Peenpalgi lõikus prussideks
#21

Euro alus on kõva ettevõtmine. Seal isegi puidu toime suund vaheklotsides ette määratud. Samuti naelte arv, kaugused servast jne...

Aquila captas non muscas.
Vasta
#22

Meil kohalik aluse tootja üritab ka litsentsi saada, nurgad peavad olema täpselt lõigatud, laua paksused ja aluse mõõdud mm täpsusega ja muud nõuded
Vasta
#23

(05-03-2018, 17:21 PM)zidmootor Kirjutas:  [quote pid='446487' dateline='1520118230']
Kas mõte on kas alused ise kokku klopsida? See on nimelt litsentseeritud ja sertifitseeritud tegevus - igaüks oma kuuriall neid ehitada, EUR peale lüüa ja müüa ei tohi.

[/quote]

On kahte tüüpi euroaluseid. Nn "päris" euroalused, mis on tõesti litsenseeritud, sertifitseeritud, mõõdus ja nõuetega ja kallid. Teised on euroaluse-laadsed alused, mida on kogu maailm täis ja millele ladustatakse kõikvõimaliku kaupa. Peaasi, et kahveltõstuk ja rockla alla ja kaup peale mahuks ja päris laiali ei pudeneks. Enamvähem mõõdus ja odavad, kusjuures mõõt kõigub vabalt 10-15-20cm.

Kui mingisugust tootmist edendada, siis selge, et võtaks odavad alused ligi. Kui keegi neid naabruses ajaviiteks teha viitsib ja pundiga mitte eriti kallilt müüb, siis miks mitte. Ma ei teeks härra ideed maha sugugi Smile
Vasta
#24
Photo 

(06-03-2018, 10:35 AM)Envir Kirjutas:  
(05-03-2018, 17:21 PM)zidmootor Kirjutas:  [quote pid='446487' dateline='1520118230']
Kas mõte on kas alused ise kokku klopsida? See on nimelt litsentseeritud ja sertifitseeritud tegevus - igaüks oma kuuriall neid ehitada, EUR peale lüüa ja müüa ei tohi.

On kahte tüüpi euroaluseid. Nn "päris" euroalused, mis on tõesti litsenseeritud, sertifitseeritud, mõõdus ja nõuetega ja kallid. Teised on euroaluse-laadsed alused, mida on kogu maailm täis ja millele ladustatakse kõikvõimaliku kaupa. Peaasi, et kahveltõstuk ja rockla alla ja kaup peale mahuks ja päris laiali ei pudeneks. Enamvähem mõõdus ja odavad, kusjuures mõõt kõigub vabalt 10-15-20cm.

Kui mingisugust tootmist edendada, siis selge, et võtaks odavad alused ligi. Kui keegi neid naabruses ajaviiteks teha viitsib ja pundiga mitte eriti kallilt müüb, siis miks mitte. Ma ei teeks härra ideed maha sugugi Smile
[/quote]

Mõõt ei kõigu vabalt 10-15-20cm. 
Vaata näiteks viidatud pilti ja mõtle mitu alust mahuks haakesse kui nende mõõdud laperdama hakkaksid. Lühidalt - kui sul on kodukuuris kokkuklopsitud alus pikkusega 122cm siis sellest hetkest alates kui see alus maandub vedaja autosse, maksad kahe 120x80cm aluse vedamise eest.
KUI joppab ja osakoormas on kellelgi poolemõõdune alus siis maksad pooleteise eest kui logistikul on hea süda.

[Pilt: transport11.jpg]
Vasta
#25

Telc
Maailm ei ole must valge. Pilt on eksitav. Külmik ei ole 13,6 m pikk. See 122 cm ei ole veel midagi. 122 + 122 ja mahuvad küll (245 cm).
Vasta
#26

Kui ma oma kraami ise ladustan ja ise kohale vean, siis on mul enda vastu ikka hea süda. Või teine võimalus, et vedadagi kraami kokkuleppel konkreetse vedajaga.

Ja ega me ei räägigi mingist ülemaailmse haardega ärist.
Vasta
#27

küll on tore kirjutada asjadest, millest endal tegelikult aimu pole.
aga andke muudkui minna.

loomulikult võib suvalistest klotsidest ja plangujuppidest suvaliste mõõtudega aluseid teha
ja nendega suvaliste veofirmadega kaupu laiali saata. ja loomulikult võtab iga tõstukijuht
vajadusel suurema hoo sisse ja küll alus autosse mahub.
Vasta
#28

(06-03-2018, 13:57 PM)diesel Kirjutas:  ...
loomulikult võtab iga tõstukijuht
vajadusel suurema hoo sisse ja küll alus autosse mahub.

Ning kui ühest ei piisa, saab ju teise lükkama kutsuda.
Big Grin
Vasta
#29

(06-03-2018, 13:57 PM)diesel Kirjutas:  küll on tore kirjutada asjadest, millest endal tegelikult aimu pole.
aga andke muudkui minna.

Kui ma mõtlen järgi, siis mulle õuele alustega toodud kaubast on litsenseeritud alustel toodud täpselt null ühikut. Alused on kõik euroaluse-laadsed standardile mittevastavad. Küll on neid ruudukujulisi, kitsamaid kui õigeid alused jne. Peale ja maha on neid laaditud nii kahveltõstukiga, hüdrotõstukiga, suvalise isetehtud seadeldisega. Miks peaks tootele panema alla kalli aluse, kui odav jurakas oma töö ära teeb ja seda toodet ei hakata kunagi kuskil vaheladudes käitlema või eri vedajate poolt vedama?

Eks siin põrkuvad eri maailmad ja nägemused. Pole kunagi väitnud, et logistilistes ahelates käideldavad pakendid ei peaks standardile vastama. Igal asjal oma koht.
Vasta
#30

Teemaalgataja küsis, kuidas lihtsalt saagida. Jutt käib aga sellest, kas arvatavalt mõõdust väljas lõpptoodang autosse mahub ja kui palju vedaja nöörib seepärast. Vilets värk....
Mul hoopis teine mõte selle teemaga. Kui eurotemplit alustele kõrvetada ei kavatse, ehk piisab klotside 4 külje mõõtulõikamisest, 2 jätaks kumeraks. Seega siis kahekettalisest 1x läbi ja järkamine. Nende peale saab ka täpseid aluseid ehitada ja rekkamehed ja logistikud rahunevad ka maha Smile

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#31

Minu teada on kõige kõvem peenpalgi lõikaja Toftan 2. Võibolla saab ekskursioonile sinna. Ise olen seal käinud neid seadmeid uurimas aga muus asjus...
Kui vaadata nende tootmisefektiivsust siis ma küsiks ka nendelt lõigatud materjali hinda...
Vasta
#32

Sellega annab võistelda...
Toftan 2 tootmine

https://youtu.be/lJqGErgTdLI
Vasta
#33

Vaat evroalusel ja selle analoogidel mõõdud paigas. 120x80, FINalus 120x100 ja CEP 120X120 aga ühekordne ehk einweg on selline alus mida tehakse mitte nagu jumal juhatab aga tootja oma spets kauba jaoks tahab. Seal pole vastupidavusnõudeid nagu eirol.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#34

Aluste tootmiseks peaks miinimumprogrammi järgi olema sileda põrandaga töökoda ja hoov, lävepakuta uks, metallraamid, mille sees koostada ilma lindiga kogu aeg mõõtmata, naelapüss ja Rocla. Väike kraanamoodi asi poleks ka paha.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#35

Marko mainis:
asi

Aluste tootmiseks peaks miinimumprogrammi järgi olema sileda põrandaga töökoda ja hoovSmile , lävepakuta uks Sad , metallraamid Toungue Ainuke oluline asi
Vasta
#36

teemaalgataja soovis teha kahekettalist pisikest raami.
mõte pole paha.
peenpalgist planku lasta ikka võib.
aga edasi läks kuidagi väga võssa.
peale tööd nokitsemiseks on kindlasti palju meeldivaid ja huvitavaid väljakutseid,
mis isegi kopika kasumit teeniks.
ühekordsete ja/või erimõõdus aluste tootmine või sarnaste aluste valmistajatele
materjali müümine ei ole niimoodi ette võttes mitte kuidagi tulus.
tasuks enne raami ehitamist või ostmist tutvuda hindadega turul ja pisut rehkendada.
Vasta
#37

No kui inimesel tekib näiteks neid kaikaid tasuta kätte. Siis võib ju nokitseda ja saagida neid ajaviiteks.
Vasta
#38

Peeter, peaaegu õige vastus, õige oleks pooltasuta Smile 

Siin veel mõned videod teemasse;
https://www.youtube.com/watch?v=Lknu3Bl67Vw siin pole tööohutusse just palju investeeritud, kaikaga üle koonu ära saad, ei taha elus enam kordagi saagida.
https://www.youtube.com/watch?v=M0rxBjrKkqQ see masin juba midagi paremat Smile
Vasta
#39

Mõlemad videod on siia juba postitatud varemalt. Mul on kahju, et järjekordsele mersuniidukiehitajale oma väärtuslikke minuteid kulutasin.
Saekaatri toorik maksab 600.-
Kui homme ära viid, saad 550ga.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#40

Äkki hoopis suuremat sorti pliiatsiteritamismasin hankida? Ebastandardsete  kuid odavate aiapostidega oleks nii mõnigi tarbija rahul. Smile  Kui see just lehtpuu ei ole, mis pooltasuta hoovile tuleb.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne