Traktor
#1
Photo 


Tz4  k14 ja victoria 350

Ok,siis näitan ka lõpuks oma salajas hoitud isa valmistatud trakku ära.Kuigi hakkan ellu äratama tz. Jäi ka pildile Victoria.Viimasele nime panemine osutus probleemiks sest polnud kusagilt kinni hakata.Nn.nime panin. Mooori järgi,mis on siis valmistatud Saksamaal 1939a.Nimelt tegu trofee tsikli mootoriga,mis omab 350cm ja 4 takti.Esmaseks tutvustuseks äkki aitab,aga pakkuge kumb kumba veab?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#2

(08-03-2018, 23:58 PM)toomas969 Kirjutas:  


Ok,siis näitan ka lõpuks oma salajas hoitud isa valmistatud trakku ära.

Kumb neist see ons?
Vasta
#3

No hetkel siis ikka roheline tirib tagurpidi.Tz peaks ka rihmast minema-starterit pole veel.
Vasta
#4

Mul oli ka kunagi sama jama,kus pidi paelast keima sikutama,selleks oli kohe spetsiaalne sea nahast lai rihm.Ühes otsas siis sõlm,mis keis sinna rihmarattas olevasse auku,selle ots tuli ilusaks voolida,et ta sinna auku kinni ei jääks,juhul kui kogemata esimese tõmbega keivitub.Noo tegelt ta ikka käivituski üsna heasti,aga raske oli saada üle surnd punkti,tahtis ikka saada meeletut pauerit,äkilist tõmmet.Sai ka teise otsa seatud pulk,et oles parem kahekäega haara,see tegelt ei olnd hää mõte  Wink
Korra sai ka autoga keima tõmmatud,rsk reevers ununes tagapidi sisse ja kui keivitus,tõmmas kone tagurpidi keima,see oli naljakas vaatepilt...
Vasta
#5

Mosse 412 starter vist sobib,kui vaheplaat panna?Kas keegi on proovinud?
Vasta
#6

(15-03-2018, 00:37 AM)toomas969 Kirjutas:  Mosse 412 starter vist sobib,kui vaheplaat panna?Kas keegi on proovinud?

Vaheplaadiga saab sobima panna ilmselt kõik sama mooduliga starteridWink

Palju originaal maksab, et leiutamisele mõelda tasub?
Vasta
#7

Uut vist polegi enam saada ja kui on siis alla 200 pole lootustki.Mossa aga maalt riiulis ootamas.
Vasta
#8

(15-03-2018, 19:22 PM)toomas969 Kirjutas:  Uut vist polegi enam saada ja kui on siis alla 200 pole lootustki.Mossa aga maalt riiulis ootamas.

http://www.agroparts.ee/et/a/starter-12v-2-8kw-tz-4k-14

http://www.agroparts.ee/et/a/starteri-harjad-1
Vasta
#9

(15-03-2018, 00:37 AM)toomas969 Kirjutas:  Mosse 412 starter vist sobib,kui vaheplaat panna?Kas keegi on proovinud?

TZ orig.starteri otsast saab 8 mm.tk.mosse starteri tarvis,maitea on neid uusi saada...
Vasta
#10

(15-03-2018, 19:22 PM)toomas969 Kirjutas:  Uut vist polegi enam saada ja kui on siis alla 200 pole lootustki.Mossa aga maalt riiulis ootamas.

On saada.

Mosse starter vist ei jaksa külma mootorit käima keerata. Aga tee proov ära, saame teada. Cool
Vasta
#11

Mul mosse starter TZ peale aretatud (CT117A). Juba eelmise omaniku poolt. Pendiks on ümber tehtud, midagi keevitatud ja puha. Väga täpsemalt ei süvenenud. Ühe korra olen kõik muu peale pendiksi välja vahetanud. Üldiselt veab ringi küll, ka külmaga. Aku peab hea olema, et piisavalt pöördeid jõuaks anda. Muidu poolkõva akuga tossu tuleb ja nagu lubab, aga käima ei saa. Jebid hulka aega ära, aga lõpuks ikka juhtmetega teine aku lisaks ning poolest pöördest käib. Väga kõva külmaga olen soojapuhuriga natuke eelsoojendust teinud. Elektriline küünal on ka, aga mu meelest see mingit väga tuntavat efekti ei anna.
Vasta
#12

Pole veel aega uurida saanud aga tundub,et mossa start. käib teisipidi.Kui bendixit on keevitatud,siis ilmselt selle pärast.Kunagi sai sapika start sobitatud paadimootorile VIHR.Seal sama  mure,et teisipidi töötas.
Vasta
#13

Taas tekkis paar muret.Nimelt tagumine külgúlekanne ajab õli välja.Lahti võttes oliaga rumm pooltelje külge nii kinni jâänud et tòmmits ja tuli ka ei aidanud.Tahaks kõik rattad laia asendi peale viia.Lugesin siin teisest teemast et olla ka raamat olemas.Netis on mingi poolik versioon mis vene keeles.Kas keegi oskaks nõu anda et kuskohast nt raamatukogust seda leida?Poovin varsti ka paar pilti oma tegemistest postitada.Pole ju aega koguaeg masinaga tegeleda,muid jamasid ka kaelas  Sad
Vasta
#14

https://osta-ee.postimees.ee/vaiketrakto...12432.html

Rumm tuleb ikka tõmmitsaga kätte saada. Vajadusel võib kuuma anda. Aga kuvaldaga lüüa ei tasu, läheb pooleks.
Vasta
#15

(27-03-2018, 19:46 PM)olli Kirjutas:  https://osta-ee.postimees.ee/vaiketrakto...12432.html

Rumm tuleb ikka tõmmitsaga kätte saada. Vajadusel võib kuuma anda. Aga kuvaldaga lüüa ei tasu, läheb pooleks.
Tänud raamatu viite eest
Vasta
#16

Nii nagu vanade asjadega ikka,oleks nüúd rummu ja ka piduritrumlit vaja.Nimelt oli keegi enne mind ka vist proovinud eemaldada ning oli korralikult ära keevitanud.Maha ma ta sain,murdus vanadest keevitustest-malm ju.Trummel muidu terve,mõrad on nn kulisside pesades,sinna peale võru pandud.Variant oleks rumm ise uus teha ja vajadusel ka trumli sisu.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne