Vaaluti
#1

Kas sellist vaalutit ka kuskil eestis müügil on? Lätist saab pildil oleva 300euro eest. Vöi tuleb töesti lätti minna?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2

(02-03-2018, 21:51 PM)labtec4 Kirjutas:  Kas sellist vaalutit ka kuskil eestis müügil on? Lätist saab pildil oleva 300euro eest. Vöi tuleb töesti lätti minna?

Kui sa tõesti pead ostma kivide vaalu peitmise seadise, siis seda müüb siinkandis näiteks Nordamus ning natuke kabedamat müüs mõnda aega tagasi Starfeld. Praegu kummagi valikus ei paistnud olevat. Võib küsida ka Sike Agrist, neil on igasugust huvitavat manti.

Või tellid otse Ameerikast Pequea . Selle tegelase toimetamistel tasub silm peal hoida, kui USA taluniku tegemiste vastu huvi on. Natuke rauahaige on ta ka. Cool
Vasta
#3

Maad mida kasutan on 90% turbamullaga, üks kord olen saanud kivi niites , seegi oli tavaline tellis. Aga soovita paremat? arvesse vöta et enamus maid on viimased aastad söötis olnud ja sead on oma teinud,( kui neid veel oli). Eesmärk uuendada igal aastal teatud ports maad käib jöudsalt. Teisalt ameerika maal paistab olema üsna levinud masin ja kui uuest peast 300e eest kätte tuleb... vene kahekettalise eest küsivad 500+ aga seisukord kriitikat ei kannata, samas olen ka teinud sellisega ja praakisin välja, ning uut spawex-i 2400e eest ei näe ka mötet osta kuna hetkel on tegu hobipidamisega st 10+ looma. Et hetkel tundub see tömmatav möistlik lahendus olema, pane kasvöi 2tk järgi.
Vasta
#4

selline või vääga sarnane seisab mul jalus,ei raatsi kaalule viia.seisukorrast ja muust ei oska kommida kuna pole asjatundja.
Vasta
#5

(03-03-2018, 09:27 AM)muska71 Kirjutas:  selline või vääga sarnane seisab mul jalus,ei raatsi kaalule viia.seisukorrast ja muust ei oska kommida kuna pole asjatundja.

Pilt ütleb rohkem kui sönad, sobilikuks osutumise korral saab edasi möelda.
Vasta
#6

praegu lumes,aga katsun mingid pildid teha päevapoole kui meeles püsib.
Vasta
#7

(03-03-2018, 09:27 AM)muska71 Kirjutas:  selline või vääga sarnane seisab mul jalus,ei raatsi kaalule viia.seisukorrast ja muust ei oska kommida kuna pole asjatundja.

3-rattaline venelane? Kuniks kettad korras ja piid küljes, ei ole hullem analoogidest. Kahene komplekt eelikuga katab 6 meetrit. Cool

Tasub meeles pidada, et ka see aparaat läheb katki, kui maad ei ole tasased. Kõige paremini talub halba maad 3-meetrine kahekettaline - sellega saab kenasti pokusid freesida ja heina mineraalidega rikastada. Kaarutamine nendega eriti ei õnnestu, aga ega selleks head riista halvale pinnale ei olegi.

Kõik muud lähevad katki.

Tõenäoliselt kõige mõistlikumad ebatasastel maadel lõhkumiseks on Poola pöördrehikutega ühekettalised. Mitte seepärast, et need oleks head, vaid kuna need on odavad. Ja üllatavalt sitked...
Vasta
#8

pildid siis sellised ja küsimus ongi kas üldse on sellega midagi teha või läheb pressi alla?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#9

15a tagasi vanaisa jäntis kah selle kolmerattalise vene ketasvaalutiga heina teha, vaalutada kannatas hädapärast veel aga kaarutamiseks polnud küll see aparaat üldse õige asi. Sai ostetud 2m kettkaaruti ja rohkem kolmerattalist ei puututud. Seisab siiani metsa all, kettad millekski ära kasutatud. Läinud suvel oli mõte, et kui kettad leiaks kuskilt paneks töökorda, hädaolukorras kiiruga sappa võtta ja vaalu keerata.
Vasta
#10

Mõni ikka otsib vaalutit, mida saaks ilma käitusvõllita pruukida. KB-sse müüki! Muide, see kolakas peaks kaaluma üle tonni.

Puuduolevad vedrupiid väänab Sine
Vasta
#11

(03-03-2018, 21:51 PM)v6sa Kirjutas:  Mõni ikka otsib vaalutit, mida saaks ilma käitusvõllita pruukida. KB-sse müüki! Muide, see kolakas peaks kaaluma üle tonni.

Puuduolevad vedrupiid väänab Sine

Kui see kaalu kirjapanek oli vihje taaskasutaja poolt makstavale hinnale, siis värske kogemuse baasil võin öelda, et siin see värk ikka veel ei toimi. Mingi vaskradika teemal kirjutasin huvilisele, et taaskasutaja annab niipalju. Suht vähe annab aga ikkagi annab. Huviline on lugupeetud ja asjalik kaasfoorumlane, kindlasti on tal ka teada mitu korda vanarauateemast läbi käinud rusikareegel, et alla kahekordse metallihinna pole mõtet kirjavahetust avada.
Pärast kirja suhtlus katkes.
Seega - ärge komposteerige inimeste ajusid teemaga, et annan natu platsihinnast vähem aga viin ise ära! Millalgi viin võibolla....

Palun vabandust teema solkimise pärast!

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#12

(03-03-2018, 21:51 PM)v6sa Kirjutas:  Puuduolevad vedrupiid väänab Sine

Puuduolevaid piisid saaks ka minu käest, ilma väänamiseta, lihtsalt raha eest.

Tarkus ei tule alati aastatega, mõnikord tulevad aastad üksi ka.
Vasta
#13

(03-03-2018, 21:51 PM)v6sa Kirjutas:  Mõni ikka otsib vaalutit, mida saaks ilma käitusvõllita pruukida. KB-sse müüki! Muide, see kolakas peaks kaaluma üle tonni.

Puuduolevad vedrupiid väänab Sine

see käis minu vaaluti kohta?
Vasta
#14

(04-03-2018, 09:59 AM)muska71 Kirjutas:  
(03-03-2018, 21:51 PM)v6sa Kirjutas:  Mõni ikka otsib vaalutit, mida saaks ilma käitusvõllita pruukida. KB-sse müüki! Muide, see kolakas peaks kaaluma üle tonni.

Puuduolevad vedrupiid väänab Sine

see käis minu vaaluti kohta?

See info võiks aidata hinnakujunudusesWink
Vasta
#15

Olen ise sellise vaaluti-kaarutiga töötanud mõned suved. Vene päritolu. Ühepoolsena ja väikestel põldudel on ta vähe efektiivne. Transpordi asendist töö asendisse viimine on liialt kaua aega võttev. Samas mina töötasin luhal kus oli vaalu pikkus kuni 1100 m siis oli töö viljakus päris hea. Teine omadus mis tegi selle kasutamise efekiivseks oli töö operatsiooni kiirustaluvus. Mtz 82 haakes sai kasutada kuni 9 aeglane. Puudusteks/omapäradeks olid: vaalu korduval ringikeeramisel muutus see köieks. Liiga hea saagikuse puhul tuli hakata esimesi kettaid eemaldama, et heina kogust vaalus reguleerida. Kaarutamise ajal olid rattad liialt ühel joonel ja üleujutuse lohkudest läbisõites suure kiirusega kukkus reha traktori poole kummuli.
Tootlikuse saavutuseks oli ühel päeval hommikupoole kaarutamine ja õhtul vaalutamine kus vaalu tegin kahele saksa k-454 ja ühele vene ruloon pressile.
Vasta
#16

See mees on püstihull, kes sellise hea asja daevoodeks laseb teha. Kaalub 440 kg. Hoolas masin, korjab konid, pudelipunnidki murust kokku. Olen ise Luaz`i sabas GVR-6.0 vaalutanud, kartulit T16m`ga äestanud. Ka jossi järel kasutamist olen näinud(kes teadis Nuia EPT jossimehi Urrat ja Einarit, siis need suures hädas ja kodurahu saavutamiseks nii tegid ja pärast plaadil heina kojugi tõid. Juhtus objekt lähedal olema.) Olen hobuse järel lohistigagi luhaheinamaal oma heina teinud. Mis too kaaruti paarishobustel  järgi panna. Järglased küll eelistavad E-247 ja kahepütast sakslast. Pärast otsi jälle tosinat 205 laagreid talle. Kas kellegil GVR 6.0 rootorite plastpukse järel pole?
Vasta
#17

See pole leedu nõiavihtleja.

Aga see on õige, et korjab kõik saadaoleva kenasti vaalu sisse. Ja vedada võib seda ka ükskõik, millega. Hobustega ilmselt siiski mitte kuigi kaua, sest vähegi end heinaks nimetada lubav mass avaldab siiski üksjagu vastupanu. Samas - sõltub hobustest.
Vasta
#18

Minul on analoogne Taani päritolu variant, neli ketast. Kasutan vaalutamiseks ja pean tōdema, et ei saa halbu sōnu öelda...

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne