supp liiga lahja???
#1
Question 

Juba mitmendat nädalat põen ma selle teema vaevus... st. mis on ikkagi selle foorumi eesmärk? Uunikmid on oma teema, mida siinkohal ei torgiks, aga nt tsiklid? Mulle tundub see supp siin sellekohapealt küll jube lahja kõik kokku. Mina näen automoto foorumit rohkem suunatud neile kes nö. käe tihti ise õliseks teevad ja oma vanu masinaid putitavad, kas siis originaali viimise näol või siis modifitseerides (ümberehitades). Siinkohal ma kindlasti ei nimetaks sõna tuuning. Automoto foorumi ühe asutajana ma natukene punastaksin ja vaikiksin selle kohapealt ja lepiks kokku, et seda sõna me siin teemas eriti ei mainiks.
Minu arvates võib suht igaüks endale palju plastmassi autokülge panna ja siis endaarvates vägagi isikupärane välja näha, mida kindlasti ta ka on. Seda võiks vist tuuninkuks nimetada? Veel arvan, et eestimaa teedel võiks lihtsalt olla palju neid vanemaid autosid, mis oleks lihtsalt ideaalses korras... olgu siis seal seda plastmassi või mitte. Ma arvan, et ma ei valeta palju kui nn. liikmete \"projektide\" keskmine väljalaske aasta jääb sinna 70-80 kanti. Tuli siis palju uut tehnikat ja lahendusi, kuid tänapäev pakub sinna juurde palju enamat. Siis, kas tänapäeva tipptehnika juurdekeeramine oleks sinna patt? nt minu enda 80a. Chevrolet Monza, mille juhtitavust ja muid tehnilisi omadusi ma parandada püüan?
Tagasi siis tsiklimeeste juurde. Et ka nende supp saaks rammus Smile kas oleks mõtekas teha oma ja eraldi foorum? Põhisuunaga venetoodang ja mittebiked...
Vasta
#2

Hmm .....eraldi motika forum millel oleks yhised kasutajad .....(svenson teab mida ma mõtlen) ...võiks olla kyll.
Tekitada Adminne juurde kes jälgiks ja õpetaks lapsi Big Grin

forum võiks olla ikka uunikumi kallak Smile Et plastikust rolleritest juttu ei oleks seal mitte mingil juhul Wink
Vasta
#3

Vat ei saand nüid päris hästi pihta, et mismoodi eraldi foorum, et teeks nigu auto-moto avalehe ja säält liiguks eri suunda vai mida? Või arendada motolehte sarnasemaks auto-omaga? Ükski foorum ise aga ei suuda tõenäoliselt olla asjalikum tüüpidest kes sinna kirjutavad. Siiakanti senini õnneks sattunud sellist rahvast kellelt midagi õppida on. Ja sihukest infot pole ka eriti liikunud,a´la kuskohast kõikse paremat aknakilet või aluvelgi saab. Mõnel pool mujal näikse see põhiteema olevat...
Olles lugenud ka vanema (enne enda liitumist) foorumiosa suht-koht põhjalikult läbi, julgeksin siiski väita, et foorum on kodumaise noorsoo (tehnilise) harimisega suht hästi toime tulnud. Mõnedki kodanikud, kes alul näikse kõike ja kõiki üsna hoolimatult mütsiga löövat, on aasta-paari möödudes hakanud igati asjalikku tehnilist (ja muidu viisakat) juttu ajama. Ent üksainuski asjatundlik tehnikahuviline tähendab aastate möödudes paljusid hästi hooldatud või vanarauahunnikust päästetud vehhiikleid.

Terv. Ivar

Edit: Lugesin veel Svensoni küsimusi tänapäeva tehnika tuunimise/modimise/kustomeerimise teemade kohta. Kindlasti poleks see patuasi mitte, ent piirid paneb siinkohal ju raha. Ei kujuta ette kas meie auditooriumi hulgas oleks kedagi, kes näiteks uue Triumphi või Harley-Davidsoni ostab ja sinna kohe rällakaga kallale läheb (kujutlen vaimusilmas kuda Korgitsal Pavlovi refleks toimibToungue ) ning seda kõike meiega jagab. Ise teeks küll niiviisi aga kui see raha....
Ivar@senini paraku teiste rattaid saagind

loll on loll olla.
Vasta
#4

mina ka näiteks leian et võrreldes teistega on siinne olukord täiesti talutav (plastiku ja rullnokkade suhtes). kuigi olen viimasel ajal märganud hüppelist plastikuhuvi kasvu mootorrataste foorumis. iga mõtlev inimene võiks pärast mõne teema lugemist siin foorumis aru saada, et tegemist on valdavalt vene ja teisi metallist rattaid austava seltskonnaga. ja kuigi see ei ole ilus saab siin foorumis rullnokk üldiselt pikki näppe... niiet isegi kui praeguste mootorrattafoorumi alaliikide nimetustes ei ole selgelt märgitud, et uued rollerid ja biked ei ole just õige teema saadakse sellest varem või hiljem niisamagi aru. selleasemel, et teha uus vene toodangu foorum võiks äärmise variandina teha bike\'i foorumi... sest metallist rataste foorum on meil ju tegelikult olemas. see bike\'i foorumi tegemine ei ole muidugi kaa põhimõtteliselt vajalik, sest see ju lihtsalt ei ole kuidagi üldse automoto moodi.

anyway... long story made short-suuremaid muudatusi ei olegi tegelikult vaja(see on vaid minu arvamus)

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#5

mopimehega täitsa nõus!
ja vist peab tegema eraldi foorumi ka zid\'ide jaoks,siis uusrikkavõsukesed saaks ilusti oma 80km/h juttu ajada ja uute sissetöötamata zid\'ide kummipõletamise kohta omas kohas lätutada....
Vasta
#6

ok ärme nüüd flame kah tekitame... idee on siiski selles, et siis saaks moto foorumis rohkem teemasid jagada oleks võimalik nt. omaette IZ foorum jne... saaks teha ka eraldi moto meeste uunikumide foorumi, praegu ongi nii, et ei tea kuhu postitada.
Vasta
#7

jaa... see ei ole üldse mingi paha mõte. et siis nagu teha auto- ja rattafoorum sarnaseks, et rohkem alateemasi... mulle meeldib tegelikult see idee...kaldusin oma viimase postiga vb pisut küsimusest eemale...

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#8

nu tsiklimeestele on ka peris asjalik foorum juba olemas biker.ee s
minu meelest võiks jääda ikkagi tsiklite osa ike yldisesse foorumisse ka sisse... eraldi osasi pole nagu eriti mõtet teha kuna neid foorumeid eksisteerib ka igasusugseid ja igal pool... kui teha siis aga võiks jätta sama kasutajategrupi et ei oleks vaja uuesti regamist jms
kyll aga võiks piirata streetracei foorumlikku mölapidamatust... no offence

parimat
elds
Vasta
#9

Nuuh, mõte iseenesest ju täitsa nitsevoo, moto-uuniku teema tarbeks on juba juttu piisavalt ehk olemas ka. Samas ei maksaks ehk ka kõigile baigivendadele otsemaid vett pääle tõmmata (mõnedele lihtsalt meeldib plexikaste kaasas tarida). Kui mõni asisem tüüp oma ratta modimisega peeglite vahetuse ja kleepsude liimimise juurest plastmasskesta sissepoole suundub ja mootoreid-kaste näppima hakkab ning sellest siia kirjutaks, oleks seegi põnev ja arendav lugemine ju.

Terv. Ivar

loll on loll olla.
Vasta
#10

uuesti regada ei tule sest need kasutajad kes automoto....forumis on ...need ka seal ...ja saab nagu kirju oma vahel saata Smile
näide : sa oled aktiivne auto forumi kasutaja ning siis on vaja saata aktiivsele moto forumi kasutajale.......kiri jõuab ilusti kohale sest userite syteem on yks ja yhine Smile

Kui midagi valesti sokkisin siis svenson parandab Smile


elds Kirjutas:nu tsiklimeestele on ka peris asjalik foorum juba olemas biker.ee s
minu meelest võiks jääda ikkagi tsiklite osa ike yldisesse foorumisse ka sisse... eraldi osasi pole nagu eriti mõtet teha kuna neid foorumeid eksisteerib ka igasusugseid ja igal pool... kui teha siis aga võiks jätta sama kasutajategrupi et ei oleks vaja uuesti regamist jms
kyll aga võiks piirata streetracei foorumlikku mölapidamatust... no offence

parimat
elds
Vasta
#11

no ma ei ole biker.ee eriti lugemas käinud kuid mulje on et seal on rohkem bike vennad koos...
Vasta
#12

Jah, see svensoni idee on päris pooldatav!
Mingi teema jaoks oma alamfoorum oleks üpriski mugav ning lihtne. Kindlasti oleks palju kergem leida vajalikku informatsiooni, kui otsides läbi pikemaid teemasid ühe teatud asja jaoks.
Mina pooldan!
Vasta
#13

ot
Kui saaks veel tagasi \"vanad hallid ajad\", kus nupule \"vaata viimaseid postitusi -7 päeva\" vajutades nägi kõike mis viimase nädala jooksul kokku sokitud. hetkel ei õnnestu isegi 1 päeva poste vaadata.
Kui veel tsiklipostid (sry, ei midagi isiklikku, lihtsalt see etapp elus jäi vahele) teises anloogses aknas avaneks, siis kinnitaks arvamust et tegu ühe ....Cool foorumiga siinmail.

al
E.U.


Vasta
#14

uued muudatused on absoluutselt BRO-d!
hea mõte oli see 50cc vabateema, siis läevad kõik zidi sinised tulukesed sinna
mopeedur on väga rahul

I'm so broke I can't even pay attention [Jimi Hendrix - Taking Care Of No Business]
Vasta
#15

kuidas teha seda tsikli foorumit eraldi ? mõtlen just lehekülje aadressi poolest.. hetkel kirjutan forum.automot.ee ja asi korras.. kui neid nüüd 2 tuleb siis kisub veitsa segasemaks uute kasutajate seas ja endalgi edasi-tagasi siiberdamine suureneks.

samas tsikli foorumi alla võiks teha küll veel alateemasid..
parim oleks tsiklitüüpide kohta oma.. IZ, Minsk, Ural, Jawa jne jne..ja sinna alla siis alles nende erinevad mudelid jne.
ja kui ikka tuleb küsimusi nö tuuningi ja stylingu kohta, võiks need postitused koondada ühise \"lõbunurgake\"-se alla Toungue
tuleks küll palju linke vajutada, kuid samas tead mis foorumi osas oled ja millest seai ainult juttu on

kahtlane jutt..ega ma ise ka oma mõistuse poolt välja pakutud mõttest hästi aru saanud Toungue
Vasta
#16

svenson....
biker.ee foorumist on sul jäänud küll vale mulje... seal on koos rahvas kes on hingelt mootorratturid ... ja mootorratas ei ole ainult bike ... tean isklikult neist päris mitut
Vasta
#17

olgu nii. hetkel jääb asi siis nii kuidas on ja minu arvates on see päris hea tegelikult.

svenson veel hingelt 4 ratast...
Vasta
#18

minu silmis on biker.ee foorum jäänud silma vaid oma läbustamise ja mõttetute postitustega.. rohkem 12 a. poiste jutt tundub Sad
üldist tarka infot ikka annab otsida sealt
samas see foorum siin tundub eesti parim Smile (kuna mujal pole sellist ülevaatlikku mootorrataste teemat)
Vasta
#19

morris Kirjutas:seal on koos rahvas kes on hingelt mootorratturid ...

Selles ju tavaliselt asi ongi, et hingelt mootorratturid, õigemini küll rohkem mängitakse neid (nahkriided, karvane ja paljupalju õlut koguaega + jutt kus sai ikka kärnatataud ja kummi põletatud ja tagarattal lastud).

Eks mootorrattureid olegi ju kahte tüüpi - ühed, kes räägivad igalpool, et on mootorratturid ja teised kes on vait ja sõidavad.



Vasta
#20

IIIFFFAR Kirjutas:... ratta modimisega peeglite vahetuse ja kleepsude liimimise juurest plastmasskesta sissepoole suundub ja mootoreid-kaste näppima hakkab

Kui hästi järele mõelda, siis just bikevennad ongi need, kes selle reaalse tuuninguga tegelevad.
Ümberehitus stiilis uued peeglid ja laiem tagakumm ja teise kujuga lenks on ikkagi rohkem customimeeste stiil.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne