Kalevipojad siinpool ja sealpool piiri.
#21

Pole ka kunagi piiri taga töötanud.Siinkohal ei räägi ka nendest kes edasi tagasi pendeldavad.
Küll aga inimestest kes ongi oma elu ja tegemised piiri taha sättinud.
Enda suguseltsis ja tutvusringkonnas neid päris palju.Kokkusaades olen vahel küsinud,et tagasi pole mõelnud tulla?
Enamasti vastatakse,et tulen küll aga siis kui pensile lähen.Järelikult peab ikkagi midagi teistmoodi olema.
Vasta
#22

Kivipurustaja
Kirjutasin, et miinimum tunnitasu 17 €. Eestis 2,78 €. Kas keegi on viimasel ajal pensionile jäänud? Mis see Eesti makstav keskmine pensioni summa ongi? 2017. aasta 3. kvartalis 374,5 €. Just lootus hakata saama elamisväärset pensioni, viibki kalevipojaks.
See "orjapidamine" esimeses postituses on natuke ülepingutatud.
Vasta
#23

(25-12-2017, 09:31 AM)sugraM Kirjutas:  
(24-12-2017, 15:51 PM)Daff Kirjutas:  
(24-12-2017, 15:41 PM)sugraM Kirjutas:  .............. saavad sunnismaised teid ära kasutada Wink

Kas see viimane repliik tuli teadlikult või kogemata?

...................Teiste eest küll raske rääkida aga siiani pole need inimesed küll rahulolematust pärast avaldanud. Aga eks inimesi on alati erinevaid.

Küsisingi seda sellepärast, et on olnud juhuseid kus tahetakse tegeleda lauslollustega ja põhiküsimus on mingite kaupade transport. Kuna piirangud seab distants ja limiteeritud kaubaruum siis mõningad soovid tuleb lihtsalt julmalt ära öelda. Soomest ehk lihtsam asju transportida aga kuna ise olen vaid ühe korra soomes käinud ja sedagi  transiidina läbi sõites siis jääb võrdlusmoment ära.
Aga kui näiteks tullakse välja plaaniga, et vii kellegil õlletaara saksa tagasi siis tekkib küll küsimus, et kas ei peaks mitte arsti poole pöörduma. A`La tühi õllekast ja 20 plokki vetsupaberit vot sellises stiilis soove ikka leidub. Ja kui küsid transpordi eest ühe "Agdam´i" kompensatsiooniks siis oled veel ahne ka. Täpselt selline juhus oli õllekastiga kui ütlesin, et võtan kaasa aga see maksab ühe "Chianti" veini mis on saksas 3.50. Õllekasti ja taara eest saab tagasi aga 2.80. Oligi tüli majas.
Lõpetuseks sobib kenasti eelpostitaja lõpulause, "Aga eks inimesi on alati erinevaid":

Aquila captas non muscas.
Vasta
#24

Mina ei lahterdaks inimesi selle järgi, kus keegi tööl käib, kalevi- ja muudeks poegadeks. See suhtumine- "siin on ka võimalik ära elada"- on samamoodi pisut tagurlik kui see et kõik peaks ülejala parema palga peale tõmbama.
 Kui tahtmist on, pole kellelegi ülearu ega voola mööda külgi maha mingi välismaine töökogemus. Kas või keelelise ja kultuurilise kogemuse pärast.
Kui kaugemal ära käidud, jõuab kodus ka pärast teha küll. Käia tulebki nooremas eas kui pea veel võtab ja füüsis hea.
Vasta
#25

vant
Tänan komplimendi eest. Käin 50. aastat.
Vasta
#26

Kalevipojaks käimisel ikka plusse on. Sõbra tütar võttis kätte ja põrutas Austraaliasse (isa lasi tingimusel, et üksi ei lähe, leia peigmees ja kaasa). Paari aastaga jõudis automehaanikuks. Nüüdseks jõukana tagasi. Oli pärismaalastega hädas- neil pägalikel viinaviga küljes ja riik poputab. Autouksi üldse lukku ei maksnud panna- lõhutakse uudishimust ? öösel lahti.
Jõulukaarte tuleb Iirimaalt. Mu poisid käisid seal "kalevipoegi" puhkusekuudel asendamas. Ikka kogemus neile. Üks mu poistest juhtus lausuma, et vetarstiks õpib. Kohe "erialasele" tööle- 400 põrsast päevas kastreerida või vaktsineerida! Nii siiber, et teenis kohalikule haigettegemise pärast pubisse sisenemiskeelu ( ka karistus sealmaal!). Elumajad seal huvitavad- kanalisatsiooni ja veetorustik kinnitatud väljaspoole seinale. Ju siis ilm alla nulli ei lähe. Vanaaegsed teed kitsad kiviaedade vahel. Mitu poolakat ja lätlast kiire ja hoolimatu sõiduga hukka saanud.
Vahet sissetulnutega ikka tehakse. Tean lähikonnast vaid üht, kes pangatellerina Iirimaal töötades leidis omale keerulise nimega pruudi. Tema küll kodumaale kadunud, kui nüüd seal hobikorras pulmaisana-peokorraldajanagi toimetab.
Naabripoiss viis siit pruudi kaasa- sealsed ei võta vedu. Pensionisambaks ostab iga aasta siit kodutalule maad, metsa juurde- loodab tagasi tulla.
Vasta
#27

Kõik see kaugel elamine ja töötamine on ju ilus, aga...
Aastate pärast koju tagasi jõudes avastad, et tuttavaid on kodulinnas vähem kui väljamaal, uued näod ümberringi.
Lapsed on kuskile kadunud, selgub, et on täisealisteks saanud. Hea kui üldse pere alles.
Uuesti oma elu joonele seadmiseks läheb aega, paljud ei saagi.
Kui nüüd mõtled, et kuhu jäid need miljonid, mis piiri taga sai teenitud??? (palgamaksmise põhitõde: alati on vähe)

Edasi võib seda rida vast igaüks täiendada.
Vasta
#28

Elud erinevad. Teenisin eestis keskmist palka 2012 aastal, maja , kaks autot. Tööl käid 40 km kaugusel ja koos lasteaiaga 3 tundi päevas autos.  Siis arvutad ja vaatad koliks tööle lähemale. Pole lasteaia kohta,  pole üüriturgu.  Siis andis kaitseingel märku et hakkab lumes sumpamisest väsima ja krõps käis ära ja saigi soem/lumevabam koht otsitud.  Aga enese petjatele kes ütlevad et tulevad eestisse tagasi. Pensioniiks tagasi, ma ise vaataks odavama ja soema kliima. Sakslased räägivad et tais pidi 400€ kuus vabalt ära elama ja ka nt marokkos on 300€ korralik sissetulek. tähtis ju täna ainult et Visa kehtiks Big Grin
Vasta
#29

(25-12-2017, 04:17 AM)Janka Kirjutas:  
(25-12-2017, 01:49 AM)autojuht Kirjutas:  Kuipalju on keskmine kalevipoja kuupalk?

Eks arvuta. Kogu info on avalik - https://www.cvkeskus.ee/view_jobad.php?job_id=510737&w=1

Mind huvitab ikka reaalne mis puhtalt kätte jääb.
Vasta
#30

Eestis saab täitsa elamisäärselt elada, kui pangaorjust kaela võetud pole.
Teenin keskmisest natuke suuremat, naine natuke väiksemat palka ja toime tuleme kenasti.
Pole mõttesegi tulnud, et piiritaha orjama minema peaks.
Samas pensionipõlve veedaks küll kusagil natuke teises kliimavööndis. Kui seda elukest niikauaks jätkuma peaks.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#31

Minu Eestist ära oldud aeg kohe varsti juba 20 aastat.Midagi ei kahetse ja vabatahtlikult
tagasi kah nagu ei kipu(aber sag niemals nie) Big Grin Kui siit veel kuhugi lahkuda siis ehk
soojemasse kliimasse..Selle ajaga olen omandand pea täielikult Vene ja Saksa keele
mingil algsel määral jagan veel Poola,Yugo ja Inglise keelt Ja see ongi minu meelest
köige alus kodumaalt kaugel elades....Tööga on nii et ametlikult kuskil firmas päevagi
oldud pole,ühes romulas olin pea neli aastat müügimees.Seal oli asi nii et sain protsendi
müüdud asjdest.Esimised kuud nii röömsalt ei läind aga tasapisi öppisin seal töötavaid
Poolakaid tundma ja ka natukese Poola keelt ja mötteviisi kah tundma.Nii möödus seal
märkamatult kolm aastat,Kuni käibed suureks kasvasid ja minu osa möni kuu üle 7tuhande
küündis.See oli omanikule muidugi liig mis liig ja nii meie teed lahku läksid ..
Veel pean ütlema et selle ettevötte juht oli elu köige suurem kombinaator keda üldse
olen kohanud,oli mida öppida
Körvale mustadeks päevadeks muidugi midagi ei pannud,selle ees olid jämedad autod
kallid restoranid ja muud löbuasutused.Mitte midagi ei kahetse sai elatud nagu tahtsin
on vähemalt mida meenutada.Körvad pea alla paneb ühel heal päeval igaüks Big Grin
Piinlikum variant on see kui koonerdad terve elu ja selle rahapaki omanikuks saab ntx
kiirabi brigaad kes tuli surma tunnistust vormistama..
Peale seda töötasin veel mingi 7kuud mingis Alfa Romeosid restaureeriva väikses firmas
plekuna,palk oli kah norm pea 3tonni...
Üldiselt on mul siin esimesest päevast peale hästi läinud kohe esimene nädal sattusin
ühe kohaliku Vene autoriteedi jooksu poisiks,mees keda kohalikud venkud kartsid ja
ja mees kes mulle esimesed eeldused tarkused siin maal elamiseks andis..
Aga ärge hakake nüüd kohe midagi ette
kujutama,mehel oli mingi neli discoteeki ja paar automüügi platsi kus igasugu jooksmist
jagus Peale neid aegu on mul alati olnud mingi oma väike töökoda millega siin maal
küllaltki lahedalt ära elab,aga peab oskama selliseid asju mis tava Saksa remondi
kohtades ei tehta ntx automaat kast ja köiksugu uuemad mootorid siis jääb oma
projektieks kah veidi aega....
Vähegi midagi teha viitsiv "pahaolu" aegse koolitusega inimene nii naljalt
juba imperialistide juures nälga ei jää Big Grin Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#32

autojuht
Eesti firmas rekka rooli keerates olin kuni 60 päeva jutti kodust ära. Nüüd Norrast käin kodu vahet 6-7 nädala takka. Nagu ei jõudnud eesti firmas kogu eluks vajalikku kaasa vedada, just sööki. Siis ka praegu ostad süüa Rootsist Norrast nagu eesti firmaski. Eks see rahanatuke pudiseb lihtsalt näppude vahelt. Mul ei ole kohustusi pankade ees. Näiteks: eesti firmas puhkusetasu (28 päeva 335.01 €. Norra firmas võib selle korrutada kümnega.
Janka
Ma nüüd alles vaatasin tööpakkumis kuulutust. 60 TUNDI NÄDALAS?! Vat see on orjapidamine!
rocer
Palju loodad pension saada, et https://www.youtube.com/watch?v=skXRU2P7gKA
impreza
Lisaks ei mahu avatud maailmale pähe, et inimene võib midagi rohkem teha osata kui kitsas õpitud eriala.
Vasta
#33

(25-12-2017, 16:42 PM)ZIL 131 Kirjutas:  autojuht
Eesti firmas rekka rooli keerates olin kuni 60 päeva jutti kodust ära. Nüüd Norrast käin kodu vahet 6-7 nädala takka. Nagu ei jõudnud eesti firmas kogu eluks vajalikku kaasa vedada, just sööki. Siis ka praegu ostad süüa Rootsist Norrast nagu eesti firmaski. Eks see rahanatuke pudiseb lihtsalt näppude vahelt. Mul ei ole kohustusi pankade ees. Näiteks: eesti firmas puhkusetasu (28 päeva 335.01 €. Norra firmas võib selle korrutada kümnega.
Janka
Ma nüüd alles vaatasin tööpakkumis kuulutust. 60 TUNDI NÄDALAS?! Vat see on orjapidamine!
rocer
Palju loodad pension saada, et https://www.youtube.com/watch?v=skXRU2P7gKA
impreza
Lisaks ei mahu avatud maailmale pähe, et inimene võib midagi rohkem teha osata kui kitsas õpitud eriala.

Selles on sul tuline öigus ntx itlerlased on enamuses üli kitsa suunitlusega ja kui erialast tööd pole siis
saab sots.abiraha ja ei teegi midagi.Aga sellele ühiskonnale on kasulik kui inimene on harimatu ,
nörk ja körini völgades Selline inimene tösta kunagi häält ja teenib süsteemi oma elu löpuni..
Kooliharidusest siin nii palju et "pahaolu" aegne neljas klass vördub siinsele seitsmendale klassile..
Möni elab siin terve elu sots abist ja degradeerub elu jooksul täielikult Big Grin Aga kui tahad selles
süsteemis elada siis ei tohi neid lihtsalt tähele panna......

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#34

laulusalm ütleb, et aadress on sovetstii sojuz. iseloomustab hästi juurtetuid tüüpe ka tänapäe. masendav.
Vasta
#35

Just neli põlve hiljem lõpuks kodus Big Grin
Vasta
#36

(25-12-2017, 18:07 PM)diesel Kirjutas:  laulusalm ütleb, et aadress on sovetstii sojuz. iseloomustab hästi juurtetuid tüüpe ka tänapäe. masendav.

Teemat lugesid ikka? Ja kus on Teie juured? Eestist on üle käinud sovetid, sakslased, rootslased, taanlased jne. Miks peab persoon end müüma odavalt, et saaks rusikaga rinda taguda "olen kodumaa patrioot"?
Mina teen põhimõtteliselt sama tööd Norras nagu tegin eesti firmas. Kodust olen ära samamoodi nädalate/kuude kaupa. Enne pendeldasin Tallinna vahet, nüüd Norra vahet.
Vasta
#37

Minu arvates täiesti erinevad mõisted Eestimaa ja Eesti Vabariik.
Töö, olgu see siin või seal on samamoodi äri nagu iga teine.Ehk siis see peab ära tasuma,
kahjumiga kauplemine pole jätkusuutlik.Minu arusaam,ärge materdage.
Vasta
#38

Mul viskas ka üle ühe tööandja jutt, et palk on 5eur ja ega keegi siin sulle nii-kui-nii rohkem ei maksa nii, et tule aga tööle. Kui teatasin uhkelt, et olen liiga hea tööline nede jaoks ja nii odavalt ei müü ennast sain sõimata ja teada milline m... ma olen ning et palk tuleb ikka välja teenida. Ise käib ja eputab sõprade ees kui hästi talle ta orjad sisse toovad. 
Vaatan ise ka rootsi poole, et saaks põhja alla ja oma pisikese puutöökoja püsti panna siin eestis, siis saab ise oma palga välja teenida ainult enda jaoks mitte teistele rikastumiseks. Eesti palgaga kahjuks palgatööst kaugemale ei jõua kui ei satu kuskile hea otsa peale, aga siin kandis kus tööpuudus üks suuremaid pole muid valikuid kas sõita igapäev kuhugile kaugele või tõmmata minema siit Eestist selle asemel, et minna poe ette sotsraha maha jooma.
Vasta
#39

(25-12-2017, 20:17 PM)maisalup Kirjutas:  Mul viskas ka üle ühe tööandja jutt, et palk on 5eur ja ega keegi siin sulle nii-kui-nii rohkem ei maksa nii, et tule aga tööle. Kui teatasin uhkelt, et olen liiga hea tööline nede jaoks ja nii odavalt ei müü ennast sain sõimata ja teada milline m... ma olen ning et palk tuleb ikka välja teenida. Ise käib ja eputab sõprade ees kui hästi talle ta orjad sisse toovad. 
Vaatan ise ka rootsi poole, et saaks põhja alla ja oma pisikese puutöökoja püsti panna siin eestis, siis saab ise oma palga välja teenida ainult enda jaoks mitte teistele rikastumiseks. Eesti palgaga kahjuks palgatööst kaugemale ei jõua kui ei satu kuskile hea otsa peale, aga siin kandis kus tööpuudus üks suuremaid pole muid valikuid kas sõita igapäev kuhugile kaugele või tõmmata minema siit Eestist selle asemel, et minna poe ette sotsraha maha jooma.

Sots.rahast saab ju päevaga lahti ja mis edasi saab ?????

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#40

No ma vaatan, et need tüübid seal poe ees on hea planeerimis oskusega, saavad seal kuu aega jutti juua kopikate eest  Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne