Tahaks osta aga kas kineetiline või hüdrauliline puulõhkuja?
#21

(08-07-2018, 22:30 PM)motamees Kirjutas:  2400 pööret 10se pumba jaoks ja puulõhkujal on kiirust ja jõudu piisavalt.




Tahame vähemalt 14 T jõudu ja kiirust. Mu tagasihoidlike arvutuste põhjal NŠ10-ga saaks sel juhul edasi-tagasi tsükli ajaks 11 sekundit. Selle nö. kineetilise masinaga ikka kiiruses ei võistle, jääb u. 5x alla. Sad
Vasta
#22

(08-07-2018, 21:24 PM)PSV Kirjutas:  ... Laenasime kineetilise, sellise http://www.veltmotocenter.ee/et/tootekat...iline.html  mõneks päevaks ja päevas jõudsime 15 ruumi ära lõhkuda. Okslikud kuused jms. Jõust ei jäänud kordagi puudust. Küll ...
kiirus on ehk liigagi suur. Ja ei meeldinud kangi lükkamise süsteem, põrutas käe ära. Latile lülitus on ikka üsna käre värk. Tagasi tuli suure kolakaga. Kolme tööpäeva peale läks õhtule latti ja kirvest ühendav polt, muus osas ei olnud ühtegi muret. Masin päris uus alles. 
Tööriistamarketist vaadates http://xn--triistamarket-imba.ee/et/puul...ineetiline seda massinat tundus, et kõik, mis teisel vead, on seal parandatud. Küll on kehvem haakeosa äravõtmine ja puudu esimene ratas, mis üksi manööverdades on hea lisa. Lati ja võlli haakimine tundub olevat pehmem, kuid tahaks elus proovida, videost aru ei saanud. Katted jms on klass kõrgem.

Velt peaks müüma "meie oma" Iron Balticu toodet nagu ka Mehka. Kui vaadata Janseni lõhkuja videot, siis seal kiidetakse nende siduriga süsteemi, mis kätt ei põruta, vaid sujuvalt surub (paralleelselt näidatakse teist videot ilma sidurita masinast, mille masinist ka käest haarab pärast tagasilööki). Tööriistamarketi omast pole midagi peale pildi näinud, kus selle videot võiks näha? Hind ka neil odavam ...
Vasta
#23

Minul on selline http://www.looduspere.com/puulohkuja-puu...halumasin/.
Omatarbeks kolbab kyll,kuigi on suht aeglane.
Vasta
#24

(08-07-2018, 22:56 PM)veix__ Kirjutas:  ... NŠ10-ga saaks sel juhul edasi-tagasi tsükli ajaks 11 sekundit. Selle nö. kineetilise masinaga ikka kiiruses ei võistle, jääb u. 5x alla. Sad

Paugule jääb hüdro igal juhul alla.
Kuidas sa aga said arvutada tsükli kiirust, kui ma pole sulle andnud silindlri andmeid. Ütled kohe, et arvestasid 14tonniga. Selge, panid kolvi mõõdu paika, aga kolvi säär? kas arvestasid selle jämuse ka?
Vasta
#25

(08-07-2018, 21:20 PM)diesel Kirjutas:  arvamusi seinast seina.
kineetilist mina näiteks kardaks. aga see kruviga on riskivaba ja lollikindel.
no ja hüdroga lõhkuja on mul ka. 3,5 tonni ja käik on vist kaks sekundit.
vahel harva jääb mõni kinni, siis panen silindripoolse paku otsa vahele sõra ja kangutan ta urvakile. seejärel üldjuhul läeb lõhki....
riigimetalliga ajan ringi ja see tiksub üsna tühikäigu lähedastel pööretel.
tempo on umbes ruum tunni kohta kui notte kaugelt tassima ei pea. rummides ma arvet pole pidanud. pigem jätaks rummi lõhkumise järgsesse aega.
ja neid mis nii jämedad on, et vahele ei mahu, neid lõhun selle noname 7 tonnise hiinakaga.
see vajutab kõik lõhki, mis hambu annad. võtmesõnaks on paku õigesti vahele panek.
aga eks need jõhkrad tonnid ja kilovatid muidugi on vägevamad küll. ilmselt võiks ka paekivi halgudeks lasta.
* kineetilise puhul on ainuke oht sama mis hüdrolgi, et lendab toestamata halg vastu vahtimist (ise toetan ikka ühe käega pakku pealt, et lendavad halud kõrvale juhtida ja teist kangipikendust hoian puusaga all.) Kruvi võib väga kergelt kindaserva, jopehõlma vms ümber mähkida ja siis on minuga 1:0. Lisaks võib sellise pöörleva asja otsa komistada, prrrr!
* tahaks nendest tonnidest sotti saada, IB kodulehel on ka 42 tonnise jõuga hüdrod? Kas neid mõõdetakse erinevate metoodikatega? Kuidas mul ja tuttavatel 7t lõhkujad ei suuda suht vähejändrikke lõhkuda ja teine mees saab 3,5t pea kõik lõhutud? Mul läks kogu puhkuseaeg ehk juunikuu selle 25 rummi lõhkumiseks ja riitapanemiseks. Lõhun muidugi peenikesteks halgudeks, nt 25 cm paku kaheksaks haluks.
* "võtmesõnaks on paku õigesti vahele panek" - vot see aegaviitev kümme korda proovimine, mis nurga alt õnnestub lõpuks tükike ära võtta ja siis lõpuks saab jupikaupa hakata servast pudistama, vot see ongi ära tüüdanud, ajakulu igale pakule on kohutav ja lisaks see kiirus kah, ma pole küll mõõtnud aga vihale ajab, seisa ja oota kuni jõuab pakuni, siis punnib veel aeglasemalt ja kui imekombel lõhutud saab siis roomab sama aeglaselt tagasi.
* RUMM - Wiki ütleb nii 
Tsitaat:Ruumimeeter (kõnekeeles ka ruum või rumm) on virnastatud puidu mahuühik

meie kandis on kogu aega räägitud ikka küttepuudest rummides, kõnepruuk pärineb 50+ a tagusest ajast.

edit: mõõtsin oma hiinaka käiguaja ära, tühikäigul lükkab 11 s 42 cm (10 cm jääb õhku vahele) ja kokku töötsükkel 24 s, noh kui midagi rasket vahel siis ikka punnib pikemat aega lükata.
Vasta
#26

(08-07-2018, 23:11 PM)Raigo R Kirjutas:  Minul on selline  http://www.looduspere.com/puulohkuja-puu...halumasin/.
Omatarbeks kolbab kyll,kuigi on suht aeglane.

Milline neist, punane homelite või kollane hiinakas?
Vasta
#27

(08-07-2018, 23:15 PM)motamees Kirjutas:  Paugule jääb hüdro igal juhul alla.
Kuidas sa aga said arvutada tsükli kiirust, kui ma pole sulle andnud silindlri andmeid. Ütled kohe, et arvestasid 14tonniga. Selge, panid kolvi mõõdu paika, aga kolvi säär? kas arvestasid selle jämuse ka?


Seda mitte, eks see tagasi tulemise kiirust mõjutab, aga isegi kui tagasi 1 sekundiga tuleks, jääb kokkuvõttes kiirusega ikka vähemalt 3x alla ellpool näidatud kineetilisele.
Seda ma paraku ei oska arvata, kas hüdraulikaga nii kiiret liikumist saakski tekitada (seisuasendist 1 sekundiga 50 cm), et asi ka vastu peaks.
Vasta
#28

(08-07-2018, 14:18 PM)Daff Kirjutas:  ...
Naabripoisid ostsid maamessilt puulõhkuja mis kasutas bensiini mootorit ja otsas oli umbes selline hüdropump mis mõõtudelt silmajärgi mahub kategooriasse russi roolivõimu pump. Ise masin tumeroheline. Pakkude etteandjal võttis igatahes keele ninast välja. Jube kiirelt lõhkus.
Kõlab huvitavalt, kes teab mis firma masin on tumeroheline?
Vasta
#29

(08-07-2018, 23:25 PM)honkomees Kirjutas:  
(08-07-2018, 23:11 PM)Raigo R Kirjutas:  Minul on selline  http://www.looduspere.com/puulohkuja-puu...halumasin/.
Omatarbeks kolbab kyll,kuigi on suht aeglane.

Milline neist, punane homelite või kollane hiinakas?

Punane ja hiinakas,ostetud Espakist. 6aastat tagasi,töötab ,yks kord on vahetatud kondekad.
Vasta
#30

Niisiis:

Otsi minu hoorattamasina videod siit foorumist.

Sama üle kirjutama ei hakka aga enamus hüdraulikute omanikke pole kineetilist rohkem kui pildi peal näinud.
Igatahes kui ära proovid, siis kaovad hüdromõtted kaugele.

Kaugel oled?  Saada sõnum ja saad minu masinat katsuda.
Vasta
#31

(08-07-2018, 13:23 PM)honkomees Kirjutas:  Kuna kineetilisega pole ise toimetanud, vaid oma väikse kökatsi ja traktori taga halumasinaga, mis samamoodi ei tule suuremate puude ja okslike kohtadega toime, siis tahaks enne järgmise puuteo algust saada selgeks, milline on rahva kogemus. 

Mulle jääb arusaamatuks kaks asja... Kas traktori taga olev kökats on koos traktoriga emexisse kuuluv, et ei suuda silindrit liigutada või on okslikud pakud sedavõrd võimsad, et tratori jõud lihtsalt üle ei käi. Viimasel juhul peaksid kineetilisest kauge kaarega mööda minema. Kui aga pakud nii rämedad pole, võiksid mõelda hüdropumba vahetusele, mis samas kiirusele juurde ei anna, annab aga jõule mida pump toodab. 

Aga vaata oma pakud kriitiliselt üle, viska ka siia mõni pilt, Siis oskaks midagi vast soovitada ka peale 'oh see on hea või see on sitaks parem'  Kui ikka räiged pakud on lõhkuda, pole suurt kineetilisega peale hakata.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#32

Hüdraulilisel on IMO ainuõige variant 2 tootlikkusega pump. St 2 eri tootlikkusega pumpa ühes korpuses. Näit 15l/min ning 4l/min. Suurema tootlikkusega pumbal on ülerõhu klapp näit 80bar peal, väiksemal 160bar vms. Kui surve on alla 80bar on tootlikkus 19l/min. Kui nüüd mõni jändrik pakk satub, siis tootlikkusel 4l'min saab tagasihoigliku mootoriga aeglasemal kiirusel selle paku siiski probleemideta pooleks (suurema pumba 15l/min jookseb ülerõhul 80bar paaki ning ei poo pisikest mootorit kinni).

Normaalsed puud saab kõik paari tonni piires pooleks. 
Üks asi mis 10tonnist survet nõudis oli 60x60cm kuivanud tammepakud.
Vasta
#33

hüva hüva, olgu teil siis lõunas rummid kuuris ja ahjus.
eki nii ei arva, aga eks see kirjakeele kohta rohkem käibki.

tonnide erinevusest ma ei tea midagi, tehas ütleb 3,5 ja eraldi saab veel tellida 5,6 tonnist. 
aga see 3,5 on küll täitsa piisav. eks ta nii rehkendatud on, et mis masinast läbi mahub, see ka lõhki läeb.

ja tegelt, mis olulist mõtet on arutada mõni sekund kiiremat või aeglasemat kui mõlemad teemaks olevad sisteemid tahavad ju õiges pikkuses pakku. ja kogu saagimise protsessile läeb igatahes mõnuga aega.
Vasta
#34

(09-07-2018, 18:56 PM)viplala Kirjutas:  Mulle jääb arusaamatuks kaks asja... Kas traktori taga olev kökats on koos traktoriga emexisse kuuluv, et ei suuda silindrit liigutada või on okslikud pakud sedavõrd võimsad, et tratori jõud lihtsalt üle ei käi. ...
Aga vaata oma pakud kriitiliselt üle, viska ka siia mõni pilt, 

oma kökats on mul tavaline 220V pealt käiv 7t hiinakas, kunagi sai ehituspoest ostetud ja töötab. Siin olen saanud töötada talunikust jahikaaslase soome halumasinaga, see käib nii Valtra kui 380V pealt ja olla paberite järgi ka 7t, silma järgi oli asi üsna uus ja kulumata aga kui ikka oli oksaga pakk, siis oli hüdrol hing kinni ja kirves ning kiil tuli appi võtta. No ütleme nii, et iga 10 pakk tekitas halumasinale probleemi.
Veel ühel jahikaaslasel oli külas käies ka puulõhkumine pooleli, samuti mingi 7t hiinakas, küll veidi teist nägu kui minu oma kuid ka tema kurtis, et ikka okslikku pakku ei saa lõhutud.
Ei ole need pakud minu silmale olnud midagi erilist, no paar oksakohta sees, aga ei jämedust ega muud sellist.
Selle aasta põhipuud on tehtud, jäänud on mõned üsna kergesti lõhkiminevad pakud. Selle pildi katsun panna [Pilt: large_29673767_jKub.jpg]
[Pilt: large_29673765_pcae.jpg]
Tsitaat:ja tegelt, mis olulist mõtet on arutada mõni sekund kiiremat või aeglasemat kui mõlemad teemaks olevad sisteemid tahavad ju õiges pikkuses pakku. ja kogu saagimise protsessile läeb igatahes mõnuga aega.
No kui ma lõhun ca 42 cm pakke ja masin võtab vastu kuni 52 cm siis pole mul probleemi pikkusega ja pakkudeks saagimine võtab vist 1% kogu tööajast. Peamine on ikka lõhkumise ja riita ladumise aeg. Peamine probleem ongi selles, et alailma tuleb seda pakku lõhkujast kätte saada ja siis sättida sobiva kohaga kiilu vastu, et ikka saaks tüki küljest. muidu kiilub jälle kinni ja hakka kuvaldaga vastusuunas uhama, et lahti tuleks. Sedapsi kaob lõhkumismasina mõte ära, tahaks ikka visata paku masinale ja lärts pooleks, vaatamata sellele kas on oks või mitte.
Vasta
#35

mu naabrimees müüb kineetilisi, ei ole kuulnud, et keegi kurdaks. Big Grin
Vasta
#36

Meil on dongfengi taga vist 40t jõuga hüdrokas ja võid paku risti ka vahele panna, kõik surub läbi Wink ühepoolne hüdraulliline puulõhkuja muidugi eriti kiire ei saagi olla.
Vasta
#37

Mu omatehtud 15t on ka seni kõigest läbi surunud. Manomeeter on küljes, selle järgi saab isegi enamvähem vajaminevat jõudu tuvastada. Kui 15t tekib tal 190bar juures (100mm silinder), siis väga harva kui rõhk üle 100bar (~8 tonni) läheb. 

40t on muidugi juba ulmeline, selleks oleks 200bar rõhu juures vaja 160mm läbimõõduga silindrit. Ja muidugi vähemalt 80l/min pumpa, et see kuidagigi talutava kiirusega liiguks. Hästi ei taha uskuda et nii suure kolakaga tegu, pigem vast "hiina" tonnid?
Vasta
#38

(08-07-2018, 21:56 PM)Qunts Kirjutas:  Ise tegin see aasta umbes 45 tihu puid ja lõhkusin sellise väikese puulõhkujaga mis käitab ennast T25 jõuvõttu võllilt (PTO) pealt ja 
Aega kulus selleks umbes täpselt 2 nädalavahetust. 


Saan pildilt nii aru, et sellel masinal pole nottide ettevedu. Seega tuleb kõik need 45 tihu käsitsi rullidele vinnata ning saagimiseks ette lükata. 45 tihu 4 päeva peale teeb päevas tõstmiseks tõenäoliselt hea mitu tonni. Kui liita halgude kasti ladumine, vanem iga ja tervisehädad, siis kardetavasti on seda puhtfüüsiliselt paljuvõitu. Pealeselle ei ole korralik halumasin just odav. Kokkuvõttes tuleks teenuse sissevõtmine tervislikum ja odavam.
Vasta
#39

Saan siis aru, et peale ksf PSV pole keegi kaubandusvõrgus saadaolevate kineetiliste lõhkujatega töötanud ja nende plusse miinuseid omal nahal proovida saanud.
Sain teada PSV postist, et IB ja Velti (ehk kui vaadata embleemi siis Honcini toode Hiinast) lõhkuja konstruktsioon on selline, mis põrutab kangi kätt. Janseni oma reklaami kohaselt seda ei tee tänu sidurile. Samas kui vaadata Ali lehelt täielikku spetsifikatsiooni, siis on mõlemad siduriga.
Vasta
#40

(11-07-2018, 08:25 AM)honkomees Kirjutas:  Saan siis aru, et peale ksf PSV pole keegi kaubandusvõrgus saadaolevate kineetiliste lõhkujatega töötanud ja nende plusse miinuseid omal nahal proovida saanud.
Sain teada PSV postist, et IB ja Velti (ehk kui vaadata embleemi siis Honcini toode Hiinast) lõhkuja konstruktsioon on selline, mis põrutab kangi kätt. Janseni oma reklaami kohaselt seda ei tee tänu sidurile. Samas kui vaadata Ali lehelt täielikku spetsifikatsiooni, siis on mõlemad siduriga.

Kodanik Peakorraldaja "testib" üht sellist pisikest hiinlast ja 30sendiste ühtlaste (leht)puude jaoks on  piisav. Elik Harvia saunaahju puude tegemiseks. Küll aga pidi mingi aja pärast käele hakkama aktiveerimiskangi lööginõksatus, lapsele/naisele vägagi kiiresti! (see võib olal ka uue põlvkonna lumehelbe-probleem...) 
Üldiselt sain aru, et väike on suhteliselt mõttetus, siis ikka hüdro!  Värsket leppa ja ka peenemat toorest noort mändi lööb täismees Fiskarsiga umbes-täpselt 5 korda kiiremini riita, kui nende abilistega. See hiinlane tundus seuhke nökatsilaadne, et ei hakanud kuurialt väljagi tooma Big Grin 
Küll testisin ise seda odava otsa väikest hüdrot ja 40cm metsakuiva ahjupuuks lõhkumisel ei pea ennast piinama. Aega kulub aga aega ju on! 

Aga sellist võiks küll saada testida! 60 senti halg ja 30 tonni kõlab täitsa asjana. Kui asi ikka sellise tempoga toimib ja reaalselt jämedamatki puud lõhub:
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne