Kalevipojad siinpool ja sealpool piiri.

Ja ikka niimoodi, et maha võetakse töötaja netopalgast, eks?
Näiteks autojuhi palk on 900 eur kätte. Firma maksab selle eest koos maksudega kokku 1387,98 eur. Autojuht ostis kuu aja jooksul 50 eur eest burkse ning firma võtab 50 eur palgast maha ja autojuht saab kätte 850 eur. 850 eur netopalk läheb firmale maksma 1301,22 eur. Burksid firma arvelt olid kokku 50 eur, seega firmal kogukulu 1351,22 eur. Firma hoiab kokku 36,76 eur võrreldes sellega kui autojuht burkse ei ostaks. Rolleyes

Sama lugu, et näiteks keegi lõhkus või kaotas mingi asja ära ja siis võetakse netopalgast see summa maha, jällegi firma "teenib" selle pealt.
Vasta

Ei viitsi lõpuni süveneda, aga eelmine arutlus pole ilmselt õige. Ettevõtte esinduskuludele, mida burger ilmselt on, lisandub kindlalt sotsmaks. Pealegi on üsna loogiline, et juhi söök läheb netost, enne seda maksud makstud. Kui firma kaardiga makstud, siis ilmselt on raamatupidajal nagunii mingi lisasiblimine. Tasaarveldus ilma veelkordselt sotsi maksmata, kuidagi ilmselt saab, aga ikkagi lisatöö. Ühekordsed laenulepingud 3 euro kaupa?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Rekkajuht sõidab kraavi. Auto ja haagise vastutaval kasutajal (veofirma) on sõlmitud kaskokindlustus. Omavastutusega 635 €. Kuna sai viga nii auto kui ka haagis siis rekkajuhi netopalgast võetakse maha 635 + 635 €. Et seda oleks võimalik teha peab rekkajuht tegema tööd rohkem kui kaks kuud.
Vasta

Mingil hetkel saab ülemustel kõrini kui tehnikat lõhutakse, siis peabki töötaja oma rumalusest tehtud vead kinni maksma.
Vasta

(15-01-2018, 23:41 PM)veix__ Kirjutas:  Ja ikka niimoodi, et maha võetakse töötaja netopalgast, eks?

Need burgerid on antud juhtumis ettemaks sohvri enda palgast. Ostis kuus 100€ eest, saab 100€ vähem arvele. Ettevõtjal ei muutu sellest maksude maksmise, fondide jms mõttes otseselt midagi kas need osteti või mitte, lihtsalt raamatupidajal rohkem võimlemist.
Vasta

Kui ettevõte selle eest samasid makse peab maksma, nagu töötasu pealt, siis küll.
Sellistel juhtudel aga ikkagi tööandja "teenib" töötaja pealt kui mingil muul põhjusel palgast maha arvestab midagi, mis ei lähe töötasumaksudega maksutstamisele. Näiteks nõuab mingi riknenud/kadunud vms. tööriista raha, poes maksab 50 eur ja tööandja võtab 50 eur palgast maha. Siis võidab tööandja isegi rohkem: vähem makstud töötasumaksudelt 36 eur, poes ilmselt korralik soodustus ka (vähemalt 10 eur), tööriista käibemaksult u. 7 eur
Vasta

Kraavi sõitmine on nii ja naa. Kui juht saamatu, siis küll, kuid pilt võib olla ka laiem ja tagapõhja teadmata ei julgeks kohe juhi jaoks jämedamat oksa otsima hakata. Aastate tagant tean juhust, kus tööandja sõnad olid "Mida sa halised nagu vanaeit kogu aeg. Vaata ise, traadid on väljas ju ainult ühel rehvil ja sedagi umbes 10cm pikkusel alal, teisel rehvil pole pole üldse traate näha veel..". Jutt oli siis esisilla rehvidest. Lisada siia veel kiire-kiire kas laeva minekuks vms, siis võib mida iganes juhtuda, hea kui süütud inimesed surma ei saa.
Vasta

(17-01-2018, 00:59 AM)Külahull Kirjutas:  Kraavi sõitmine on nii ja naa. Kui juht saamatu, siis küll, kuid pilt võib olla ka laiem ja tagapõhja teadmata ei julgeks kohe juhi jaoks jämedamat oksa otsima hakata. Aastate tagant tean juhust, kus tööandja sõnad olid "Mida sa halised nagu vanaeit kogu aeg. Vaata ise, traadid on väljas ju ainult ühel rehvil ja sedagi umbes 10cm pikkusel alal, teisel rehvil pole pole üldse traate näha veel..". Jutt oli siis esisilla rehvidest. Lisada siia veel kiire-kiire kas laeva minekuks vms, siis võib mida iganes juhtuda, hea kui süütud inimesed surma ei saa.

cesiumil õigus:


Kas lõpuks hakkavad nimed ka tulema või jääbki kõik umbisikuliseks?
Vasta

(17-01-2018, 01:05 AM)linnuke Kirjutas:  
(17-01-2018, 00:59 AM)Külahull Kirjutas:  Kraavi sõitmine on nii ja naa. Kui juht saamatu, siis küll, kuid pilt võib olla ka laiem ja tagapõhja teadmata ei julgeks kohe juhi jaoks jämedamat oksa otsima hakata. Aastate tagant tean juhust, kus tööandja sõnad olid "Mida sa halised nagu vanaeit kogu aeg. Vaata ise, traadid on väljas ju ainult ühel rehvil ja sedagi umbes 10cm pikkusel alal, teisel rehvil pole pole üldse traate näha veel..". Jutt oli siis esisilla rehvidest. Lisada siia veel kiire-kiire kas laeva minekuks vms, siis võib mida iganes juhtuda, hea kui süütud inimesed surma ei saa.

cesiumil õigus:


Kas lõpuks hakkavad nimed ka tulema või jääbki kõik umbisikuliseks?



Jääb umbisikuliseks. Vaata, minu poolt kirjeldatud juhtum ei ole toimunud minuga, kuid samas pole mul absoluutselt põhjust kahelda inimese sõnades, keda võin pidada oma heaks sõbraks ja seda aastakümneid. Teiseks on palju aastaid möödas kui ise Eestis tööd tegin ja pole talletanud mingeid käega katsutavaid vettpidavaid tõendeid, et nimedega vehkida, laimus võidakse süüdistada. Lisaks pole viisakas teisi fekaaliga üle valama hakata. Seega on minu pajatused anonüümsed.
Vasta

(17-01-2018, 01:15 AM)Külahull Kirjutas:  
(17-01-2018, 01:05 AM)linnuke Kirjutas:  
(17-01-2018, 00:59 AM)Külahull Kirjutas:  Kraavi sõitmine on nii ja naa. Kui juht saamatu, siis küll, kuid pilt võib olla ka laiem ja tagapõhja teadmata ei julgeks kohe juhi jaoks jämedamat oksa otsima hakata. Aastate tagant tean juhust, kus tööandja sõnad olid "Mida sa halised nagu vanaeit kogu aeg. Vaata ise, traadid on väljas ju ainult ühel rehvil ja sedagi umbes 10cm pikkusel alal, teisel rehvil pole pole üldse traate näha veel..". Jutt oli siis esisilla rehvidest. Lisada siia veel kiire-kiire kas laeva minekuks vms, siis võib mida iganes juhtuda, hea kui süütud inimesed surma ei saa.

cesiumil õigus:


Kas lõpuks hakkavad nimed ka tulema või jääbki kõik umbisikuliseks?



Jääb umbisikuliseks. Vaata, minu poolt kirjeldatud juhtum ei ole toimunud minuga, kuid samas pole mul absoluutselt põhjust kahelda inimese sõnades, keda võin pidada oma heaks sõbraks ja seda aastakümneid. Teiseks on palju aastaid möödas kui ise Eestis tööd tegin ja pole talletanud mingeid käega katsutavaid vettpidavaid tõendeid, et nimedega vehkida, laimus võidakse süüdistada. Lisaks pole viisakas teisi fekaaliga üle valama hakata. Seega on minu pajatused anonüümsed.
Ei midagi isiklikku. Rolleyes Lihtsalt teema selliseks ...imelikuks valgunud.Samas,no ega lõhkiste rehvidega ei läheks ükski normaalne kutt oma elu ja lubadega riskima.
Vasta

Mul ka ei ole midagi isiklikku, kuid ei saa tulla näiteks avalikult väitma, et "Oü Misiganes" on selline ja selline. Selleks peavad olema raudkindlad tõendid, et nimi letti lüüa ja kui tuleb süüdistus laimamises ja kellegi hea nime rikkumises, siis peavad need tõendid võimaliku kohtulahingu suutma üle elada. Ausalt, kellele seda jama veel vaja.
Vasta

(17-01-2018, 01:27 AM)Külahull Kirjutas:  Mul ka ei ole midagi isiklikku, kuid ei saa tulla näiteks avalikult väitma, et "Oü Misiganes" on selline ja selline. Selleks peavad olema raudkindlad tõendid, et nimi letti lüüa ja kui tuleb süüdistus laimamises ja kellegi hea nime rikkumises, siis peavad need tõendid võimaliku kohtulahingu suutma üle elada. Ausalt, kellele seda jama veel vaja.

Aga siint siis loo moraal ,milleks seda nn,laimujutte siin puhuda .Teema algas ju sellest ,kes kus tööd teeb.Sujuvalt hakkas minema rekka teemasse ,siis firmad ,palgad,s..d bossid jne. Sad Samas lööd isegi letti firma"OÜ Misiganes" ilma raudpolt tõenditeta ,ehk siis naised saunas....Smile
Vasta

(17-01-2018, 01:52 AM)linnuke Kirjutas:  
(17-01-2018, 01:27 AM)Külahull Kirjutas:  Mul ka ei ole midagi isiklikku, kuid ei saa tulla näiteks avalikult väitma, et "Oü Misiganes" on selline ja selline. Selleks peavad olema raudkindlad tõendid, et nimi letti lüüa ja kui tuleb süüdistus laimamises ja kellegi hea nime rikkumises, siis peavad need tõendid võimaliku kohtulahingu suutma üle elada. Ausalt, kellele seda jama veel vaja.

Aga siint siis loo moraal ,milleks seda nn,laimujutte siin puhuda .Teema algas ju sellest ,kes kus tööd teeb.Sujuvalt hakkas minema rekka teemasse ,siis firmad ,palgad,s..d bossid jne. Sad

Ei leia, et tõesti asetleidnud sündmused, kuid ilma nimedeta, oleksid "laimujutud". Iga inimese taga, kes on Eestist lahkunud, on mingi jutt, et miks see nii on läinud. Kes on tõesti läinud vaid paremat palka otsima, kes paremat suhtumist, kes inimväärsemat elamiskeskkonda. Minumeelest on see kõik väga kurb, et inimesed ei tee oma kodumaal tööd, vaid maksavad maksud mujale. Kui räägitakse, et lahkunud on ca 100000 inimest, tööealist inimest, siis hinnanguliselt on see 1/6 kogu tööjõust. Need on need, kes on siiski tulnud välja oma mugavustsoonist. Kõik ei lähe barrikaadidele, kõik ei lähe ka välismaale ja ammugi ei ehita kõik seda riiki üles, mis oma maksukoormusega on juba valuläve ületanud.
Vasta

(17-01-2018, 02:05 AM)Külahull Kirjutas:  
(17-01-2018, 01:52 AM)linnuke Kirjutas:  
(17-01-2018, 01:27 AM)Külahull Kirjutas:  Mul ka ei ole midagi isiklikku, kuid ei saa tulla näiteks avalikult väitma, et "Oü Misiganes" on selline ja selline. Selleks peavad olema raudkindlad tõendid, et nimi letti lüüa ja kui tuleb süüdistus laimamises ja kellegi hea nime rikkumises, siis peavad need tõendid võimaliku kohtulahingu suutma üle elada. Ausalt, kellele seda jama veel vaja.

Aga siint siis loo moraal ,milleks seda nn,laimujutte siin puhuda .Teema algas ju sellest ,kes kus tööd teeb.Sujuvalt hakkas minema rekka teemasse ,siis firmad ,palgad,s..d bossid jne. Sad

Ei leia, et tõesti asetleidnud sündmused, kuid ilma nimedeta, oleksid "laimujutud". Iga inimese taga, kes on Eestist lahkunud, on mingi jutt, et miks see nii on läinud. Kes on tõesti läinud vaid paremat palka otsima, kes paremat suhtumist, kes inimväärsemat elamiskeskkonda. Minumeelest on see kõik väga kurb, et inimesed ei tee oma kodumaal tööd, vaid maksavad maksud mujale. Kui räägitakse, et lahkunud on ca 100000 inimest, tööealist inimest, siis hinnanguliselt on see 1/6 kogu tööjõust. Need on need, kes on siiski tulnud välja oma mugavustsoonist. Kõik ei lähe barrikaadidele, kõik ei lähe ka välismaale ja ammugi ei ehita kõik seda riiki üles, mis oma maksukoormusega on juba valuläve ületanud.
Mis me nüüd ikka siin vaidleme ,elu on  ,nagu on.Praegult tundub ,et suurem osa makse makstakse Läti poistele ,(nende poolt ,"kes veel"kodus on Sad )
Samas ,enamik nn.Kalevipoegi maksavad makse ikka Eesti firmadele ,kes neid s...ks pügavad.Niiet ,maks ikka kodumail ,tulud aga jagatud ,noh ,nii naa.

TSITAAT
Külahull: Minumeelest on see kõik väga kurb, et inimesed ei tee oma kodumaal tööd, vaid maksavad maksud mujale. Kui räägitakse, et lahkunud on ca 100000 inimest, tööealist inimest, siis hinnanguliselt on see 1/6 kogu tööjõust. Need on need, kes on siiski tulnud välja oma mugavustsoonist. Kõik ei lähe barrikaadidele, kõik ei lähe ka välismaale ja ammugi ei ehita kõik seda riiki üles, mis oma maksukoormusega on juba valuläve ületanud.
TSITAAT:
PS.Külahull:post 230.
Teiseks on palju aastaid möödas kui ise Eestis tööd tegin ja pole talletanud mingeid käega katsutavaid vettpidavaid tõendeid, et nimedega vehkida, laimus võidakse süüdistada.

Huvitav ,kuhu siis maksud....SmileNo see ämber ikka koliseb hästi.Smile
Vasta

Palun lõpetage see lõputu topeltsiteerimine ära.
Kui on pikemad omavahelised jutud, saab seda privas teha.
Seal saate kribamistele raame niipalju ümber joonistada, kui iganes soovi on.
Avalikus ruumis näib samalaadne tegevus juba hea maitse piiride ületamise piiril.
Vasta

(17-01-2018, 02:22 AM)linnuke Kirjutas:  Huvitav ,kuhu siis maksud....SmileNo see ämber ikka koliseb hästi.Smile

Küna Külahull on juba aastaid Soomes tööl ja otse Soome firma all, siis maksan esimesest päevast alates maksud Soome riigile. Ametlik elukoht on Soome.
Läbi Eesti vahendajate välismaale tööleminek ei ole kuigi tulus tegevus ja kooritaksegi 7 nahka.

Mis ämber see koliseb?
Vasta

(17-01-2018, 01:15 AM)Külahull Kirjutas:  Vaata, minu poolt kirjeldatud juhtum ei ole toimunud minuga, kuid samas pole mul absoluutselt põhjust kahelda inimese sõnades, keda võin pidada oma heaks sõbraks ja seda aastakümneid.

Täpselt. Ja ei tea ilmselt keegi peale asjaosaliste ka tausta. Selline kurioosumite põhjal üldistuste tegemine on lihtsalt infomüra. Hea viinapitsi taga või foorumis rääkida järjest absurdsemaks minevaid lugusid ja kuulajad ahhetavad: "oi r*isk, on ikka kapitalistlik siga!!!". Aga kui oleks vaja konkreetseid samme teha, siis hakkab peale, mul pole tõendeid, ah mis mina, jääme anonüümseks ikka jne.
Vasta

Edasi. Miks ei vahetata rekka akusi siis kui rekka kodus Eestis? Saadetakse nädal hiljem järgi Skandinaaviasse. Autojuht peab üksi rassima akuvahetusega kuskil metsaparklas Sad Rekka aku ei ole nagu sõiduauto aku, et tõstad ühe käega ja teise käega sätid kinnitusi ja juhtmeid.
Vasta

Okei, panen kirja loo, mis konkreetselt minuga juhtunud ja miks ma Eestist ära läksin. Igaüks otsustab ise, et kas usub või liigitab ulmevaldkonda.

Töötasin Eesti firmas rahulikult 5a ja kobinat ei olnud, autojuhina siis. Masu alguses tuli firmasse logistikaga tegelema firma omaniku vend, kes oma firma pankrotti lasi ja uutele väljakutsetele avatud oli. Töötasin rahulikult edasi, kuni härral väga igav hakkas ja otsustas logistikapoolt reformima hakata. Varem leppisime teiste juhtidega ise kokku, et kes kus käib ja mida teeb. Enda arust oli see mõnus süsteem, mis tagas mõningase paindlikuse ilma, et kvaliteet kanataks. Härra otsustas nüüdsest ise, et kus keegi käima hakkab, ei häda, elu läheb edasi. Vahest lihtsalt ta unustas ära, et oli kellegi juba kuhugi saatnud ja oli juhuseid kus 2 autot olid samas kohas samal ajal. Kus viga näed laita, seal tule ja aita, nii ütleb vanasõna, kuid see ei käi kõigi kohta. Pakkusin välja, et teeme nii nagu enne, töö saab tehtud vähema peavaluga ja saaks lõpetada teiste juhtidega vaheldumisi nädalas ehk 2 korda 2h varem. See oli suur viga. 
Järgmisena tulid Exelis koostatud nimekirjad kus tuli märkida kliendi juures viibitud aeg ja paluda ka kliendi allkiri lehele. Kliendid pööritasid silmi ja mina laiutasin käsi. Iga õhtu tuli lehed härra lauale panna koos sõidumeeriku ketastega (aasta siis oli 2009 ja kasutati kettaheitemasinaid) . Mina loll jälle, et seadus ju käsib mul kanda kaasas 28 päeva kettaid, mis pean politseile esitama nõudmise peale. Härra seepeale, et mingi seadus teda ei huvitavat ja tema kontrollib just siis sõidulehti ja kettaid kui tema soovib. Võtsin seadused näppu ja läksin firma omaniku juurde seletama asja, et nii siiski ei saa ju. See sai nagu asjast aru ja lepisime kokku, et esitan iga kell kettad kui nõutakse. Jumala needus oli minusuguse tühisusele garanteeritud... Vaikselt läksid tööpäevad selles toredas firmas ja mingil hetkel lisandusid sõidud Soome. Tööle kella 5:30 (oma autoga, kulusi ei kompenseerita, ühistransport siis veel ei liigu) ja tunni pärast sadamas olla ning 7:30 laevaga Helsinki. Seal paaris kohas vaja käia ja tagasi, kuna kohad asuvad Helsinki ja Vantaa eri otstes ja vahest tuleb ka oodata enne kui laadima saab, siis alati ei jõua 16:30 laeva ja tulin harva 3h hilisemaga tagasi. Seega, parematel juhtudel tööpäeva pikkus 5:30-19:30, kehvemal päeval lõpetasin kella 22:30 ajal. Tööleping oli mul 8h päevas ja 40h nädalas, nii nagu enamustel. Korjasin oma julguseriismed kokku ja müts näpus lähen küsima, et vaadake, päevad lähevad kole pikaks ja ületöö eest raha niikuinii ei maksta, et saaks siis vähemalt päevarahagi palgale lisaks. Ei saanud, küll aga sain teada, et ma ei tee poole päevast mitte midagi, sest vedelen kajutis ja saan ka kaks korda päevas sooja toitu süüa niipalju kui mahub ja peaksin väägade õnnelik olema. Kuna vigin läks suureks ja hakkas härrat häirima, siis tõi ta mingi tuttava venelase tööle, kes sõitis Soome vahet ja oli sellega rahul, et pool päevast ei tee midagi ja saab süüa, noh, mul oli muid kulutusi ka pere näol, neid ju ei saa sööma kaasa võtta, kahjuks.
Mingil hetkel otsustati minuga arenguvestlus läbi viia kuna minu pidevalt langev töömoraal ja mitte ülemäära entusiastlik suhtumine oli silma jäänud. Kõik ülemused aeti kohale ja mind ka. Sain palju huvitavaid asju teada enese suhtumisest ja soovidest. Näiteks seda, et eesti majanduses olla väga rasked ajad praegu ( tuletan meelde, et jutt käib aastast 2009/2010) ja ma peaksin olema väga õnnelik, et mul üldse töö on. Paljudel pole sedagi ja nad kõik tahaksid justnimelt minu töökohta. Osad olla isegi miinimumpalga eest tööd tegema ja venelane, kes Soome vahet sõidab, olla väga õnnelik. Firmal ka ei pidavat hästi minevat ja üldse ei maksta mingit ületööd kinni ja ammugi päevarahasi... ja mina pidavat siiski veel hakkama autosi remontima, sest politsei võttis minu autolt ülevaatuse Tallinna sadamas ära, kuna mootorist lahmab õli välja niipalju, et 10minutiga on mingi 10 ruutsentimeetrine loik all. See olevat ka veel minu süü, et üldse vahele jäin, neil nüüd peavalu juures. 
Vegeteerisin veel mõned kuud selles firmas kuni mind ilusti ära koondati. Pole elus midagi paremat juhtunud, ausõna. Hilem küll kuulsin teisest kohast, et nad siiski lootsid, et kuna majanduses raske aeg, siis lähen tagasi roomates ja oleksin nõus olnud ümbrikupalgaga, kuid õnneks nii ei läinud. Firma ise tegutseb siiamaani ja suht edukalt, kuigi kaadrivoolavus pidavat suur olema. Mina tulin Soome peale seda ja si*amaitse pole siiani suust ära läinud sellest suhtumisest. Samas on Eestis ka normaalseid firmasi, kellele töötaja väärtus on suurem kasvõi haamri omast ja suhtumine inimlik ning arvestav. Lihtsalt mulle ei juhtunud sellist ja nüüd asjatan piiri taga.
Vasta

(17-01-2018, 15:37 PM)Külahull Kirjutas:  Okei, panen kirja loo, mis konkreetselt minuga juhtunud ja miks ma Eestist ära läksin. Igaüks otsustab ise, et kas usub või liigitab ulmevaldkonda.
Töötasin Eesti firmas 
Kuna tegu on ilmselgelt ulmevaldkonna looga ja tegelikkusega midagi pistmist pole (kõik isikud selles loos on väljamõeldud ning ükski loom selles loos ka ei kannatanud) siis nüüd võiks küll vabalt selle firma nime siin ära mainida. Cool

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne