Kalevipojad siinpool ja sealpool piiri.
#41

(25-12-2017, 19:46 PM)ZIL 131 Kirjutas:  
(25-12-2017, 18:07 PM)diesel Kirjutas:  laulusalm ütleb, et aadress on sovetstii sojuz. iseloomustab hästi juurtetuid tüüpe ka tänapäe. masendav.

Teemat lugesid ikka? Ja kus on Teie juured? Eestist on üle käinud sovetid, sakslased, rootslased, taanlased jne. Miks peab persoon end müüma odavalt, et saaks rusikaga rinda taguda "olen kodumaa patrioot"?
Mina teen põhimõtteliselt sama tööd Norras nagu tegin eesti firmas. Kodust olen ära samamoodi nädalate/kuude kaupa. Enne pendeldasin Tallinna vahet, nüüd Norra vahet.

ikka lugesin. avapostituses mainid ennast olevat kalevipoeg trollidemaal ja nimetad seda, koos kõrvuni naeratusega, orjapidamiseks. loe kuidas tahad, ikka jääb mulje, et tunnistad ennast emigreerunud majanduspõgenikuks. 
asi arusaadav, kui kodus tõesti tööd pole ja pere nälgas.
aga niisama rasvasema lobi peale minek ja kadakasaksikult siia jäänud matsirahva üle irvitamine pole küll asi millega uhkustada.
puhtalt minu isiklik arvamus.
Vasta
#42

(25-12-2017, 20:37 PM)maisalup Kirjutas:  No ma vaatan, et need tüübid seal poe ees on hea planeerimis oskusega, saavad seal kuu aega jutti juua kopikate eest  Big Grin

Ja tervist peab kah rohkem olema kui keskmisel töömehel Big Grin

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#43

(25-12-2017, 00:45 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Veskioja
Eestis ei saanud tööandja hakkama Sad
stihl
Eestis ei ole võimalik 300 € kuus seaduslikult palka maksta.
Elamiskulud ju samad, elad kuudis. Kojukäimiskulud samad, kui Eesti 30 km kaugusel tööl käia. Ma alles roheline, esimene töökoht. Aga seeest oled pildil.
Marko
Miinimum tunnitasu on 17 € neil kes roolib üle 3500 kg raskust autot.
Sinu jutust ei selgu ,kas on juttu neto või bruto tunnitasust?
Rekkameeste palgast ei tea ma ööd ega mütsigi aga ehitusel on abitöölise palk Norras  seadusega ette nähtud 27e brutrona.

Nüüd kõik kala püüdma
Vasta
#44

(25-12-2017, 21:03 PM)gaz6964 Kirjutas:  
(25-12-2017, 00:45 AM)ZIL 131 Kirjutas:  Veskioja
Eestis ei saanud tööandja hakkama Sad
stihl
Eestis ei ole võimalik 300 € kuus seaduslikult palka maksta.
Elamiskulud ju samad, elad kuudis. Kojukäimiskulud samad, kui Eesti 30 km kaugusel tööl käia. Ma alles roheline, esimene töökoht. Aga seeest oled pildil.
Marko
Miinimum tunnitasu on 17 € neil kes roolib üle 3500 kg raskust autot.
Sinu jutust ei selgu ,kas on juttu neto või bruto tunnitasust?
Rekkameeste palgast ei tea ma ööd ega mütsigi aga ehitusel on abitöölise palk Norras  seadusega ette nähtud 27e brutrona.

Nüüd kõik kala püüdma
27 €, vale puha! Alati räägitakse brutopalgast.
Hariduseta abitöölisel on miinimum ehitusel 177,80 NOKi, ehk alla 18 € tund.

Teema algatasin siin teemas http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=58888 alanud arutelu põjal.
Vasta
#45

(25-12-2017, 16:42 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Janka
Ma nüüd alles vaatasin tööpakkumis kuulutust. 60 TUNDI NÄDALAS?! Vat see on orjapidamine!

Võimalik. Viis nädalat pingutad, kaks ja pool tegeled oma asjadega. Kokkuvõttes mulle sobib. Saab kehakaalu jälle normaalseks tagasi, mis suve jooksul kodus omi asju tehes natuke üle võlli on läinud ja sellega kogu frangi puupõldudel aastatega kättevõideldud sitke kerguse ja tervisegi tagasi Big Grin. Hetkel olen tänu kuuajalisele puhkusele jälle pooleteise kiloga ülekaalus Sad. Kurat, kus annab ikka tunda, sa ei usu, mees.... Big Grin. Homme tuiskan nädalaks Lapimaale suusatama-kelgutama ja lumesaaniga tahan ka mingisuguse kaheksa tunnise safari läbi kütta. Siis on talvepuhkus täie ette läinud Smile.
Mõne aasta eest olin Soomes kolm kuud masuuti sulatamas. Läks neil seal rauavabrikus üks teema selle ollusega hapuks ja oli kiirelt abi tarvis. Siis kogunes nädalaga 84 tundi Big Grin. Pool aastat päält toda seiklust lükkasin kõik tööpakkumised kõrvale. Hulkusin linde ja loodust pildistades Finnmarkis, taastasin Transiti ära, ning investeerisin mõned tuhanded isiklikku kinnisvarasse. 
Millal ise viimati mägedel-sopkadel turnimas käisid? Big Grin

   
Vasta
#46

(25-12-2017, 20:17 PM)maisalup Kirjutas:  Mul viskas ka üle ühe tööandja jutt, et palk on 5eur ja ega keegi siin sulle nii-kui-nii rohkem ei maksa nii, et tule aga tööle. Kui teatasin uhkelt, et olen liiga hea tööline nede jaoks ja nii odavalt ei müü ennast sain sõimata ja teada milline m... ma olen ning et palk tuleb ikka välja teenida. Ise käib ja eputab sõprade ees kui hästi talle ta orjad sisse toovad. 
Vaatan ise ka rootsi poole, et saaks põhja alla ja oma pisikese puutöökoja püsti panna siin eestis, siis saab ise oma palga välja teenida ainult enda jaoks mitte teistele rikastumiseks. Eesti palgaga kahjuks palgatööst kaugemale ei jõua kui ei satu kuskile hea otsa peale, aga siin kandis kus tööpuudus üks suuremaid pole muid valikuid kas sõita igapäev kuhugile kaugele või tõmmata minema siit Eestist selle asemel, et minna poe ette sotsraha maha jooma.

Olen teinud roolis töönädalaid mis on kestnud 72 tundi ja kogunud kuuga 230 tundi, arvestades, et nädal oli selle sees veel puhkust!
Pihku sain kusagil 800 euri. Ettevõtjal nägu ees nagu ausal "tööandjal" kunagi.

Tekstid ja sisuloome sinu kodulehele, e-poele, blogile!
info.pantertrade@gmail.com
Vasta
#47

(25-12-2017, 22:00 PM)Janka Kirjutas:  ... Pool aastat päält toda seiklust lükkasin kõik tööpakkumised kõrvale. Hulkusin linde ja loodust pildistades Finnmarkis, taastasin Transiti ära, ning investeerisin mõned tuhanded isiklikku kinnisvarasse. 
Millal ise viimati mägedel-sopkadel turnimas käisid?
Ise ei kujuta ette seda võõramaale tööle minekut. Siis peab ikka tõesti viimane häda käes olema, tõesti nälg. Võib-olla on oma osa ka sellel, et ülikoolis käisin kaugel Moskvas. 
Ise ei taha kuulda sõna LINN, ammugi Tallinn ja väljamaast rääkimata. Tegelikult ei tahaks ka tööle minna, kodus on niipalju tegemata tegemise ootel. Puhkused olen alati kodus, auto saab kuu aega puhkust pidevast ringiuhamisest, kord nädalas käin linnas toidukraami ja mõnede tööriistade-tarvikute järel ja paradiis.
Kui vahel töö juurest saadetakse komandeeringusse, pealinna või väljamaale, siis üritan igal võimalusel teistele sokutada. See reisil olek teeb närviliseks, ikka vaid mõtled, mis kodus on, kuidas nt mesilased elavad ja mis selle ajaga tegemata jääb. Ei paku ka pinget need väljamaa ilud, saaks sünnikodu metsades käia ...
Vasta
#48

Eks seal on ikka parem, kus meid ei ole. Big Grin

Elada saab igal pool, kui on tahtmist. Ning kel pole tahtmist, leiab ettekäände. Rolleyes

Valus on kuulata ettekäände leidnute õigustusi, kuidas teisiti ikka ei saanud. Vaid vähesed on tunnistanud, et nad lihtsalt ei viitsinud kodumaad paremaks teha, vaid panid kergema elu peale. Eriti alatult need, kes lapsed-naised maha jätsid. Sad Aga meil on vaba maa - igaüks teeb oma valikud ise. Ning pärast maksab nende eest ausat hinda.

Jah, ma olen paha ütlemisega. Aga ma olen sedapalju mitmes riigis töötanud, et ma tean - ma ei taha kusagil mujal elada. Elamisväärset elu saab ka siin lubada, aga on kaks eeldust: esiteks peab oskama midagi teha ja teiseks peab suutma on himusid taltsutada.
Vasta
#49

(26-12-2017, 10:30 AM)v6sa Kirjutas:  ......... esiteks peab oskama midagi teha......

ja teiseks peab suutma on himusid taltsutada.

Just selle mõtte teine pool on paljudele kalevipojandusega tegelejatele saatuslikuks saanud. Algul minnakse kodunt välja, et teenida paar pikka rubla mingi konkreetse unistuse täitmiseks.Siis aga mässitakse ennast võrku millest enam välja ei rabele. Ja nagu ütleb vanasõna, "Süües kasvab isu", ja ollaksegi olukorra ees kus ajutisest lahendusest saab elustiil.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#50

(26-12-2017, 10:30 AM)v6sa Kirjutas:  Eks seal on ikka parem, kus meid ei ole. Big Grin

 

Valus on kuulata ettekäände leidnute õigustusi, kuidas teisiti ikka ei saanud. Vaid vähesed on tunnistanud, et nad lihtsalt ei viitsinud kodumaad paremaks teha, vaid panid kergema elu peale. Eriti alatult need, kes lapsed-naised maha jätsid. Sad Aga meil on vaba maa - igaüks teeb oma valikud ise. Ning pärast maksab nende eest ausat hinda.

Tore, kui leidub tarkasid. Anna nüüd hea mees seda nõu, et kuidas saab minu eelmises ametis olnuna (metsamasinate operaator) seda va teenusehinda siin Eestimaal kergitada?
Võtame vedajamehe töö, mis Rootsis tõi mulle sisse puhtalt 13€ tunnist olenemata mida ja kuidas vedasin. Võrdluseks Eestis 45-70 senti tihumeetrist. Koormas 12 tihu palki, tunnis koorem või 7 tihu paberit, samuti tunnis koorem. 11 tundi puhast tööaega päevas mõlemal juhul.
???
Ei viitsinud kodumaad paremaks teha.... 
Kas peab minema kuskile kedagi tapma, et olukord paremaks muutuks? Verd tahad, tola?
Vasta
#51

(26-12-2017, 10:30 AM)v6sa Kirjutas:  Eks seal on ikka parem, kus meid ei ole. Big Grin

Elada saab igal pool, kui on tahtmist. Ning kel pole tahtmist, leiab ettekäände. Rolleyes ...

...
Elamisväärset elu saab ka siin lubada, aga on kaks eeldust: esiteks peab oskama midagi teha ja teiseks peab suutma on himusid taltsutada.
...Ja kui jõuame sinna, kuhu püüdlesime, tuleb üllatusena tõdemus, et seal on elu just-just p---e läinud. Miks? Sest Sa polnud üksi kes hea elu poole püüdles. Eks seetõttu on paljud ka tagasi jõudnud.

Elada saab tõesti igalpool, isegi paljukirutud NSVL-s sai hakkama, rääkimata kaugetest idapoolsetest aladest.
Aga on ka inimesi, kes tahavad liikuda, maailma näha ja elada nii, et " selg on kogu aeg märg". Lihtsalt kodus 8-st 5-ni tiksuda ja teada, et ainsam suurem ootus on järgmise kuu 10.-s kuupäev?? Kui samas on võimalus teha tööd mis meeldib, näha maailma, elada võõras ja uues keskkonnas ja muidugi, olla kõige selle eest ka piisavalt motiveeritud.
Mina oma kuraditosinat aastat ei kahetse...
Vasta
#52

Eesti firmas ongi nii, kasvõi ninast veri välja, pead jõudma. Ei kehti ei seadused ei eeskirjad. Norras on lihtne, homme on ka päev. Ja tasustatakse tunni põhiselt. Eesti firmas lõpetad Põhja- Norras kala laadimise 02,45. Jah öösel. Ja järgmise päeva hommikul pead kolm kohta maha andma kella üheksaks hommikul.  Kilomeetreid läbida vaja 1850 km.
Teeolud siis sellised. https://www.youtube.com/watch?v=VKg5f7A7xzo
Vasta
#53

Tavaliselt kui kuskil Delfis vms. "juhtivas ajalehes" avaldatakse mõni artikkel teemal "kalevipojad", läheb kommentaariumis üsna ruttu ruigamiseks. Ühelt poolt Püha Maarjamaa Patrioodid, kellede arvates ainuüksi mõte kuskile mujale tööle minemisest on juba pühaduseteotus ja kodumaa reetmine. 
Teine äärmus on ossid, kes praalivad kui palju nad teenivad ja kodupärismaalast igati alavääristada püüavad.
 Ühte moodi ogarad mõlemad.
Selle tööle minemisega on mitut moodi. Minnakse lihtsalt vahelduseks midagi teistsugust tegema, minnakse hädavajaduse pärast, minnakse sellepärast, et vahel lihtsalt läheb nii. Ja minnaksegi lihtsalt mingi omale ette antud elustandardi jaoks.
Lõpuks valikute küsimus.
Isegi nn. ehtsate "kalevipoegade" puhul. Noh, need telhvis praalijad, ma mõtlen. Enamus kalevipoegi ei taha ju tegelikult ka kuskil Soomes mitmekesi ühes korteris elada ja ainsa ajaviitena peale tööd õhtul longerot või Lapin Kultat libistada, aga elu sunnib. Elu sunnib sellepärast, et naabril (kes vbl. ka juba ammu imedemaal käib) läheb muidu paremini. Vaja on ju eluaset (soovitavalt põllul), autot (mis võiks olla miski Q 7 või X-5, mis siis et vana) Lastele on vaja i-pääde, i-fööne, pleisteissjoneid, ATV- sid, vanamoorile küünetehnikut, pilatesetrenni jne. jne.
 Kõik asjad saavad üsna ruttu vanaks ka, nii et ega kogu trallil lõppu näha ei ole.
 Mind vahel ka natuke ärritanud selliste jutt, et "hakkajad ja asjaliku lähevad välismaaale, eesti jäävad lollid ja saamatud" Just nii nad millegipärast ütlevad ka sisseütlevas käändes- eesti. Mitte "Eestisse" Smile
 No rsk, ei ole nii. Praegu on ikka ülilihtne miskil vennikesel, kes s.ttagi teha ei oska ja siin nii palju ei teeni, et omale unistuste 325 võsalõikaja osta.. Istu laeva ja kui mujale ei saa, siis kuskile lammutusfirmasse ikka.
 Kes isegi seda ei suuda, siis ma ei tea... Aga vbl. siis neid ongi mõeldud nende "lollide ja saamatute" all.
 Pärismaalasel peab mõni ajukurd sellisega võrreldes siiski rohkem olema, et siin omadega nii enam- vähem samaväärselt välja tulla ja nagu omal ajal üks reklaam ütles- raha rohkem kätte jääks.
 Kusjuures- ega neil mitmekesi ühes toas elajatel ka kõigil midagi väga kätte ei pruugi jääda. Omakorda jälle valikute küss- kes paneb tinti, kes peab mõnda teist naist, kes "investeerib" bemmi. Vahet pole, palju sa teenid- laiaks on pappi lüüa lihtne. Suurema papi puhul lihtsalt käib see laiema joonega Smile
 Kes harjunud säästma ja pere peale mõtlema, oskab seda nähtavasti teha nii siin kui seal.
 Et jutt väga kallutatud ei saaks, rõhutan igaks juhuks- ei mõista kedagi hukka, kes ka lihtsalt raha pärast on imedemaale tööle läinud. Kui oled selline lihtne mees, elad kuskil Lõuna- Eestis, valik kodu juures on ainult 500-se palgaga saekaater või natuke suurema palgaga farmitöölise koht, siis tulebki minna.
 Või kui minna ei taha minna, siis nagu meie riigiisad õpetavad:õppida midagi uut, teha oma ettevõte, teha kaugtööd, olla innovatiivne...
 Paraku ei ole kõik sellised, kes seda suudaks. Inimene ei ole sellepärast veel halb, paha ega saamatu, et ta ei saa IT- st eriti aru või et tal ei ole ettevõtlikkuse geeni. Selle puudumine ei välista, et ta hea ja kuulekas töötaja ei võiks olla. Paraku on selle hea ja kuuleka töölise palgavahe peamine põhjus, miks ära minnakse.
No ja mingu siis pealegi aga ärgu rsk. pärast praaligu Smile
Vasta
#54

Kui Eestis harveriameti maha panin, sain lõikuse eest 1€ tihumeetrist. See oli neto.
Lõpetasin ära tööandja palvel, sest mõlemad saime aru, et sellistele tükitöö rüüsteretketele tuleb piir panna. Päälik müüs masinad ära ja elu läks mõlemil õnnelikumaks. Mina läksin franki istutama, kus veetsin siiani oma elu parimad ja ilusamad kolm aastat. Tegin firma, poisid kellega päevast päeva koos elasin ja töötasin, olid rahul. Siis algas  must terror Euroopas. Esimesed paugud sai Pariis ja Marsseille. Riik tõmbas rahad koomale, enam Gaskoonia rahvuspargi taastamist ei finantseerinud ja oligi mu töödel lõpp...
Eestis oli lõikusemeeste hind langenud seniks alla 1€ tihumeetrist...

Täna roogitakse Poolas tuulemurdu. Ma ei ole kursis harverimeeste sealsete hindadega, aga see on alati olnud kõrgem, kui vedajatel.
Vedaja hind on täna Poolas 1,5-1,7 € tihumeetrist...
Vasta
#55

Vaadakem asja helgemat poolt, kalevipojad hoiavad seda eesti riiki veel vee peal, sest eesti töötajad ei suuda piisavat käivet oma 500 palga juures tekitada, et riigikassasse sealt midagi jõuaks ja kõrgepalgalised riigiametnikud koorivad sealt kassast rohkem välja kui nad oma palgaga senna juurde panevad, nii jäävadki rahasissetoojateks just need kalevipojad kes oma teenitut siin eestis kulutamas käivad. Kui poleks kalevipoegasid poleks meil ka mingit majanduskasvu, tammuksime paigal ühe koha peal. 
 Jah siin riigis saame hakkama, mina saan ka palgapäevast-palgapäevani hakkama tehes tööd mis mulle ei meeldi aga raha on vaja ja sõidan igapäev omast ajast 1 tund tööle ja tagasi maha ning oma palgast läheb see sõit. 
 Aga ma soovin siiski elult midagi muud kui lihtsalt kuidagi hakkama saamine. Ma teen asju sest neid on vaja teha, mul pole puhkust, on ainult aukude lappimine puhkuse ajast. Ma tahaks ka kordki elus minna oma perega puhkama, mitte vireleda siin sopases eestis ja kuidagi hakkama saada.  
 Rootsi vaatan ka just seda tööd mida mulle meeldib teha mitte, et oleks kodulähedal ja arved saaks kuidagi makstud. 
Eks ta selline väike seiklus on ka, pole eestist kunagi kaugemale saanud kui korraks Lätti odavamat kaupa tooma.
Vasta
#56

vant
Kui võtta hetkel arvele tiksuvat ja eesti firmas saadut, ega väga suurt vahet polegi. Aga vaata töövõimetusleherahad, puhkuseraha, pension on hoopis teisest puust võrreldes Eestis makstavatest.
Vasta
#57

Ja selgubki,et inimesed erinevad.Keda rahuldab 8-17 töö,korter,hallmetallikdiiselpassat,võibolla aastas korra pikem
spaapuhkus või Egiptus.See siis kogu elu sisu ja mõte.Teistsugused inimesed tahavad elult midagi enamat ja sellel on
oma hind,on see siis kalevipojandus kuskil väljaspool Eestit või siin tegutsemine.
Laeva peal vahest näha vennikesi kes Tallinna jõudes ei saa aru kes ja kus nad on ja tagasiminekuks laenavad külapeal
raha laevapileti ostuks.Nendest pole mõtet rääkida,need ei kuulu kummagisse kategooriasse.
Keegi mainis siin Eesti paremaks tegemisest.Eks ole ka vist proovitud juba,tulemusi näha Iklas, Valkas ja Valmiera Depos.
Vasta
#58

(26-12-2017, 12:50 PM)ZIL 131 Kirjutas:  vant
Kui võtta hetkel arvele tiksuvat ja eesti firmas saadut, ega väga suurt vahet polegi. Aga vaata töövõimetusleherahad, puhkuseraha, pension on hoopis teisest puust võrreldes Eestis makstavatest.

Ega ma ei püüagi midagi tõestada. Igal on oma tõde ja kui pension eesmärk omaette, siis täiesti arusaadav. Ma isiklikult väga ei usu sellesse peansioni ei meil ega isegi Põhjamaades. Kui insenere ja arste üle Vahemere sama hooga edasi pressib ja neid kõik heaoluriigid täis on saanud, võib juhtuda et keegi jääb mingist hüvest ilma. Vaadates lähiümbruse ühiskondade arenguid võiduka kommunismi suunas, kus kõik on võrdsed ja võrdsemad, välja arvatud tegeliku töö tegija ja lisaväärtuse looja, siis pole ilmvõimatu, et ühel heal päeval öeldakse: sry untermensch, meil on siin hädalisemaid inimesi, kellele vaja maksta Smile
Vasta
#59

Ega Eestis ühe keskmise palgaga mingit varandust omale kokku ei aja tõesti. Täiesti tavalise töö kõrvalt midagi on võimalik olnud koguda vaid neil, kes on kas teadlikult või juhuslikult õigel ajal õigeid investeeringuid teinud (on olnud võimalik teha). Näiteks kui teatud kohas 15 aastat tagasi maksis põllumaa hektar 200 EUR (kroonidest ümber arvestatuna), siis nüüd 2500 EUR. Korter mis aastal 2001 müüdi 7700 eur-ga, müüakse nüüd 35 000 EUR-ga. Metsa hinda täpselt ei tea, aga kindlasti sama trend.
Vasta
#60

Keskmise palga eest on vast võimalik osta pangalaenuga endale kodu. On ta siis mingi talumaja, põllumaja, korter... Investeering seegi. Saad ise elada ja ega ta väärtus ei tohiks langeda üldjuhul.

 Kes "õigel ajal õiges kohas olnud", investeerinud, müünud, ostnud, vahetanud, neil läheb igal pool paremini võrreldes halli massiga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne