TIG keevituse valik?
#81

Tsitaat:Tuleb tõdeda, et tegemist on kodukasutaja pilliga, kuid ca 1900 € sellise poolpiduse masina eest ma küll välja ei käiks.


Selles hinnaklassis ongi "kodukasutajate pillid", tooaeg ei olnud selle raha eest Eestis teistel müüjatel üldse AC/DC TIGi pakkuda ja praktikas on ta meie remonditöökojas toimiv masin olnud. Liinitööks ilmselt ei sobi, kuigi väidetav 20% koormatavaus on tõsiselt alahinnatud.
Vasta
#82

Kas kodukasutuseks üldse AC/DC TIG on mõtet osta?
Alumiini keevitamine on suht keeruline, sain seda proovida kohalikus kutsekoolis kui kursustel käisin.

Mina ütleks, et HF süüde on vajalik kuid minu puhul AC/DC polnud vajalik kuna sellega ma hakkama ei saanud.

Lisaks sellele vajab alumiini keevitus ka korralikku ventilatsiooni seadet või paremat maski.

Endale sain keevituse koos koduse ballooniga alla 500eur ning olen rahul.

Ps. Valvefiloloogidele panen siia mõned "kaikad" sŠsŠs

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#83

Natuke segaseks jääb, milles see küsimus nüüd seisnes? Sa juba ostsid masina ära ja tahad üldsuse kinnitust, et tegid õige valiku? Küllap siis tegid Smile
Vasta
#84

Vajaduse otsustab enda jaoks igaüks ise. Kunstikogujad ostavad ka absurdse raha eest majapidamises täiesti kasutuid asju.

Olgem ausad - siin enamus inimesi teevad asju, mis enamusele ühiskonnale tundub täiesti mõttetu. No miks peaks täiemõistuslik inimene ostma endale mitmesaja euro eest keevitusmasina ja siis kulutama hulga tunde enda (shital) tasemel keevitama õpetamiseks samal ajal, kui kuu aega netflixi maksab jämedalt kümneka kuus Smile
Vasta
#85

Kui kodus vaja alumiiniumit keevitada on siis on mõtet, muidu ei ole   Big Grin Keerulisus on harjutamise asi. traadi ja elektroodiga alumiiniumi keevitamise võimalus (kodu kasutajale) on pigem teoreetiline.
Vasta
#86

Saan küll ainult enda eest rääkida, kui alumiiniumit on minu jaoks TIG-ga lihtsam keevitada kui näiteks kuumvaltsitud terast. Alumiiniumi keevisvann on väga lihtsalt juhitav. 
Seda küll värske ning korralikult puhastatud/ette valmistatud materjaliga. Ühtegi õlist läbi vettinud karterit pole ette sattunud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne