Küsitlus: Kas müügikuulutuses peaks sisalduma hind? - You do not have permission to vote in this poll.
Jah
85.58%
89
85.58%
Ei
11.54%
12
11.54%
Kui ei ole, siis moderaatorid ühendavad müügi ühe koondteemaga või kustutavad
2.88%
3
2.88%
* Hääletasite antud valiku poolt. Näita tulemusi


Turuplats: kas pakutavat peaks kindlasti iseloomustama ka hind?
#61

Hind lihtsalt peab olema. Isegi kui päriselt on tegemist kaubaga, mille hinda tegelikult enda jaoks ei ole olemas väärtuse kohapealt, et nagu pohhui võtke ja viige minema, siis panegi hinnaks 1 eur või kui tingida tahad, siis on ka sealt võimalus olemas. Kui sa aga ikka kardad hinda panna ja tead oma südames, et sa tahad 3x asja väärtust, siis sa oled lihtsalt "räme sõim", kes soovib kasu teenida oma jutuosavusega, peaasi, et keegi helistaks ja küll ma siis juba pähe määrin. Selliste kuulutuste jaoks on olemas igasugu kommerts kanalid, kus sa saadki oma iba ajada hinna küsijatele. Hind välja kui asja müüd ja kui ei taha seda välja käia, müü mujal. Lihtne. Sina tahad müüa. Ole siis aus minu vastu ja ära raiska mu aega.


Tel numbri ja asukohaga on see teema, et jätaks inimesele siiski oma privaatsuse võimaluse. Meil on pakiautomaadid, maa on väike, muud kanalid peale telefoni on olemas... las see siis olla. Kes tahab see avaldab oma andmed, sunniviisiliselt pole vaja seda takka lükata. Ja tavaliselt saab seda juba ka siis kokku leppida eraviisiliselt, kui hind kaubale on niipalju meeldiv, et üldse ühendust võtta müüjaga.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#62

Päisesse tekkinud sund ei ole hea. Hind kuulutuses on soovituslik siiski. Väga tungivalt soovituslik aga mitte kohustuslik prügikasti hirmus. Nagu juba enne öeldi, tekib mõttetuid hinnapäringuteemasid ja muud featuurid.
Kui uuendamine käsil, siis ehk tööriistad eraldada?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#63

(14-12-2017, 02:46 AM)viplala Kirjutas:  ... Meil on pakiautomaadid, maa on väike, muud kanalid peale telefoni on olemas...

Pole se maa nii pisike ka ja palju asju pakiautomaati ei mahu. On mitmeid asju, mida olen huviga vaadanud. Kui oleks saarel, siis läheks kohale ja vaataks üle.
Kuulutuses esimese asjana vaatan asukohta. Kui asi ei mahu pakiautomaati, siis võib äratoomine asja hinda tõsta niipalju, et huvi kaob. Teisena vaatan hinda. Kui neid pole, siis jääb edasine tegevus katki.
Ja lõpuks, mida meile üldse VAJA on. Kõik siinse foorumiga seotud asjad on emotsiooniostud. Kui emotsioon on negatiivne, siis ei osta ka. 
Ja milleks peab üldse negatiivseid emotsioone looma. Teed foorumi lahti ja loodad lugeda Formika tegemistest, Luige hullustest või Kassi ütlemistest, aga sulle vaatab vastu kümme Anonüümse Alkohooliku müügikuulutust. Sülitad maha ja hakkad sealt vahelt otsima midagi head, et enda lollusi vähegi õigustada. Peaaegu juba leiad, siis tuleb naine ja teeb elu väga kibedaks, maha sülgamise eest. Ja lõpuks võib AA ja BB olla mitmete peretülide ja lahutamiste allikaks. Kaudselt on siis AM foorum põranda määrija ja perede lõhkuja, kuna lubab ilma hinnata müügikuulutusi levitada.  Wink
Vasta
#64

Hind peaks minumeelest igal kaubal, erandi võiks vast uunikumidele teha - need asjad ei pruugi nii lihtsalt hinnastatavad olla. Muudes rubriikides võiks inimene teada, mis ta ziguli süütepool väärt on ja kui ei tea, pole maailm millestki ilma jäänud, kui selline kuulutus prügikasti lendab. Mõtleb hinna välja ja siis teeb uue kuulutuse.
Vasta
#65

(14-12-2017, 14:31 PM)Mahno Kirjutas:  Hind peaks minumeelest igal kaubal, erandi võiks vast uunikumidele teha - need asjad ei pruugi nii lihtsalt hinnastatavad olla.
...

Miks erandi? Kas uunikumi puhul siis poel oluline teada, kui ära tõusnud müüja on?

Minu arvates ei ole üldse vahet, mida müüakse. Ostja suhtes on aus, kui müüja sedapalju suvatseb oma mõtlemislihast liiguatda, et vähemalt hinnaorientiiri üles paneb. Sest ALATI on olemas mingi arvamine, palju see asi väärt on. Alati... Toungue
Vasta
#66

(14-12-2017, 18:32 PM)v6sa Kirjutas:  
(14-12-2017, 14:31 PM)Mahno Kirjutas:  Hind peaks minumeelest igal kaubal, erandi võiks vast uunikumidele teha - need asjad ei pruugi nii lihtsalt hinnastatavad olla.
...

Miks erandi? Kas uunikumi puhul siis poel oluline teada, kui ära tõusnud müüja on?

Minu arvates ei ole üldse vahet, mida müüakse. Ostja suhtes on aus, kui müüja sedapalju suvatseb oma mõtlemislihast liiguatda, et vähemalt hinnaorientiiri üles paneb. Sest ALATI on olemas mingi arvamine, palju see asi väärt on. Alati... Toungue

Nõus. Korralikul ja ausal müügikuulutusel on alati hind. Olukorda kus müüja laseb teistel hinda pakkuda nimetatakse oksjoniks. Uunikutel on samuti hind ja müüja teab, mis hinna eest ta on nõus endale kuuluva eseme kellelegi müüma. Alati teab ja kui juba teab, siis paneb selle hinna ka viisakalt kirja.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#67

Ma reeglina ilma hinnata asjadega ei vaevagi end, selgesti pole salahinnaga kaubastaja(te)l minu raha vaja. Pole vahet, kas tegemist käitise või üksikisikuga.

_______________________
Koledate Kastikate Klubi
Vasta
#68

See erand oli pigem uitmõte. Loomulikult teab ka Eriti Wana kola müüja, palju ta raha tahab saada.
Vasta
#69

http://soov-ee.postimees.ee/4487971-uus-...tails.html

Siin kuulutuses aga näide sellest,et kaup kokkuleppehinnaga . Mida sellest arvate?
Kokkuleppehind-saan aru,et koos arutame hinna üle. Kui mõlemale sobib siis tehing tulemas.
Vasta
#70

(15-12-2017, 09:10 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  http://soov-ee.postimees.ee/4487971-uus-...tails.html

Siin kuulutuses aga näide sellest,et kaup kokkuleppehinnaga . Mida sellest arvate?
Kokkuleppehind-saan aru,et koos arutame hinna üle. Kui mõlemale sobib siis tehing tulemas.

Ükskõik mis hinnas kokku leppides muutub see hind kokkuleppehinnaks - ehk siis hinnaks, milles kokku lepiti. Selleks, et saaks üldse hakata hinna üle arutlema, peab alguses mingi hinna välja ütlema. Kui see hind sobib, siis läheb kaubaks ja kui tundub liiga kõrge, siis tuleb kaubelda.

Mis ei tapa, teeb vigaseks!
Vasta
#71

(15-12-2017, 09:31 AM)Mufff Kirjutas:  
(15-12-2017, 09:10 AM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  http://soov-ee.postimees.ee/4487971-uus-...tails.html

Siin kuulutuses aga näide sellest,et kaup kokkuleppehinnaga . Mida sellest arvate?
Kokkuleppehind-saan aru,et koos arutame hinna üle. Kui mõlemale sobib siis tehing tulemas.

Ükskõik mis hinnas kokku leppides muutub see hind kokkuleppehinnaks - ehk siis hinnaks, milles kokku lepiti. Selleks, et saaks üldse hakata hinna üle arutlema, peab alguses mingi hinna välja ütlema. Kui see hind sobib, siis läheb kaubaks ja kui tundub liiga kõrge, siis tuleb kaubelda.
Võiks ikka orienteeruv hind olla ka välja toodud, et kuhu kanti võiks jääda.
Oletame et huviline pakuks 750 eur, aga omanikul on mõttes hoopis 1500 ning omanik solvub huvilise madala pakkumise peale ega hakka talle vastamagi. Teine asi on nüüd see, et müüja võib kellegile kunagi mokaotsast poetada, et see kasutaja või see mees on "kullaotsija" ja pakub palju madalamat hinda kui asi väärt on. Raskeks teeb olukorra asjaolu, et antud võrril ei ole konkreetset turuhinda ning omanik võib oma hinnanägemust emotsionaalselt ja argumenteeritult põhjendada mistõttu jääbki ostjast halb mulje, et viimane proovib odavalt head asja saada.

Selline olukord tegelikult siin foorumiski üsna levinud, nimesid ei hakka muidugi nimetama. Mitu foorumlast, kellega olen päriselus juttu puhunud või ostnud/müünud on ikka teinekord jõudnud aruteluga sinnamaani, et näed see foorumlane või see mees tahtis seda või toda nii odava hinnaga kätte saada ja veel virises ning tingis ka toda odavat hinda. Ma olen 100 % kindel, et ma pole ainuke ja ka teistel on siin kohe kindlasti jutupõhiseid analoogseid teadmisi, et kes siin foorumis ja üldse vanatehnika ringkonnas koonerdajad ja õnneotsijad olevat.
Ka ise olen kindlasti mõnele müüjale sellise mulje jätnud oma jultunult madala hinnapakkumisega tema vanaisast jäänud perereliikviana hoitud "kullatud" autovaruosale vms. asjale.

Kui oleks orienteeruv hind väljas siis kindlasti oleks sellist solvumist ja hilisemat tagarääkimist vähem.
Vasta
#72

Määrang - hind kokkuleppel - on veel halvem kui ilma hinnata. Nagu vihje, et küll ma sind kiusan.
Samuti on suht mõttetu kirjutada - kauplemisvõimalus. See on nagunii olemas. See on isegi poes olemas (piimapaki puhul muidugi mitte, eriti suures ketis) aga autupoe leti taga saab natuke jutustada küll.

PS vastasin ka küsitlusele lõpuks
õnneks on sõnastus "peaks" mitte "peab" ja aktsepteerin tungivat soovitust
sellega on ka mu eelmine kiun päise üle põhjendatud

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#73

(14-12-2017, 23:10 PM)DevilDeVille Kirjutas:  Ma reeglina ilma hinnata asjadega ei vaevagi end, selgesti pole salahinnaga kaubastaja(te)l minu raha vaja. Pole vahet, kas tegemist käitise või üksikisikuga.

Samad sönad,enamasti raisatud aeg kuna kuulutuse on kenereerind suhtlus vaegust
pödev inimene Inglismaa jupi ja auto müügi portaalides kuulutuse viimases reas
seisab päris tihti Please no time wasters Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#74

Nagu hääletuse tulemustest näha, rahvas on oma sõna öelnud.
Vasta
#75

Nagu tellimise peale üks andekas kuulutus. Lisatud pilt, mille pealkirjaks lauapuurmasin ja midagi veel. Ei ühtegi mõõtu, ega muud vihjet, hinnast pole mõtet üldse rääkida. Millest saab siin pakkumist alustada, üks eur on vist palju. Pole ju mõtet sellistega foorumit risustada, ega serveriruumi raisata.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#76

see kuulutus on muidugi nii nõrk, et nõrgem enam olla ei saagi. lõhnab pisut provokatsiooni järgi.
serveriruumi võtab ta küll umbes sama vähe kui kritiseeriv postitus. 
aga ma endiselt ei saa aru, et miks te peate vaatama postitusi, mis teile huvi ei paku?
Vasta
#77

(16-12-2017, 17:18 PM)diesel Kirjutas:  aga ma endiselt ei saa aru, et miks te peate vaatama postitusi, mis teile huvi ei paku?

Aga kes ütles et ei paku?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#78

nojah, küllap huvitab nii mõndagi. mind kaasa arvatud. 
ju tal asjad ikka kaubaks lähevad, muidu oleks juba ammu postitusi muutnud või siis hoopis siit mujale läinud.
mulle endale ka loomulikult käib pinda, kui mingi postituse avamine puhas ajaraisk on. ranget nööri mööda käimist ma ikka ei poolda. normeerimist on niigi liiga palju.
Vasta
#79

Minu meelest võikski olla kasvõi ainult üks reegel, see on hind. Ei ole ju mingi nööri mööda käimine. Hind ei ole ju müüja jaoks vaid ikka ostja jaoks. Miks peab müügikuulutused olema ühepoolsed, ostjat huiavad. Kui tahad kellegagi telefonis rääkida, helista oma vanaemale või naabrinaisele. Ma ei ole mingisugune kuradi tolbajob kellel pole midagi muud teha, kui härdalt paluda ja manguda müüjat telefoni otsas, et saaks hinna teada.



E: Tuli meelde veel üks asi. Taoliste ilma hinnata kuulutuste juures on kirss tordile kuulutuse lõppu lisatud laused, nagu ''kirjasõpru ei otsi'' või ''igasugu tilganäppijatel mitte tülitada'' või muud sellist. Selline teema kohe kutsub eriti helistama ja hinda manguma.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#80

Kui hind kohustuslikuks panna, algavad huvilistel uued hädad:
1) suur pettumus, kui kuulutuse avamisel selgub, et hind on liiga kõrge
2)kerge viha,  et idiootset hinda kommenteerida ei saa
3)raske viha, kui sellised kuulutused korduvad
Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne