Vana RAF buss
#41

tere aspelund ma tean kus on üks kobeda välimusega ja hiljuti oli veel ülevaatus rafil nagu sul aind oli kaubik (ei tea kas on eraz või raf tea mis vahet neil on ?) ei tea kas to müüb ära ma muidu võiks asukoha sulle anda et kus asub täpsemalt ... uuemat olen küll sõitmas näinud siin ülevaatusega ja puha -(uus raf 90mnendad)- aga se eraz mu isal oli kunagi üks romu hetkeks on tollest vanaema juures kanakuutBig Grin aga mõningaid juppe jäi ka alles vist ikka vast tuleklaasid ja selline staff mille ma maha kruttisin . . .

-soovin edu taastamisel-
Vasta
#42

eraz

Regardman Kirjutas:
expanium Kirjutas:mustamäel...Magistrali kaubanduskeskuse taga,9-korruselise maja ees...vaatasin lähemalt,päris kobe...tundub et ysna hiljuti yle värvitud ja siis seisma jäetud Sad

Kas Nysa või ErAZ ?
Vasta
#43

Jäi täna üks vana Raf või eraz silma ühes aias ... kuna ise vahet ei tee neil siis ehk oskab keegi öelda kumb neist on kui külje peal akna kohad nagu on aga 2 viimast on plekist ?
Vasta
#44

Ilmselt JerAZ,millele on taha üks rida lisaistmeid pandud.Juhiukse taga neil muidu kolme akna jaoks koht.


Menthor Kirjutas:Jäi täna üks vana Raf või eraz silma ühes aias ... kuna ise vahet ei tee neil siis ehk oskab keegi öelda kumb neist on kui külje peal akna kohad nagu on aga 2 viimast on plekist ?
Vasta
#45

Mina nägin nädal tagasi ühte RAF 251 Dmitrit (Tehnikamaailm 7-8/2001 lk 63) seisamas Tartu-Viljandi tee lähedal ühes kohas. Sai pilti kah tehtud.
[Pilt: raf.JPG]
http://pilt.ee/photo/31397/2105407/
http://pilt.ee/photo/31397/2105408/

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#46

RAF-251 oli minu teada samamoodi puitsõrestikuga nagu TA-6. Igatahes on see säilinu tõeline haruldus.
Kunagi on loodud ka selline buss nagu RAF-982.Kas see jäi vaid katsemudeliks või toodeti neist ka mingi väikeseeria?Pilte vt.
RAF-982 1.pilt
RAF-982 2.pilt
Vasta
#47

See Simmu tehtud piltidel isend on seal seisnud vähemalt viimased paarkümmend aastat. Ninal on igatahes sama silt mis minugi raketil.

982 jäi tõenäoliselt katsemudeliks enne uue Rafi tulekut.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#48

Kas ei tundu, et siin on keemiat tehtud?
Pesuehtne TA6, kuid RAF logo ees.
Vasta
#49

SimmuJee Kirjutas:Mina nägin nädal tagasi ühte RAF 251 Dmitrit (Tehnikamaailm 7-8/2001 lk 63) seisamas Tartu-Viljandi tee lähedal ühes kohas. Sai pilti kah tehtud.

Üks säärane isend vedeleb Loode-Lätis üsna Eesti piiri ligidal ja mädaneb. Loomulikult täpsem asukoht U2U.

Komistasin juhuslikult otsa Liivimaa (Läti) mõisaid jäädvustades.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#50

Regardman Kirjutas:Kas ei tundu, et siin on keemiat tehtud?
Pesuehtne TA6, kuid RAF logo ees.

Vaata esi- ja tagaaaknaid. TA-6 ei ole nii laiu isendeid kunagi olnud. Ikka lätlane see... ma mäletan selgelt, kuidas sellised 1970te lõpul Lätis veel ringi vurasid.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#51

Regardman Kirjutas:Kas ei tundu, et siin on keemiat tehtud?
Pesuehtne TA6, kuid RAF logo ees.

Pealiskaudsel vaatlusel tundub tõesti sarnanevat TA-6 bussiga kuid detailides on ikka erinevused sees. Näiteks rattakoopa kaared, suuremad tagumised ja küljeaknad jne. Eks võib arvata, et Tartu ja Riia tehaste konstruktorid suhtlesid omal ajal tihedalt ja häid nippe võeti ikka üle.

Lätis asuvast RAF-ist on samuti pilte, tehtud Indrek Alliku poolt. Link
Vasta
#52

Natuke Raffisid

loll on loll olla.
Vasta
#53

TAR Kirjutas:Lätis asuvast RAF-ist on samuti pilte, tehtud Indrek Alliku poolt.

Jah, see on seesama isend, millest ka mina pajatasin.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#54

Minu arust on mustjôel hoopis UAZ-buss. Mis marki see on ja palju sellised tänapäeval maksavad? Eriti lahedad on need vanemad mudelid, millel on taga uksed nagu suurematel pakibussidel.
Vasta
#55

Ühte vanemat RAF-i nägin Kadaka teel busside lõppjaama juures, tasulises parklas.
Päris korralik oli teine.
Vasta
#56

Kunagi 80-ndate lõpus kirjutas sellest Tehnika ja Tootmine. Uus RAF kujundati inglise disainifirmas IAD, tollal nägi ta esiots teistsugune välja, sarnanes VW Transporteriga. RAF Stils põhineb samal kerel, kuid esiosa kujundus viitab ehk 90-ndate keskpaigale. N-Liidu lagunemise ja RAF-i tehase vaesuse tõttu muidugi tootmiseni ei jõutud.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta
#57

Regardman Kirjutas:Ühte vanemat RAF-i nägin Kadaka teel busside lõppjaama juures, tasulises parklas.
Päris korralik oli teine.
Kas sinine? See on Eraz, milles on võtmete valmistamise töökoda. Teatud päevadel seisab \"Szolnoki\" peatuses.
Vasta
#58

stretch Kirjutas:
Regardman Kirjutas:Ühte vanemat RAF-i nägin Kadaka teel busside lõppjaama juures, tasulises parklas.
Päris korralik oli teine.
Kas sinine? See on Eraz, milles on võtmete valmistamise töökoda. Teatud päevadel seisab \"Szolnoki\" peatuses.

Jajah, tuleb tuttav ette, olen isegi Szolnokis teda märganud.

Krt Big Grin, need masinad, mis ma alati leian on ErAZ-id Wink
Vasta
#59

Soobel Kirjutas:Minu arust on mustjôel hoopis UAZ-buss. Mis marki see on ja palju sellised tänapäeval maksavad? Eriti lahedad on need vanemad mudelid, millel on taga uksed nagu suurematel pakibussidel.

Jah ongi, sõitsin täna isegi mööda ja olijah UAZ.

Rongijuhiks oli muideks \"soobel\" isiklikult Smile
Vasta
#60

Küll off topic aga seoses nende venalste prototüüpide ja TjaT-ga meenus mulle selline tore asi ,et muideks 89 aasta TjaT-s on Lada 110 prototüüp täpselt samasugune nagu ta 97 aastal tootmisse läks, rafidega võinuks ka ju nii olla ,kui poleks olnd neid Nõukogude Liidu lagunemise järgseid erastamisi ja varastamisiSad
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne