MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...
#81

Heh, kui pilt välja arvata, siis on tegu ilmselt sama trakatsiga. Kust kaaluvahe tuleb, ei tea.
Ma ostsin enne jaani selle kollase variandi.
Cub cadet on mtd kaubamärk, kirjad peale pinnal nähtavate klepsude kõik mtd, kokku pandud mtd saksa tehases.
Juhtimine käib pm piduriga, pedaal vasaku jala all. Armatuuris on kangike, millega saad kiiruse astmeid valida, neid saab sõidu ajal ka muuta kui kergelt pidurit puutuda. Sama kangi alumine asend on Park, lukustab piduri ära ja saad nt sadulast maha tulla kui mootor põriseb (ja niiduk ei tööta).
F-N-R kang võib suva asendisse jääda siis.
Niiduki lülitus käib kangist, kõrgus muidugi ka ja need pole just väikese näpu liigutused.
Ilmselt on olemas lihtsamini käsitsetavaid riistu, aga noh, mu 10-aastane sai esimese päevaga sõidu ja niitmise selgeks, nii et...
Vasta
#82

Kas Saarbrückeni tehases tehtud? Ma jamasin suvel oma sakslasega. Mul mingi Wolf Garten. Rihmu ei saanud mitte ühegi kataloogi järgi. Kõik targad raamatud näitavad minu margile kahte veorihma mul aga kolm. Viimaks tuli välja, et se tehas teeb vahel laotühjendust ja pannakse kokku partii kaks masinaid ettejuhtuvatest juppidest mis laos seisma jäänud ja niiduk ei vasta mitte mingitele kataloogidele. Nüüd on rihma mõõdud graveeritud kapoti alla kuniks metallihunt tema võtab. Viimast rihma mida ükski kataloog sellele masinale ei andnud saab kätte vaid siis kui tagasild lahti lasta ja rihmaseibid küljest ära kruttida.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#83

Saarbrückenis jah.
Sul äkki mingi 'ülemineku variant', nagu vanasti öeldi. Too Wolf-garten ei paista just väga pikalt mtd oma olevat
http://www.mtdproducts.eu/Corporate_Ourc....aspx?id=2
Vasta
#84

Otepääl müüdi mõned aastad tagasi Stigasid mis olid samuti mingid jäägid. Neil oli aga vastavasisuline hoiatus kaasas ja lipik rihmamõõtude ja muu hädavajalikuga mis kataloogis ei kajastunud.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#85

(19-07-2018, 18:57 PM)pannkook Kirjutas:  Hetkel on 97cm lõikega Yardman, mis edaspidi ja taurpidi käiku omab. Ja siis pedaali tasemini tallates liigub aeglasemalt ja põhja vajutades, kiiremalt.
Mis vedu see selline on?

Sul hüdrovedu. Väljapakutud on pool-automaadid või eelseadistatud kiirustega manuaalid. Siin on väike vahe, kui nikerdamist elik tagurpidi niitmist palju. Kui seda pole, siis kollasest on korduvalt juttu tehtud ja see on üks viimaseid lollikindlaid lihtsaid isendeid. 
Mis aga tehase asukohta puudutab, siis see MTD Saarbrückeni tehas koliti ümber Ungarisse kuhugile - nii sain aru, kui käisin enda masinale uusi terasid Peterburi telt toomas. Ehk on edasi eurooplane aga mitte enam puhtatõuline sakslane. Nüüd on madjar. MTD/CubCadet "made in germany" on siis ka mingid "laojäägid" vms, mis ei ole üldse paha. 
Eks kõige täpsemalt saab küsida Stokkerist asjatundjate käest.
Vasta
#86

See kollane on mille poolest parem vs see hall MTD.
Mu hüdrovedu on siis asisem või kui need poolautomaadid?
Ma olen seda trakatsit korra juppeks võtnud, milles see hüdrovedu mul seal täpsemalt seisneb? MIngid hüdrot silma ei jäänud Sad
Vasta
#87

(20-07-2018, 13:43 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(19-07-2018, 18:57 PM)pannkook Kirjutas:  Hetkel on 97cm lõikega Yardman, mis edaspidi ja taurpidi käiku omab. Ja siis pedaali tasemini tallates liigub aeglasemalt ja põhja vajutades, kiiremalt.
Mis vedu see selline on?

Sul hüdrovedu.

Tegu tundub olevat siiski Yardman Autodrive variaatorkastiga. Eeldusel, et eraldi käsikangist valib liikumissuuna ja jalgpedaaliga saab siis sujuvalt kiirust muuta.
Hüdrovedu ikka hoopis miskit muud. Ja aste edasi mugavuselt.
Vasta
#88

(20-07-2018, 13:52 PM)pannkook Kirjutas:  Ma olen seda trakatsit korra juppeks võtnud, milles see hüdrovedu mul seal täpsemalt seisneb? MIngid hüdrot silma ei jäänud Sad

Silma ei hakkagi midagi, kogu hüdrovärk on tagasilla sees.
Mugav, kui vähegi kiirust ja suunda sujuvalt muuta.
Odavaim vist Alpina BT 98 SD HC. Rattad võiks muidugi suuremad olla ja tagurduse turvalülitus käib närvidele.
Vasta
#89

(20-07-2018, 19:00 PM)meli666 Kirjutas:  
(20-07-2018, 13:43 PM)PlyVal64 Kirjutas:  
(19-07-2018, 18:57 PM)pannkook Kirjutas:  Hetkel on 97cm lõikega Yardman, mis edaspidi ja taurpidi käiku omab. Ja siis pedaali tasemini tallates liigub aeglasemalt ja põhja vajutades, kiiremalt.
Mis vedu see selline on?

Sul hüdrovedu.

Tegu tundub olevat siiski Yardman Autodrive variaatorkastiga. Eeldusel, et eraldi käsikangist valib liikumissuuna ja jalgpedaaliga saab siis sujuvalt kiirust muuta.
Hüdrovedu ikka hoopis miskit muud. Ja aste edasi mugavuselt.

Autodrive on kirjutatud jahh peale. Aga mis see siis on, mis kollasel? Mitte hüdrovedu? Mis moodi ta poolautomaat on? Big Grin
Vasta
#90

Käisin täna poodides. Tundub et alla 2000 ikka normaalset murutraktorit ei leia. Rolleyes
Hüdrokast vist on MUST HAVE?
Vasta
#91

Napilt alla 2000 ikka leiab. Cool
http://www.foral.ee/et/aiatehnika/murutr...-h-et.html
Vasta
#92

(21-09-2018, 21:18 PM)pannkook Kirjutas:  Käisin täna poodides. Tundub et alla 2000 ikka normaalset murutraktorit ei leia. Rolleyes
Hüdrokast vist on MUST HAVE?

Hüdrokast kõige mugavam ja kui sellega tööd oled saanud juba maitsta, siis muid variante enam ei taha.
Mis see normaalse murutraktori mõiste tähendab?
Üldiselt, mida kallimaks, seda rehvid, mootor, lõikelaius jne lihtsalt suuremaks. Mootoritelgi ju vahe sees, Briggs lärmab päris palju, Kohler või eriti Kawasaki teine maailm.
Saab alla 2000.- arvestatavalt odavamalt ka hüdrokastiga kätte:
https://saemeister.ee/toode/alpina-bt98-b-hc/
Pole jälle öeldud, mis mootoriga isend on. Briggs oleks kindla peale minek. Samas need miskised GGP mootorid, mida Stigagi odavamatel kasutab, kestavad. Mul selline lumepuhuril, tööd ta muidugi viimaste talvedega saanud pole, aga tuleb seitsmes hooaeg.
Kunagi sai ise murutraktorit ostes uuritud hüdrokastide kohta. Seal kasutusel kõigil oli Tuff Torq K46 kast, oli siis ta 1700.- suht tundmatu Flymo traktor või ligi 3000.- Husqvarna.
Flymo oli tegelikult müüja väitel peaaegu koopia miskise MCCullochiga, kapott ja iste olid erinevad.
See Alpina ka ilmselt millegiga ühtiv.
Vasta
#93

kui sa neid 13'' esirattaid vaatad, siis kaob see mõte koheselt, et tahaks seda osta. Big Grin

Ma vaatan hetkel neid.
Kas see. 
https://saemeister.ee/toode/stiga-tornado-3098-h/
Miinuseks et üleni plastmassist. Sad
Või
https://www.stokker.ee/murutraktor-mtd-o...1028918067
Tundub hetkel lemmik oma suurte rataste poolest. taha 20, ees 15''
Üks valikus on ka veel see, aga rattad väiksemad ja niidulaius samuti. Ja lahjem mootor. Pidi olema samuti MTD sisult.
https://www.stokker.ee/murutraktor-cub-c...-289372645
Vasta
#94

Kaks viimast on tegelikult variaatoriga, ei mingit õli.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta
#95

(21-09-2018, 21:18 PM)pannkook Kirjutas:  Käisin täna poodides. Tundub et alla 2000 ikka normaalset murutraktorit ei leia. Rolleyes
Hüdrokast vist on MUST HAVE?

Tänapäeva valikuvõimaluste juures teen tavaliselt nii:
1. Esmane valik netist mulle sobivate parameetrite järgi, kasutajate vastukajad jne
2. Kohapeal vaatan erinevad variandid üle -oma silm on kuningas, kasutusmugavus, materjalid, järelteenus jne
3. Edasi sõltub kaupmehest- kui väga ta soovib seda kaupa mulle müüa st kas ta ka ise teab mida müüb
4. Lõpuks hind- ei osta ühtegi asja mille hind on kivist. Seda enam et kui ma ka saan 10-15-20 % alet ostan ma ju sealtsamast kaasa ka vahetusõlid, filtrid, terad, kaitsevahendid nii et mõlemad pooled jäävad rahule.
5. Kõige tähtsam et ei peaks oma valikutes hiljem pettuma (kes tegi- ise tegi), nii et varu veidi aega.

Aiatehnika puhul on tavaliselt kõige suuremad aled aprilli lõpus- mai alguses enne uue hooaja ja kauba tulekut, siis pakutakse komplekte traktori hinnaga. Kui oskad välja kaubelda sealt ainult traktori saad jälle tunduvalt soodsamalt.
Vasta
#96

Kevadeti on suured aled küll, aga hetkel on samad mudelid ilma aletagi odavamad kui kevadel. Big Grin Vaja salongid tühjaks saada, lumepuhurid asemele tuua jne. Käisin just isevedavaid niidukeid uurimas. Kaupmehed olid vägagi valmis soodust tegema. Kevadel oli ainult selline jutt, et kui kohe ära ei osta, siis ostab keegi teine ja enne poolt suve juurde ka ei tule.
Vasta
#97

(22-09-2018, 07:19 AM)pannkook Kirjutas:  kui sa neid 13'' esirattaid vaatad, siis kaob see mõte koheselt, et tahaks seda osta. Big Grin
Ma vaatan hetkel neid. Kas see - Stiga. Miinuseks et üleni plastmassist. Sad
Ma üllatusin sellise Stiga peale - oli paganama hea. Ksf! Alwaro ostis omale päris lahmaka uudismaa-lapi pügamiseks ja ma paar tunnikest mürasin sellega. Ederattad on läbimõõdult väikesed aga laiad ja kokkuvõttes need isegi üldse ei häirinud. Lisaks jättis see plastik väga usaldusväärse mulje. Ei ole paha masin.
Vasta
#98

(22-09-2018, 09:44 AM)metsakohin Kirjutas:  Kaks viimast on tegelikult variaatoriga, ei mingit õli.

Kindel või?
No sel juhul läheb see usaldusväärsest plastikust stiga 
https://saemeister.ee/toode/stiga-tornado-3098-h/
Sel on elektriline terade lülitamine. Ei tea kui töökindel see asi on? Rolleyes

Kohapeal katsuda ei saa suurt midagi. Hea, kui eestis üldse mõni kusagil laos on...
Vasta
#99

(22-09-2018, 14:54 PM)pannkook Kirjutas:  No sel juhul läheb see usaldusväärsest plastikust stiga 
https://saemeister.ee/toode/stiga-tornado-3098-h/
Sel on elektriline terade lülitamine. Ei tea kui töökindel see asi on? Rolleyes

Kohapeal katsuda ei saa suurt midagi. Hea, kui eestis üldse mõni kusagil laos on...

Ega siis põhiraam plastikust ei ole. Päris uusi Stigasid ei tea, aga üks 6 aastat tagasi, kui sai ise nende kohta uuritud. Siis olid nad karprauast raamil.
Saemeistris Tartus ei ole kohapeal või? Käi sealt läbi ja küsi Harrit. Ma ei ole seal ammu käinud ja ei tea kas härra enam poes asjatab.
Aga kui on, siis ei ole ta kindlasti kade näitama ka traktorit altpoolt jne. Lisaks on neil pikaajaline kogemus Stigadega.
Üldiselt tulebki ikka asja kohapeal uurida. Muidu ongi nii, et saad suurelt reklaamitud hüdroülekande asemel hoopis variaatori.
Ja hüdrokast võiks olla ikka jalaga juhitavate pedaalidega. Osadel on paremal käsikangiga edasi tagasi. Siis aga põõsaste ümber nikerdamisel üks käsi kinni.
Elektrilist terade lülitamist kartma ei pea. Nupust tööle ja senini kui paak tühi või töö otsas. Osadel aga tagurpidi käigul lülitab terad välja ja süütelukus ka selle väljalülitamise asendit pole. Vat see on küll siduri surm. Samas lihtsalt saab sellest lahti, vaja vaid pistik käigukasti küljest tõmmata.
Kevadel nüüd küll asja odavalt ei saa. Ikka praegu hooaja lõpul või talvel. Iseasi on see küll, palju enam valikut järgi jäänud on.
Vasta

See on siis kindel, et MTD ei ole hüdroveoga? Igas kirjelduses on ja klepsudki peal.....
Peab googeldama varuosa katalooge, sealt peaks näha olema.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne