Kalevipojad siinpool ja sealpool piiri.

(17-01-2018, 20:10 PM)nustu826 Kirjutas:  Külahullu lugu on tuttav. Mitte küll 100% aga töötanud eelmises töökohas - autojuhina, siis oli tekstis tuttavaid seikasid...

Aga keegi siin kahtles minu lihttöölise ameti asjus... Järgmisel nädalal on objektid Tamsalu, Mustvee, Valga... Kui keegi tahab, siis võib vaatama tulla.

Käidud,nähtud see lihttöölise hirm raske amet!Ja polegi midagi muud öelda.
Vasta

Jaanuari palk kuidagi väike joonistatud Sad Oli võimalus raamatupidajal nööbist kinni saada. 900 + € nigu maast leitud Big Grin
Vasta

Elu lill siis imedemaal, kus 900-eurosed maas vedelevad.
 Proovin oma raamatupidajat ka nööbist tirida, vaatan palju meie armetul kodumaal välja venitab Toungue
Vasta

Vaat kus werk.
Vasta

(17-02-2018, 17:17 PM)vant Kirjutas:  Elu lill siis imedemaal, kus 900-eurosed maas vedelevad.
 Proovin oma raamatupidajat ka nööbist tirida, vaatan palju meie armetul kodumaal välja venitab Toungue

Siin jookseb palk ka siis, kui töö peale mõtled Big Grin Ma ei oska piisavalt hästi "joonistada" Big Grin
Vasta

Kui veoettevõtte tööjõumaksude numbrid näitavad keskmiseks kuupalgaks 620 € bruto, siis on kindlasti kõrgema palga saajaid ja ka madalama (enamus ja kindlasti autojuhid) palga saajaid.
Vasta

seal madalapalgaliste sektoris harrastatakse sullis tasku maksmist ka päris palju. aga sellest need virisejad ja jooksikud ei räägi Smile aga tegelikult kui nad lööks oma tulu kokku ja brutosummasse ümber, oleks keskmine mitusada eurot kõrgem.

Huvitav, et mul tuttavad rekkajuhid ajadvad eestis tööl olles eesti firmades 2-3k€ kuupalgad ametlikult kokku. Ma muidugi ei tea mida nad veavad, äkki veavad ka aknaid: https://www.postimees.ee/4414125/fotod-p...asigaretti Big Grin Samas ma tean ka ühte, kes viriseb oma 500 eurose rekkajuhi palga üle, aga ta ei tee ka midagi selle nimel, et palk suurem oleks.

Hea mees saab eestis ka head palka, ükskõik mis alal.
Vasta

taavi
See 2-3 K€ on kindlasti bruto? Kahtlaselt suur palk. Õlle vedu Lätti?
Vasta

Metsaka või piimaka peal , seal saavad rohkem.

Kasutatud ja uued jupid enamus uutele ja vanadele  ka väga vanadele husqvarna,stihli,jonsered ja partner saagidele.5297816
Vasta

Poole aastaga kalevipoja ellu sisse elanud. Rabelen neegri moodi. Saan kalevipoja palka. Äritsen kõikvõimaliku pudipadiga. Korjan taarat Big Grin Elu lill Cool
Vasta

Kõik ei saagi kroketid olla, mõni vend peab tabbs ka olema. 
Vasta

Igas vaimuhaiglas on oma Napoeleon...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

(24-03-2018, 07:34 AM)mlsluik Kirjutas:  Igas vaimuhaiglas on oma Napoeleon...

Küsimus on ainult selles, kas ta on kook või väejuht?
Vasta

On see "kalevipoeg" ikka defineeritud. Ja mis tingimustest saab sust "mugavuspagulane"  Ja kust kohast hakkab "patrioot"  Kui rahaliselt arvutada võib mõni "kalevipoeg" eestisse rohkem makse maksta kui teine "patrioot"  

Viimasel ajal kipuvad 50+ vanuses inimesed ajama plära kuidas ENSV- s oli elu nii ilus ja nüüd on kõik p+erses. Selles tohutus nostalgias räägitake nt pederastia keelamisest ja kõik need ... valivad rõõmsalt pukki järgmise kes ei tea riigijuhtimisest midagi. 

NB! Teiste intiimelu on mulle ükskõik ja ma taha sellest midagi teada.
Vasta

Veebruari palgast läks Norra riigikassasse tööjõumakse 1314 €. Eestis ostan natuke süüa, bensiini, naine ja lapsed saavad taskuraha. Alkoaktsiis ja alkolt 21 % käibemaksu läheb teadagi mis riigi kassasse.
Aasta lõpust hakkan siis heietama NSVL olust ja mõnust Big Grin
Vasta

mis on selle keksimise mõte? mida sellega saavtada tahad ksv! zil131?
Vasta

(21-01-2018, 12:59 PM)Ferry Kirjutas:  Ka meie perepoeg venitas peale kooli oma lapsepõlve pikemaks  ja sattus  muu hulgas ka Austraaliasse .
Palk oli Eesti mõistes hea ja kohapeal sai selle eest kamba peale korteri üürida ja jäi ülegi . Kahjuks ei olnud meie pere lugu nii õnneliku lõpuga kui ksf Jankal. 
  Asi lõppes sellega ,et aastaga säästetud  raha kulutas poiss mõõda Kagu Aasiat  ringi kolades ära ja oli siis kõpsti Eestis  tagasi.Töötas veel ka Norras ja Rootsis kuid nüüd toimetab juba mõnda aega kodumaal. 
Proovin ise näha asjas siiski ka positiivset, tore on lapselapsi kasvamas näha ja nendega emakeeles suhelda .
Eestlastel kipub olema selline sissesööbind v. emapiimaga kaasaantud kohustus, et peaks võimalikult kasinalt elama ja pidevalt raha säästma ja kõrvale panema. Elulise näitena on kasvõi A.H. Tammsaare, Tõde ja õigus, kui väga armastatud ja lugupeetud rahvuslik töötegemise õpik.

Endal juba julgelt 15+ erinevat tuttavat Austraalias käinud ja paljudel oli ka algne eesmärk raha kõrvale panna. Õnnestus see üsna üksikutel ja vähesel määral. Ebaõnnestumine tuleneb sellest, et lisaks eestlastele on seal ka väga palju teistest rahvustest valgetest inimestest seljakotirändureid ja igasugu tegelinskeid. Teistest riikidest pärit inimeste jaoks on selline reisimine rohkem aga elu nautimiseks ja enese täiendamiseks.

Lisaks on ka selline asjaolu, et odavates hostelites, mis noortele seljakotiränduritele taskukohased on, käib igal õhtul raju pidu ning raha kipubki igapäevaselt erinevate asjaga kaasaskäivate meelemürkide peale ära kuluma. Tagasihoidlikel eestlastel ongi tihtipeale seetõttu soov, kalduvus kamba peale oma korter võtta, et rahulikult elada kuna Eestis harjutud pigem rahulikuma eluga kui iga päev pidu panema.

Ja sellises keskkonnas olles vaatab ka eestlane otseloomulikult, et miks mina elan selleks, et töötada kui pigem võiks töötada selleks, et elada. Sellist meele/suhtumise muutust olen üsna palju kõrvalt tähele pannud. Ja seetõttu kipubki elustiil selliseks minema, et teenitakse hunnik raha, siis nauditakse elu ja kui raha otsas siis hakatakse uuesti töö peale mõtlema. Õige eestlane kipuks aga kohusetundlikult kogu aeg tööl käima.

Ise ei poolda otseselt kumbagi, lillelapsena lõputut elunautimist ega ka eestlaslikku "ennast surnuks" töötamist. Tõde on kusagil vahepeal ja kindlasti igaühe jaoks veidi erinev.

Eelnev arutelu kehtib muidugi kohustusteta noorte kohta. Kui ikka oled juba omale täiskasvanute kohustused võtnud (nt. naine & laps, pangalaenud vms.), siis sellise suhtumisega ära ei ela. Seega oma jutuga mitte mingil juhul ei taha õigustada neid, kes selliste kohustuste eest "laia ilma rändama" põgenevad kuigi ka see on kahjuks üsna levinud variant.
Vasta

(24-03-2018, 10:54 AM)taavi Kirjutas:  mis on selle keksimise mõte? mida sellega saavtada tahad ksv! zil131?

Aeg annab arutust. Keksin taarakorjamisega?
Kui kõrge peab olema Eestis palk, et töövõimetuse ajal saada hüvitist 130 € päevas? Esimesest päevast. Teen samasugust tööd nagu eesti firmas tegin, vahega, et ei pea öösiti sõitma. Kodust olen samamoodi kuude kaupa ära nagu eesti firmas töötades. Palk tõusis vaid 5 + X. 
Naine on, lapsed suured, kohustusi on vaid tel. arve + Autoleht. 
Keksin või keeruliseks elatud elu?

Umbes tunni pärast hakkan koormata rekkaga kodu poole sõitma. Tulen vaatan, palju jälle hinnad tõusnud on.
Vasta

Jäi ikka küll keksimise mulje , aga las olla , kuskil peab ju edevuse välja laskma .
Vasta

maitea, norra palka saavad tegijad ka eestis. aga paljud ei tee või ei taha. Viimast näen ise rohkem. Vinguda tahavad aga kõik, aga kui pakutakse koos üliväikse vastutuse kasvuga, ei taheta, aga kirutakse ikka, et eestis fekaal elu ja palgad madalad.

Lähen nüüd viin taara ära, on teist 130 euro eest kogunenud Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne