Kosmoseteema

(19-02-2018, 11:31 AM)siimik Kirjutas:  Videoga pole ilus tsiteerida, aga siin on ju olemas vastused kõigile teile.

Kerakujulise maa ja päikesesüsteemi esitas Kopernikus aastal 1543.
https://et.wikipedia.org/wiki/Miko%C5%82aj_Kopernik 

Vaadake videot ja saate teada, miks on aastajad, öö-päev, külm soe.

Siim
Mul pole kahjuks praegu aega tervet videot vaadata, aga kas seal on muuhulgas vastus ka küsimusele, et miks selge ilmaga Pirita rannal seistes Soomet näha ei ole?
Vasta

Või et Maa on lapik? Ok, oletame. 
Aga igal lapikul "asjal" on olemas ka teine pool, mis seal on? Kui näiteks pitsa on pealtpoolt ilus, nagu Emake Maa seda ju on, siis altpoolt näeb too toit "igav" välja.  Kõige suurem ja igavam asi, kus mina käinud olen, on ookean. Et ookean võiks olla lapiku maa tagakülg - sõidan masimaast nii kaugele et midagi ei näe ja siis "äkitselt" olen sellel lapiku asja teisel küljel. Ikka vähemalt ÜKS järsem nõksatus käib alati jahist läbi - äkki ongi see "maailma serv" Big Grin 

Lisame õli tulle ehk toidame trolle: siis on kohad, kus kompass vigurdab ja suisa kella kombel ringe teeb - raudselt lapiku maa serv!!! Või tegelikult on magneetilised anomaaliad hoopis lapiku maa servataha minemise portaalide väravad... Ma olen seega päris "mitu" korda päris "mitmest" väravst läbi käinud ja toda lapikut pitsataolist eset teiselt poolt vaadanud Big Grin 

Aga kurat, oled keset lõputut lagedat vett ja NÄED, et ON ümmargune!!! Kõik muu, eelkõige puhas füüsika ja loogika sinna juurde, sinan pallikujulise Maa "uskumise" jurude Big Grin See lapikumaa värk on ikka nii diip värk, et sellest aru saamiseks peab kolepalju viina koos seente ja muude narkootikumidega korraga manustama VÕI omama veel rohke teadmisi, et nendest suvaline muinasjutuline fiktsioon kokku kirjutada. 

PPS: kurikuulus Bermuuda Kolmnurk ei ole midagi muud, kui Lapiku Maa Brandenburgi Värav Big Grin Ausõna, "kiku" selle peale...
Vasta

(19-02-2018, 13:30 PM)stretch Kirjutas:  
(19-02-2018, 11:31 AM)siimik Kirjutas:  Videoga pole ilus tsiteerida, aga siin on ju olemas vastused kõigile teile.

Kerakujulise maa ja päikesesüsteemi esitas Kopernikus aastal 1543.
https://et.wikipedia.org/wiki/Miko%C5%82aj_Kopernik 

Vaadake videot ja saate teada, miks on aastajad, öö-päev, külm soe.

Siim
Mul pole kahjuks praegu aega tervet videot vaadata, aga kas seal on muuhulgas vastus ka küsimusele, et miks selge ilmaga Pirita rannal seistes Soomet näha ei ole?
Silmad ei näe nii kaugele. Kui kasutada väga hea suumiga kaamerat või teleskoopi, saab seda teha.
Vasta

Teleskoobiga ja otse rannalt? Võiks lausa katse korraldada, kutsume Hando Tõnumaa ka.
Vasta

Pole paha plaan.
Vasta

(19-02-2018, 18:39 PM)siimik Kirjutas:  Silmad ei näe nii kaugele. Kui kasutada väga hea suumiga kaamerat või teleskoopi, saab seda teha.

Vaata, laev kaob lameda vee taha enne soomet. 



Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Ilmselge Photoshop.
Vasta

Kunagi sai rohkelt SATi vahitud, nüüd leidsin, et ChinaSat pealt tuleb üsna palju vabu kanaleid, kuidas vaadata?
Nad kuramused valetavad, et horisondi taga, lameda maa puhul ei saa ju sellist jama olla. Big Grin
Või on Hiina selle lameduse teisel poolel?
Vasta
Lightbulb 

ju siis ei ulatu chinasati küljest sulle juhe lihtsalt tuppa
Vasta

Soovitan siimikul vaadata ära järgnevad teemad. Eriti võiks tähelepanu pöörata neljandale osale ning katseid korrata ja seletada.








Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(19-02-2018, 19:15 PM)viplala Kirjutas:  
(19-02-2018, 18:39 PM)siimik Kirjutas:  Silmad ei näe nii kaugele. Kui kasutada väga hea suumiga kaamerat või teleskoopi, saab seda teha.

Vaata, laev kaob lameda vee taha enne soomet. 


See laev läheb(vajub ju)aeglaselt Põhja. Smile
Vasta

No kuulge kui maakera oleks ümmargune kuluksid kingatallad ju keskelt ära...
Vasta

(19-02-2018, 20:01 PM)viplala Kirjutas:  Soovitan siimikul vaadata ära järgnevad teemad. Eriti võiks tähelepanu pöörata neljandale osale ning katseid korrata ja seletada.

Tänan südamest selle postituse eest!
Otsin infot ja avardan silmaringi.

Esimeses testis arvutas ta välja päikese ja kuu kauguse suhte. See aga muutub vastavalt kella ajale ja kalendri kuule.

Teises videos selgitas ta Pööripäevi. 
Ma ei oska sellele vastata.

Siim
Vasta

Akf siimik, kas te päriselt usute, et maa on lame?
Vasta

[Pilt: 000-Professor-Orlando-Fergusoni-visand-l...24x705.jpg]
Vasta

Hoopis kausikjuline  RolleyesKuda siis vesi paigal püsib Sad Kui nn.tsentrifugaaljõud ,siis peaks ookeanid üle ääre välja lendama.
Vasta

Seda teemat lugedes hakkan ka juba kahtlustama, et ehk polegi ümmargune. Täiesti piiksus, milline kogus sodi on toodetud sel teemal. Foorumis on võimalik jama kirjutajaid piirata, kahjuks kogu interneedus igale oinale vaba juurdepääsuga. Kardetavasti liigutab seda teemat mingi hämar sponsor?raha. Huvitav, kas Coca ja Nike on ka osalised?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(19-02-2018, 23:00 PM)siimik Kirjutas:  
(19-02-2018, 20:01 PM)viplala Kirjutas:  Soovitan siimikul vaadata ära järgnevad teemad. Eriti võiks tähelepanu pöörata neljandale osale ning katseid korrata ja seletada.

Tänan südamest selle postituse eest!
Otsin infot ja avardan silmaringi.

Esimeses testis arvutas ta välja päikese ja kuu kauguse suhte. See aga muutub vastavalt kella ajale ja kalendri kuule.

Teises videos selgitas ta Pööripäevi. 
Ma ei oska sellele vastata.

Siim


Esimeses testis ta näitas tavalist matemaatikat, läbi täisnurkse kolmnurga, kolmnurga tippude omavahelise kauguse suhet. Seda on ülilihtne korrata. Test näitas, et juhul kui lameda maa teoreetikud ei soovi matemaatika põhiprintsiipidega vastuollu minna, siis ei ole kuidagi võimalik, et lameda maa puhul meil oleks öö ja päev nii nagu need seada täna on, sest päike asuks liiga kaugel tervest sellest karusellist. Teise testiga näitas ta seda, et aastas kahel päeval tõuseb ja loojub päike täpselt idast läände, olenemata sellest, mis riigis sa parasjagu seda vaatlust teed. Kui sa paned päikese keerlema ümber tasapinna serva , siis kohe kui sa oma asukohta muudad, muutub ka päikese ida-lääne suund ja ta ei järgi enam seda trajektoori. Seega mis sa arvad, kas päike on illusioon taevas ja me kõik peksame segast koos tähtede, galaktikate ja ilmakaartega või äkki on see lameda maa teooria vähe vigane?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

Vandenõuteoreetikud tõestavad koheselt et pilt mida näed on tegelikult illusioon mida keegi su ajule ette mängib 

Ja matemaatika , erite see kõrgem matemaatika on tegelikult satanistide poolt välja mõeldud 

Kui olete lugenud raamatut Totu kuul siis saate kohe aru 

Aga shimmik laseb siin oma ajupesu edasi ning osa foorumlasi juba usubki et maakera on pannkook

Ta on juba jõudnud isegi loengutega koolidesse kus levitab oma pseudoteadust
Vasta

Pseudoteadus on huvitav, kohati isegi põnev. Just nende ideede poolest, mida keegi genereerida suudab. Olgu selleks kadunud Atlantis, kuidas püramiidid ehitati või pannkoogi geomeetriaga planeet maa. Neid ideid on äge peas ringi visata ja mõtiskleda veidi kastist välja, kasutades fantaasia viljasid. Nagu mõnda ulmelist raamatut lugedes või filmi vaadates. Saate vast aru küll, millest ma räägin. 
Aga ei tohi end sinna "teise dimensiooni" ära unustada. 

Kuskilt jookseb piir, mille ületamisel on tagajärjeks veidrused.

Almost Again
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne