MURUTRAKTORID- ostuabi, hooldus, remont...
#21

(07-05-2018, 09:29 AM)Raivo Kirjutas:  
(06-05-2018, 22:21 PM)veix__ Kirjutas:  Ilmselt ka suvalist odavat B-osa ei osta.

Suvaline viskas viie minutiga suitsu kõhualt välja. Big Grin
Niiduorgani rihma saab vähemalt minu omal pingutusvedru kinnituskoha valikuga peenhäälestada.

Minul nö suvaline põllumajanduslik rihm peal olnud niiduorganil  5+ aastat ja ei ole kordagi suitsenud  ega ka libisenud. Maksis ca 5x vähem kui originaal. Ostsin Varsonist. Järgmise ostan ka kindlasti sealt. Traktoriks  17,5hp Kohler mootoriga 108cm niidulaiusega Yardman. Niidan 10 000+m2 nädalas!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#22

(08-05-2018, 21:50 PM)viplala Kirjutas:  Mu husq YTH 151 andis saba, keps kottis või vänt puruks, eks lahkamisel selgub. Sellele pole eriti juppe ka saada norm hinna eest. Kui keegi teab mõnda kohta kust tellida kannatab, oleks tänulik.

Mis lahkamis tulemused olid, mootoril korpus jäi terveks? Nendel vanematel Kohler mootoritel oli tüüpviga, et poldid olid ilma keermeliimita. Tulemus: vänt koos vastukaaluga ribadeks ja halvimal juhul plokk lõhki. Olen murutraktoreid lammutanud ja üks Kohler sai ka lahti võetud, midagi on sellest järgi. Äkki saab aidata, sõltub diagnoosist!
Võib helistada, tel: 5059078
Vasta
#23

(19-05-2018, 19:12 PM)kalle Kirjutas:  
(08-05-2018, 21:50 PM)viplala Kirjutas:  Mu husq YTH 151 andis saba, keps kottis või vänt puruks, eks lahkamisel selgub. Sellele pole eriti juppe ka saada norm hinna eest. Kui keegi teab mõnda kohta kust tellida kannatab, oleks tänulik.

Mis lahkamis tulemused olid, mootoril korpus jäi terveks? Nendel vanematel Kohler mootoritel oli tüüpviga, et poldid olid ilma keermeliimita. Tulemus: vänt koos vastukaaluga ribadeks ja halvimal juhul plokk lõhki. Olen murutraktoreid lammutanud ja üks Kohler sai ka lahti võetud, midagi on sellest järgi. Äkki saab aidata, sõltub diagnoosist!
Võib helistada, tel: 5059078

Ma proovin mingi aeg suve jooksul asja laiali lammutada, eks siis saab näha mis seal toimub ja kõllan.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#24

Kohleri mootor väheke tilgub ... selline on seis peale 3 nädalast seismist. (kollalse punnis esitotsaga Yardmani traktori peal)
Kui keerulise see on kui ise tihendeid vahetada?
Nii pealmise kaane oma, kui ka silindri ja kaane vahel olev.
või peaks mõne spetsialisti juurde viima.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
           
Vasta
#25

Klapikambrikaane tihendi vahetamine on väga elementaarne.
Silindrikaane tihendit vahetades pead klapivahed hiljem paika panema.
Iseenesest midagi keerulist ei ole.
Vasta
#26

Huvitavaid ja õpetlikke lahendusi aiatehnika remondiks, videode tegijal on ka üksjagu huumorisoont.

https://www.youtube.com/watch?v=LIIRAxYkrc8
(How To Fix A Cracked Engine Block On A Kohler Courage - with Taryl)

https://www.youtube.com/watch?v=Ut_7LvgBuJQ
(How To Set Ignition Timing On A Kohler K Series Engine with Taryl)
Vasta
#27

CVT või hüdrovedu?
Lauskmaa on mul, ei kallakuid, mägesid.
Käru tahaks vedada küll.


https://saestuudio.ee/toode/husqvarna-ts-138/
vs
http://www.niidustuudio.ee/tooted/murutr...rna-ts142l

Lisaks need rattad niidudekil- on olulised? Maapind mul veel suht konarlik.
Vasta
#28

(06-06-2018, 09:29 AM)Jansa Kirjutas:  CVT või hüdrovedu?
Lauskmaa on mul, ei kallakuid, mägesid.
Käru tahaks vedada küll.

Lisaks need rattad niidudekil- on olulised? Maapind mul veel suht konarlik.

Rattad - maksimaalselt suured! 15X6 ees ja 20X8 tolli taga, mitte väiksemaid! 
Aga nende kahe puhul on sama hinna juures üks teisest ikkagi ju parem - suurem niidukorpus, moodsam ülekanne jne. Ja vaevalt Sul plaan päris metsa teha või on??? Seda poest ostetavad trakatsikäru või natuke suuremat veab iga masin ilma ühegi probleemita. Seda poltühendusega asja ei ole võimaik üle koormata. Nende kandevõime on 160 kilo aga rattad tuleks ikkagi laiemate vastu vahetada.
Probleemid tekivad paadi- ja palgiveokärude veol Big Grin Või kui kauge maa pealt suurema haagisega tõsisemaks tee-ehituseks kruusa tood. Ehk siis, kui paned trakatsile sappa 50-millise kuulpea (vaja auk suureks puurida ja mingi tugevdus plekile mõelda) ja sinna otsa mingi tõsise asja. Ütleme kogukaaluga 300kilo  ja edasi. Kuni sinnani ei ehmata ükski vähegi trakats, a'la 10-12Hj. 


Eks see sujuv kiiruse ja sõidusuuna muutmine võib teatud oludes olla mugavam ja kiirem küll, kus niidetav ala on eriliselt ebaühtlane ja vaja tohutult manööverdada. Kuid lihtsad lagedad suured platsid pole neil omadustel mingit tähtsust. Pigem on küsimus: raideri või traktori maalapp elik põld või mõisapark. Ja tegelikult ei mängi rolli isegi see +10 cm laiem lõige sest reaalsuses saad 15 otsa peale ühe sõidu "kokku" hoitud, mis teeb mõniteist sekundit "võitu". Pigem tasub mõelda järelveetava muruluua jms soetamisele, millega siis naispere asemel mingid kohad või korrad kuivanud kõrs kokku riisuda. Mul on mõnikord vajadus maja eest kokku riisuda, et vähem rohtu tuppa tassiks aga Naised võivad ju pruunistumise käigus reha ka liigutada... 

Kui mul oleks selline klassikalisem vanast talust suvekodu ja niita vaja kuni 4-5 tuhat ruutu, siis ma olen oma eelistuse väljendanud: see traktor ja siis lisadena see käru ja selline muruluud sügisel lehtede kokku korjamiseks (video). Kokku 2185 euri ja keskmisesuvise majapidamise täiskomplekt on olemas.
Vasta
#29

Seda Cub cadetti käisin vaatamas, muidu on ok, aga ta ei niida tagurpidi.
Ei oska arvata, kui suureks ebamugavuseks see võib osutuda. Mul ongi selline vana võssakasvand talukoht, eri kultuurkihtidega, soppe-kände-jms jagub.

Rataste all mõtlesin niiduorgani all olevaid, mis maapinda kopeerivad. Vt sellel TS138-l ei ole neid.

Lisaks saab huskul istet ette-taha liigutada, mis võimaldab mul nt. poiss sanga kupatada.
Vasta
#30

(06-06-2018, 12:27 PM)Jansa Kirjutas:  Seda Cub cadetti käisin vaatamas, muidu on ok, aga ta ei niida tagurpidi.

Ükski murutraktor ei niida vist tagurpidi, sureb välja kui istmelt tõused, käivitamisel pead 5 eri pedaali korraga all hoidma jne - poest tulles. Euro normid, et taunid ennast jumala eest kuidagi vigastada ei suudaks.

Õnneks annb need puudused kõik lihtsalt elimineerida. Igal ahelal on lüliti millelt tuleb juhtmed lihtsalt välja tõmmata. Mõnel tootjal võibolla sillata pistikus juhtmed.
Vasta
#31

Tagurpidi niitmiseks ei pea ju istmelt püsti tõusma?
Vasta
#32

Ilmselgelt ei pea. Ja ma ei kirjutanud ka, et need loetletud "turvaahelad" omavahel seotud oleks.
Tagurpidi niitmise vältimiseks on lüliti tagurpidi liikumise kangi all + niiduorgani küljes.
Vasta
#33

Süütevõti tuleb keerata vastavasse asendisse, siis niidab tagurpidi.
https://saestuudio.ee/static/Husqvarna-l...uskang.jpg
Vasta
#34

Mul MTD murutrakats (SG175) B&S mootoriga (31G777).
Traktoril paneelis kolm märgutuld, niidurogan, pidur ja õli.
Ehk siis kui pidur pole peal või PTO järel - mootorit ei lase käivitada.

Aga kolmandat lambikest ei ole saanud põlema. Süüte sissekeeramisel võiks ju süttida ja mootori töötamisel kustuda (kui on piisavalt õli)
Pirn on terve, juhe ka läheb kuhugigile maale aga ma ei leia mootoriküljest andurit.

Ehk keegi suunab, kust kandist otsida.

H

sai vist kõik öeldud
Vasta
#35

(06-06-2018, 13:08 PM)qwerty009 Kirjutas:  
(06-06-2018, 12:27 PM)Jansa Kirjutas:  Seda Cub cadetti käisin vaatamas, muidu on ok, aga ta ei niida tagurpidi.

Ükski murutraktor ei niida vist tagurpidi, sureb välja kui istmelt tõused, käivitamisel pead 5 eri pedaali korraga all hoidma jne - poest tulles. Euro normid, et taunid ennast jumala eest kuidagi vigastada ei suudaks.
Õnneks annb need puudused kõik lihtsalt elimineerida. Igal ahelal on lüliti millelt tuleb juhtmed lihtsalt välja tõmmata. Mõnel tootjal võibolla sillata pistikus juhtmed.

Kas on tagurpidi niitmise lüliti armatuuril (Alpinatel näiteks), süütelukul vastav asend elik "üks nõks käivitusest tagasi" (enamusel) või kõige lihtsam on see featuur elimineerida ehk see peaks olema kogu aeg ON-asendis Big Grin  Mina olen oma trakatsil kõik muud nullinud (nipukaga lülitid kinni) peale selle, kui niiduk töötab ja tõstad tagumikku - siis peab masin kohe koolema. See puhtalt iseenda tervise huvides. Uutel on neid turvavärke veel enam, kuni niidurihma imekaitseteni välja, et needsinased eurodaunid sinna näppe, varbaid ja pikki salle ei topiks...

Aga see CC on hea valik, ma usun. Vähemalt hinna-omaduste-rattasuuruse suhtes kohe kindlasti Big Grin
Vasta
#36

(06-06-2018, 16:23 PM)Henry Kirjutas:  Mul MTD murutrakats (SG175) B&S mootoriga (31G777).
Traktoril paneelis kolm märgutuld, niidurogan, pidur ja õli.
Ehk siis kui pidur pole peal või PTO järel - mootorit ei lase käivitada.

Aga kolmandat lambikest ei ole saanud põlema. Süüte sissekeeramisel võiks ju süttida ja mootori töötamisel kustuda (kui on piisavalt õli)
Pirn on terve, juhe ka läheb kuhugigile maale aga ma ei leia mootoriküljest andurit.

Ehk keegi suunab, kust kandist otsida.

H

anna ise pirnile voolu, küll põlema läeb. Smile
ja õli vaata varda pealt.
Vasta
#37

Seda CVT ülekandega Husqvarnat vaadates tekkis küsimus. Kuidas tal edasi tagasi liikumist lülitatakse, kangi nagu ei paista?
Kunagi olen saanud sõita Yardman 9180-ga. Sellel oli sõidusuuna muutmiseks ikka kang ja pedaalist sai sujuvalt kiirust muuta.
Ise soovitaks ikka hüdroülekannet. Naksti vajutusega soovitud kiirus esipidi ja tagurpidi. Yardmanil oligi see suuna muutmise operatsioon kangiga tülikas. Ja ega, kui ikka tooli peal istud, siis nikerdab juba põõsaste ümbruse jms ka ära. Seega neid edasi tagasi käike ikka korjub.
Vasta
#38

Pedaalid on, umbes nagu hüdrol.
https://saestuudio.ee/static/Husqvarna-m...tagasi.jpg

Nüüd tekkis üks asi veel.
Stiga tornadod, 2098 ja 3098, espak müüb vastavalt 1700 ja 2100-ga.
Muidu nagu 'kõik jutud', hüdrovedu ja elektriliselt lülivad terad jne, aga mootorid ilma õlifiltrita ja hooldevälp 25h
Filtriga pillidel 50h
Selle 50h-ga veaks ma terve hooaja välja, 25-ga ilmselt mitte. On seal peale õli vahetamise tülina midagi veel, mida peaks teadma?
Vasta
#39

tänapäeva põkatsite võimsused on vist teistsugused kui näiteks paarkümmend aastat tagasi.
või siis on numbrid õiged, aga riistapuud ise pole enam niitmiseks ette nähtud.
Vasta
#40

(06-06-2018, 20:16 PM)Jansa Kirjutas:  Pedaalid on, umbes nagu hüdrol.
https://saestuudio.ee/static/Husqvarna-m...tagasi.jpg

Nüüd tekkis üks asi veel.
Stiga tornadod, 2098 ja 3098, espak müüb vastavalt 1700 ja 2100-ga.
Muidu nagu 'kõik jutud', hüdrovedu ja elektriliselt lülivad terad jne, aga mootorid ilma õlifiltrita ja hooldevälp 25h
Filtriga pillidel 50h
Selle 50h-ga veaks ma terve hooaja välja, 25-ga ilmselt mitte. On seal peale õli vahetamise tülina midagi veel, mida peaks teadma?


Kasutan 3098-t, aga alles vähe aega kasutanud, seega midagi põhjapanevat ei oska öelda. Niidurihm oli vaja vahetada peale esimest aastat, seni muud midagi. Õli vahetada on väga lihtne, selle jaoks on mootori küljes spets voolik, millel kork maha keerata ja voolik alla suunata, saab kenasti mingisse anumasse lasta nii et kusagile mööda ei lödista.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne