MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...

ajate hirmu nahka. peaks äkki oma põkatsil ka asja ette võtma.
on teine vist juba eelmisest sajandist ja saab tublisti valu.
tagasilla külge pole mina veel näppu pannud.
Vasta

(19-10-2018, 21:03 PM)diesel Kirjutas:  ajate hirmu nahka. peaks äkki oma põkatsil ka asja ette võtma.
on teine vist juba eelmisest sajandist ja saab tublisti valu.
tagasilla külge pole mina veel näppu pannud.

Kui vist eelmisest sajandist siis vist pole esimene omanik ka? Wink
Kui nii siis ehk esimene omanik midagi korraldanud või siis järjekordne võimalus ütelda, et vanasti olid Masinad...? Toungue

Usun et suurem metall tekkib esimese 100 tunni jooksul. Raskemast tehnikast sihuke mulje jäänud. Esimene hooldus 100 mototunni peal. Siis magnetid tihti nagu siilid.
Hiljem lased õli välja ja punni magnetil ainult õrn "tolm".
Vasta

ma ei tea palju enne omanikke on olnud.
mina sain masina stokkerist täiesti tutikana.
Vasta

(19-10-2018, 22:23 PM)diesel Kirjutas:  ma ei tea palju enne omanikke on olnud.
mina sain masina stokkerist täiesti tutikana.

Minu paha.
Eeldasin lolli peaga, et kui masina väljalaskeaasta segadust tekitab, siis masin mitte uuena pole praeguse omanikuni jõudnud.
Palju siis töötunde olla võib? Lugejat pole?
Vasta

aparaat ise küll ei loe. 
kui midagi arvama peaks, siis vast ikka neljakohaline juba on küll või väga lähedal sellele.
Vasta

Luban, et teen pilte, kui lahkamiseks läheb.  Ca. 10 aastat niidetud selle "käigukasti elueaks" sobiva õliga, mis tehas sisse pani... K-Rautast ostes öeldi, et kasti juures pole midagi näppida või vahetada ette nähtud...
Vasta

kas tunnilugejat lisaks pookida kusagilt Aliexpressist on lihtne ülesanne?
Mille pealt ta oma tunde loeb?
Või on tegu elektronkellaga, mis lükkab minuteid selle järgi juurde, kui palju ta voolu on saanud, loe süüde sees olnud? Big Grin
Vasta

Just nii nad ju töötavadki. Ka näiteks paatidele või muudele masinatele installitavad.
 Minu Husqvarnal oli tehase poolt ka sihuke asi olemas, aga 200 tunni pealt otsustas saba anda. Ju ei ole kauemaks mõeldud.
 Kui vaja sellist, mis mootori pööretega sõltuvuses oleks, siis pead mõne vene traktori pealt mehhaanilise maha võtma ja kuidagi miski ülekande vahendusel oma murukale installima.
 Kuigi minu arust pole sel elektrilisel ka häda midagi- niisama tühikäigul ju murukaga ei logista ja näit peaks olema üpris adekvaatne. Ja kes on üldse töötunni nii defineerinud, et gaas peab kogu aeg põhjas olema?
Vasta

Mõõdab kui kaua sädet on tekitatud (üldiselt ju mootor töötab siis), mõõdab küünlajuhtme pealt, on kogemus sellisega.
Vasta

(21-10-2018, 09:27 AM)vant Kirjutas:  Just nii nad ju töötavadki. Ka näiteks paatidele või muudele masinatele installitavad.
 Minu Husqvarnal oli tehase poolt ka sihuke asi olemas, aga 200 tunni pealt otsustas saba anda. Ju ei ole kauemaks mõeldud.
 Kui vaja sellist, mis mootori pööretega sõltuvuses oleks, siis pead mõne vene traktori pealt mehhaanilise maha võtma ja kuidagi miski ülekande vahendusel oma murukale installima.
 Kuigi minu arust pole sel elektrilisel ka häda midagi- niisama tühikäigul ju murukaga ei logista ja näit peaks olema üpris adekvaatne. Ja kes on üldse töötunni nii defineerinud, et gaas peab kogu aeg põhjas olema?

On erinevaid.
Osad tuleb lihtsalt nii ühendada, et töötava masinaga 12V peale saavad. Endal selline hiinakas peale installitud.
Teised on sellised, mis töötavad patareilt ja aktiveeruvad masina vibratsiooni peale.
Vasta

Kellegil nende plastikkestaga CVT kastidega kokkupuuteid on?
Huvitav, kuidas kestavad?
Vasta

(21-10-2018, 09:27 AM)vant Kirjutas:  ...
Ja kes on üldse töötunni nii defineerinud, et gaas peab kogu aeg põhjas olema?

Mootori võlli pöördeid lugevad on nii rehkendet.

Kuigi enamus tänapäeva priboore loeb vist tõesti töötamise astronoomilist tundi.
Vasta

4-5 euriga saab hiinlaselt kätte.
Kumb võtta, kas küünlajuhtme ümber käiv või lihtsalt 12V kell? Big Grin
Vasta

Küünlajuhtme ümber on universaalsem, saab panna ka nendele mootoritele, millel 12 V kusagilt võtta pole, lihtsam paigaldada ka.
Vasta

(21-10-2018, 19:32 PM)pannkook Kirjutas:  4-5 euriga saab hiinlaselt kätte.
Kumb võtta, kas küünlajuhtme ümber käiv või lihtsalt 12V kell? Big Grin

Küünlajuhtme ümbert lugev loeb reaalselt impulsse ehk mootori pöörlemist. Kui võtta 12V pealt ärkavale toide süütelukust, siis saab tunni kenasti jooksma ka seisva mootorigaWink
Vasta

Tänan
Rabasin selle ära.
Kui toimib, siis võtan igale masinale Big Grin
https://www.aliexpress.com/snapshot/0.html?spm=a2g0s.9042647.6.2.48bb4c4d5y0wDa&orderId=95378689711604&productId=32814781153
Vasta

(21-10-2018, 20:54 PM)pannkook Kirjutas:  ...
Kui toimib, siis võtan igale masinale Big Grin ...

kas keegi oskab soovitada diislile sarnast agregaati ... nimelt hiina minitraktor, mil elektrit põhimõtteliselt pole, st genekas on, millelt põlevad tuled ja see on kõik ... starter ja aku on eraldi juurde aretatud, akut ei laeta genekalt, küünlajuhet dislal teadaolevalt põle.
Vasta

(21-10-2018, 20:58 PM)honkomees Kirjutas:  kas keegi oskab soovitada diislile sarnast agregaati ... nimelt hiina minitraktor, mil elektrit põhimõtteliselt pole, st genekas on, millelt põlevad tuled ja see on kõik ... starter ja aku on eraldi juurde aretatud, akut ei laeta genekalt, küünlajuhet dislal teadaolevalt põle.

https://www.aliexpress.com/item/4-Digita...21003.html

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(21-10-2018, 21:11 PM)viplala Kirjutas:  
(21-10-2018, 20:58 PM)honkomees Kirjutas:  kas keegi oskab soovitada diislile sarnast agregaati ... nimelt hiina minitraktor, mil elektrit põhimõtteliselt pole, st genekas on, millelt põlevad tuled ja see on kõik ... starter ja aku on eraldi juurde aretatud, akut ei laeta genekalt, küünlajuhet dislal teadaolevalt põle.

https://www.aliexpress.com/item/4-Digita...21003.html

oskad sealt välja lugeda, kuhu pizduulinasse see keermestatud hujoovina tuleb sisse keerata? Ei kujuta oma hiinakal ette sellist auku ...
Vasta

(21-10-2018, 21:11 PM)viplala Kirjutas:  
(21-10-2018, 20:58 PM)honkomees Kirjutas:  kas keegi oskab soovitada diislile sarnast agregaati ... nimelt hiina minitraktor, mil elektrit põhimõtteliselt pole, st genekas on, millelt põlevad tuled ja see on kõik ... starter ja aku on eraldi juurde aretatud, akut ei laeta genekalt, küünlajuhet dislal teadaolevalt põle.

https://www.aliexpress.com/item/4-Digita...21003.html

See ju puhas tahhomeeter?

Enda murukal loeb töötunde selline riist. 
VIbratsiooni pealt töötab selline aparaat.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne