Lincoln Zephyr 1939
#1

Alustan ettevalmistusi Lincoln Zephyr´i kere taastamiseks.
Auto pildid on väljas: www.pilt.ee/autorestauraator
ja www.unicweb.ee
viimases kajastan ka projekti kulgu.
Kui kellelgi oleks pakkuda head pildimaterjali või kirjandust antud isendi kohta, oleksin tänulik!


Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#2

http://www.lzoc.org/ Ehk on sellest abi. Seal on vastav tehnikafoorum ka, kui inglise keelt oskad, saad teiste Zephyr\'i omanike käest nõu küsida.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#3

Aga kus on tehnika ja muud iluvidinad(istmed rool) Või rookisid asja paljaks juba, muidu ma olen kuskil väiksena traataia tagant sellist näinud seisis mingil kiviplatsil.

MArek
Vasta
#4

Kui ma õieti mäletan, siis peaks ühes varajases ajakirjas \"Tehnika kõigile\" olema lugu Inglismaal elanud isast ja pojast, kes taastasid nii kupee kui ka sedaani. Juures olid värvipildid.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#5

Täpsemalt oli see numbris Aprill 4/1995.

Mulle meeldis eriti see lugu kuidas tagasild piltilikult käe otsas kolmes kohvris Ameerikast Inglismaale toimetati Big Grin
Vasta
#6

Jah, selline lugu selles ajakirjas on. Mul on see number olemas ka. Vist oli 1995 või 1996 aasta oma (kahjuks on see mul maal, nii ei oska praegu täpselt öelda).
EDIT: lisaks tagasillale saadi USA-st ka paras tükk originaalset polstrimaterjali Smile Härrased Spongid olid muide need taastajad.

Puruks ja pool pööret tagasi!
Vasta
#7

Pildimaterjali leiab netiavarustelt, kuid teades seda autot, siis vist originaali selle taastamine on võimatu. Originaalist on järgi kehv plekkkere ja korralik esiiste, nipet-näpet veel, kuid ei midagi erilist. See auto on ideaalne rodi alus, Linc Zephyr on väga hinnatud kere selleks.
Näiteks midagi sellistSmile
[Pilt: 02KBB393319092A.jpeg]
Või siis sellistSmileSmileSmile
[Pilt: yellow1.jpg]
[Pilt: yellow2.jpg]
Vasta
#8

Kas tõesti on enne Teist Ilmasõda selline Kumer Iludus Maarjamaa pinnale jõudnud, mille säilmeid nüüd taastatakse?

Või on tegu viimase tosinkonna aasta jooksul sissetoodud isendiga? (Väheusutav, et Wehrmacht või N. Liidu periood midagi säärast siiamaile sokutas.)

Manic oskab ehk küsimusele vastata...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#9

Valdo, Zephyre oli enne suurt sõda Eestis vähemalt kolm ja nendest kaks säilisid 90\'te alguseni, kui mitte kõik kolm. Korralikeim oli Laigna isend ja ka see, kuigi hall oli rohkem ümber tehtud. Ja üks tumesinine kere oli ka, aga see vist tänaseks Soome läinud.
Vasta
#10

Tänan kõikide heade viidete eest!
Ise ei ole eriti osav arvutikasutaja, seepärast on kõik aadressid teretulnud. Kui mingit huvitavat materjali veel leidub, on see teretulnud.
Tegin sellest autost väikese lookese. See peaks neljapäeval
unicweb `is välja tulema, seepärast ei hakka siin eraldi vastama.

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#11

Olen vaadanud pilte ja panin tähele, et selliseid esitulesid, nagu meie piltidel, pole ühelgi 1939. aasta autol! Kas see võib tähendada, et meie isend on vanem?

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#12

Veel üks asi tuli meelde: kui keegi vajab Gaz-21 komplektseid esi ja tagasilda, tagavedrusid, kolmveerand kardaani koos vahelaagriga ka... raami esiosagi olemas.
Lincolnilt tulevad need alt ära, tahtja peab ainult kõik ära viima!

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#13

autorestauraator Kirjutas:Kas see võib tähendada, et meie isend on vanem?

Kohalike meistrimeeste \"looming\" ei või olla?

Kuidagi ei taha mulle pähe mahtuda see, et masinal raam nii mäda on... See peaks ju õite paksust metallist olema ning viimaste seas läbi ussitma?
Vasta
#14

valdo Kirjutas:Kas tõesti on enne Teist Ilmasõda selline Kumer Iludus Maarjamaa pinnale jõudnud, mille säilmeid nüüd taastatakse?
Või on tegu viimase tosinkonna aasta jooksul sissetoodud isendiga? (Väheusutav, et Wehrmacht või N. Liidu periood midagi säärast siiamaile sokutas.)
Manic oskab ehk küsimusele vastata...

Jah, nagu Ply kirjutas, Zephyre oli Eestis enne sõda küll. Galeriis on kaks pilti sedaani(de)st, mõlemad küll eksponaadid (Autonäitusel ja tööstusnäitusel). Aga on ka üks kehva kvaliteediga pilt, mida välja pannud ei ole, ühest sedaanist Pirital \"väljasõidul\" juba 1936. aastal.
See Autorestauraatori juures tegemisel olev business-coupe on tõenäoliselt sama, kunagi klubiüritustel käinud Laigna masin, millest galeriis ka pildid väljas.

Ja see sedaan peaks vist ikkagi ka Zephyr olema?

[Pilt: LincolnvoiFord.jpg]


http://www.rrg.edu.ee/antiikautogalerii
Vasta
#15

autorestauraator Kirjutas:Olen vaadanud pilte ja panin tähele, et selliseid esitulesid, nagu meie piltidel, pole ühelgi 1939. aasta autol! Kas see võib tähendada, et meie isend on vanem?

Silma järgi võiks minuarust ka 1938 olla. Aga vanem, 1936 või 1937, ei tohiks olla - siis oli V-kujuline esivõre.


www.rrg.edu.ee/antiikautogalerii
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne