Küsitlus: Kas müügikuulutuses peaks sisalduma hind? - You do not have permission to vote in this poll.
Jah
85.58%
89
85.58%
Ei
11.54%
12
11.54%
Kui ei ole, siis moderaatorid ühendavad müügi ühe koondteemaga või kustutavad
2.88%
3
2.88%
* Hääletasite antud valiku poolt. Näita tulemusi


Turuplats: kas pakutavat peaks kindlasti iseloomustama ka hind?
#21

Ei poolda turu ülereguleerimist.

Hea tehing algab ennekõike ostjast ehk huvilisest endast.
Kui huviline ei saa aru, et hinna või hinnavihje puudumine ja vaevaline suhtlus peaks tegema ettevaatlikuks, siis on vaja õppetundi. 

Tegelikult ei juhtu midagi hirmsat, kui ei ürita kontakti võtta pilditu, hindamatu ja sõnatu kuulutuse avaldajaga. Sest selliselt müüjalt saab pigem kas rämpsu, rämpsu arutu hinnaga, ebameeldivat suhtlust või kõiki kolme korraga.

Kui aga vaevaline asjaajamine tundub elu suurima võimalusena hankida möödapääsmatult vajalik jupstükk  või odav asi kähku ära krahmata ja edasi müüa, siis on see veel eriti suurepärane õppetund, sest kõik teised hoiavad niisugustest kuulutustest eemale ja jäävad ilma Smile
Vasta
#22

Hind ja asukoht on määravad...
Kui tasuta asi, asub teises Eesti otsas, või isegi 50km vales suunas, siis teatud juhtudel on odavam poekarlalt uus osta ja müüjal ei tasu solvunud nägu teha a´la "pakun ju tasuta, mis vingud".
Reeglina on hindamatul asjal konkreetne hinnasoov nagu juba mainitud. Põhjus miks seda välja pole toodud on ilmselge: ei kannata avalikult välja tuua.
Ise kasutan tihti "kahaneva hinnaga" müümist, nädalas/kuus korr korrigeerid hinda ja kõik müügiks läinud, kui tõesti  ei oska hinda määrata, siis pane €??? ja kõigil selge, et oled pakkumistele avatud


telefon on määrav, kui asi konkreetseks läheb, on veel fossiile, kes 24/7 ei ole "konnekted" FB-s vms.

Üks hea näide hindamatust esemest, ei hakka ju sõitma sadu km, et teada saada, et hind ei ole sobiv. Palju maksab, on senini saladus.
Vasta
#23

Mina ka seal parteis, mille nimi on HIND.

No minuarust see on müüja asi kindlaks teha, palju on asja turuhind, siis mõelda välja, mis hinnaga ta ise selle ära annab ja kirjutagu number.
Kui ta ei viitsi seda tööd teha, siis ta järelikult ka ei taha/ei oska müüa.
Jah, ma saan aru, et on mõned kodanikud, kellele mitte keegi mitte kunagi ei helista ja siis panevad mingi müügikuulutuse üles, et lihtsalt sissetulevaid kõnesid nautida. Tihti peale on vastuseks täis peaga kraaksatatud "muah" vms.

Minu 5 senti:

Müüd saksas 15000€ maksvat autot, võta 3000 maha, sest mobilesse sa ise kuulutust panna ei oska ja saksa keelt sa ka ei oska. Ja küsi 12t€. Aga pane kirja. KUI tahad müüa. Kui oma peakeses oled valmis mõelnud, et alla 15t ei müü, siis ära müü üldse. Ja õpi saksa keel ära.
Müüd mingit tagatuld, no lätlane küsib 200€, aga seda juba 15 kuud ja keegi ei osta. Pane hind 100 ja siis vaatame edasi. Ära lälla mingist "turuhinnast"
Müüd mingit 10€ maksvat vidinat. Pane number kirja.
Tahad milleski lahti saada, ära ei taha visata nagu ka, siis ikka pane kirja. Kasvõi et mulle meeldib shokolaad ja Coca cola.
(See on uskumatu, kui palju ostjad magusat kohale tassivad)

Ma tõesti ei viitsi helistada ja teada saada, et see 10€se junni omanik on välja mõelnud, et ta tahab selle raha eest oma kuu kommunaalid ära maksta ja siis temaga vaidlusesse laskuda.
Või 10t€ auto omanik arvanud, et ta ostab selle auto raha eest 20t€ maksva korteri ja on häppi ever after. Sest ta KULUTAS sellele autole 20t. Mind ei koti, palju ta sitasti valitud objektile kulutas.

Hind!

.,
Vasta
#24

(11-12-2017, 22:03 PM)hulgus Kirjutas:  Üks hea näide hindamatust esemest, ei hakka ju sõitma sadu km, et teada saada, et hind ei ole sobiv. Palju maksab, on senini saladus.
sellisel inimesel on ilmselgelt suhtlemisvaegus ja tahab juttu ajada inimestega,et talle helistataks ei muud.hind kirjas ei helista keegi ja ei saa suhelda teistaga.põhimõtteliselt selliste haigetega ei suhtle.

keegi pärnus müüb hindamatuid põka juppe kirve hinnaga,kõik portaalid täis kuulutusi.mõnegi pulga ostaks kui hind oleks,aga pole siis las mädaneb.
Vasta
#25

hind ei ole oluline.
kui kaup kellelegi vajalik, küll siis kaubale saadakse.
samas emotsiooniostud jäävad ilma hinnata muidugi olemata.
kindlasti on tehing tõenäolisem kui hind kirjas.
aga kohustuslikuks vast ikka ei pea tegema.

asukoht pole ka enamasti oluline. aga samuti ilmselt lihtsustab tehingu toimumist.
no kui ikka naaber külas või kihelkonnas miskit müüakse, siis võib ju vaatama minna.
kohustuslikuks samuti ei peaks tegema.

telefon on suisa mõttetu. ikka kirja teel aetakse asju. jääb jälg maha ja saab fakte üle kontrollida. 
numbrit jagatakse siis kui juba kohale sõitmise üksikasju vaja täpsustada.
minul jäävad asjad ostmata ja müümata kui teine osapool kirjutada ei soovi.
ja jällegi loomulikult pole vaja kohustuslikuks panna.

aga kahtlemata mistahes info lisamine kuulutustesse parandab võimalusi.

no ja kui peaks asjad kohustuslikud olema eks siis saab umbes niimoodi kuulutada, et 
hind on näiteks sott, asukoht ev või eu ja telefoniks näiteks 1182 või miskit taolist.
ja siis juba võib täpsustada, et allahindluse protsendi ja tarneaadressi lepime ps-i või meili teel.
Vasta
#26

(11-12-2017, 22:26 PM)muska71 Kirjutas:  
(11-12-2017, 22:03 PM)hulgus Kirjutas:  Üks hea näide hindamatust esemest, ei hakka ju sõitma sadu km, et teada saada, et hind ei ole sobiv. Palju maksab, on senini saladus.
sellisel inimesel on ilmselgelt suhtlemisvaegus ja tahab juttu ajada inimestega,et talle helistataks ei muud...

Seal ei piisa isegi helistamisest Sad . Tegin pakkumise telefoni teel, selgus, et ebapiisav. Kui ebapiisav jäigi selgusetuks, isegi suurusjärk jäi teadmata. arvata et kohale minnes pole asi targem.
Kuulutus on juba, üle aasta üleval, tõesti suhtlusvaegus?
Vasta
#27

(11-12-2017, 22:37 PM)hulgus Kirjutas:  
(11-12-2017, 22:26 PM)muska71 Kirjutas:  
(11-12-2017, 22:03 PM)hulgus Kirjutas:  Üks hea näide hindamatust esemest,

Seal ei piisa isegi helistamisest Sad . Tegin pakkumise telefoni teel, selgus, et ebapiisav.

Siinkohal on asi lihtne, 600mm'ne vene paksusmasin üle 300€ ei maksa sest 500€ eest saab lätist 800mm laia masina... Rolleyes 






Aga temasse kah, kui on kaup siis peab olema ka hind. Soovitatavlt mõistlik sest muidu hakatakse Sind koheselt depiilikuks pidama kes utoopial ja reaalsusel vahet ei tee. Kurat ei lähe ju poes kasiiri käes küsima et palju leib massab ja palju hapukoor massab. On ese, asukoht ja hind, siis on ka huvilisi.

Netis on senini firmad kes püüavad müüa oma tooteid ilma hinnata, ma isiklikult ei viitsi isegi süveneda ega hinda uurida, krt ma ei otsi ju kirjasõpra vaid toodet.  Mõisaküla sai lõpuks hinnakirjad üles ja olen sealt ka nüüd mõned tooted ostnud ja põhjamaale müünud, hea kui saab näidata ette hinnakirja ja reaalsed olemasolevad tooted. Paljudel teistel tootjatel on see pikk ja konarlik tee veel astuda.

Seega, kui on toode siis olgu ka hind, siin pole üldse küsimust.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#28

Ma olen ka hinna pooldaja. Just oli üks juhus, kus müüdi ühte mulle vaja minevat vidinat (mitte siin foorumis). Kuulutuses oli kirjas, et pakkuge midagi ja viige minema. No helistasin ja küsisin, et palju maksab. Paku midagi tuli vastuseks. Pakkusin siis 50 euri. Ei sobi, paku rohkem. Küsisin siis, et mis hinda saada tahad. 100 euri, alla selle ei anna. No tra, pane oma kuradi kuulutusse siis kirja, et tahad 100 euri saada. Nagu mul poleks muud teha kui telefoni otsas ära arvamise mänge mängida. Oleks teadnud, et 100 euri, poleks helistanud, poleks oma aega ja närve kulutama hakanudki. Hind välja kui midagi müüd.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#29

Teadmata hinna jaoks on oksjonid ja link oksjonile.Võib ka siin ülepakkumise korraldada.
Vasta
#30

Ma (kui üldse mingi huvi tekib) pakun "paku-oma-hind"-kuulutuste peale 1 €, siis müüja enamasti solvub koomiliselt.
A' mida ma valesti tegin?
Vasta
#31

(12-12-2017, 01:31 AM)olevtoom Kirjutas:  Ma (kui üldse mingi huvi tekib) pakun "paku-oma-hind"-kuulutuste peale 1 €, siis müüja enamasti solvub koomiliselt.
A' mida ma valesti tegin?
Eks see on väheke sõnastuses ka kinni, kuidas küsida :

Usa-s on mõned riiklikud muuseumid, kus kehtib mingi reegel, et "kuna kunst kuulub rahvale, siis peab rahvas seda ka vaadata saama olenemata võimalustest". Pilet oli muidu 20.- kärss ja seal sai siis käidud kahekesi kokku 1.- usd. Ja kassa juures just selline dialoog oligi, et : "kahekesi ja pakun 1.-", tädi tõstis imestunud näoga pilgu ja vastu: "WHAT ?" ma juba lõin hetkeks kõhklema, et äkki sõber tegi pulli kes seda nippi soovitas, aga ei. Kui ma olin ikka kolm korda kinnitanud, et pakkumine on just täpselt 1.- siis tädi toksiski tuimalt kassasse, ja piletid tulid. 
Pull oli veel selles, et peale meid olid järtsus venelased ja need vist ei pannud enne tähele meie dispuuti, aga seda, et me vaid taalaga piletid saime seda nad nägid. Meie neid juhendama ei jäänud, aga veel kaugele koridori oli õiendamist kuulda, nad ei olnud sugugi nõus neilt küsitud hinda maksma "a eti tam tsjoo...". A kuna nad ei osanud õiges sõnastuses küsida, siis seda reeglit neile ka ei kohaldatud.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#32

(12-12-2017, 01:31 AM)olevtoom Kirjutas:  Ma (kui üldse mingi huvi tekib) pakun "paku-oma-hind"-kuulutuste peale 1 €, siis müüja enamasti solvub koomiliselt.
A' mida ma valesti tegin?
Just. Ja peale seda hakkab jant pihta..... Big Grin
Vasta
#33

Tegelikult on vastus sellele küsimusele lihtne. Võime kehtestada müügikuulutustele kolm nõuet:

1. Hind
2. Asukoht
3. Telefoninumber

Kui üks neist nõuetest on täitmata, läheb kuulutus pikema jututa prügikasti. 4x4 foorumis unustasin ühel korral asukoha märkimata ja koheselt tuli moderaatorilt märkus: "Puudu asukoht." Kui hind on puudu, siis keegi märkust saatma ei vaevu, vaid kuulutus läheb kohe prügikasti. See harjutab korda järgima päris hästi.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#34

(11-12-2017, 22:35 PM)diesel Kirjutas:  ...
no ja kui peaks asjad kohustuslikud olema eks siis saab umbes niimoodi kuulutada, et 
hind on näiteks sott, asukoht ev või eu ja telefoniks näiteks 1182 või miskit taolist.
...

Kah variant võimalikule ostuhuvilisele pähe sittuda. Tõenäoliselt märk sellest, et naine sundis maha müüma, aga tegelikult ei taha.

Eesti on piisavalt suur, et loodenurga mees ei hakka Peipsi äärde sõitma, kui tal asja just VÄGA VAJA ei ole. No enamasti tegelikult ei ole. Big Grin Sest säärane reis kulutab vähemalt 6 tundi ja mitte alla 30 €. Ning on fifti-siksti võimalus, et pakutav mant ei ole mitte kasutuskõlblik vara, vaid ülehinnatud utiil.
Vasta
#35

Minu arvamus -

Kauba kirjeldus - kindlasti peab olema, mida müüd, mis seisukorras jne. Häirib, kui teema nimi "müüa auto juppe" ja teemast seest vaatab vastu 20 linki ostasse või kuhugi mujale, ilma igasuguse kommentaarideta, mis nende linkide taga reaalselt peitub. Samuti kui keegi lammutab oma võrri laiali ja siis teeb iga poldi ja mutri kohta eraldi teema.

Asukoht - peaks olema kindlasti, piisab valla / linna / asula täpsusega.

Hinna nõue - osadele asjadele on raske hinda panna aga samas on see ületatav, seega võiks olla.

Telefon - mingi aeg tagasi lahati siin foorumis teemat, kas eelistad helistada või soovid kirjutada - tulemus jagunes enam vähem 50:50, seega nõuda telefoni on 50% soov suruda peale oma eelistust (keegi siin mainis, et asi austuses - austus on mõlemapoolne asi). Mõistlik on, kui pannakse kirja mil viisil müüja soovib suhelda, kas PM - e-mail või telefon.
Vasta
#36

(12-12-2017, 10:38 AM)sugraM Kirjutas:  Telefon - mingi aeg tagasi lahati siin foorumis teemat, kas eelistad helistada või soovid kirjutada - tulemus jagunes enam vähem 50:50, seega nõuda telefoni on 50% soov suruda peale oma eelistust (keegi siin mainis, et asi austuses - austus on mõlemapoolne asi). Mõistlik on, kui pannakse kirja mil viisil müüja soovib suhelda, kas PM - e-mail või telefon.

Austust mainisin mina. Mõistlik on kui müüja paneb ikkagi kirja oma telefoni numbri ja ka selle, mis kell ta saab telefonile vastata või siis soovi suhelda e-kirja vahendusel, sest see on tema jaoks kõige sobilikum. Igasugused lõdvendused viivad meid tagasi "AA2" tüüpi kuulutuste juurde: "Müüa vene auto tagatuli. 30.- info privasse."

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#37

Noh, kui see sama kuulutus oleks kujul - müüa VAZ 2101 tagatuli, kasutatud, kuid korralik (hea, kui pilt või link juures), asukoht Tabasalu, hind 30 eur, kontakt privaatsõnumi kaudu - on minu meelest täiesti ok. On see telefon, e-mail või privaatsõnum ma ei leia, et üks oleks etem, kui teine.
Vasta
#38

Olen poolt,et hinnad võiks kohustuslikud olla. Alati saab kaubelda,kui seda on täpsustatud kuulutuses. Kuid stiilis,paku hind või hinda üldse ei kirjutata,nendele kuulutustele ma ei pööra ei siin ega ka teistes keskkondades erilist tähelepanu.
Samuti sellised kuulutused,et parim pakkuja saab,võiksid minna ka prügikasti. Oksjoni keskkondasid on nettis piisavalt ja foorumi turuplats selleks ei sobi.


Vasta
#39

(12-12-2017, 11:38 AM)sugraM Kirjutas:  Noh, kui see sama kuulutus oleks kujul - müüa VAZ 2101 tagatuli, kasutatud, kuid korralik (hea, kui pilt või link juures), asukoht Tabasalu, hind 30 eur, kontakt privaatsõnumi kaudu - on minu meelest täiesti ok. On see telefon, e-mail või privaatsõnum ma ei leia, et üks oleks etem, kui teine.

See on sama minu arvamusega. 
Hind - peab olema. Aga et oleks natukenegi mänguruumi, siis kompleksele lähedaste auto puhul oleks aksepteeritav ka "vanarauahinna a'la 200 euri eest ei müü". 
Asukoht - jah, on kõigil lihtsam. Eestis ei ole veel otsest kaardilahendust, kus pannakse postiindeks ja siis viskab kaardi ette. Võiks olla! Näiteks nii: 91202.
Ühenduse võtmiseks peaks piisama, kui on Automoto privaatsõnum sõnades välja toodud. Kõnõtraat või iimeil on juba lisaväärtus ja selle panevad need, kes ise tahavad seda kiiremaks müügiks avaldada.
Vasta
#40

arvamus on nagu p....e igal ühel on enda oma Cool  
minu arvamus oleks ehk selline

üldkokkuvõttes siis selline, et kuulutamine siin foorumis ei pea olema inimõigus aga on hoopis privileeg seda enam, et see on tasuta.
kui reeglid ei meeldi siis ei kirjuta oma postitust - punkt.

kuulutus üldiselt siiski peab olema informatiivne

alustades pealkirjast kus märgitakse ära O: M: V: ÄA: või mingi muu tähis jagamaks kuulutust rühmadesse.
järgmiseks peaks olema pealkiri maksimaalselt kokkuvõtlik ja informatiivne. sisaldades ikkagi selle jupi nime mida otsitakse või pakutakse või terve liikuri puhul siis olgu märgitud mark mudel ja aasta.
kuulutuses endas peaks olema maksimaalne informatsioon
ehk kui on terve liikur siis kordaks seda mis pealkirjas öeldi ja lisaks juba andmed mootori ja käigukasti kohta, veermiku ja kere seisukorra kohta jne.
väga keeruline on vabandada pildi puudumist müüdava kauba kohta tänapäeval.
samuti kui müüakse mingit juppi ehk detaili tuleks lisada iseloomulikud andmed ja parameetrid ning kindlasti ka pilt.
viide ja link kuskile mujale - börs, soov, okidoki, osta, fb, ei oleks minu arvates õige seda enam kui pealkiri on puudulik jookse mööda netti ringi ja lõpuks ikka rämps.
samuti võiks olla kustutatud postitused kus viidatakse piltidele mida avalikus ei näe ilma mingi konto olemasoluta.

hind ?
jah hind peab olema s.t. kui tahad müüa siis kas pakud hinna millega oled nõus loobuma olenemata sellest mis on nn. turuhind
või leiad selle turuhinna enne ja pakud siis sellega - vahet ei ole sest tehing toimub lõpuks ikkagi koostöös võimaliku ostjaga.
kuulutused kus hinnatakse kaup 1.- vms. vääriliseks ja selle pakkumisel sind välja naerdakse ja ikkagi hinda ei öelda, vaid kästakse pakkuda, aga samas ise teades oma piiri, peaks olema prügikastis - ostjate mõnitamine.

ostukuulutused võiks siiski olla võimalusel samuti varustatud piltidega ja miks mitte ka hinnaga millega oled nõus asja soetama
sellele on kindlasti paljud vastu aga kui otsitakse mingit juppi mida võimalik pakkuja ei teagi ilma pildita ja seda hinnata paneks neid oma varusid läbi otsima ja pakkuma kui hind on ahvatlev. usun et kaubad liiguksid paremini.

kontaktid ?

foorumis on üks kontakt olemas see on personaalsõnum aga see käib vaid foorumi kasutajate kohta s.t. külaline sellele ligi ei pääse seega peaks olema ka alternatiivne kontakt märgitud.
samas ei arva ma, et see peaks olema tel. nr. aga võib olla vabalt e-post ehk ka midagi muud üldsusele avalik kontakt.
miks ei peaks olema tel. nr. kohustuslik on siin ka varem välja toodud - iga ühel EI OLE võimalik telefoniga igal hetkel rääkida k.a. keset tööpäeva ehk me ei räägi siin õhtutest või nädalavahetustest. samuti ei mõista kõik lugeda numbreid märkustes kui on määratud, et tel. vastamine on kuni 21.00 aga ikka tuleb kõne 23.00 või saadetakse SMS ja nõutakse vastust järgneva 3 SMS-ga 10min. jooksul.

üldiselt on siis olukord enamvähem hea eeskujuks toodud 4x4 on muidugi klass omaette samuti on märkimisväärne tqhq foorumi turuplats aga seda siis vastandina 4x4-le sest seal võit teha ka kuulutuse pealkirjaga M: jubin
ja sisuks paned lihtsalt "jubin" - ei mingit seletust, hinda, kontakti vms.
seda muidugi põhjendatakse hästi - müüja oma asi on asja müüa s.t. kui ei taha müüa siis ei taha.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne