Head ideed
#61

Üle tüki aja näeb õiget kätt saagi. Mahakukkuvate puude puhul parim paremakäelistele. Kui toodang kavatsetakse kuhugi visata, siis on teine palgi liikumise suund parem.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#62

(29-01-2018, 23:25 PM)ivari Kirjutas:  Hea kerge viis metsavahel peenemaid puid mõõtu lasta... 

Oled sa kunagi metsas tööl käinud?
Sitta sest ketist, seda on suht kerge teritada. Puid on ükskõik, mis lõikurisse väga raske/vaevarikas tõsta, osasid lausa võimatu.
Kuidas sa sellle riista metsa venitad? 
Olude sunnil oli ükskord vaja töövahendid (saag, õli, bensiin) metsa seljas viia. Sinna jõudes olin peaaegu "surnud". Väike taastumise aeg ja hakkasime tööle. Igatsorti "mänguasjade" metsa vedamine unustage ära.
Vasta
#63

(29-01-2018, 23:55 PM)motamees Kirjutas:  
(29-01-2018, 23:25 PM)ivari Kirjutas:  Hea kerge viis metsavahel peenemaid puid mõõtu lasta... 

Oled sa kunagi metsas tööl käinud?
Sitta sest ketist, seda on suht kerge teritada. Puid on ükskõik, mis lõikurisse väga raske/vaevarikas tõsta, osasid lausa võimatu.
Kuidas sa sellle riista metsa venitad? 
Olude sunnil oli ükskord vaja töövahendid (saag, õli, bensiin) metsa seljas viia. Sinna jõudes olin peaaegu "surnud". Väike taastumise aeg ja hakkasime tööle. Igatsorti "mänguasjade" metsa vedamine unustage ära.

jagan arvamust.
Liikuvas pildis oli näha 1/4 lõhestatud tüved, kes krt viitsib 3m jämmeid notte veel lahutama hakata?
30cm jämedust kaske enam nii lobedalt kreissae, eriti veel nii vedela ja õõtsuva peal ei jupita. Hea kui jaksad peale vinnata.
Vasta
#64

(29-01-2018, 23:55 PM)motamees Kirjutas:  Kuidas sa sellle riista metsa venitad? 
Olude sunnil oli ükskord vaja töövahendid (saag, õli, bensiin) metsa seljas viia. Sinna jõudes olin peaaegu "surnud". Väike taastumise aeg ja hakkasime tööle. ...
Täpselt õige.
Ma lisaks siia veel, et õhtul tuleb koju tulla ka, nojah, bensiinikanister on küll kergem aga see on väike lohutus.
Vasta
#65

See kola tassimise jutt tuleneb sellest, et ollakse vanemaks saanud ja iga kilo teeb liiga. Ca. kahekümne aastaselt käisin häda sunnil kaks nädalat iga hommiku sae/bensiini/õli/söögi ja joogiga jalgsi mööda raudteed 15 km, tegin tööd ja õhtu samamoodi tagasi. Kõige hullem oli, kui oli lund sadanud/tuisanud, siis polnud liipreid näha ja astudes ei tadnud kunagi kas jalg liipril, "augus" või kuskil vahepeal. Ei taha öelda, et see mingi lõbu oleks olnud, kuid sai tehtud. Praeguseks kaalun ca. 40 kg rohkem ja eeskätt teeb maakodu igakevadise harvenduse juures tuska, et variaatorkastiga traktoriga ei saa käru vedada. Nõnda ongi, et liiga suureks kasvanud kase jm. juraka lased maha, lõikad otsast jämedama paku ja paned selle kuhugi nii alla, et järgatav puu ülal püsiks - teine variant on toetada käsikäru peale. Lõikad ära, laod kärule ja vead kuuri ning alustad eelmisest puust 50m eemal järgmisega sama. Selle juures võiks see saag ka veidi raskem olla, kui ei oleks seda keppi järgatava sättimisega saagimiseks, et kett mulda ei läheks. Metsa muidugi nii ei teeks, kui oleks võimalus koorma kaupa väljaveoks hoovile.
Vasta
#66

(30-01-2018, 00:52 AM)Alts Kirjutas:  See kola tassimise jutt tuleneb sellest, et ollakse vanemaks saanud ja iga kilo teeb liiga. Ca. kahekümne aastaselt käisin häda sunnil ...

Mul jah vanust natuke rohkem, kut sul siis. Tulenevalt sellest ei jaksa ma ka suuremaid palke tõsta saepuki vahele. Sellepärast lõikan metsas kõik vajalikku mõõtu, kodus ainult lõhun.
   
Vasta
#67

see tudisev kreissaag on tegelikult heaks näiteks, miks on mõistlik pikad puud koju vedada ja kettaga saatuse. nõudlus ikka hoopis teine kui ketiga lõigates. mina lõikan metsas nii pikad kui peale mahuvad või mida veel kenasti tõsta jaksan. 
motamehe niva kapotil on juba seuke jämedus, et see saab igal juhul metsas lõplikku mõõtu lastud.
Vasta
#68

Vahepalaks selline lugu.

Mul oli selg haige ja ütlesin ühele vanale metsamehele,et ei jõua puid teha. Too vaatas mind ja ütles,et jõuad küll. Smile 
Nimelt soovitas ta võtta jupp jämedat takunööri ja teha ühte otsa silmus. Big Grin  Aga pea asemel soovitas panna sületäie puid,selga tõmmata ja kodu poole vantsida. Iga päev üks kord ja talvepuud on olemas.  Ja nüüd tagasi mõeldes,ega ta ei valetanudki.... Big Grin

T.
Vasta
#69

(30-01-2018, 19:12 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Vahepalaks selline lugu.

Iga päev üks kord ja talvepuud on olemas.  Ja nüüd tagasi mõeldes,ega ta ei valetanudki.... Big Grin

T.

Nuuvat,võta nüüd need tunnid kokku,mis siin vatrad ja tarka paned,parem tassi puid pulk haaval,saad rohkem kasulikku Big Grin
Vasta
#70

(30-01-2018, 19:01 PM)diesel Kirjutas:  ... motamehe niva kapotil on juba seuke jämedus, et see saab igal juhul metsas lõplikku mõõtu lastud.

ma sain just eelmine nädal lõpuks ühe terve sügise töös olnud puu ära jupitatud, kännu pealt on läbimõõt tagasihoidlikud 1,8 m. 16" latiga oli kuradi keeruline, igast jupist tuli veel veerandi kaupa väljalõikeid teha, et ka keskelt saaks läbi lõigata.
Vasta
#71

(30-01-2018, 19:53 PM)Veskioja Kirjutas:  Nuuvat,võta nüüd need tunnid kokku,mis siin vatrad ja tarka paned,parem tassi puid pulk haaval,saad rohkem kasulikku  Big Grin
 Ei ole vaja,siin vatramisega ei jää mul midagi tegemata. Siin molutan ainult siis,kui haiget selga puhkan või muid asju ajan. Mis see siis mõni rida siin kribada on. Big Grin
Vasta
#72

(30-01-2018, 19:12 PM)TALUPOEG TALUJA Kirjutas:  Mul oli selg haige ja ütlesin ühele vanale metsamehele,et ei jõua puid teha. Too vaatas mind ja ütles,et jõuad küll. Smile 
Nimelt soovitas ta võtta jupp jämedat takunööri ja teha ühte otsa silmus. Big Grin  Aga pea asemel soovitas panna sületäie puid,selga tõmmata ja kodu poole vantsida. Iga päev üks kord ja talvepuud on olemas.  Ja nüüd tagasi mõeldes,ega ta ei valetanudki.... Big Grin
Kui nüüd keegi veel ratta ka leiutaks, ei peaks puid enam haige selja otsas metsast koju vedama... Toungue

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#73

(30-01-2018, 21:53 PM)Basilio Kirjutas:  Kui nüüd keegi veel ratta ka leiutaks, ei peaks puid enam haige selja otsas metsast koju vedama... Toungue

Ratas juba leiutati, ei olnud hea leiutis, nüüd oleks aeg pukki kedagi teist leiutada kellest kasu ka oleks haigele seljale.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#74




Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#75

Ei väsi vihjata ka Annely 20 teemale ...,Kuigi jah ,seal ka muud probleemid. Sad..Aga idee iseenesest tore.
Vasta
#76


Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#77

Terve rida huvitavaid filme...


vabal ajal painutan kaablit...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne