Mobiilne saeraam
Miks üldse vedrud vajalikud on?
Vasta
(09-02-2018, 15:25 PM)donn Kirjutas: Olen praegu silma peal hoidnud 375 kg kandevõimega vedrudel. Ei teagi nüüd, kas see on neil "maksimaalne" kandevõime - st vedrud juba pahempidi lookas vastu läbilöögi puksi või on see okei maanteel 70-ga probleemivaba kulgemise näitaja.

Eeldatav saeraami kaal tuleb üle 600 kilo. Hetkel juba ~ 365 kg.

See on lubatud kandevõime ehk see, koormus, mida vedrud on nõus lõputult (no tegelikult küll wägga palju kordi) kandma. Puhvritele vajub enne seda...

Vaatasin, et Respo 500 kg vedru on <19 €. Seega pole mosse pakkidega jändamisel mingit mõtet.

70 eeldab haagiseks registreerimist. Mida Sa vist ei plaani? Eriveosena veetav pukseeritav seade on kuni 25...
Vasta
Lehtvedru kandevõimet saab väga lihtsalt suurendada. Kõik oleneb vedrupaki kandvast pikkusest. 
Lisakandurid lühendatud maa peale, enne läbilööki aitavad.

Vasta
(09-02-2018, 16:05 PM)Mart Laanelepp Kirjutas: Miks üldse vedrud vajalikud on?
Säästavad võibolla silda veidi? Olen kokku puutunud jäiga sillaga haagisega, millel ratas alt tuli, kuna veljepoldid ära murdusid.

(09-02-2018, 16:42 PM)v6sa Kirjutas: ...
70 eeldab haagiseks registreerimist. Mida Sa vist ei plaani? Eriveosena veetav pukseeritav seade on kuni 25...
Ei teagi. Plaanis ei ole. Samas 25-ga ka ei viitsi aega raisata. Eks näis.  Big Grin
Vasta
Väheke arengut jälle. Sai enamus tungraudadest kokku ja üks ka näidiseks külge. Kinnitub splindiga lukustatava poldiga. Töötamise ajaks saab vertikaalseks pöörata. Kasutasin 24 mm-st keermelatti, torudeks 60x60x5 s355 ja 50x50x4 s355. Keermelati osas on kahtlused. Eks praktika näitab.

Vasta
Tsitaat:. Keermelati osas on kahtlused
Mina olen sellistel puhkudel kasutanud 5 EURi eest ostetud BMW (MB) tungraudu.
Sees trapetskeere ja väntamine küljelt. Sõltuvalt vajadusest, kas "omas mahlas" või ainult mehanismi.
Vanemad on metall liuguritega.
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne