Uunikute 17. Talveralli 2018 pildid, videod, järelkaja
#61

Ukraina meeskonnad jäid väga rahule meie talveralliga!  Kaardilugemine oli neile täiesti jõukohane ja isegi ristsõna proovisid lahendada!   Tänavad korraldajaid meelespidamise eest ja ootavad suvel osalema oma üritusele!
 Ürituseks Leopolis Grand Prix ja toimub 1-3 juuni. http://www.leopolis-grand-prix.com/
Ise käisin sellel üritusel eelmine aasta ja plaan jälle minna!!!

Autod M 408 export, GAZ 21 ja Saab 96 "küülik"
Vasta
#62

tänud koraaldajatele tiimide 77, 95, 107 poolt, kõik oli tore, ristsõna hiina keeles nagu alati, tegemist oli siis minu jaoks 13.nenda talveralliga, kuna start oli tallinnast kaugel, siis otsustasime formeerida oma firma töötajatest 3 3me liikmelist ekipaazi ehk siis 2/3 firma kooseisust laekus rallile. Sellega seoses otsutasime oma putka tallinnas kinni panna ja reede hommikuks kohale tulla, et natuke suusatada, paraku juhtus nagu alati ehk tiim nr 95 ehk saab 96 veeres reede hommiku kohale treila peal - nimelt oli üks mootoriülekande tekstoliit hammakatest, hambad maha kõhinud, seega kaks ekipaasi panid lõunaeestisse ajama ja saabil hakati reede hommikul mootorit maha kiskuma, kõik lõppes siiski õnnelikult, kuna varu hammakas oli olemas ja kella 16 00 oli mootori tagasipeal ja tuli katlas.
tiimil 77 ehk bmw 2000 kaotas sõidul siduri aga sellest hoolimatta õnnestus finisheeruda, nr 107 ehk chrysler new yorker oli ilmselt liiga uus ja mugav ning läbis raja tehniliste probleemitetta aga kuna selle meeskond koosnes kollanokkadest, siis jäid nad finishisse ca 1,5h hiljaks
Vasta
#63

Ekipaaž 69 autojuht, kes osales vanatehnika rallil esmakordselt, tunneb veel nädalapäevad hiljemgi, et kõik need hetked olid väga väärtuslikud. Meeldejäävaks tegid ralli rahulik ja väga hästi orienteeruv kaardilugeja, kaasvõistlejate indu täis näod. Kuna meie sõiduk vaevles tugevasti lekkiva bensiinipumba käes ning vahepeal lisandus veel jagaja oma probleemidega, siis tahan eriti tänada GAZ 52 ja punase Žiguli võistkondi, kes lõppevale kütusele tublit lisa andsid, aitäh teile! Õnneks saime abiks olla ka ühe Fiati kraavist väljatõmbamisel.  

Kell 2 öösel tihendasin veel mootoriploki külmakorkki, mis nimme hakkas lekkima testsõidult garaaži jõudes. Ühe otsusega olen ma eriti rahul. Nimelt sai vaagitud rehvivaliku üle. Lõpuks otsustasin originaalrehvide kasuks, mis kasutamata kujul laos seisid ning oma aega ootasid. Kinnitan, et nelikveoline, originaalrehvidega GAZ 69 on parim sõiduk sellistes oludes nagu meil olid. Spinne me ei teinud, ära ei eksinud, kiiremad lasime mööda, politseid sai lisaprožektoriga pimestatud ning seepärast ka alkokontrolli tehtud. Politsei oli üldse väga segaduses, sest ei teadnud, mis üritusega tegu. 

Toitlustus oli hea-  toit väga maitsev ning portsud piisavad. Ristsõna oli väga huvitav ning  kohati segadust tekitav. Olin selleks valmistunud, sest kogemustega kaardilugeja teadis küsimuste omapära varasematest aastatest. Teine koht on suur rõõm ning teadmine, et ristsõna ei pidanudki täies mahus lahenema, on tuju veelgi paremaks teinud. Tahan tänada korraldajaid, kes avasid mu silmad ning tänu sellele üritusele sai ka villise kardaan tasakaalustatud ning veel mõnedki asjad tehtud. Aitäh!

Ansambel oli hea, diskor oli hea, inimesed olid ilusad ja heatujulised, tuba oli soe, wc paberit jagus, padi oli pehme.

Kohtumiseni!
Vasta
#64

Ka meie ekipaaz läbis "salajase" kõik puhuvad politsei kontrollpunkti puhta nulliga. Politsei isegi vabandas, kui numbrit nägi, et sorri oleks seda teadnud, et te rallit sõidate oleks mööda lasknud.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#65

(18-02-2018, 13:32 PM)spitfire Kirjutas:  Ka meie ekipaaz läbis "salajase" kõik puhuvad politsei kontrollpunkti puhta nulliga. Politsei isegi vabandas, kui numbrit nägi, et sorri oleks seda teadnud, et te rallit sõidate oleks mööda lasknud.

Ka meie saime puhuda. Või siis "puhuda" pigem.

Väga veider kordnik oli, pidas kinni, küsis dokumente. Ulatasin auto registreerimistunnistuse ja ID-kaardi. Neid vaatas niisama näpuvahel, andis tagasi, ütles, et TÜV hakkab lõppema. Ma siis protesteerisin (TÜV kuni 02.2019), selle peale vabandas, et ei vaadanud tähelepanelikult. 

Paluti siis ka puhuda, aparaadiks oli see piklik, millel otsapeal huulikuauk. Huulikut ei pannud ja lasi puhuda ca 5cm kauguselt umbes veerand sekundit. Siis korjas masina ära, vahtis seda veidi ja soovis head teed. Tundus, et see oli rohkem hirmutamise pärast tehtud, ma ei usu, et see aparaat tal sellise "puhumise" peale midagi analüüsida sai.


Toimus see kõik Sangaste keskuses, olime just teinud parempöörde lossi suunas, nemad seisid bussipeatuses teisel pool teed.
Vasta
#66

uued testerid smurfidel väga täpsed ja kontakti vabad. Seepärast see eemalt puhumine.

1987 Volvo 740 "kastikas"
2001 Volvo V70XC
Vasta
#67

(18-02-2018, 18:10 PM)Aibast Kirjutas:  uued testerid smurfidel väga täpsed ja kontakti vabad. Seepärast see eemalt puhumine.

Hämmingut tekitas just see, et välja nägi täpselt samasugune nagu Sõjaväepolitseil kasutuses, millele otsa peale huulik käib, paralleelselt aparaadiga. Omaarust tuvastasin isegi huulikuaugu.

Kontaktivabasid olen ka näinud, aga nendel oli mingi kausitaoline moodustis, kuhu sisse pidi puhuma. Ja puhumine käis ikka pikalt, nagu vanal ajal. Seal Sangastes puhusin ainult hetke, ilmselt vähem kui sekundi, siis juba kahmas masina eest ära.


Aga no mine tea, võibolla olen lihtsalt fossiil ja ei tea tänapäeva tehnikast midagi.
Vasta
#68

Sangastes seisin järjekorras,nais ment tuli,ütles"sina puhud meil pärastpoole!!!" ja lasi minna.

Opel Manta B 2x 1980:Toyota Celica Supra 1983
Vasta
#69

Meie jõudime sinna ilmselt ühtede esimestena. Politsei pidas ühe külamehe kinni ja tema taga järgmine külamees jäi ka seisma. Meile keegi peatumismärguannet ei andnud ja sõitsin rahulikult sellest puhumisest mööda.

Aga tegelikult tahaks juba punktitabelit ja lisakatsete aegu näha, üle nädala juba rallist möödas ja korraldajatelt pole midagi veel kuulda.
Vasta
#70

See oli hästi maskeeritud "salajane" sealt tuli ullult punni kui nulliga Smile 
Aga kähkusõidu aegasid kah paluks, parema settingu timmimiseks.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#71

Panen Kiiruskatsete tulemused, mis mul olemas on. 

.pdf Talveralli Kiiruskatsete tulemused.pdf Suurus: 25.35 KB  Tõmbamised: 558
Vasta
#72

Nagu näha siis kui rajal tagurpidikäiku rajal kasutades head aega ei saa  Big Grin Esimesel katsel läks viimane tagasipööre veits pikale, teise katse ajaga võib täitsa rahule jääda.
Vasta
#73

(19-02-2018, 20:17 PM)nymmik Kirjutas:  Panen Kiiruskatsete tulemused, mis mul olemas on. 

MIS ASI see on??? Raisk, kas Inimesed on LOOMAKARI, nummerdatud elukad??? 
Ma mõistan, et Te pole kõige sportlikumad poisid aga meetrise lati ALT läbi joosta karjapoisi hüppamise asemel... Ma ei arva, et Te peaks rulli, veel vähem floppi oskama!!! 

Kas ma pean kuulutama välja "Eksperiment: noorem generatsioon mõtlema" on läbikukkunud ja Uunikute 18.Talveralli veebruaris 2019 toimub vanal klassikalisel kvaliteetsel tasemel perekond Veskite korraldusel??? Et nagu PÄRISELT?
Vasta
#74

+1
Klõpsasin lahti, klõpsasin kinni. Sad Liiga ajamahukas, et hakata erinevaid tabeleid võrdlema ja numbritele nimesid ning autosid külge pookima....
Vasta
#75

Seda sai isegi mõeldud et talverallile lähme prouaga siis kui Priit eesotsas või vähemalt korraldus samal tasemele.... 


Ja teine punk mis härib tõsiselt on kõik need saamatud ja muidu lohvid,  kes üldkasutatavatel teedel kõik sõiduvõtted ralli ajal ära unustavad.... Ettepanek oleks kõik teepealt väljasõitnud isehakanud Tänakud järgmiseks ralliks varupingile saata. Kui sõita ei mõista, pole teedele asja.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#76

(20-02-2018, 13:21 PM)mlsluik Kirjutas:  Seda sai isegi mõeldud et talverallile lähme prouaga siis kui Priit eesotsas või vähemalt korraldus samal tasemele.... 


Ja teine punk mis härib tõsiselt on kõik need saamatud ja muidu lohvid,  kes üldkasutatavatel teedel kõik sõiduvõtted ralli ajal ära unustavad.... 

Ega see korraldajast olene.
Paar aastat tagasi tahtis üks buss meist üle sõita, olin sunnitud kraavi keerama et olukord päästa. Ei tulnud need poisid õhtul isegi mitte vabandama ega küsima kas kõik läks hästi...

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#77

(20-02-2018, 14:16 PM)spitfire Kirjutas:  
(20-02-2018, 13:21 PM)mlsluik Kirjutas:  Seda sai isegi mõeldud et talverallile lähme prouaga siis kui Priit eesotsas või vähemalt korraldus samal tasemele.... 


Ja teine punk mis härib tõsiselt on kõik need saamatud ja muidu lohvid,  kes üldkasutatavatel teedel kõik sõiduvõtted ralli ajal ära unustavad.... 

Ega see korraldajast olene.
Paar aastat tagasi tahtis üks buss meist üle sõita, olin sunnitud kraavi keerama et olukord päästa. Ei tulnud need poisid õhtul isegi mitte vabandama ega küsima kas kõik läks hästi...

Korraldajast ei olene, aga korraldajal on võimalik liiga uljaid näiteks aastase puhkusega rahustada.

Isiklikult küll seda ei poolda, et kraavisõite karistama peaks, aga samas peab möönma, et palju on kogunenud küll sellist seltskonda, kes oleks justkui valesse kohta sattunud... Samas oli sel aastal jällegi ka uusi nägusid, kes väga hästi ära tabasid, millise üritusega tegu.
Vasta
#78

Khm. Ma olen samalaadse olukorraga kokkupuutunud, kus võtsin ühe võistluse korraldamise üle. 

Üldiselt on nii, et kui tahad, et kõik käib nii nagu Sinu ajal, siis kas teed ise või palkad kellegi, kellele ütled mis ja kuidas täpselt teha. Igal teisel juhul ei vasta see võistlus enam Sinu peas väljamõeldud ja sissejuurdunud standardile. 

Ehk, et minu kaks senti vaskraha: tee kas ise edasi või siis distantseeri ennast mõneks ajaks sellest võistlusest kui Sa seda iseendaga enam ei võrdle ja lase teistel teha ning lase see võistlus muutubki. 

Päris tõsiselt. Järeleproovitud asi tänaseks. Toimib. Sisseelamine võtab miinimum 3 aastat, kord aastas toimuva suurürituse mõttes.



Ega uute korraldus vajab ka aega, et paikaloksuda ja asjadest arusaada. Seda isegi siis, kui korraldajat (korraldajaid) on igatepidi instrueeritud või suisa koolitatud seda tegema. 

Kes aga soovib täpselt vanamoodi võistlust siis ega seda muud moodi ei saagi. Kas teeb hr. Veski ise või siis palkate kellegi, kes täidab kellapi pealt korraldusi. 

Ei ole talverallil osalenud. Ilmselt ei osale ka kunagi. S.t. mul on kama kuidas või mida te seal korraldate aga see trall ümber vana (see õige) korraldaja vs. uus (keegi teine) on küll selline, et mõlemad osapooled peaks kõigepealt veidi jahtuma ja siis läbimõtlema, mida see võistlus neile tähendab ja mida see andis ning sellest lähtuvalt edasised plaanid tegema. Smile
Vasta
#79

Mina omalt poolt küll kiidan seekordset rallit ja korraldust üleüldiselt. Kaart oli täpne, kaks LK-t, pikka jokutamist kusagil ei olnud ning kõhu sai samuti täis. Suur roll ürituse õnnestumisel on ilmal ning seekord vedas sellega 100%. Politsei oma kiiruse mõõtmisega asulas jahutas meie kired maha ning erilist avalikul teel rallimist ei täheldanud ka kaasliiklejate poolt.
Vasta
#80

Kinnitan ka omalt poolt, et enne rallit levinud kuuldused ürituse SURMAST olid tugevasti liialdatud.

Mis siis kokkuvõttes halvasti oli? Jah, ristsõna ei olnud kõige paremini välja kukkunud, just selles osas, et suhteliselt paljudele küsimustele sobisid suhteliselt hästi mitmed vastused. Korraldajad juba andsid mõista, et see polnud meelega tehtud. Ja osadele ju suisa meeldis, olevat kaarte seganud. 

Vastukaaluks võib öelda, et kaugeltki mitte igal aastal pole olnud veatut rajalegendi.

Tulemused tõepoolest võiksid kiiremini täies mahus välja tulla. Arusaadav, et korraldajatel on ka muu elu, ja lisaks ralliteemadest tükiks ajaks isu täis, aga see viimne pingutus valmistaks osalejatele palju täiendavat rõõmu. 

Liiklemise osas tahaks siiski kolleegide südametunnistusele koputada, et pimedat kurvi läbida, või küngast ületada, selliselt, et koos võimaliku vastutulija,  või lapselapsega jalutava vanema daamiga, teele ära ei mahu, ei ole okei. Jah, siiani on (kergete plekimõlkimistega) hakkama saadud, aga kui ükskord kehvemini läheb, siis.. ongi väga kehvasti. Kusjuures teele tuleb ära mahtuda ka juhul, kui vastu tuleb teehöövel, ja omasuunavööndis tuiskab vanahärra soome kelgul. 

Ja kui võimalik, võiks 3,5t massipiiranguga sildu mitte rajale kaasataSmile Isiklikult ei julgenud koos sillaga "Manilaiule minekut" tegema hakata, kuigi veoauto jäljed ees juba olidSmile Sellest tekkis umbes 15 minutit ajakulu, ja õnnestus näha rattad blokkis künka otsast vastu tulnud autot, milles istusid väga suurte silmadega härradSmile 

Kokkuvõttes tänud võistkonna nr. 72 poolt!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne