Kosmoseteema
#1

Niikaua kuni Jaan Tatikas oma raketile uut tihendit otsib, võiks vaadata täna 20.30 seda http://forte.delfi.ee/news/kosmos/animat...d=81025509


Kusagil peaks olema ka mingi live stream lennu alguse ajaks üleval aga mul pole momendil aega otsida seda.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#2

(06-02-2018, 16:38 PM)viplala Kirjutas:  Niikaua kuni Jaan Tatikas oma raketile uut tihendit otsib, võiks vaadata täna 20.30 seda http://forte.delfi.ee/news/kosmos/animat...d=81025509


Kusagil peaks olema ka mingi live stream lennu alguse ajaks üleval aga mul pole momendil aega otsida seda.

Siit näeb!
Vasta
#3

Tugeva tuule pärast lükati veits edasi start. Kui see ka nüüd lendu ei lähe siis ma loobun nendest startide ootamisest Smile

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#4

(06-02-2018, 21:59 PM)viplala Kirjutas:   Kui see ka nüüd lendu ei lähe siis ma loobun

See pole ju lapiku maa pildistaja vaid hoopis Teslalennutaja...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#5

(06-02-2018, 22:34 PM)Marko Kirjutas:  
(06-02-2018, 21:59 PM)viplala Kirjutas:   Kui see ka nüüd lendu ei lähe siis ma loobun

See pole ju lapiku maa pildistaja vaid hoopis Teslalennutaja...

Jep, ka paremates peredes juhtub Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#6

Ja üles ta läks! Väga vinge live !!!

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#7

Ja see mis alla tuli. Kõrgem pilotaas.

vabal ajal painutan kaablit...
Vasta
#8

LAHEEEEEEEEE!!!! üks on tulemas ja pilt kadunud aga Musk suutis metalli kosmosesse saatmise ikka väga super lahedaks teha Smile

E: kolmas läks vist kaduma...

Panite tähele, auto ekraani peal oli mannekeenile kiri, Don't Panic Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#9

See peaks vist olema live autost.
https://www.youtube.com/watch?v=aBr2kKAHN6M

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#10

(06-02-2018, 23:56 PM)viplala Kirjutas:  Panite tähele, auto ekraani peal oli mannekeenile kiri, Don't Panic Big Grin

Panime tähele. Kiirendite maandumine oli tõesti muljetavaldav. Peab adminni palge ette minema, et siin tekkinud OT uude teemasse ringi lohistaks. Iseküsimus on muidugi see, et kas kosmos siia mahub Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#11

(07-02-2018, 01:12 AM)Marko Kirjutas:  Panime tähele. Kiirendite maandumine oli tõesti muljetavaldav. Peab adminni palge ette minema, et siin tekkinud OT uude teemasse ringi lohistaks. Iseküsimus on muidugi see, et kas kosmos siia mahub Smile

Uue teema ma tegin, palun adminne kõik SpaceX-i puutuv ümber kanda.

Kuulge, lapsed, kui te kosmosest vaimustusse ei suuda sattuda, millest siis veel? ;P

P.S. Pidage meeles Tsiolkovski mõttetera: "Maa on inimkonna häll. Kuid ei saa ju kogu elu hällis mööda saata.".
Vasta
#12

Kuigi Elon Muski kosmoseteema on siin kenasti kajastust leidnud, arvan, et Jaan Tatika rubriigis seda päris kohane kajastada ei ole, ja tegin uue teema. Eeskätt tänaõhtuse elamuse sunnil.

Sest Falcon Heavy esimene katsetus läks väga suures osas korda.
Jess! Jess! Jess!
Viiskümmend aastat on kosmoseteemadel jama aetud, ja nüüd näitab härra Musk, et võtab asja tõsiselt.
Praegu ma veel ei tea, kas kõik korda läks. Pilt kadus, kui FH oli saavutanud kiiruse 26 000 km/h (esimene kosmiline kiirus on, nagu te kõik mäletate, umbes 28 000 km/h).
Samuti ei selgunud, kas kolmas esimese astme tükk sellele mereplatvormile maandus.
Aga.
Nii puhtalt, nagu FH esimene aste, ei suutnud Saturn V kunagi põletada. (Ma kartsin, et suur hulk mootoreid võib jama tekitada, meenutage kanderaketti N1.)
Ja kaks esimese astme osa maandusid oma platvormidele kenasti vertikaalselt. Vaata, NASA, ning tee järele või maksa välja!

Inimesed, ostke Teslasid! Hulgi!

P.S. Miski koolidirektor patras täna televiisoris Venemaale andestamisest. Ma ei saa seda teha kas või sellepärast, et venelased ei lasknud mul vaadata Apollo starte.
Vasta
#13

Mingi inf tuli, et kolmas siiski saabus aga 10m sihtkohast mööda. Eks homme kuuleb mis tegelt juhtus. Niikauaks aga...





Ma igaks juhuks panen selle live siia ka 




Huvitav kui suured akud nad kaamerale paigaldasid?

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#14

(07-02-2018, 01:20 AM)olevtoom Kirjutas:  P.S. Miski koolidirektor patras täna televiisoris Venemaale andestamisest. Ma ei saa seda teha kas või sellepärast, et venelased ei lasknud mul vaadata Apollo starte.

Vaatepilt on muidugi vägev ! 
Olen näinud vene ballistilise raketi starti ja seda kaugusest kus uudishimulikematel vendadel olin pärast ninad ja mitte ainult ninad tahmased Smile Aga pilt on tõesti vägev.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#15

Huvitav mida ufod mõtlevad, mingi vend paneb autoga ümber maakera Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#16

(07-02-2018, 01:50 AM)viplala Kirjutas:  Huvitav mida ufod mõtlevad, mingi vend paneb autoga ümber maakera Big Grin

Eks varsti tulevad Marsi kulgurilt pildid kus tüübid lasevad Teslaga ringi. Smile

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#17

Raketi üleslaskmine on vägev vaatepilt .

Kapustin Jari poolkõrbes õnnestus 1988 aasta detsembri kuus  nähe tervelt 9 raketi väljatulistamist  meie raketidivisjoni ja brigaadi teiste divisjonide poolt

Meie divisjoni masinad  olid kusagil 800m kaugusel kui stat toimus

Muuseas see raketibrigaad  on isegi praegu olemas asukohaga Luuga , relvastuses olid Totska-y raketimasinad , momendil oli toimunud ümberrelvastumine kompleks Iskander peale

Kuulsin et seesama brigaad oli tagasi viidud Kaliningradi oblastisse ( me seal olimegi, esialgu Kaliningradis, pärast Gussevis ning pärast Kapustin Jari polügooni Sovetskis Leedu piiri ääres

(Kapustin Jaris toimuski raketidivisjoni ümberformeerimine brigaadiks ja relvastus vahetati välja- vana raketikompleks Luna-M läks Gaddaffile , see tuli anda Kaliningradi baasi hoiule ning uued tutikad raketimasinad tuli Volgogradi tehasest ära tuua

 http://raketi.start.bg/article.php?aid=15780

http://militaryrussia.ru/blog/topic-191.html

- 463-я ракетная бригада (Советск) 11-й гвардейской отдельной армии Прибалтийского ВО  ümberformeerti 26-я ракетная бригада (г. Луга)

https://www.youtube.com/watch?v=LmMeUucXVBc
Vasta
#18
Video 

Vasta
#19

Külje boosterid maandumas:

   


Keskmise "core" kohta on kuulda, et üks mootor ei käivitunud. Lendas suure hooga vette üsna maandumisplatvormi kõrval. Peagi kuuleb vast täpsemalt.
Vasta
#20

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne