Opel Kapitän
#61

(28-06-2018, 21:06 PM)Peeter2 Kirjutas:  No kõrvalteemas mees ehitab autot metsast leitud juppidest ja kõik kiidavad Smile
Kui hr grahv jagab väga hästi keevitust ja plekitöid ja on olemas vahendid selle kere ära taastamiseks, siis miks mitte.
Originaaltehnikat ja muid juppe taga ajada on vist küll liiga keeruline ja kallis.

Kõrvalteema veoki võib ükskõik millises variandis kokku lapata ja ikka on õige või mõnele aastakäigule vastav. Opeliga päris nii ei ole ja metsades neid nii palju (loe: üldse) ei vedele ka.
Vasta
#62

Hetkeseisuga on keevitus ja plekitödd mulle pisut võõrad. Veel. Smile Õnneks on mul päris palju sõpru tuttavaid kelle hulgas on nii plekkseppasid kui keevitajaid, häid muuseas (mitte, et ma arvaks, et küll nemad tasuta teevad). Eks nad õpetavad ja aitavad kindlasti.
Ja noh mis puudutab teemat kallis või odav siis mis on ühe Opeli juppide hind võrreldes maailma kõiksuse kõrval - puhas kosmiline tolm :Smile  Või nagu mul üks sõber kinnisvara arendaja kui ta järjekordset kortermaja ehitas ja ma jutusees mainisin, et see ehitus tundub ikka päris kallis, ütles, et peale pere pole midagi kallist, asjad pole kunagi kallid lihtsalt raha on aegajalt vähe ja siis küsis, et kas mul hakkab siis kergem kui ma ütlen mingi asja kohta kallis. Smile
Vasta
#63

Veel teemavälist juttu ajades siis see et ühe väga kitsa suuna vanatehnikahuvilised on suure töö ära teinud ja neile meeldivatele autodele saab arkist erilist värvi numbri on meil kogu vanatehnikahobinduse väga ühte suunda kallutanud. See mustanumbrindus on rahvale sellise ajupesu teinud et kui musta numbrit ei ole siis nagu ei olekski üldse mõtet vana autot omada. Minu jaoks on autost kõige suurem rõõm temaga sõites, temaga üritustele minnes, kuulata juurde astuvate inimeste jutte jne. Emotsiooni saan autot kasutades mitte vaadates kuidas ta garaazis seisab sest sõita ei raatsi sest sai ju 100 aastat juppe korjatud ja miljon restaureerimisele kulutatud ja kui kilomeetreid juurde sõidaks siis väärtus langeks. Samamoodi ei pakuks mulle emotsiooni mingi rondi kuuriall hoidmine et äkki kunagi saab mõne jupi ja ehk saab enne surma sõitma. Mujal maailmas oleks see auto ilmselt ammu juba mõne tänapäevasema raami peale ümber tõstetud ja kilomeetreid nauditud. Sõiduemotsiooni saab ilmselt rohkem isegi kui originaaltehnikaga. 

Teemaomanikule soovin edu ja jõudu oma plaanide elluviimisel, hea on näha et kaasfoorumlaste negatiivsust hinge ei võeta, soovitan seda teha kõigil teistel ka. Ja samas soovitan kõigil ikka teemasid teha oma tehnikast, huvitav on lugeda ja võibolla saab mõne asjaliku soovituse ka. Kiunu ja vingumist ei tasu lihtsalt tähele panna  Smile
Vasta
#64

(28-06-2018, 21:56 PM)grahv Kirjutas:  Hetkeseisuga on keevitus ja plekitödd mulle pisut võõrad. Veel. Smile Õnneks on mul päris palju sõpru tuttavaid kelle hulgas on nii plekkseppasid kui keevitajaid, häid muuseas (mitte, et ma arvaks, et küll nemad tasuta teevad). Eks nad õpetavad ja aitavad kindlasti.
Ja noh mis puudutab teemat kallis või odav siis mis on ühe Opeli juppide hind võrreldes maailma kõiksuse kõrval - puhas kosmiline tolm :Smile  Või nagu mul üks sõber kinnisvara arendaja kui ta järjekordset kortermaja ehitas ja ma jutusees mainisin, et see ehitus tundub ikka päris kallis, ütles, et peale pere pole midagi kallist, asjad pole kunagi kallid lihtsalt raha on aegajalt vähe ja siis küsis, et kas mul hakkab siis kergem kui ma ütlen mingi asja kohta kallis. Smile
Vahet pole mida sa selle autoga teed, peaasi et selle kõik siia ikka kirja paned. ☺️ Ega kõik lood ei peagi alati musta numbriga lõppema. Kui muud ei saa siis usun et tegelikult on 1 kuni mitu ( siin kirjutaja kaasa arvatud) foorumi kasutajat rahul ja tänulikud et keegi viitsib oma tegemistest teistele ka pajatada. 
Keep up the good work.??
Vasta
#65

(28-06-2018, 21:06 PM)Peeter2 Kirjutas:  No kõrvalteemas mees ehitab autot metsast leitud juppidest ja kõik kiidavad Smile

Sest mehel on selge visioon mismoodi asjad käivad ! 
Sa katsu kasvõi peale kuuendat drinki saunas sõbrale rääkida, et tead mul tuli eile mõte, et otsiks metsast auto juppe ja teeks auto kokku... no heal juhul ütlevad, et ära täna metsa mine ja ära rohkem peale võta...
Aga näed mees teeb ja kellegi nõu pole tarvis,.. käsi püsti, kes uskus, et selline projekt võimalik on ? Aga näe on, ja see on huvitav. 

Mis Formika ja Stihli vaidlusse puutub, siis üle tüki aja mõnus lugemine. Eks me oleme siin kõik suht sama diagnoosiga, aga kui mõne patsiendi ravi väljub kontrolli alt, siis on hea kui keegi vahepeal ravikaardi üle vaatab. Kui su ümber keerlevad ainult 1/6 "planeedi parimad pahteldajad" siis on kontakt reaalsusega suht kerge kaduma. Mitte, et meil võõrast rahast kahju oleks..

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#66

(29-06-2018, 00:01 AM)spitfire Kirjutas:  Mis Formika ja Stihli vaidlusse puutub, siis üle tüki aja mõnus lugemine. Eks me oleme siin kõik suht sama diagnoosiga, aga kui mõne patsiendi ravi väljub kontrolli alt, siis on hea kui keegi vahepeal ravikaardi üle vaatab. Kui su ümber keerlevad ainult 1/6 "planeedi parimad pahteldajad" siis on kontakt reaalsusega suht kerge kaduma. Mitte, et meil võõrast rahast kahju oleks..

5+, kui saaks annaks laigi kah selle peale Big Grin

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#67

(29-06-2018, 02:03 AM)viplala1 Kirjutas:  
(29-06-2018, 00:01 AM)spitfire Kirjutas:  Mis Formika ja Stihli vaidlusse puutub, siis üle tüki aja mõnus lugemine. Eks me oleme siin kõik suht sama diagnoosiga, aga kui mõne patsiendi ravi väljub kontrolli alt, siis on hea kui keegi vahepeal ravikaardi üle vaatab. Kui su ümber keerlevad ainult 1/6 "planeedi parimad pahteldajad" siis on kontakt reaalsusega suht kerge kaduma. Mitte, et meil võõrast rahast kahju oleks..

5+, kui saaks annaks laigi kah selle peale Big Grin

Ei suuda risustamata jätta, aga kommunismialge on isegi kõige sinimustvalgemas eestlases sees. Siin pole ju probleem Formika sõnavõtus , vaid tema projektide mastaapsuses, mis tüüpilisel kadedust põdeval võrri taastaval eestlasel põhja alt ära võtab ja mürgised sõnad suule toob.

Meenutab ka meie näitlejakest, kes jämeda hääle tekitamisega ooperilauljat mängib -- alla 50 tuh ei tee ma mitte midagi; sina uuriv ajakirjanik sure vähki!

***
Vasta
#68

Lihtsalt veidi infot Kapitäni kohta .  Tootmisarv 25371 (1938-1940),30341(1948-1950) ja veidi modifitseerituna veel 48562(1950-1953)masinat. Võib õelda ,et tootmisarv väga väike  ei olnud .  Kapitän oli peale sõda meie kandis üks levinumaid  saksa masinaid BMW321 järel. Hetkel Mobiles müügis  1950 auto 14000€ .


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#69

Kui ma nüüd õigesti aru saanud olen siis ennesõjaaegsetel ja 48-50 toodetud masinatel oli üks suuremaid erinevusi esituledes. Nimelt kuni 40 olid "kuusnurksed ja 48-50 olid ümmargused. Kere oli suht sama. Salongis armatuur oli ka modernsem. Peale 1950 muudeti juba kere väljanägemist ka kõvasti. Kui eksin siis vast keegi targem parandab.

https://en.wikipedia.org/wiki/Opel_Kapit%C3%A4n
Vasta
#70

Midagi erilist millega hiilata vahepeal juhtunud pole. Tagadil käisin aga kuna automaat sõi pangakaardi hommikul ära siis... Vähemalt sai paar asist kontakti ja mõne aja pärast lisanduvad mõned jupid. Uudist niipalju, et lisandus kolm ukse linki.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#71

(11-10-2018, 21:54 PM)grahv Kirjutas:  Vähemalt sai paar asist kontakti ja mõne aja pärast lisanduvad mõned jupid. Uudist niipalju, et lisandus kolm ukse linki.

Seda võib vist nimetada läbivaks disainmõtteks, kui auto ukselink kordab radiaatorvõre ja -katte kuju. Head asja ei ole kunagi liiga palju Smile
Vasta
#72

Analoogsed, ainult pisut väiksemad on ka tagaumise luugi lingid ja muidugi on sama motiiv ka esikapoti kaunistusel ehk zepelinil.
Vasta
#73

ÕHTUST!
Kas oled leidnud tagasilla? Või on mingeid koode,numbreid...jne. Kas väiksematel,Olümpial jne... olid tagasilla küljes trumlid erinevad või samad? Näiteks kunagi kohtasin mingit välismaa kuulutust,kus pakuti Kapitäni tagasilda ja see olevat sobinud mitmele autole- Superile jne... Mida arvad?
T.
Vasta
#74

Ei pretendeeri küll ülimale tõele aga mulje on jäänud selline, et viimase otsa Super 6 omab sama silda mis kapten, nagu ka mootorit ja vist isegi ka käigukasti. Silla kood peaks olema 2541026. Trummlite osas veel täit selgust pole. Olympia ja kadeti trumlid vist ei sobi sest pooltelejed peaks olema peenemad.
Vasta
#75

Tänud headele inimestele Smile Üks link, karteri tuulutuse õhukoguja ja jahutussüsteemi põlv.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#76

Täna leidis tee minuni kenas seisus käigukasti kaan koos kangi ja kahvlitega. Tundub, et nüüd saaks kahe pooliku kasti kohta ühe kokku laduda.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#77

Üle pika aja siia teemasse ka paar pilti.  Kuigi enamus kardaane on suhteliselt ühte nägu siis tundub, et läks hästi ja sai õige asi.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Vasta
#78

Kus on öeldud, et iga vana auto peaks särama ja läikima? Pane ta liikuma, ükskõik mis tehnikaga ja jäta välimus selliseks, nagu on.. kokkutulekutel saab ka treila peal käia ja see ehedus on see, mis pilke püüab..  ei pea kümneid tuhandeid kulutama alati...
Vasta
#79

https://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=62521
Vasta
#80

Mul on ka üks selline link kuskil kastis, ilmselt neljandat vaja pole, aga kui kellelgi tarvis, siis on üle.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne