Küsitlus: Kas müügikuulutuses peaks sisalduma hind? - You do not have permission to vote in this poll.
Jah
85.58%
89
85.58%
Ei
11.54%
12
11.54%
Kui ei ole, siis moderaatorid ühendavad müügi ühe koondteemaga või kustutavad
2.88%
3
2.88%
* Hääletasite antud valiku poolt. Näita tulemusi


Turuplats: kas pakutavat peaks kindlasti iseloomustama ka hind?
#41

Avaldaks siis ka arvamust. Loodan et kuulutaja ei pahanda Rolleyes . Selline oleks minu arust üks korrektne kuulutus. 
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=59348
Aga kontakt moodus võiks olla igaühe enda valik. Mina isiklikult ei kuule pahatihti telefoni ja kui sul päevas ca 50 vastamatta kõnet võõrastelt numbritelt, siis ei kipu nagu kõikitele tagasi ka helistama.
Vasta
#42

lisaks saab väga edukalt ka privaat sõnumitega kauba müüdud ilma ühtegi kõnet tegematta-proovitud ja toimis.
Vasta
#43

Üks vahemärkus veel:
Kui on sada erinevat asja, samast teemast (Moto, autod, varuosad vms) müügiks, siis kohustuslik võiks olla need kõik ühe teema alla korjata.
No ei paku pinget lugeda järjest lehekülgede kaupa b-902, või AA2 ühe detaili kaupa müügikuulutusi.
Lp. AA2 lakoonilised postitused vääriks lausa Guinessi raamatusse kandmist.
Vasta
#44

Osta.ee oksjonite lingid võiks olla keelatud. Kui müüd asja oksjonil, siis müü seal.
Vasta
#45

(12-12-2017, 22:34 PM)veix__ Kirjutas:  Osta.ee oksjonite lingid võiks olla keelatud. Kui müüd asja oksjonil, siis müü seal.
Võiks ikka olla lubatud,sest muidu ei saagi osad teada hea ja vajaliku müügist.
T.
Vasta
#46

vaatsi just ükshaaval keik turuteemad läbi. keskmiselt näikse olevat kõiki ostu ja müügi kuulutusi kokku iga päeva kohta ühekohaline nummer. seega on kogu korraldusliku poole üle arutlemine suht kolmandajärguline tegevus. mingeid täpsemaid reegleid võiks vast kaaluda kui ülespandud kuulutusteemade rohkus hakkab teiste teemade leidmist segama.

no ja kui mul ikka jawa esiharki või russi haakekolmnurka vaja ei lähe, siis ma ju ka ei vahi neid kuulutusi ja seega on suht savi, kas neil on hind juures või mitte.
ja teisipidi kui just harki otsin, siis küll saan müüjaga suheldud ja kaubale ka.
Vasta
#47

(12-12-2017, 22:53 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(12-12-2017, 22:34 PM)veix__ Kirjutas:  Osta.ee oksjonite lingid võiks olla keelatud. Kui müüd asja oksjonil, siis müü seal.
Võiks ikka olla lubatud,sest muidu ei saagi osad teada hea ja vajaliku müügist.
T.

Seda küll, aga foorumist justkui ei oota oksjoneid. Kui on müügikuulutus ja pealkiri on paljutõotav (huvi pakkuv asi), siis võiks saada selle asja ka ära osta, mitte ei pea võibolla mitu nädalat ootama ja pidevalt oksjonil silma peal hoidma. Rolleyes
Vasta
#48

(12-12-2017, 22:53 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  
(12-12-2017, 22:34 PM)veix__ Kirjutas:  oksjonite lingid võiks olla keelatud
Võiks olla lubatud,sest muidu ei saagi osad teada

Lingid peaksid olema konkreetse infoga rikastatud, siis on korrektne ja minu silmis vähemalt aktsepteeritav. Paljas link kuulutusena on jama, nagu ka postitusena mingis jututeemas. OK kui on hea muusika teema ja aint link, saame aru aga tehnilise jutu vahele?

PS ma vist ehitan praegu topelttsiteerimist, palun vabandust!

PPS ma just soetasin omale ühe vidina lingijorust, mille pealkiri oli vist "head asjad" umbes aga see ei muuda midagi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#49

(12-12-2017, 22:34 PM)veix__ Kirjutas:  Osta.ee oksjonite lingid võiks olla keelatud. Kui müüd asja oksjonil, siis müü seal.

Minu arusaamist mööda ongi mingil määral keelatud. 
Kui leiad midagi huvitavat, võid siia panna. Kui aga müüd ise, siis ei ole linkide riputamine päris legaalne. Või mõtles mode "kolmandate isikute" all ikkagi oma kuulutusi. Ehk seletab. Kas on siis reegel selline või niisama suusoojaks susistatud?

(30-01-2007, 14:46 PM)13piisab Kirjutas:  teeme õige proovi - käesolev teema võiks endas sisaldada viiteid (kolmandate osapoolte) huvitavate kulgurite müügile. Otseloomulikult ei mahu siia siiski Ford Sierrad, Opel KadettE-d, "kärbses*ta-pleki-eemaldajad-laualambijuhtmelt" ning muu rämps. Samas märgates mõnd oksjoni/lõpumüüki, millel pakutakse nt garaazhiinventari või vanemaid-rariteetsemaid kulgureid, siis võib ju siin teemas teada anda. Kaup asugu siiski Maarjamaal - ebayd ja analoogid jäägu siit välja.
Vasta
#50

Sellest me siin räägimegi.

Tüüpiline müügikuulutus kasutajalt ince2010:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=59401

Ilus ja viisakas kuulutus Jansalt:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=59405

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#51

(13-12-2017, 11:16 AM)Mufff Kirjutas:  Tüüpiline müügikuulutus kasutajalt ince2010:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=59401
vabandust, aga minu meelest on see kuulutus ju lihtsalt suurepärane.
kogu vajalik inf on kirjas. võimsus, pöörded, võll ja kinnitus.
mootor raske, pakiautomaati ilmselt kehvavõitu toppida, seega ka asukoht olemas.
kui mul seukest vaja läeb, kirjutan müüjale ja küll kaubale saame.
kui sul sellist mootorit tarvis ei lähe, miks sa siis üldse vaatad seda postitust?
miks ta sind tegelikult segab?
ja kui sa just otsid täpselt sellist mootorit, aga põhimõtteliselt ei osta asja, mille
kuulutuses hinda ja telefoni kirjas pole, siis on ju sinul täielik õigus osta vajalik
mootor mõnest teisest kohast ja mõne teise müüja käest.
palun mitte pahandada, tahaks lihtsalt teada, miks peab just tingimata 4x4 foorumi stiilis postitama.
siin pole ju mingit keerulise otsimootoriga andmebaasi taga
ja mingit soovi-börsi-osta mahus kuulutamist ka mitte.
võiks nagu ikke võimalust mööda olla vabal maal ja vabal rahval ka sõna vaba,
ühtmoodi soni ja saabaste kandmist ju ilmselt keegi väga ei soovi?
Vasta
#52

(13-12-2017, 13:10 PM)diesel Kirjutas:  
(13-12-2017, 11:16 AM)Mufff Kirjutas:  Tüüpiline müügikuulutus kasutajalt ince2010:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=59401
vabandust, aga minu meelest on see kuulutus ju lihtsalt suurepärane.
kogu vajalik inf on kirjas. võimsus, pöörded, võll ja kinnitus.
mootor raske, pakiautomaati ilmselt kehvavõitu toppida, seega ka asukoht olemas.
kui mul seukest vaja läeb, kirjutan müüjale ja küll kaubale saame.
kui sul sellist mootorit tarvis ei lähe, miks sa siis üldse vaatad seda postitust?
miks ta sind tegelikult segab?
ja kui sa just otsid täpselt sellist mootorit, aga põhimõtteliselt ei osta asja, mille
kuulutuses hinda ja telefoni kirjas pole, siis on ju sinul täielik õigus osta vajalik
mootor mõnest teisest kohast ja mõne teise müüja käest.
palun mitte pahandada, tahaks lihtsalt teada, miks peab just tingimata 4x4 foorumi stiilis postitama.
siin pole ju mingit keerulise otsimootoriga andmebaasi taga
ja mingit soovi-börsi-osta mahus kuulutamist ka mitte.
võiks nagu ikke võimalust mööda olla vabal maal ja vabal rahval ka sõna vaba,
ühtmoodi soni ja saabaste kandmist ju ilmselt keegi väga ei soovi?
vabanda,aga kas külastaksid poodi kus hinnad puuduvad ja iga hinna teada saamiseks pead seda kusagilt kerjama ja ootama ja nagu paksusmasina puhul müüja eesmärk lollitada?mina sellist putkat rohkem ei külastaks.lisaks väga tihti panebki hind asja vastu huvi tekitama.
Vasta
#53

(13-12-2017, 13:10 PM)diesel Kirjutas:  
(13-12-2017, 11:16 AM)Mufff Kirjutas:  Tüüpiline müügikuulutus kasutajalt ince2010:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=59401
vabandust, aga minu meelest on see kuulutus ju lihtsalt suurepärane.
kogu vajalik inf on kirjas. võimsus, pöörded, võll ja kinnitus.
mootor raske, pakiautomaati ilmselt kehvavõitu toppida, seega ka asukoht olemas.
kui mul seukest vaja läeb, kirjutan müüjale ja küll kaubale saame.
kui sul sellist mootorit tarvis ei lähe, miks sa siis üldse vaatad seda postitust?
miks ta sind tegelikult segab?
ja kui sa just otsid täpselt sellist mootorit, aga põhimõtteliselt ei osta asja, mille
kuulutuses hinda ja telefoni kirjas pole, siis on ju sinul täielik õigus osta vajalik
mootor mõnest teisest kohast ja mõne teise müüja käest.
palun mitte pahandada, tahaks lihtsalt teada, miks peab just tingimata 4x4 foorumi stiilis postitama.
siin pole ju mingit keerulise otsimootoriga andmebaasi taga
ja mingit soovi-börsi-osta mahus kuulutamist ka mitte.
võiks nagu ikke võimalust mööda olla vabal maal ja vabal rahval ka sõna vaba,
ühtmoodi soni ja saabaste kandmist ju ilmselt keegi väga ei soovi?

Kui mängitakse ühes liivakastis, siis järgitakse ka selles liivakastis kehtivaid reegleid. Selle teema mõte on need reeglid kokku leppida.
Küsisid, et mis mind segab. Väga õige küsimus. Minu meelest on aus näidata kauba juures hinda. Siis ma tean, kas ma mõtlen selle kauba ostmise peale. Antud juhul on mul sellisele mootorile ka kasutus olemas. Selle pärast vaatasingi kuulutust.
Nüüd vastuküsimus: "Miks Sind nii väga häirib või segab kohustus näidata kuulutuses hinda ja telefoninumbrit?" Iga endast ja teistest lugupidav kaupmees julgeb alati näidata nii hinda kui enda andmeid.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#54

Lisan vahemärkuse, et turuplatsi on plaanis küll natukene korrastada ja neid alamfoorumeid seal nii palju ehk olema ei pea. Seega loen huviga, mida asjast arvatakse.
Kordan siiski üle, mis põhimõttega mina seda ideaalis ette kujutan. Esimene eesmärk ei ole suure tulu teenimine (sel põhjusel pole ma ka oma kraami siia müüki pannud kuna olen ahne mulk) vaid soov kaaskannatajatele teada anda mis mul üle on või parasjagu puudu. Näiteks vallalistest mootorite teema on hea näide.
Kes tahab äri teha, siis selleks on piisavalt müügiportaale ja facebooki gruppe, kus võid üleöö rikkaks saada.
Seega selline kokkuleppe hind minu arvates on OK, kuna siis saan valida näo järgi, kas annan tasuta, vahetan või küsin ikkagi midagi meeleheaks. Samas mingi hinna oskab tegelikult peale järgi mõtlemist igaüks igale asjale välja mõleda. Ka oma naisele ja ämmale.
Vasta
#55

Näide naaberfoorumist siia teemasse, nagu rusikas silmaauku.
Vasta
#56

Teate, tehke kaks alalõime - hinnata kaup (krt, kuis tahaks kirjutada "hindamatu") ja hinnaga kaup. Lihtne ja hakkab kõigil kergem.
Vasta
#57

(13-12-2017, 17:51 PM)stretch Kirjutas:  Näide naaberfoorumist siia teemasse, nagu rusikas silmaauku.

Sellise "paku hinda" pärast jäigi mul kunagi üks autoost ja sellega seoses ka reis Venemaale mõne aasta eest tegemata.
Käisin üht žigulli vaatamas ja otsustasime sõbraga, et kui müüja-vanamees hinna välja mõtleb, siis ostame ära ja põrutame sellega päält pisukest ülevaatamist kohe venesse kekutama. Aega summa suuruse otsustamiseks jäi tal nädal. Nagu kokku lepitud, helistasin ja teiseltpoolt tuli endiselt see "paku hinda...".
Ma nimetan selliseid otsustusvõimetuid müüjaid tatinämmutajateks. Mees peab kindla sõnaga olema.
Vasta
#58

lisaks telefon võib vabatahtlik olla kuna paljudel nagu mul endalgi on üks ja ainumas töötelefon millega töövälisel ajal ei asjata.lisaks töö ajal nt selveri kassapidaja ei saa ja klienti teenindada ja sinuga telefonis lobiseda.privaatsõnum ja korras,ise praktiliselt kõik diilid siin privaatsõnumitega tehtud saaud,ok kohale minnes vahel vaja telefonis öelda et saabun 20.30 et müüja teaks valmis olla.
Vasta
#59

Ostmise esimene tingimus minu jaoks on olnud hinna või hinnanägemuse nägemine.Krt.mis lause tuli! Tegelikult ei otsigi kalleid haruldusi,aga mingit joont ajan.
Vasta
#60

(12-12-2017, 00:51 AM)viplala Kirjutas:  Kuulutuses oli kirjas, et pakkuge midagi ja viige minema. No helistasin ja küsisin, et palju maksab. Paku midagi tuli vastuseks. Pakkusin siis 50 euri. Ei sobi, paku rohkem...

Toimisid valesti. Peale hinna pakkumist oleksid pidanud kohe aadressi küsima, kuhu järgi minna saab, sest hind oli pakutud ja nüüd oleks olnud vaja asi minema viia. Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne