võiks ka lisada pildi asjast. Paljudel on igatsugu koli tekkinud ja nad ei tea isegi millise varanduse otsas istuvad. Kui näeks pilti siis see oleks abiks.
No olen ka ise nõus,et abiks oleks pilt küll. No mida sellest mõttest arvate?

T.
Vasta
#2

See on teretulnud mõte.
Sirvin siin kah neid soovide kuulutusi.
Kuid kui oleks enam vähem vajaliku asja pilt olema.
Siis oleks asja ka kergem leida.Ehk kusagil näinud!
Vasta
#3

Kuidas pildistada puuduvat asja?
Vasta
#4

(07-12-2017, 16:37 PM)kalju1 Kirjutas:  Kuidas pildistada puuduvat asja?

Joonistad. Big Grin
Vasta
#5

Vähe sellest, et pilt peaks olema, võiks ikkagi olla võimalik teemale vastata ka.

Just nägin ükspäev ostukuulutust, kus otsitakse "T-150k jõuvõtureduktorit", ilma illustreeriva pildita! Vot oleks pilt, saaks ehk abiks olla, sest igasugu tundmatud reduktorid on ajapikku kogunenud.
Vasta
#6

(07-12-2017, 16:59 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(07-12-2017, 16:37 PM)kalju1 Kirjutas:  Kuidas pildistada puuduvat asja?

Joonistad. Big Grin

Noh, interneedus on ju pilte paksult täis ja joonistama vast ei pea.
Aga pildipanemine oleks küll väga hea mõte.

.
Vasta
#7

tere,vana kooli mehed teavad kuidas iseloomustada vajaminevat vidinat(mul on vaja seda pizdulinat mis käib selle uijoovina külge) ja ongi joonistamata pilt silme ees.
Vasta
#8

Ärgem unustage ka tõsiasja,et peale on tulemas uus põlvkond,kes vanadest asjadest tuhkagi ei tea ja  neile oleks aju värskendamiseks vaja näidata millised asjad on olemas olnud ja kuidas need ka välja näevad.
Näiteks ka praegu on unustuse hõlma vajunud nii paljud ametid kui ka igasugused töövõtted mis alles hiljuti olid täiesti lihtsad ja iseenesestmõistetavad,kuid praegu on asi nii hull,et pole isegi enam kedagi,kes oskaks õpetada. Järjepidevus on katkenud. Liigapalju uut on peale tulnud,asjad ja olud on muutunud ja ka me ise oleme siis kas ajast ette tormanud või lausa maha jäänud....

Küsimus ka,et sõber on kaotanud oma parooli siin AMF-is. Kuidas ja kas on võimalik tal uuesti asi korda ajada?

T.
Vasta
#9

Pilt on parem, kui tuhat sõna.  Pilt on alati kasuks...
...tahtsin aga hoopis rääkida hinnast. Kui inimene midagi müüb, võiks hind ikka juures olla. Ütleb, et ei tea ... kui teed pakkumise, siis ütleb, et on vähe. Järelikult teab küll.
Teen ettepaneku ilma hinnata müügikuulutused naah..i visata. Ja müügikuulutusi võiks olla ainult mingi protsent postitustest. Muidu mõni aina pakub ja pakub ühtesid samu asju.
Vasta
#10

Hinnaga seoses on minu arvates nii ja naa. Mina ise ei küsi kunagi hinda telefoni ega interneti teel kui inimesel on midagi mida mul väga vaja on. Kohapeal natu asju arutada ja teha oma pakkumine. Telefoniteel lajatatakse tavaliselt kirves hind selga või öeldakse ei. Sest seda on telefonis kergem teha.
Ja ega ise ka ainuüksi piltide põhjal päris hästi asjast ettekujutust ei saa. Vahest näeb pildil parem välja ja vahest kehvem.
Aga no nagu ikka. Absoluutset tõde pole olemas. Kuidas kellelegi.
Vasta
#11

Pildi (kasvõi laenatud) ja eeldatava hinnaga kuulutus on alati parem kui ilma nendeta. Seda tühja vahtu on nagunii liiga palju siin asju liigutades. Veel on halb kui inimene ei tea, mida ta müüb. Just vaatasin dioodide kuulutust, pildil türistorid...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#12

Jah , hind ja pilt peaks juures olema.Üks tuttav vanamees pakub oma htz 7 traktorit, et sa tead seda interneti asja, kuuluta seal.Küsin siis palju hind on, ütleb et eks siis kohapeal vaatab.Ja pinnisin , no ei ütle konkreetset hinda.Mingi hetk ûtles siis.et mis ta tühi on, anna 2000..Ja jah ...tûhi tõesti.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta
#13

Pilt jah hea asi aga pildi järgi osta küll ei saa,olen osta ee ostnud mitmeid asju mis piltidel ilus ja pealtnäha heas korras aga kui kattesaad siis rämps.Pildilt näen mis asi tegelikult on ja mis kompleksuses ja siis otsustan kas lähen vaatama või ei.Kui kuulutuses ei ole tel.nr i siis ma ei vaata seda kuulutust rohkem olgu seal kas või kümme pilti.Hind võiks ikka olla aga kui müüja ei oska ise hinnda panna las siis ostjad pakuvad.
Vasta
#14

(08-12-2017, 11:03 AM)Armex Kirjutas:  ...
aga kui müüja ei oska ise hinnda panna las siis ostjad pakuvad.

Ja siis öeldakse, et on vähe. See on ju labane petmine - järelikult ikka arvab teadvat asja hinda.

Petturitega ei ole tore asju ajada... Sad
Vasta
#15

(08-12-2017, 12:26 PM)v6sa Kirjutas:  
(08-12-2017, 11:03 AM)Armex Kirjutas:  ...
aga kui müüja ei oska ise hinnda panna las siis ostjad pakuvad.

Ja siis öeldakse, et on vähe. See on ju labane petmine - järelikult ikka arvab teadvat asja hinda.

Petturitega ei ole tore asju ajada... Sad

Seda juhust on ka endal olnud. Müüja tekitab väga vastiku olukorra,sest kes ei tahaks odavamalt asju saada ja kui pakudki euro siis hakkab kohe sinu mõnitamine pihta. Kunagi oli endalgi üks noorhärra teiselpool sama jutuga. Tegin siis pika jutu ja seletasin asja lahti. Ta sai kenasti aru küll peale minu põhjendusi ja oli täitsa nõus asjaga. Sellisesse käitumisse on lausa tüli sisse kirjutatud... Big Grin  Otsene petmine see pole vast,sest alles käib ju hinna üle kauplemine. Seda saab vast muudmoodi kutsuda... See oleks nagu ostja solvamine ja tüli norimine. 
Selline käitumine on rohkem nooremate inimeste seas levinud aga on ka nakkav vanameeste hulgas. Oleks tegu oksjoniga siis on ju kõik normaalne,kel raha sel õigus. Big Grin
Viisakas oleks ikka nii,et müüja lajatab hinna ja ostja kaupleb alla,kui kaubal tundub liiga kõrge hind olema. Sealjuures edu saavutamiseks võib ostja luuletada või rääkida mida iganes,pea-asi et hind võimalikult alla kaubelda. Ja nagu öeldakse: Tüdrukule luba mida iganes,pea-asi,et voodisse laseb. Big Grin

T.
Vasta
#16

(08-12-2017, 12:26 PM)v6sa Kirjutas:  
(08-12-2017, 11:03 AM)Armex Kirjutas:  ...
aga kui müüja ei oska ise hinnda panna las siis ostjad pakuvad.

Ja siis öeldakse, et on vähe. See on ju labane petmine - järelikult ikka arvab teadvat asja hinda.

Petturitega ei ole tore asju ajada... Sad

nojah, ma jälle nati teisel seisukohal. Mul asi, mille hinda ma ei tea. Nüüd küsin hinna ja seepeale vaikus - järelikult oli hind turu jaoks kõrge, oleks ostja pakkunud hinna, võib-olla oleks nõus olnud. Teistpidi teinekord pakutakse hinda, mis pole väärt isegi kuulutuse/meili kirjutamise vaeva - loomulikult ütlen, et vähe. Noh suva asja eest alla 10€, siis ei ole ju mõtet kulutada oma aega mingite kokkusaamiste või saatmiste peale. parem las seisab edasi ...
Vasta
#17

(08-12-2017, 12:26 PM)v6sa Kirjutas:  
(08-12-2017, 11:03 AM)Armex Kirjutas:  ...
aga kui müüja ei oska ise hinnda panna las siis ostjad pakuvad.

Ja siis öeldakse, et on vähe. See on ju labane petmine - järelikult ikka arvab teadvat asja hinda.

Petturitega ei ole tore asju ajada... Sad


Olen ka siin foorumis omajagu biznekki ajanud (valdavalt küll kallimad tehingud)
Enamasti on kõik korrektne, kuid on ka ka ostja poolt huiamist ette tulnud... -pakutakse naeruväärset hinda kuna see "asi rohkem elusees ei maksa" ise olles sama asja juba kellegile teisele lubanud korduvalt kallimalt Wink (Eesti on väike... -isegi Euroopa on väike)
*Ma saan aru kui ostad sajaga ja müüd kahesajaga... turumajandus... aga kui proovid huiata sajaga pakutud asja kolmekümne peale ja ise kolmesajaga juba edasilubades....(numbrikombinatsioonid olid tummisemad, siia kirjutasin lihtsalt näitlikult)

Teine kontingent on hinnahuiajad(saavad hea hinna veel paremaks) kes kokku lepivad ja kohale ei ilmu (päev persses)

Seega kuskil ja kunagi enam broneeringuid ei tee... -kes ees see mees (isegi käsirahaga ei bronni, kuna inimesed ei tüki arusaama misasi on käsiraha ja tehingust taganedes seda enam ei näe)
Vasta
#18

Tegelikult on 13aasta jooksul tekkinud päris arvestatav nimekiri kahtlase ärieetikaga vendadest (erinevatest foorumitest) Enamasti on ühed ja samad näod erinevate varjunimede taga Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne