Kalevipojad siinpool ja sealpool piiri.
#61

Soomes oli 2016. aastal raskeveokijuhi keskmine kuupalk 2943 €. Mul Norras kõrgem. 
https://majandus24.postimees.ee/4254659/...lase-omast
Vasta
#62

No siis hästi ju.
Vasta
#63

(26-12-2017, 13:33 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Soomes oli 2016. aastal raskeveokijuhi keskmine kuupalk 2943 €. Mul Norras kõrgem. 
https://majandus24.postimees.ee/4254659/...lase-omast

Palju sellest Norra palgast järgi jääb? Maksud maha, lisaks veel elu Norras mis pidavat Euroopa üks kallimaid olema? Lihtsalt küsin kuna endal kogemused puuduvad, kas saab ka midagi mustadeks päevadeks koguda? Tänan!

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#64

(26-12-2017, 11:23 AM)Janka Kirjutas:  
(26-12-2017, 10:30 AM)v6sa Kirjutas:  Eks seal on ikka parem, kus meid ei ole. Big Grin

 

Valus on kuulata ettekäände leidnute õigustusi, kuidas teisiti ikka ei saanud. Vaid vähesed on tunnistanud, et nad lihtsalt ei viitsinud kodumaad paremaks teha, vaid panid kergema elu peale. Eriti alatult need, kes lapsed-naised maha jätsid. Sad Aga meil on vaba maa - igaüks teeb oma valikud ise. Ning pärast maksab nende eest ausat hinda.

Tore, kui leidub tarkasid. 
...
Ei viitsinud kodumaad paremaks teha.... 
Kas peab minema kuskile kedagi tapma, et olukord paremaks muutuks? Verd tahad, tola?

Läks vist valusa koha peale. Rolleyes Ei olnud plaani kedagi isiklikult rünnata, kuna austet (veel, kuigi on tekkinud teatud kahtlused) Janka on seni jätnud üsna mõistliku mulje. Kahju, et ego ikkagi nii suur on, et iga torge pihta läheb Sad

Ei,mina ei taha verd. Aga ma ei kannata seda juttu, et ei saa teisiti. Saab küll, aga selleks peab TAHTMA. Ei piisa sellest, et rääkida tahtmisest.

Ei ole Norra palgad ega Saksa tööajakorraldus mitte pühast vaimust määratud ega ärimeeste heategevuse tulemus, vaid töötajate nõudmise ja ühiskonna suhtumise küsimus läbi aastakümnete. Euroopas käis peamine madin seitsmekümnendatel. Ka neis riikides oli siis arutelusid, kas peaks midagi muutma ja kas saab üldse muuta. Tuleb välja, et sai küll. Seega saame ka meie, kui me tahame. Aga nagu siingi lugeda, siis vaid üksikud näevad võimalust. Enamus on juba valge lina ümber tõmmanud ja vaikselt roomavad...

Kohe ei saa midagi muuta. Aga igapäevaselt saab teha valikuid odava ja "õige" vahel. "Õige" on alati tülikas ja pahatihti kallim. Pikas perspektiivis aga annab vaid see võimaluse meil kestma jääda. Vastasel korral võtame mõne inimpõlvega sisse koha liivlaste kõrval.
Vasta
#65

Teemast on läbikäinud mõiste orjapidamine. Omast arust olen sellist asja ka päriselt pealt näinud laevaehituses. 

Mina räägin momendist kui laev oli juba dokist väljunud ning seisis ankrus rannikuvetes. Valged mehed olid majutatud kajutitesse, Pakistani, Bangladeshi, India ja kurat teab mis kandi mehed aga olid majutatud põhimõtteliselt otse laeva tekile laoruumidesse.
Minuarust polnud neil seal suurt midagi, oma kompsude ja sõprade otsas nad seal olesklesid. Muuseas pole ma elus hullemat lehka pidanud taluma kui suures hädas nendele kodanikele mõeldud kuivkäimlat kasutades, need peldikud olid nende oma lao(elu)ruumi vastas kohe, niiet neil avanes võimalus seda päevade viisi sisse hingata. 

Muidugi teadvustan omale, et nendest vaestest ja oskamatutest hingedest oligi minu käekäik vaid kahe asja poolest parem. Sain peale 13 tunniseid päevi ekvatoriaalses kliimas oma kajutis duši all käia ja koikusse magama vajuda ning minu palk oli õiglasem. Kuuldavasti teenisid nemad suurusjärk paarsada euri kuus. Muidu olin samasugune ori ise kah, lihtsalt nende elu oli ikka täitsa hull.
Vasta
#66

Päris ilma oskusteta inimese elu pole lihtne kuskil,nende saatus ongi
enamasti kas mingi hiiglaslik orjanduslik Chicken Factory Inglismaal vöi
midagi samalaadst ntx Saksas.....
Heade oskustega inimene ja kellel kas vöi veidi sellele lisaks pead kah
elab väga hästi igas riigis ...
Sama ameti pidaja tulud vöivad olla samal maal ja linnas erinevad olenevalt
oskustest.
See minu isiklik nägemus ja kogemus auto rem,luksepa seisukohalt...
Meil siin asi nii et enamuses suurtes töökoja kettides nagu Atu ja paljud teised
mingeid tösisemaid remonte ette ei vöeta ,selliseid suuremaid asju teostavadki
väiksemad kohad..
Minu kliendiks enamasti inimene kes ntx oma koliseva motoga 740d ga juba
kolmest töökojast kukele saadetud,selline klient on enamasti hea klient kes
ei tingi eriti hinda ja ei taha asja eila veel valmis saada..
Parem nädal sellist klienti oodata ja see aeg oma projektidega tegelda kui
terve nädal pidureid treha nagu papa Carlo Big Grin
Kui oskusi ja julgust selliste asjade ette vötmiseks jätkub siis jätkub selliseid
kliente rohkem kui teha jouad Smile

Impreza 2,5 07 chrysler 200 2.4 2013 gaz 51 rat rod Shineray 250 ATV
Vasta
#67

(26-12-2017, 14:54 PM)otipoiss Kirjutas:  Muuseas pole ma elus hullemat lehka pidanud taluma kui suures hädas nendele kodanikele mõeldud kuivkäimlat kasutades, need peldikud olid nende oma lao(elu)ruumi vastas kohe, niiet neil avanes võimalus seda päevade viisi sisse hingata. 

Ammuks see oli kui loomad elasid inimestega ühes ruumis, nimelt olen seda ise oma eluajal kohanud. Kassikaaslase kodus olid kanad ja kits toas. Muldpõrand ka. 59-nda aasta paiku. Napilt 60 aastat tagasi. Kangesti tahaks sinna aega tagasi, lapsepõlv ikkagi on iga inimese elus kõige ilusam aeg, olenemata riigist või rikkusest. Rikkus ei tee lapsepõlve ilusaks, isa ja ema ja mängukaaslased teevad.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta
#68

(26-12-2017, 16:44 PM)aavu Kirjutas:  
(26-12-2017, 14:54 PM)otipoiss Kirjutas:  Muuseas pole ma elus hullemat lehka pidanud taluma kui suures hädas nendele kodanikele mõeldud kuivkäimlat kasutades, need peldikud olid nende oma lao(elu)ruumi vastas kohe, niiet neil avanes võimalus seda päevade viisi sisse hingata. 

Ammuks see oli kui loomad elasid inimestega ühes ruumis, nimelt olen seda ise oma eluajal kohanud. Kassikaaslase kodus olid kanad ja kits toas. Muldpõrand ka. 59-nda aasta paiku. Napilt 60 aastat tagasi. Kangesti tahaks sinna aega tagasi, lapsepõlv ikkagi on iga inimese elus kõige ilusam aeg, olenemata riigist või rikkusest. Rikkus ei tee lapsepõlve ilusaks, isa ja ema ja mängukaaslased teevad.
olen kah elamist näinud mis nigu loomaaed,kõiksugu karvased ja sulelised toas ja selline rotikuse hais,et paha hakkas.ka kitsetall olevat toas üles lutitatud ja üles kasvanud ja kepsutab praegugi toas kui sisse lastakse.
Vasta
#69

Walter
Eestis või kilo 11,25 €, Norras 5 € Big Grin Ma kõõlun Norra ja Rootsi vahet. Enamuse söögist ostan Rootsist. Raha saab ikka kõrvale panna. Eluasemele ei kuluta öörigi. Olen pendeldaja.
Aga kui võtta rendipind elamiseks, söögi ostaks Norrast, ostaks norra registris sõiduauto, maksaks automaksu ja oluliselt kallimat kohustuslikku liikluskindlustust. Vat siis peaks peale maksma.
Vasta
#70

(26-12-2017, 18:10 PM)ZIL 131 Kirjutas:  Walter
Eestis või kilo 11,25 €, Norras 5 €
...

Kas coopist ei kannata osta, et peab Stockmannist võtma? Tere või oli laupäeval 7,midagi ja täitsa või on. Cool

Ma siin jätkan natuke oma teravaksläinud postitust, kuna nüüd on aega. Ei olnud plaan nii teravalt öelda, aga kuna üks kamraad nii ilmekalt demonstreeris eestlase põhihäda: hästiarenenud ärapaneva käände valdamist, siis natuke kihvatas. Sad Aga muutma ma ei hakka, kuna midagi häbeneda ei ole.

Ma saan äraminejatest inimesena aru - mõnele pole siinmail meelekohast tööd, teisele ei sobi kliima, arusaadav. Võtadki oma elu siin kokku ja lähed ära. Aga siin oleks mõistlik vahet teha, kas äraminek on tingitud olulistest asjadest või on tegemist lihtsa põgenemisega ebamugavuse eest. Liiga tihti leitakse põhjendusi, et varjata labast saamahimu ja arvutamisoskamatust. Jah, teenid kaks tonni kätte, aga sõidad 200 maha, elad nädalate kaupa koerakuudis ja kused aiale ning mingist mõistlikust pereelust ei saa üldse rääkida. Minu arvates see piin ei ole väärt...

Rääkimata sellest, et needsamad inimesed võiks meie elu edasi viia. Jah, selleks peaks nad veidi viitsima oma kohalikku elu elada ning vastust võtta. Mulle ei meeldi see sõnapaar, kuid väga ilmekana ma seda pruugin. Jube lihtne on öelda, et koha peal ei ole midagi teha ja lätist toodud viin on ainus meelelahutus. Ma ei mõista sellist vingumist. Inimestel on käed ja jalad otsas, ruumi on - miks mitte ennast arendada. Internet toob kätte võõrad maad ja maailmakultuuri, aga enda harimise asemel vahitakse lõustvihus naabrimehe postitusi. Selmet temaga kokku leppida ühise tee kasutamine või piirikraavilt kopratammi mahalammutamine.

Ma olen kuri, sest olen ise mitmel aastal olnud tegev kohalike asjade liigutamisel. Ning ma näen ikka ja jälle sama häda: asjaga tegelevad need, kellel niigi ajaga kitsas ja niisama molutavad tüübid ei tee peale vingumise midagi. Kui kutsud mingile ühisele üritusele, siis ei saa nad tulla, kuna on mingi väga tähtis asi ees. Ning siis näed hiljem ürituselt ära tulles neid samu tüüpe lihtsalt molutamas kase all... Lähed uurima, et kas ei pidanudki olema Abiratta kolimine plaanis, siis saad heal juhul sõimata, sitemal juhul lubatakse peksa teha. Sõltub sellest, palju on vedelat aluspesu nauditud... No õnneks pole neist oma lubaduste täideviijaid. Seni vähemalt...

Viinakurat on üldse koledasti matti võtnud meie rahvast. Arutu joomine teeb kurvaks. Olen ise näinud väga lähedalt, kuidas täiesti mõistlik inimene kukub pudelisse ja vajub täitsa põhjani välja. Õnneks jõudsin ära näha ka selle, et TAHTMISE korral saab pudelist ka välja. Cool Kas vabaks, näitab aeg.

Samas ei ole arutu joomine vaid eestlaste häda, lihtsalt meid on nii kuratlikult vähe järele jäänud, et iga end lolliks joonu on olulsielt valusam kaotus, kui idanaabri paarisajamiljoniseses populatsioonis.

Kui lisame siia juurde eestlase võimetuse pidada väitluspartnerit austavat argumenteeritud vaidlust ja eriti arenenud NIMBY sündroom, saamegi praeguse olukorra: me oleme nõus valima riiki juhtima ükskõik, millise idioodi, et mitte TEDA valida. Ning siin ei pea ma üldse silmas ühtegi konkreetset TEDA, vaid lihtsalt teistmoodi mõtlevat/tegutsevat poliitikut kui sellist. Miks ma seda praegu räägin - aasta pärast on valimised. Pidage siis meeles, kes ja kuidas on õigustanud teekasutustasu või magusamaksu.... Ning kui ikka kedagi teist pole valida, siis andke oma hääl EKREle. Ei mitte seepärast, et EKRE oleks lahendus meie tänastele muredele, vaid selleks, et ka nemad saaks oma tegeliku palet näidata. Nad ei saa mitte grammigi paremad olema, kui tänane valitsev bande, aga vähemalt ei ole nad halvemad. Eeldusel, et nad ei lähe võimuihast ajendatuna sotsiaalddemokraatidega ühe teki alla. Ma annan endale aru, et käesolev lõik võib minna vastuollu foorumi üldjoone ja ülalpidaja mõttemaailmaga, kuid ma ei saa jätta seda kirjutamata. Sest muidu läheb veel hullemaks....

Ning kalevipoegade teemaga on see otseselt seotud: oleks ju kena, kui EKRE saaks märkimisväärse osa oma häältest e-valimiste kauduWink

Lõpetuseks ütlen veelkord, et mul ei ole midagi välismaale tööle läinute vastu. Aga mul tõuseb karv turri, kui need samad kodanikud hakkavad rohkelt üleolevat käänet kasutama.
Vasta
#71

http://www.kriisis.ee/view_cat.php?cat=104&catid=1
Või ja 7 midagi € ? Kus, mis?
Vasta
#72

Laagri Maksimarketist laupäeval.
Vasta
#73

no kui võihindadele läks, siis meenutaks et aasta või kaks tagasi oli meil või ca 4€ ja norrakatel ca 25€, tegid piirikaubandust Rootsi ja Taani, lausa toll ja politsei asus edasimüüjate vastu võitlusse. Eks need äärmused siin ja seal tekivad, sest ei maksa leili minna. Kui nt Lätis on viin ja ehitusmaterjal odavam, siis toidukaubad, eriti piimatooted kallimad - ja mis siis?
Vasta
#74

(26-12-2017, 17:46 PM)muska71 Kirjutas:  
(26-12-2017, 16:44 PM)aavu Kirjutas:  
(26-12-2017, 14:54 PM)otipoiss Kirjutas:  Muuseas pole ma elus hullemat lehka pidanud taluma kui suures hädas nendele kodanikele mõeldud kuivkäimlat kasutades, need peldikud olid nende oma lao(elu)ruumi vastas kohe, niiet neil avanes võimalus seda päevade viisi sisse hingata. 

Ammuks see oli kui loomad elasid inimestega ühes ruumis, nimelt olen seda ise oma eluajal kohanud. Kassikaaslase kodus olid kanad ja kits toas. Muldpõrand ka. 59-nda aasta paiku. Napilt 60 aastat tagasi. Kangesti tahaks sinna aega tagasi, lapsepõlv ikkagi on iga inimese elus kõige ilusam aeg, olenemata riigist või rikkusest. Rikkus ei tee lapsepõlve ilusaks, isa ja ema ja mängukaaslased teevad.
olen kah elamist näinud mis nigu loomaaed,kõiksugu karvased ja sulelised toas ja selline rotikuse hais,et paha hakkas.ka kitsetall olevat toas üles lutitatud ja üles kasvanud ja kepsutab praegugi toas kui sisse lastakse.
Pole siin vaja aastakümneid tagasi minna. Mul praegu kirjutades magab kits süles  Smile   Toas on ta elanud alates sünnist (ema hülgas millegipärast) Ja ikka laiskusest, lutti tahab iga kolme tunni tagant ja nii 3-4 kuud.  Paari päevaga õppis käima kastis hädal ja magab voodis. Haisu on tunda ainult siis kui kast puhastamatta mõne päeva. Kuna ta tunneb ennast hüljatu ja üksikuna tundub, et õpib kassi järgi elama. Pilte ja filme on facebokis a siia ei pane igaksjuhuks  Smile  Köögi lauapeal on 56 tibu ka, alles inkupaatoris ja vutid a paari nädalapärast kooruvad.
Et teemas püsida siis eestis on väga hea töötada tänu neile kes on siit ära läinud, siinsetele jääb rohkem tööd.
Vasta
#75

Ma ei jaga kalevipojandusest midagi. Pole väljamaal tööl käinud, küll aga olen tööalaselt käinud koolitustel nii Iirimaal, Saksamaal, kui ka Soomes. Päris null see nägemine pole. Praegu olen hea ameti peal, millest aastaid tagasi nägin ainult und. Mäletan, kuidas trakatsi rooli taga istudes ja masinat jäglides hakkas mingi moment ajuollus tuimaks jääma.  Mul ei olnud elus ettekujutust, et praeguse töökoha peale satun ja et ennast siia olen vedanud. Aga nii need asjad käivadki vist. Astud ühe sammu, siis teise ja peale viieteistkümnendat sammu vaatad, et kuidas kurat ma juba siia sain. Kursavendadega sai kooliajal plaane tehtud, et Austraaliasse lennata ja seal tööd rügada. Aga sinnapaika see jäigi...


Kuigi, Viimastel aastatel on ikkagi mõte olnud, et kaoks kuhugi kaugemale ära. Üle ookeani, või kuhugi, kus käivad asjad teistmoodi, on teistmoodi kultuuriga inimeseloomad jne. Nagu austet ksf. Janka on enda postitutes välja toonud. Käid rändad ringi seni, kuniks veel võimalust on. Kas see kuradi ümarik sfäär, mille peal me pesitseme on selle jaoks, et sa istud oma kodus, teed 8-5ni tööd, käid korra kuskil reisul ja siis kunagi lähed hauda ning valetad endale, et kuradi hea elu oli.... Ma saan aru, et raha on vaja teenida, et enda eluks vajalik tagada jne.  Ei saa muidugi kaasa rääkida kõikide mätaste otsast vaadates, sest endal järelkasv puudub, pole erilisi juuri maapinda veel ajanud, et end paikseks peaksin arvama momendil. Aga ilma tahaks küll näha. Kodumaal jõuab ju elu lõpuni rahulikult tuisata mööda neid kruusateid, kuulata virisemist ja vaadata neid lõustasid, kes seal pealinnas igasugu veidrusi korda saadavad. Ei väidagi, et see kant siin halb on. Vastupidi, siia ajaks oma juured kindlasti alla ning paneks elu vohama, kuid enne tahaks näha, mis on kaugemal, kui tagahoov. Sest ilmas ringi tuuseldades tekib mingisugune teistmoodi vaatenurk, kohati kaob isegi ära see pidev jauramine ja virisemine, et kõik on pahasti jne.  See vist tekib keskkonnavahetusest.  Raske seletada, aga ma arvan, et enamus kes on käinud sedasi aimavad, millest jutt käib. Ehk selleks ei peagi isegi väljamaale minema. Siin saab täitsa adekvaatselt olla, kui käed püsivad otsas ja pea lõikab, seda enam. AGA. Siin ei tasu ära unustada, et igaüks näeb asja enda mätta otsast. Kui empaatia võimaldab seda ka teiste omade otsast näha, seda parem.

Almost Again
Vasta
#76

klemm
Pigem teen ruumi neile, kes tulevad venemaalt, ukrainast jne. Eestisse tööd rügama 25-30 % palgaga. Paber, õigemini nett kannatab kõike. Töölepingus peavad seadusega ettenähtud numbrid olema aga osa võetakse sullis välja ja antakse tagasi...
Vasta
#77

(27-12-2017, 15:07 PM)ZIL 131 Kirjutas:  klemm
Pigem teen ruumi neile, kes tulevad venemaalt, ukrainast jne. Eestisse tööd rügama 25-30 % palgaga. Paber, õigemini nett kannatab kõike. Töölepingus peavad seadusega ettenähtud numbrid olema aga osa võetakse sullis välja ja antakse tagasi...

Viimaselajal kipub jah niipidi olema.  Selleks kariloomi ja linde kogungi vaikselt. On mida süüa kui palganumber väikseks kisub.
Mul kindel põhimõte: ennem istun kodus ja kõlgutan kotte kui väikse rahaeest tööle lähen  Smile
Vasta
#78

Kui keegi on roninud väljamaale tööle "suure nutsu"järele ,ja siis tassib kodunt odavat võid kaasa ,siis ilmselgelt on Ta vale  valiku teinud. Sad.
Vasta
#79

(27-12-2017, 16:24 PM)linnuke Kirjutas:  Kui keegi on roninud väljamaale tööle "suure nutsu"järele ,ja siis tassib kodunt odavat võid kaasa ,siis ilmselgelt on Ta vale  valiku teinud. Sad.

Ei tea küll postitaja tausta aga selle väljaütlemise  järgi saan aru, et kodanik pole päriselt aru saanud miks mõned väljamaal tööl käivad. Just MÕNED. Näiteks need kes odavat võid kaasa veavad. 
Tean selliseid vendi ka ja reeglina sellised vennad pole igavesed kalevipojad. Nende lend on lühike. Nemad töötavad mingi kindla  eesmärgi saavutamise nimel mõne aasta ja viivad kõik oma kopkad kodumaale. Kogu eelarve on piinliku täpsusega paikka pandud ja majandustegevus läbi mõeldud. Kui mingi konkreetne asi on kinni makstud või välja ostetud minnakse kodumaale tagasi sest eesti palga juures jääb nii mõnigi asi kättesaamatuks aga kolm neli aastat kalevipojana võib edasist elu kardinaalselt muuta. Positiivses mõistes.
Ja samas on see mõiste "kalevipojad" kohati liiga julgelt kasutuses. Kõik väljamaal käijad pole sellist aunimetust ära teeninud eriti nende poolt kes pole kursis mis seal toimub ja miks seal käiakse.Pelgalt ajalehe artiklitest ammutatavale infole  tuginedes on väär põhjapanevat otsust teha. Ütlen seda selle pärast, et tean oma elukohas kodanike kes on korra Tallinnas käinud aga "kalevipojandusest" ja olukorrast piiri taga teavad väga täpselt.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#80

(27-12-2017, 16:24 PM)linnuke Kirjutas:  Kui keegi on roninud väljamaale tööle "suure nutsu"järele ,ja siis tassib kodunt odavat võid kaasa ,siis ilmselgelt on Ta vale  valiku teinud. Sad.

Noh, nii julmalt kah vast asjasse suhtuda ei saa.
Kui ma nagunii kahe maa vahel tolknen ja kuskil on mõni asi 5x odavam, siis optimeerimine on normaalne.
Kui just 10k€ kuus puhast + divikaid ei teeni.

Taanlased käivad saksas õlle järgi, meie Lätis viina järgi, ega me keegi selle pärast vähem patrioodid pole.

Ja kui saksa minek, kus töötund 100€, siis autol laseks enne Eestis ikka rattalaagri 20ne eest ringi torgata küll...mida ikka kõvatada.

.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne