Kosmoseteema
(23-11-2018, 00:50 AM)diesel Kirjutas: hetke valitsevad teooriad ikka ütlevad, et paisub kiirenevalt ja lõpmatult.

On mulje jäänud vastupidisest, et kuna Universumis on nähtamatut ainet (mustad augud) rohkem kui me sellest esialgu teadsime, siis on Universumi keskmine tihedus kriitilisest suurem ja hakkab kokku tõmbuma.
Vasta
Aega võib arvestada tähtede seisu muutumise järgi, see on vaadeldav nii maalt, kui ka musta augu servalt. Ning need ajanäitajad hiljaks ei jää ja ümber ei mõtle.
Vasta
(23-11-2018, 02:01 AM)linnuke Kirjutas: Aeg s....ks suhteline asi.Tegial kaob märkamatult käest ,Jota ei pane tähelegi ,Vangil aga lõpmatu....
Parim definitsioon, mida mina kohanud olen: Aja kulgemise kiirus sõltub sellest, kummal pool peldiku ust sa parasjagu oled.  Big Grin
Kuna lapikmaalased on juba tükimat aega kuhugi kadunud(ekspeditsioonil ?), siis riputan nende auks üles kena postri.

Iga töö tulemus on selle riista nägu, millega seda tehti.
Vasta
Mu elektrooniline käekell pani juba mitu päeva tagasi pildi tasku. Kas peaksin muretsema?
Vasta
(23-11-2018, 14:15 PM)stretch Kirjutas: Mu elektrooniline käekell pani juba mitu päeva tagasi pildi tasku. Kas peaksin muretsema?

Vaata missugune patarei seal sees on - kui lapik siis on muretsemiseks põhjust.
Otsin infot Brennabor väikemootorrataste kohta.
Vasta
(23-11-2018, 00:59 AM)viplala Kirjutas: ...

E: aga siiski, defineerige enda arusaamu mööda aeg. .

...
Viimane e. 4. meile tajutav ja murdosana mõistetav ruumimõõde?

Eks sa proovi seletada näiteks Mona Lisale või mõnele muule kahemõõtmelisele joonistatud tegelasele, et on olemas ka kolmas ja rohkemgi ruumi mõõde. Keegi alles meenutas Möbiuse linti. Kui meie aegruumi otsad kokku pannakse ja veel vint peale keeratakse, siis...

Et asi ikka kosmses püsiks...
Inimkond otsib kontakti maavälise eluga, raadiolained jms.
Samas ei oska me suhelda enamuse maapealse fauna, jm loodusega ja siis eeldame, et keegi kes Voyager i leiab, selle sisust mõikab.
Vasta
(23-11-2018, 09:48 AM)tõnn Kirjutas: Aega võib arvestada tähtede seisu muutumise järgi, see on vaadeldav nii maalt, kui ka musta augu servalt. Ning need ajanäitajad hiljaks ei jää ja ümber ei mõtle.

kuna ruum on kõver, siis nähtava pildi järgi miskit võrrelda pole võimalik.
Vasta
Tehnika on ikka lahe asi. See siis timelaps Falcon9 stardist. 
https://www.youtube.com/watch?v=1Tx6jrvCCd4

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
...ja praegu just marssus järgmine NASA mittekulgur, FB ja YT oli  live ja puha.

Tõlge: maandutakse Maa peal, Marsi pinnale siis marssutakse?
mittekulgur:  see kopsik on paigal, kuulab seismomeetriga Marssi ja mingi pulk puksib end selle küljest 16 jala sügavusele kraade mõõtma.
live tänu 8 minutilisele raadiovahele päris live ei ole aga lõpuks näidati ikka esimest kontrollfotot ka.
Aga krdi keeruline see pihtasaamine, seal ees kosmodroomi ei ole ju, atmosfäär pidurdamiseks ka kehva eriti kui veel sellise hooga kohale lennatakse (mitte ei sõideta)

Äge enivei, kosmoss.
Vasta

Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne