Uunikute Talveralli 2018 tulemused
#1

Head Talverallitajad,

Aeg kokkuvõtted ja oma mõtted kirja panna. Teie lahkel loal alustan tänutundega ning toome välja isikud, kes aitasid selle väga pikaks kujunenud päeva õnnestumisele kaasa. Imre, Merlyn, Helen – rajameistrid, kaasanuputajad, töö tulemustega ja terve peotäis muid rolle. Reaalselt liim selleks, et üritus õnnestuks. Sergei, Talveralli raudvara, alati olemas erinevates rollides. Rada kontrollis Jaanus, trükised Markel, valdav osa „kolast“ sai Ugandisse (ja tagasi) Herkkiga, kõige pikema närviga (esmaste) lõpp-tulemuste kokkulöömises oli Anto, kes oli ka LK2 & AKP4 tiimi pealik. Sadu ja sadu aegu toksis tabelitesse Voldemar. Kõik nimetatud ka kohtunike rollis, aga veel edasi kohtunikega. Tiina ja Ülle, AKP1 & 5 – eriti julm oli neile kujunenud pimedas ja keset eimidagi olev AKP5 (vabandust!). Veel abilisi/kohtunikke: Siim, Tiia, Annika, Veiko, Allan, Aile. Priit varustas rajal vajamineva inventaariga ning Evelin vastutas hea bändi & DJ eest. Janne - Gravex ehk klasside karikad/medalid jms. Veidi teistsuguste ja reaalselt päris raskete üld-karikate autoriks on Gert.
Auhinnalauale said eriti kvaliteetsed
Kamasa-tools tööriistad Autoeksperdist ning ralli-õli oli Liqui Moly.
Veel lisaks Matsi Krossirada, Misso Krossirada, Kääriku Spordikeskuse rahvast (kes suurt osa rallitajaid võõrustas 2 päeva), Tehvandi Spordikeskust loa eest oma parklat kasutada ning Antsla Gümnaasiumi (sh Talvot & Antsla valda) lõunasöögi võimaldamise eest.


Tervitused ka Tarmole (tiim nr9), kes on korraldajaid rõõmustanud Talveralli Special Edition kesvamärjukesega.
Äitähh Teile kõigile!


Edasi, rajale.

Hoolimata mõnede isikute arvates arutule ideele alustada, sõita ja lõpetada Ugandis (et kes see ikka viitsib sinna sõita), siis sisetunde ja senise tagasiside järgi oli rajamõttel jumet küll. Kohale jõudis ja Stardiaja sai kirja 121 sõidukit. Raja tegemine on iseenesest üks suuremaid rõõme sellise ürituse juures ning eriti mõnus on seda teha Lõuna-Eestis, ilusa ilmaga. Kuna ilm oli kinni makstud ka ralli-päevaks, siis õnneks said kõik sellest osa. Kuna rada oli juhtidele pigem väljakutsuv, siis mõned pikemad ülesõidud jäid päris teadlikult sisse, et korraks saaks ka välja hingata. Rada sai läbi sõidetud mitu korda, peaaegu puhata legendi vahemaid kontrollisime 3 eri seadmega ning erisuste korral läks kirja keskmine. Kuuldavasti sai täpne küll. Rada koosnes 6 AKP-st, milledest statistika järgi keeruliseim oli finishisse sõit ehk viimane lõik. Sealjuures esimene auto oli lõpus 16:50 ning viimane aeg sai kirja 22:18. Niivõrd-kuivõrd keskmine lõpetaja oli kohal 19:00. Kohapeal tehtud järeldus – rada sai liiga pikk ehk järgmise aasta (*) plaan ei tohi ületada 300km, õige oleks sättida 250-300 km vahele. See võtaks hoobilt ka koondtulemuste ootamisest juba tubli tunni maha (*).

Ahjaa, miks võtavad tulemused nii kaua aega? Kuna hambad ristis on nüüd 2 aastat pingutatud selle nimel, et kõik tulemused saaks korraga kokku, siis samal õhtul on mitu inimest selle käsitööga hõivatud. Miks käsitöö? Sest rallitajatega otse suheldes & foorumist on jäänud siiani kõlama, et vanatehnika ürituse ristsõna peab saama harilikuga kirjutada ning ajavõtt/kontroll peab toimuma stopperiga. See kõik võrdubki mahukas käsitöö. Oma ristsõna/ajakaarti finishisse andes ilmselt ei tule selle peale, et me räägime ca 3000 rea lugemisest (eeldusel, et on ka tühjasid ridasid), mis on väga erineva käekirja ja kvaliteediga. Mõnda tuleb ka mitu korda lugeda. Lisaks tuleb tabelisse käsitsi toksida tuhandeid aegu ning muid väärtusi/tehteid. Ei salga, et õhtu jooksul jõuab korduvalt mõelda „milleks kurat see vajalik on...!“ Peale rallit, kui sellega on juba kuid tegeletud, olen mina lubanud omale mitu (ralli)vaba päeva. Sest Esmased tulemused olid kõigile nähtavalt väljas. Pildista, kirjuta ümber, jaga, nurise, kiitle – kõik on lubatud. Teine ring, esmaste tulemuste kontroll. On olnud päris põhjalik, sest vigade ilmnemiste põhjused tuleb leida ja neist aru saada, eesmärgiga neid edaspidi (*) vältida! See viib omakorda selleni, et varem või hiljem on kõik tulemused rallipäeva lõpuks koos ja seda juba lõplikult (*). Info hulga kohta lihtsalt suurusjärk – 2018a koondtabeli tulemuste osa on ca 12 000 täidetud lahtrit (ei ole üks null liiga palju) + abilehed...

Jõudes nüüd tulemusteni ei saa seekord kuidagi üle ega ümber Ristsõna... Selle kohta on edastatud eri vormides õigustatud kriitikat. Tunnistan – vigasid kuhjus ühele (küsimuste) lehele lubamatult palju. Mitmed vead küsimuste ülesehituses, sõnastuses ja mitmel puhul ka täpsustuse puudumises. Kirsiks tordil veel „trükikuradi“ kätte jäänud puuduv tähekast KP14-s. Kui nüüd kõik ausalt ära rääkida, siis uskuge, veel rohkem, kui see segas mõnel püüdlikul meeskonnal ajas püsimist, segab see mind. Isegi nüüd, päevi hiljem. Mis oleks võinud olla sisemine rahulolu korda läinud üritusest, asendus õigustuste ja selgitustega juba samal õhtul. Aega tagasi pöörata mina ei oska. Vigadest õppida oskan. Millest üldse vead? Rada kirjutades ning samal ajal KP-sid otsides selgus üsna pea, et „Ugandi metsade vahelt“ huvitavate KP-de leidmine kujuneb pehmelt öeldes keeruliseks. Mitte mingil juhul ei tahtnud otsast lõpuni haigutama ajavaid küsimusi a`la Bussipeatuse nimi? Talu nimi all paremas nurgas? Metskonna nimi tahvlil? vms. Lahedad rallirajad ja ilus loodus eksitasid ka keskendumist küsimustele ning tulemuseks saigi 2 vinti üle keeratud küsimustik... Miks ei kontrollinud? Tegelikult ikka kontrolliti ning sai tehtud ka parandusi. Miks veelkord ei kontrollinud? Rada oli ju juba OK ning mis seal salata, endale tundus ristsõna nagunii pigem liiga lihtne ja kaartide segamiseks läkski lisahämamist juurdegi. Oleks siiski võinud lasta mõnel eriti kogenud isikul lugeda? Jah, suurepäraselt oleks sobinud ülikogenud Tiina V. ... aga siin oli mul probleem sellega, et oli juba varakult teada, Priit loeb seekord võistlusolukorras kaarti. Minu isiklik kiiks oli, et juhul kui eriti pika TR kogemusega Margus & Priit peaks saama kõrge koha (mis oli siiski ülimalt reaalne), siis vältimaks juba ette igasuguseid „kokkumängu“ süüdistusi vms pidasin õigemaks Tiinat mitte kaasata. Üldse oli lahenduse info reaalselt teada ülipiiratud hulgal isikutel, sh ka väga suur enamus kohtunikke tegelikult vastuseid ei teadnud. Kuna siiani on Talveralli püsinud õigete Ristsõna vastuste peal, siis tundus see ainuõige.  
Mida tund edasi TR õhtul, seda segasemaks olukord muutus. Vaata, kuidas tahad, kuidagi ei saa 100% õiglast tulemust. Kohapeal tehtud kohtunike kogu otsus oli välistada kõigil KP14 trükiveaga vastus, kehtib siiani. Ebaõiglane nende suhtes, kes seal otsimisele aega kulutasid, nõus. Teiselt poolt kinkida +10 punkti ja lugeda vastus kõigil õigeks, ka neil kes ehk peatudagi ei suvatse(nud), ei ole ka võrdne. Statistika kohaselt oli sellel lõigul kõige vähem ajalisi eksimusi ehk teoorias segas see kõige vähem kaarte antud hetkel. 
Järgi jäi 29 küsimust vastust. Kokku õigeks loetud 64% vastustest nendest ristsõnadest, mis ära anti. Sisaldab kõiki lahendusi, ka neid millega ilmselgelt ei ole ülemäära pingutatud ning puuduv 36% sisaldab ka neid valeks loetud vastuseid, kus näiteks täpid puudu (enimlevinuks osutus KP22 KÜLÄVÜÜD, mis paljudel juhtudel A-ga; samas 100% õigeid 58%). Kui need omakorda õigeks lugeda, st kirjavead õigeks, siis oleks õigete vastuste hulk juba üle 70%.
Ristsõna raske? Tuleb nii välja. Mõne vastusega loterii? Jah! Samal ajal olid siiski kõigil täpselt ühesugused tingimused. Otsus, lugeda 29 küsimust punktiarvestuse sisse, lugeda vastuseid ka sel korral täie rangusega. 2 kõigile kehtiva erandiga, mis seotud õige ja „õige“ nimetusega, mis ei olnud loetavad:
KP6 lugeda õigeks Sütikpomm & Süütepomm ; KP8 lugeda õigeks Tuulekukk & Tornikukk.
Palju on ka lahkamist leidnud KP13 – aastaarv kivil – kes mis numbrit siis nägi? Korraldajad nägid: ANO1822W. Siinkohal on ehk lugejal huvitav teada, et lohakuse eksitamise mõte oli hoopis selles, et kirjutatakse hooletult ANNO1822 (mida ka mõnel juhul tehti). Süüdistus – kivil on hoopis ANO1829W. Otsime lahenduse kohtunikud osalejate seast –
58 kirjutas vastuseks puhtalt ANO1822W (+3 oli 22 lõpuga, aga muu kirjaveaga) ; spikerdajate hulk teadmata.
49 kirjutas vastuseks ANO1829W ; spikerdajate hulk teadmata.
Otsus , lugeda õigeks rajameistrite ANO1822W.
Üldiselt võiks selleaastase ristsõna kallal norida/närida/vaielda veel mitu kuud, aga päeva lõpuks see nüüd juba edasi ei vii. Ja nagu öeldud, siis 2018 kehtinud juhendi kohaselt on tulemused endiselt puhtalt ristsõna põhised. Samuti on muudetud LK tulemusi, sest algsetes tulemustes oli sisse lipsanud juba plaan B (*). Veel on nüüd tulemustesse lisandunud OAKP tulemused, mille põhjad olid küll õigel õhtul olemas, kuid 3 arvutiga töötades läksid need ühel hetkel kaduma. Kui kell oli ilmselt 00:30-1:00 , siis pidasime olulisemaks tulemused välja kuulutada, kui hakata veel ühte tulpa taastama. Ristsõnade järel-kontroll, aegade-punktide täpsustamine TOP-is olevaid arvestatavaid muudatusi kaasa ei toonud. Samas mingeid muutusi kindlasti kaasnes. 
Ehk nüüd ilma pikema jututa, Tulemused:

.pdf KOONDTULEMUS_TR2018.pdf Suurus: 232.5 KB  Tõmbamised: 740


LK ajad ka eraldi: 
.pdf KOONDTULEMUS_LK.pdf Suurus: 138.84 KB  Tõmbamised: 517


Ahjaa, kuna nüüd juba on kogu info olemas, siis ka väike „ärritaja“ võimalike 2019 muutuste (*) osas, mis puudutab koondtulemusi. Ristsõna osakaal jääb oluliseks/peamiseks punktiallikaks, samal ajal mitte enam ainukeseks – tulemused järjestuks siiski koondpunktide järgi – tuleb rajal strateegilisemalt mõelda ning KP-s liiga kaua olemine ennast ära ei tasu! Samuti ei ole LK (karistus)punktidel enam nii suurt osakaalu. Iga klassi siseselt saab võitja niipalju plusspunkte, kui on osalejaid klassis. Teine koht 1 punkti vähem jne, kuni klassi viimane saab 1 punkti. See välistab väikeses nt 4-5 osalejaga grupis ühe LK pisiveaga kaasnevat sisuliselt kogu ralli tulemust nullivat eksimust. Nagu see on tänane -100. Mis siin ikka teooriat tõugata, selle aasta tulemuste põhjal võiks 2019 aasta tabel välja näha nii:

.pdf KOONDTULEMUS_2019_V1.pdf Suurus: 232.5 KB  Tõmbamised: 604


Seekord siis sedapsi.
Ma tänan kõiki Talverallitajaid osalemast 2018 Ugandi Tsiirul ?



(*) Põhimõtteliselt tunnen ma kohustust 2018a Ristsõna jama kompenseerimiseks siiski vähemalt ühe korraliku ristsõna ka 2019a kokku panna. Kuigi hetkel see tunne just ülemäära suur ei ole ning see kuude pikkuse perioodi lõpp on tänaseks juba ilmselt ebatervisliku magamatuse tekitanud. Kui eksimatu isand Veski otsustab oma paranenud tervisega nüüd põõsasse visatud püssi ülesse korjata ning Talveralli 2019+ korraldamisega jätkata, siis minu poolt ei tule ühtegi vastulauset ning 2018 jäigi minule viimaseks TR korralduse poole peal. Vastavalt ka kõik minu eelnevas tekstis tärniga märgitud kohad ei kehti ning need on minu ilukirjanduslik väljamõeldis, mida keegi ümber lükkama ei pea.
Vasta
#2

(22-02-2018, 04:34 AM)Alwaro Kirjutas:  Palju on ka lahkamist leidnud KP13 – aastaarv kivil – kes mis numbrit siis nägi? Korraldajad nägid: ANO1822W. Siinkohal on ehk lugejal huvitav teada, et lohakuse eksitamise mõte oli hoopis selles, et kirjutatakse hooletult ANNO1822 (mida ka mõnel juhul tehti). Süüdistus – kivil on hoopis ANO1829W. Otsime lahenduse kohtunikud osalejate seast –
58 kirjutas vastuseks puhtalt ANO1822W (+3 oli 22 lõpuga, aga muu kirjaveaga) ; spikerdajate hulk teadmata.
49 kirjutas vastuseks ANO1829W ; spikerdajate hulk teadmata.
Otsus , lugeda õigeks rajameistrite ANO1822W.
Tänud pika ja põhjaliku selgituse eest.

Aga tõesti - minul jääb antud juhul arusaamatuks, millele tugines kohtunike komitee minu poolt tsiteeritud otsust langetades? 


Kui juba küsimuste õigeks-valeks lugemise ümberarvestust tegema hakati, siis see küsimus oleks pidanud seal olema esmajärjekorras. Nagu tulemustest näha, 1829 ja 1822 jagunesid vastustes peaaegu võrdselt, kas see tähendab siis, et kohtunike komitee hindab pooled talverallitajatest lollideks? 
Kuna füüsiliselt käega katsudes ja ka fotodelt nähtuna puudus tagumise "kahe" alt kriips, siis mina küll ei suuda mõista, miks 49 meeskonna vastused valeks loetakse, kuigi lähtutud on sõna otseses mõttes kivisse raiutud infost.

Illustratsioon kõnealusest ka taaskord:
[Pilt: 27907560_1836985856336095_75356909460864...e=5B15E0BA]
Vasta
#3

Tänud veelkord korraldajatele ja võiks juba teema lõppenuks lugeda, seda pilti ilmselt öösel kohtunikel tulemusi otsustades ei olenud. Järgmine aasta on kindlasti vigadest õpitud ja osalejad teavad mida oodata. Uut punktiarvestust vaadates tundub et on mida oodata, mulle selline arvestus meeldib Big Grin
Vasta
#4

(22-02-2018, 10:42 AM)zazik Kirjutas:  
(22-02-2018, 04:34 AM)Alwaro Kirjutas:  Palju on ka lahkamist leidnud KP13 – aastaarv kivil – kes mis numbrit siis nägi? Korraldajad nägid: ANO1822W. Siinkohal on ehk lugejal huvitav teada, et lohakuse eksitamise mõte oli hoopis selles, et kirjutatakse hooletult ANNO1822 (mida ka mõnel juhul tehti). Süüdistus – kivil on hoopis ANO1829W. Otsime lahenduse kohtunikud osalejate seast –
58 kirjutas vastuseks puhtalt ANO1822W (+3 oli 22 lõpuga, aga muu kirjaveaga) ; spikerdajate hulk teadmata.
49 kirjutas vastuseks ANO1829W ; spikerdajate hulk teadmata.
Otsus , lugeda õigeks rajameistrite ANO1822W.
...
Nagu tulemustest näha, 1829 ja 1822 jagunesid vastustes peaaegu võrdselt, kas see tähendab siis, et kohtunike komitee hindab pooled talverallitajatest lollideks? 
...

Kõrvaltvaatajale küll ei jää mulje, et korraldaja kedagi lolliks peab.  Tasuks vast vähem rahvussporti harrastada  Big Grin 

Ning puhtalt numbrite alusel on tõesti enamuses need, kes sellest rägust viimaseks numbriks 2 välja lugesid.  Kuulun ka ise nende hulka, kuna minule on vastuvõetamatu, et 2 ja 9 ainsaks erinevuseks on alumine rõhtkriips - need on läbi kogu ajaloo olnud erineva kujuga numbrid!

Siitpoolt õlalepatsutus korraldajatele - oma otsusele peab kindlaks jääma, kuniks seda pole selgelt võimalik valeks näidata. Antud juhul ei ole.

Muide, mis aastal tegelikult  mälestuskivi pälvinud sündmus toimus?
Vasta
#5

(22-02-2018, 11:27 AM)v6sa Kirjutas:  
(22-02-2018, 10:42 AM)zazik Kirjutas:  
(22-02-2018, 04:34 AM)Alwaro Kirjutas:  Palju on ka lahkamist leidnud KP13 – aastaarv kivil – kes mis numbrit siis nägi? Korraldajad nägid: ANO1822W. Siinkohal on ehk lugejal huvitav teada, et lohakuse eksitamise mõte oli hoopis selles, et kirjutatakse hooletult ANNO1822 (mida ka mõnel juhul tehti). Süüdistus – kivil on hoopis ANO1829W. Otsime lahenduse kohtunikud osalejate seast –
58 kirjutas vastuseks puhtalt ANO1822W (+3 oli 22 lõpuga, aga muu kirjaveaga) ; spikerdajate hulk teadmata.
49 kirjutas vastuseks ANO1829W ; spikerdajate hulk teadmata.
Otsus , lugeda õigeks rajameistrite ANO1822W.
...
Nagu tulemustest näha, 1829 ja 1822 jagunesid vastustes peaaegu võrdselt, kas see tähendab siis, et kohtunike komitee hindab pooled talverallitajatest lollideks? 
...

Kõrvaltvaatajale küll ei jää mulje, et korraldaja kedagi lolliks peab.  Tasuks vast vähem rahvussporti harrastada  Big Grin 

Ning puhtalt numbrite alusel on tõesti enamuses need, kes sellest rägust viimaseks numbriks 2 välja lugesid.  Kuulun ka ise nende hulka, kuna minule on vastuvõetamatu, et 2 ja 9 ainsaks erinevuseks on alumine rõhtkriips - need on läbi kogu ajaloo olnud erineva kujuga numbrid!

Siitpoolt õlalepatsutus korraldajatele - oma otsusele peab kindlaks jääma, kuniks seda pole selgelt võimalik valeks näidata. Antud juhul ei ole.

Muide, mis aastal tegelikult  mälestuskivi pälvinud sündmus toimus?
No imlselgelt selgemalt enam ei saa kuna seal 9 on. Pole kunagi 2 olnud.
Vasta
#6

(22-02-2018, 11:37 AM)Oliverk Kirjutas:  No imlselgelt selgemalt enam ei saa kuna seal 9 on. Pole kunagi 2 olnud.

Millises fondis või kirjatehnikaõpetuses on 2 ja 9 ainsaks erinevuseks jaluskriipsu puudumine?

Ning kogu vaidluse lõpetab teadmine, mis aastal tegelikult mälestuskivi pälvinud sündmus toimus...
Vasta
#7

(22-02-2018, 11:10 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Tänud veelkord korraldajatele ja võiks juba teema lõppenuks lugeda, seda pilti ilmselt öösel kohtunikel tulemusi otsustades ei olenud. Järgmine aasta on kindlasti vigadest õpitud ja osalejad teavad mida oodata. Uut punktiarvestust vaadates tundub et on mida oodata, mulle selline arvestus meeldib Big Grin

Algseid tulemusi tehes kindlasti ei olnud.
Aga nagu ülaltpoolt lugeda võib, sündisid lõpptulemued pika ja kaalutletud protsessi tulemusena.

Minu jaoks ongi arusaamatu just see, et mitme küsimuse vastuseid mõeldi ja tuletati ümber, kuid just see kõige vaidlusalusem küsimus jäeti nii nagu oli. Kui peaaegu võrdselt oli kahte vastusevarianti, millest mõlemaid on võimalik õigeks pidada, mismoodi siis sündis otsus, et pooled vastustest siiski valeks loeti?


Väga huvitav oleks näha ka tulemuste tabeli varianti, mille puhul nii ANO1822w kui ka ANO1829w oleks õigeks loetud. 




Et kogu mu jutt liigse vingumisena ei tunduks, mainin ära, et peakorraldajale olen oma kiidusõnad koos konstruktiivse kriitikaga juba isiklikult edastanud. Rada oli super, kontseptsioon (algus ja lõpp samas kohas) meeldis väga. Uute reeglite kohta ei oska midagi arvata, vanad olid harjumuspärased, mina pigem ei muudaks. Ristsõna osas eelistan pigem keerulist lihtsale, lihtsalt rohkem võiks olla vihjeid vastuste asukohale, et ei peaks neid 5 hektari pealt taga otsima nagu Toots rosinaid.
Vasta
#8

(22-02-2018, 11:44 AM)v6sa Kirjutas:  
(22-02-2018, 11:37 AM)Oliverk Kirjutas:  No imlselgelt selgemalt enam ei saa kuna seal 9 on. Pole kunagi 2 olnud.

Millises fondis või kirjatehnikaõpetuses on 2 ja 9 ainsaks erinevuseks jaluskriipsu puudumine?

Ning kogu vaidluse lõpetab teadmine, mis aastal tegelikult  mälestuskivi pälvinud sündmus toimus...

See polnud mingi mälestuskivi, see oli kivist ait/laut vms majandushoone.
Vasta
#9

(22-02-2018, 11:46 AM)zazik Kirjutas:  Väga huvitav oleks näha ka tulemuste tabeli varianti, mille puhul nii ANO1822w kui ka ANO1829w oleks õigeks loetud. 

Ära muretse, esimeseks poleks sa saanud, sest ristsõnas rõhutatud "õige kirjapilt" ehk ANO1829W oli ka meeskonna 106 ristsõnas. "Õige kirjapildi" tõestuseks liigub nii siin foorumis kui fb lehel minu tehtud pilt. 
Ära põe, me ka ei põe Wink

VAZ 2102
Hobitehnikaga mitte sõitmine kartuses et see tema turuväärtust vähendab on sama kui jätta oma naisega magamata, et järgmine mees "väiksemat läbisõitu" nautida saaks
Vasta
#10

(22-02-2018, 12:05 PM)Kytt Kirjutas:  
(22-02-2018, 11:46 AM)zazik Kirjutas:  Väga huvitav oleks näha ka tulemuste tabeli varianti, mille puhul nii ANO1822w kui ka ANO1829w oleks õigeks loetud. 

Ära muretse, esimeseks poleks sa saanud, sest ristsõnas rõhutatud "õige kirjapilt" ehk ANO1829W oli ka meeskonna 106 ristsõnas. "Õige kirjapildi" tõestuseks liigub nii siin foorumis kui fb lehel minu tehtud pilt. 
Ära põe, me ka ei põe Wink

Nagu ma juba korduvalt ka Facebookis öelnud olen - ma ei põe. Antud juhul on lihtsalt huvi aru saada, millisele loogikale tuginedes selle küsimuse vastuse arvestamine jäeti selliseks nagu ta on, samas kui teised, "mõelge nagu meie" tüüpi küsimused kuulusid ümberarvestamisele.


Kokkuvõttes on hea teada, et vähemalt esikohta ma selle lollaka praaki teinud kiviraiduri pärast ei kaotanud  Big Grin
Vasta
#11

(22-02-2018, 12:21 PM)zazik Kirjutas:  Kokkuvõttes on hea teada, et vähemalt esikohta ma selle lollaka praaki teinud kiviraiduri pärast ei kaotanud  Big Grin

ja ega vist ka teist kohta poleks saanud Cool  ... mäletamist mööda oli tiimil 36 ka seal vastuses "9"
Mis s*****i see järgmisel aastal uuesti!

L.
Vasta
#12

(22-02-2018, 14:00 PM)lauril Kirjutas:  Mis s*****i see järgmisel aastal uuesti!

L.

Nii ei saa ju öelda. Kui reaalselt täiesti mitu meeskonda selle jutumärkides kaheldava väärtusega ristsõna 100% õigesti ära lahendas, järelikult oli see tehtav ja lahendamatu vaid totudele.

Mis te virisete? 
Ja miks peab midagi "si...asti tehtut" uuesti ja paremini tegema? Kõi oli ju väga hea, nagu aru saan...
Või siis ei olnud, kui sellised väljaütlemised....? (et uuesti ja paremini?)

.
Vasta
#13

(22-02-2018, 14:45 PM)stihl Kirjutas:  
(22-02-2018, 14:00 PM)lauril Kirjutas:  Mis s*****i see järgmisel aastal uuesti!

L.

Nii ei saa ju öelda. Kui reaalselt täiesti mitu meeskonda selle jutumärkides kaheldava väärtusega ristsõna 100% õigesti ära lahendas, järelikult oli see tehtav ja lahendamatu vaid totudele.

Kui sa vaatad tulemuste tabelit, siis näed isegi, et esikoha sai seekord meeskond, kes lahendas 30-st küsimusest ära 25. OK, arvesse läks 29 küsimust, kuid siiski, 100% ristsõnalahendust seekord ei olnud.
Vasta
#14

(22-02-2018, 14:45 PM)stihl Kirjutas:  Mis te virisete? 
Ja miks peab midagi "si...asti tehtut" uuesti ja paremini tegema? Kõi oli ju väga hea, nagu aru saan...
Või siis ei olnud, kui sellised väljaütlemised....? (et uuesti ja paremini?)

.

Kõik oligi väga hea, ma ei kritiseerinudki korraldajat vaid sisendasin juba endale et ise peame püüdma järgmine aasta uuesti ja paremini sõita (neljas-viies koht on ju ilmselgelt väga halb tulemus, khm see oli nüüd iroonia Cool ) ... on ju ennemgi hämmingut olnud mõningate ristsõna vastuste ja muugi osas aga see on alati asja juurde käinud.
Võistlusjuhendi lugesin tublisti läbi ja kaasaarvatud selle 10. punkti ja viimase punasega kirjutatud lause ... polegi ju nagu midagi eriti põhjust piiksuda. Samas tundub et päris mitmed osavõtjad/sõnavõtjad on korraldajale juba protestiesitamise maksu "üks suur õlu" sees, sorri muidugi kui need juba foorumis mitte nähtavalt tasutud on Big Grin

L.
Vasta
#15

Ise ürituste korraldajana olen mitmeid kordi ämbrisse astunud ja saanud kõva kriitikat. Selles suhtes kiitus korraldajatele. Pole küll kunagi Talverallil startinud, aga olen pikalt Talverallidele kõrvalt kaasa elanud. Startima ei ole mind meelitanud just see "Mõtle nagu korraldaja" küsimused, kus vastus võib olla täiesti suvaline korraldaja mõte. Kui ei oska korraldajaga samastuda, siis vähemalt minul viib see motivatsiooni alla. Tahaksin näha just selgelt, konkreetselt ja üheselt mõistetavaid vastuseid. Sama lugu on ka suurelt maaalalt vastuse otsimisega. KP peaks olema tõestuseks punkti läbimise kohta, mitte osalejate kottimiseks. Osav ei ole see, kes juhuslikult suurest laudast vastuse leiab, vaid see, kes oskab legendist või kaardilt välja lugeda, et mitmes aken ja kus nurgas. Et seda saaks välja lugeda peaks kaart või legend koha väga selgelt täpsustama.

Enda poolt korraldatud võistlustel olen ristsõna kasutades osa tähti ette andnud, et välistada täiesti valet vastust. Teine variant, mida tihti kasutan on see, et annan ette vastuse variandid. Enamjaolt neid Google abiga ei leia ja nad on üksteisest nii palju erinevad, et kaheti mõistmist ei saa tulla. Kui ükski variant ei sobi, siis oled lihtsalt vales kohas.

Enda praktikas olen enda "ämbrid" alati osalejate kasuks lugenud, kas siis kõigile õige vastusena kirja minnes või siis tühistatud punktina kõigile 0-i andes. Samas kui on olnud kaheti mõistmist siis olen lugenud õigeks ka mõlemad vastusevariandid, sest olen ise selleks kaheti mõistmiseks põhjust andnud. 

Keeruline teema, aga edu korraldajale ja loodan, et ka tuleval aastal on jõudu uuesti asju korraldada.

Lisana pilt sel laupäeval tulevast võistlusest, kus kaart ise mõõtkavalt 1:50000 ja kõiki objekte on keeruline välja lugeda. Et osalejad suvalises kohas ei tuulaks on ka punktid toodud välja suurendatud fragmendina, kus on näha KP keskel oleva täpi abil punkti täpne paiknemine objekti suhtes. 

[Pilt: kaardinaidis.jpg]
Vasta
#16

OM tegid austrlased ka ka Slaalomi raja millest 50% laskujatest olid vòimelised selle läbima. Ka suurfavoriit pani hunnikusse. Seega peab olema nii funni kui ka ònne....
Vasta
#17

Mitte et see nüüd vingumine oleks aga kui lubati tulemusi kus on statistikat "rohkem kui kunagi varem nähtud" siis tuletan meelde et vähemalt 2016 ralli lõpptulemustes olid kõikide AKP-de tulemused ka eraldi näha, seda oleks tore teada küll kui puusse aegade arvestamisega sai pandud. Link üleeelmise aasta tulemustele
Vasta
#18

(22-02-2018, 17:07 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Mitte et see nüüd vingumine oleks aga kui lubati tulemusi kus on statistikat "rohkem kui kunagi varem nähtud" siis tuletan meelde et vähemalt 2016 ralli lõpptulemustes olid kõikide AKP-de tulemused ka eraldi näha, seda oleks tore teada küll kui puusse aegade arvestamisega sai pandud. Link üleeelmise aasta tulemustele

Müts maha meeste ees, kes 110+ võistkonna tulemused akp-de kaupa ja ka eksimuste kaupa käsitsi tabelisse panevad ja seda ilma ise vigu tegemata. Et näpukaid vältida on autoorienteerumise seltskonnal olemas vajalik programm, mis võimaldab nii täis kui ka poolautomaatselt tulemused tabelisse panna ja arvutab välja ka kohe trahvid. Kuna asja teeb arvuti, siis eksida on raske. Süsteemi on vaja sisestada vaid lõikude pikkused ja ideaalaeg nendesse jõudmiseks. Süsteemi saab kasutada nii paberi kui ka seikluse äpiga täisautomaatselt. Viimaseks ei ole vist veel Talveralli osalejad valmis, kuigi nutitelefon on paljude tiimide taskus. Täisautomaatse lahenduse puhul fikseerib äpp ise punkti läbimise GPS koordinaatide järgi ja genereerib kohe ka automaatselt tulemused Live-i. Pool-automaatselt tuleks AKP-s äpis vajutada vaid ühte nuppu või kasutada SI kaarti. Käsitsi paberiga sõites on vaja AKP-de ajad süsteemi käsitsi panna, aga ka see käib ruttu ja on Lives nähtav.

Eriti hea on see just osalejale, kes saab kohe võistluse lõpus oma vead teada ja võrrelda end teistega. Lisaks saab kohe küsida kui miski ei klapi, või vajab selgitusi. Et jutt liiga kuiv ei oleks, siis toon ka näite:

Minu korraldatud joon-orienteerumine 2015 aastal: http://autoorienteerumine.ee/tulemused/2015/0425/ Tabelis on näha eksimused AKP-d kaupa. Kui klikkida veel tiimi nimele, siis tuleb põhjalik statistika, mida Mart taga ajas: http://autoorienteerumine.ee/tulemused/2015/0425/tulemus_1.html

Äkki järgmisel aastal oleks mõistlik selle programmi peale mõelda korraldajate väiksema närvikulu, kiirete tulemuste ja osalejatele selguse huvides.

NB! Eelnev tekst on lihtsalt infoks, et selline võimalus on olemas ja endiselt olen vajadusel valmis aitama. 

Joonas
Vasta
#19

(22-02-2018, 11:46 AM)zazik Kirjutas:  Väga huvitav oleks näha ka tulemuste tabeli varianti, mille puhul nii ANO1822w kui ka ANO1829w oleks õigeks loetud. 


Ma nüüd trumpan veel üle su soovi, võtsin arvestusest välja kõik su valed vastused (ehk kustusid ka teiste õiged/valed) ja 24 küsimuse koondis olid tulemused sellised: 
.pdf KOONDTULEMUS_M_special1.pdf Suurus: 383.13 KB  Tõmbamised: 454


Panin sulle nüüd ka medali valmis, sa tead kus ma elan - tule läbi, annan üle.
Vasta
#20

(23-02-2018, 00:20 AM)Alwaro Kirjutas:  
(22-02-2018, 11:46 AM)zazik Kirjutas:  Väga huvitav oleks näha ka tulemuste tabeli varianti, mille puhul nii ANO1822w kui ka ANO1829w oleks õigeks loetud. 


Ma nüüd trumpan veel üle su soovi, võtsin arvestusest välja kõik su valed vastused (ehk kustusid ka teiste õiged/valed) ja 24 küsimuse koondis olid tulemused sellised: 


Panin sulle nüüd ka medali valmis, sa tead kus ma elan - tule läbi, annan üle.

Milleks selline ülereageerimine?

Antud aastaarvu küsimus on väga teravalt arutelu all olnud, (mitte üldse minu poolt algatatuna) minu küsimus oli, et miks otsustati just selle küsimuse vaieldavad vastused jätta nii nagu on, kui teiste küsimuste puhul mindi kompromissile. Asi pole üldse enda pushimises, lihtsalt tahaks mõista selle otsuse loogikat.

Praegu haugud pisut vale puu all, kuigi ma mõistan millest see tingitud on.

Edit: Minu poolest võib selle teema siinkohal lõpetada, aga Facebookis toimuvat lahmimist aitaks väike seletus ehk vaigistada.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne