Teema on suletud

KÜSIMUSED, mis oma teemat ei vääri (osa 2)

maaameti kaartidelt näeb päris palju. igasugu muid andmebaase on ka.
ja kiri töisele emailile tuli äkki seepärast, et kirjutati su eesti.ee aadressile ja see on suunatud?
kinnistu kõigi andmete päring maksab mõne euro. saavd omaniku andmed ja kirjutavad.


meie kandis oli viimati saemehe hind 7 raha tihust ja väljavedaja tahtis umbes sama või nõksuke vähem.

tunnihind on tore. eriti ametis, kus töö tempo ja produktiivsus pole teemaks. näiteks valvur, kes putkas istub.
aga palgata kedagi tunnihinnaga metsa harvendama, võib kehvemal juhul tähendada, et jäädaksegi metsa "palehigis tööd rabama", tund ju jookseb. selle vastu vaja kubjas ka palgata. ja sellele veel omakorda kilter silma peal hoidma. läeb jälle kalliks.
kui tihu ei sobi, siis ehk hektari hind oleks asjalikum?

Loomulikult võtab tunnitööga harjumine veel kaua-kaua aega, sest tuleme ju ühiskonnast, kus kõike mõõdeti selle järgi, mida silmaga näha ja käega katsuda sai. 
...Kus olid au sees suured väljalüpsi numbrid, kilomeetrite pikkused labidaga visatud kuivenduskraavid või ahju aetud põlevkivitonnide kaalunumbrid. Kvaliteedile polnud vaja rõhku panna, sest ka s.i.t.t. kadus poelettidelt, et  muutuda  kodustes nokitsemiste nurgakestes enam-vähem tarbitavaks saialaadseks tooteks...
Üldiselt, kui rohkem mõistust, tehnoloogiaid ja psühholoogilisi võtteid kasutada ehk siis tööandja-töövõtja omavahelised suhted korras hoida (mida eestis ma siiani veel täheldanud eriti ei ole!), saab tunnitööd edukalt rakendada absoluutselt IGAS valdkonnas. 
Vähem irisemist (odava aga hea!) tööjõu puudumise teemal - seda soovitan kõigile tänastele ja tulevastele tööjõu otsijaile. Pange pigem oma mõistus tööle ja kui seda pole, siis nussige ise oma kahe valge käekesega omad plaanid tegelikkuseks.

(12-10-2018, 18:02 PM)tcumen Kirjutas:  
(12-10-2018, 17:49 PM)oltsberg Kirjutas:  Ma olen kunagi ühe projektiga seoses seda pidanud tegema, kuradi tüütu oli, käi muudki vallavalitsuste ja maavalitsuse vahet, ja telefoninumbreid oli ikka raske leida Sad

 Kui Sa ametniku ust ja tööaega kulutamas käisid, kas ametnik võttis vastu rõõmsa või kurva või kurja näoga?
See oli 15 aastat tagasi. Üldiselt oli suhtumine positiivne, eriti maavaslitsuses. Ka mõnes vallas toksis ametnik usinasti arvutit ja andis mulle kogu info, mida vajasin. Mõnes kohas jälle visati patakas pabereid lauale, et uuri ise, sinul on vaja, mitte minul. Sellepärast vist maavalitsust saigi külastatud.


(12-10-2018, 18:26 PM)diesel Kirjutas:  ...ja kiri töisele emailile tuli äkki seepärast, et kirjutati su eesti.ee aadressile ja see on suunatud?
Eh, kes suunas? Ma pole toda eesti.ee-d mitte kunagi näppinud. Töömeil oli kah sisuliselt ainult selleks, et ülemus saaks töögraafikuid saata, vahest väga harva saatsin talle kah midagi.


(12-10-2018, 18:26 PM)diesel Kirjutas:  ...aga palgata kedagi tunnihinnaga metsa harvendama, võib kehvemal juhul tähendada, et jäädaksegi metsa "palehigis tööd rabama", tund ju jookseb...
Nii see üldjuhul on. Samas ka erandeid. Näiteks pildil olev tükk tunnitasu alusel, sest sisuliselt oli tegemist pihlakavõsa lageraiega, kus ka mõned üksikud muud puukesed peidus olid. Kenas männikus oli tehtud lageraie ja jäetud looduslikult uuenema Sad Smile 
   
See küll 500 km põhja pool...

(12-10-2018, 12:20 PM)viplala Kirjutas:  Suur vend pidi meid pealt kuulama. Seega soovitus, vaadake oma kodu üle, ega seal lutikaid ei ole.


Praktiliselt igaühel on ja nad on selle omale täiesti vabatahtlikult hankinud ja kannavad igal pool kaasas.

Esiteks internet- kõik mida internetis teed, on põhimõtteliselt võimalik jälgida.
Telefon- telefonil on mikrofon, kaamera, gps ja muud vigurid. Loota ju võib, et mikrofon "kuulab" ainult siis kui helistad ja kaamera "vaatab" ainult siis kui selle tööle paned ja ka ise ekraanilt pilti näed. Ja asukohta on võimalik igal hetkel tuvastada (gps-ga täpsemalt), ka tagantjärgi. Rolleyes

Suur vend või väike vend.... kes jälgib...

Ma kunagi sõbraga vedasin kihla,et no näis kunas siis ka mind üles otsitakse. Nimelt kasutan ajast ja arust telefoni...  No täna siis oli see õnnepäev! Helistab tädi minu telefonifirmast ja pakub tasuta tahvelarvutit. Ma sõbrale ütlesin,et kuna nad mind pealt ei saa kuulata,vaadata ja mitmeid kordi on pakutud soodsalt lepinguid ja odava hinnaga nutikaid ja mida iganes aga ma ei ole tahtnud siis huvitav kaua läheb aega,et pakutakse päris tasuta.  Lootsin juba,et järsku tulevad isegi väratist sisse ja annavad kohe kätte, aga ei.  Seekord siis ikkagi ei viitsitud asjaga tõsiselt tegeleda....
Pea-asi,et ma jummalapärast saaksin midagi mida saab jälgida. Ma arvan,et see jutt sõbraga oli meil vast pool aastat tagasi. No tädile seletasin viisakalt ära,et miks ma ei taha. Tädi lõpupoole väsis ja ei tahtnud mu loba kuulata. Minu sõber oleks sellepeale ütelnud,et mida  v....... sa helistasid,kui rääkida ei taha. Big Grin
Näis siis mida tehakse edaspidi,et minuga lähemalt tutvust pidada. Big Grin
Ja üldse oleks ma selle jutuajamise asemel parema meelega natuke tööd teinud.
T.

Neid vanu ajast ja arust telefone saab ka edukat kuulata ja jälgida.Kui annad põhjust on iga sentimeeter nii pildis kui helis lindis Smile
Isiklikult olen 4 nutitelefoni ära lõhkunud ja ei jõua ära kiruda ja vanduda seda pidevat laadimise jama ja kui närv mustaks läks sai 15eur tankla telefon ostetud, millel püsib aku pea 2 nädalat, ekraan on terve.Üritasin ekraani sõrmedega sellel ka suuremaks venitada aga ei õnnestunud.Peab uuesti kasutusjuhendit lugema ehk. Big Grin

Selle nuti sõltuvuse jõhkraim level on siis kui ma üritasin raamatut lugedes kirja kahe sõrmega suuremaks venitada.
Päris mitu sekundit läks ennem kui mõistsin milles vigaSmile 
Harjumuse jõud on suur ja ma ei häbene seda.

Ma viskan ka nüüd natuke vett veskile. Nimelt on küsimus, et miks peab telefonil olema niivõrd hea tundlikkusega mikrofon? Kas keegi maksab neile selle eest? Mobla ei vaja tegelikult nii head mikrit....
Esimene tähelepanek oli Nokia 5110ga. Viie meetri kauguselt tulnud sosin jõudis eetrisse nagu tavakõne 5cm kauguselt. Kellel seda vaja on?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.

Vaatan, et ma polegi ainuke hulluke, kes elust imelikke tähelepanekuid teeb.

Kunagi sai üht hästi teostatud filmi vaadatud, kus käis sagimine mingil pommiteemal. Seal oli uurimisrühmal kasutada ekstraultramega arvuti, millega sai vist 24 tundi ajas tagasi minna ja mis siis igasugu jälgimisseadmete ja kaudse info põhjal pani minevikust kokku reaalse videopildi. Ei, hästi oli kõik tehtud ja lõpuks õnnestus peategelasel tagantjärgi asjade kulgu isegi muuta. Vaatasin seda ja mõtlesin, et täielik ulme. Nüüd hakkavad ses osas juba väikesed kahtlused tekkima, et kas see idee ikka oli nii ulmeline, või on juba osaliselt realiseerunud. Samas on ju olemas teine äärmus inimesi, kes iga oma peeretuse avalikult üles panevad, rääkimata muudest asjadest ja mõtetest, mis sinna juurde käivad. Mõni teenib veel oma igapäevase leivakõrvase sel moel, kui piisaval arvu huvilisi leidub, keda kõik eelnev huvitab.

Marko küsimusele lisaks veel ühe võimaluse. Olen näinud täiesti respekteeritud inimesi, kes oma läpaka kaamera ette on tatiga paberitükke kleepinud jms.variatsioone sel teemal. Et nüüd ei jälgita või nii. Aga mikrofon? Seda niimoodi pealiskaudselt vaikima sundida ei saa.  Iseasi jah, kui midagi ei räägi või kasutad viipekeelt.

NOKIA 3310 vanem mudel... vähemalt kiirabi kutsudes ei leitud mind üles vaid pidin seletama abivajaja asukohta mitmed korrad. Tihtilugu isegi saadakse pahaseks,kui üritan neile seletada kõige lihtsamal moel,kuhu tuleb sõita. Sai isegi politseile avaldus tehtud,et miks tänapäevase tehnika ja teadmiste juures pean mina kui lollakas seletama nii,et suu vahutab.  Niipalju siis sellest telefonist mida ilmselt pealt ei kuulata. Big Grin

Tähelepanekuid elust enesest. Märkad ikka neid asju rohkem millega kokkupuude Sul endal on, ehk enne ei pannud neid tähelegi. 
Võtame paar näidet.  Autod. Märkad ikka rohkem neid autosid millega ise sõidad.  Olen ikka püüdnud vaadata selliseid autosid mida väga palju ei liigi ringi. Mainstream värk väga ei eruta. Mitu head aastat tagasi sai soetatud Jeep Commander, noo neid ju pole üldse eestis. Nüüd näen iga kuramuse päev mõnda. 
Tuttav ostis mingi aeg punase qashgai, noo et punaseid autosid vähe jne... Nüüd tuleb välja et iga teine auto on punane ja iga kolmas neist on qashgai... Big Grin  Big Grin

Samas et internetis mõned alglogaritmid toimatevad minu valikute kallal on ju iseenesest hea. Näiteks kui mul selg valutab siis loen isiklikult küll parema meelega mõne seljavalu ravimi reklaami või mõne vastava masööri brosüüri kui vaatan alwaysi või prostamol uno bännerit... 

Telefonide pidev pealkuulamine ja akudelt NFC antenni ärakiskumine on näide kui rumalad on inimesed meie ümber, kingiks tuusik siberisse oleks sobilik, pole seal muret ei telefonide ega muu leviga... 

Arvuti kaamera kinnikatmine pole üldse mitte halb mõte, isegi minu kesiste oskustega on suht lihtsalt võimalik teise arvuti kaamerapilti vaadata... See pole nüüd küll eriline avastus. Ei aita siin ka tihtilugu üüberfäänsid viirusekaitsed jms. Aitab see kui kasutad linuxit...  Rolleyes





Metsa ja maade ostuga seoses võin ka mingil määral kaasa rääkida, endalgi on ringi liikudes vahest telefonis äpp lahti ja huvipakkuvate maatükkide omanikke otsin seal samas kohapeal, maa-ameti lehelt saab väikse tasu eest katastriüksuse omaniku andmeid ja edasi aitab juba google. Alles hiljuti sai maatüki ostetud väliseestlaselt kes ise elab arizonas, ei teadnud neiu isegi et tal veel mõni maatükk siin alles on.   ( Lõuna eestis tartu, elva, viljandi, põltsu ja otepää ümbruses paiknevaid metsa või metsamaaks kasutuskõlblikke krunte võib ka ise mulle pakkuda, istutan pensionifondi tasapisi endale)




Ei tasu nüüd üle pingutada, võtama elu ikka mõistusega ja ei aja teistele mingeid ulme vandenõuteooriad pähe. Ei oska nad enamus ju oma peaga üldse enam mõelda... mugavaks läinud raiped, lastakse teistel enda eest liiga palju ära mõelda.

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB

(13-10-2018, 07:35 AM)alfredo Kirjutas:  Vaatan, et ma polegi ainuke hulluke, kes elust imelikke tähelepanekuid teeb.


Marko küsimusele lisaks veel ühe võimaluse. Olen näinud täiesti respekteeritud inimesi, kes oma läpaka kaamera ette on tatiga paberitükke kleepinud jms.variatsioone sel teemal...

Pole seal  mingit vandenõud.
Mul ka läpaka kaameral teip peal, peale seda kui skipe omavoliliselt jäädvustas pilte ja küsis kas ma soovin neid jagada... ka FB jm asotsiaalmeedia üritavat neid pilte pidevalt jagada?


Keegi kes kokkupuutunud võiks kommenteerida kuidas on istmete lisamisega kongi? Loomulikult et sertifitseeritud paigaladja ja istmed aga mingeid muid nõuded al ´a aknad, uksed, kõrgused jne. ?

(13-10-2018, 10:42 AM)nootsii Kirjutas:  Keegi kes kokkupuutunud võiks kommenteerida kuidas on istmete lisamisega kongi? ...

Minu kokkupuude on kirjas üksikasjalikult. Küll 9aastat vana, aga ikkagi. Viitel on lõpplahendus esimeses postituses. Veidi jama ka eelmisel lehel.
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=25154&page=9

Mina ei ole küll aru saanud, et keegi mu eelistusi jälgida viitsiks. Reklaam on 90% mingi jura, millega enda ega oma pere vajadusi kuidagi seostada ei oska. Täiesti mööda. Oleme kas liiga vaesed, vanad või muidu mõttetud inimesed.
Ainult suuremad netipoed näikse küpsiste abil jälgivat mis saitidel käiakse ja mis kaupu otsitakse. Vahel siis viskab banneri lahti kui oled hiljuti midagi kole paaniliselt taga ajanud. Kui välja ei tee, tüdinevad kiiresti.
Aga et vandenõuteoreetikuid mitte päris leivata jätta, siis äkki sorteeritakse inemisi sissetuleku järgi? Kelle netosissetulek on alla ntx 2k, liigitatakse prügikalaks kellega ei tasu jännata.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.

(13-10-2018, 11:03 AM)Basilio Kirjutas:  ... Kelle netosissetulek on alla ntx 2k, liigitatakse prügikalaks kellega ei tasu jännata.

No ma olen vaevalt pool prügikala ja minuga jännatakse küll.

(13-10-2018, 11:03 AM)Basilio Kirjutas:  Mina ei ole küll aru saanud, et keegi mu eelistusi jälgida viitsiks. Reklaam on 90% mingi jura, millega enda ega oma pere vajadusi kuidagi seostada ei oska. Täiesti mööda. Oleme kas liiga vaesed, vanad või muidu mõttetud inimesed.
Ainult suuremad netipoed näikse küpsiste abil jälgivat mis saitidel käiakse ja mis kaupu otsitakse. Vahel siis viskab banneri lahti kui oled hiljuti midagi kole paaniliselt taga ajanud. Kui välja ei tee, tüdinevad kiiresti.
Aga et vandenõuteoreetikuid mitte päris leivata jätta, siis äkki sorteeritakse inemisi sissetuleku järgi? Kelle netosissetulek on alla ntx 2k, liigitatakse prügikalaks kellega ei tasu jännata.


Variant on ka see, et keda erilise hoolega pealt kuulatakse ja jälgitakse, neile igati püütakse jätta mulje, et seda ei tehta. Big Grin

Tere! Autoks on Golf MK1 ja tahaks korda teha pakiruumi katet. Tehtud on see papist ja poest samasugust enam ei saa. On asendustooted. Mõtlesin, et prooviks vana korrastada. Ise oma aruga mõtlesin, et prooviks PVA liimi lahustiga vedelamaks teha ja immutada katkised kohad märjaks. Edasi kile peale ja pressi alla kuivama. Hiljem lihtsalt ära värvida. On kellegil kogemusi või mõni parem idee?

Mõned pildid paremaks ülevaateks!!!
Ette tänades!
Terv. Marco

[Pilt: 25331197ae7ad6_m.jpg]

[Pilt: 253311999d650b_m.jpg]

[Pilt: 25331201378cd8_m.jpg]

[Pilt: 25331203750d74_m.jpg]

Millise lahustiga PVA liimi lahustad?

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!

Veega näiteks?
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 6 külali(st)ne