Garaazhis mootori helide summutamine
#1

Õhtud hakkavad vaiksemaks jääma, ning paraku piirab vaikus ka natuke masina kallal nokitsemist.
Probleemiks pole nüüd kõneheli või mingi nurklihvija töö, vaid probleemiks pigem mootori töötamine.
Siinkohal räägin just mootorrataste omadest.
Hea meelega paneks uksed kinni ning suurem osa mürast kohe maas, aga ega ise siis kannata palju sees olla. 
Hetkel olen kasutanud tavalist ventilatsiooni kortsutoru, et heitgaasid läbi ava välja viia - jah need saab välja ning garaaz suht Ok heli aga väljas on selline tugev madalahäälne müdisemine (vana kahetaktiline 125...) ja kui veel korraks pöördeid tõstad... nagu 12L V8 oleks lähedal.

Oma tühja peaga arvan, et kasutaks mõne suurema mootoriga masina summutit (mille oma, täpselt veel ei tea) + tugevamast materjalist toru + mootorratta summutiga ühendamiseks paksemat kuumuskinldamat kummilõdvikut... selline kooslus peaks ka 350cc masina helid väljapoole suht vaikseks võtma. 

Kas kellegil on kogemusi, kuidas elurajoonis naabreid õhtuti rahulikuna hoida (metsa ära ei taha kolida)

Ostan Minsk M103 (1963a) ja Kovrovets K58 -le ning '73a Jawa 360 + velorex korras osasid 
Vasta
#2

Aga miks sa ei proovi? Vana sumpa ja tolmuimeja toru/voolik on lihtne hankida. Selle ülessulamiseni läheb päris palju minuteid, selleks ajaks on asi selge ammu. Voolikuid võin annetada, mõned on....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#3

Ma olin eelmine aasta sama probleemi ees, lisaks veel lärmavad nabrid. Üsna tüütu kui naabrid ei lase rahus olla. Mingi kolme aeg öösel röögivad nagu segased, ja hatšju spat. tra kutsu või politsei neile. Aga tänaseks olen leidnud üsna rahuldava lahenduse sellele probleemile. 

[Pilt: 2xa-gu.jpg]

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#4

Metsavargad olla vanasti sumpa küljest tuleva vooliku veeämbrisse pistnud, et saagi vaikseks saada.   Wink
Ämbri asemele võib viisaka tünni panna.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#5

(30-08-2018, 23:14 PM)CHRhmm Kirjutas:  Õhtud hakkavad vaiksemaks jääma, ning paraku piirab vaikus ka natuke masina kallal nokitsemist.
Probleemiks pole nüüd kõneheli või mingi nurklihvija töö, vaid probleemiks pigem mootori töötamine.
Siinkohal räägin just mootorrataste omadest.
Hea meelega paneks uksed kinni ning suurem osa mürast kohe maas, aga ega ise siis kannata palju sees olla. 
Hetkel olen kasutanud tavalist ventilatsiooni kortsutoru, et heitgaasid läbi ava välja viia - jah need saab välja ning garaaz suht Ok heli aga väljas on selline tugev madalahäälne müdisemine (vana kahetaktiline 125...) ja kui veel korraks pöördeid tõstad... nagu 12L V8 oleks lähedal.

Oma tühja peaga arvan, et kasutaks mõne suurema mootoriga masina summutit (mille oma, täpselt veel ei tea) + tugevamast materjalist toru + mootorratta summutiga ühendamiseks paksemat kuumuskinldamat kummilõdvikut... selline kooslus peaks ka 350cc masina helid väljapoole suht vaikseks võtma. 

Kas kellegil on kogemusi, kuidas elurajoonis naabreid õhtuti rahulikuna hoida (metsa ära ei taha kolida)

Proovi see väljuv toru suunata verikaalselt ülesse.  Otse ülesse minev toru teeb asja palju mahedamaks. Teine võimalus on pane ventilaator välimisse otsa tõmbama. See võib ka aidata.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne