#21

Tuttaval rüüstati autot.Trehvas peale pätile.Kutsus politsei aga niikaua kui need saabusid ta ennast tagasi ei hoidnud.
Politseinikud olid õnneks mõistlikud mehed,et noh kinnipidamise käigus kukkus,klaasikildudega veristas kätt jne.
Auto parandamine muidugi tuli korstnasse kirjutada.
Teisel tuttaval nii hästi ei läinud.Murti töökotta sisse,samuti tööriistad.Keevitus ja kõik pisemad riistad läinud.
Politsei ja-jah,mh-mhh,nii-nii ja ei midagi.Ise asja ajades sai mees pätile jälile.Töötles korralikult.Asju kõiki
tagasi ei saanud,küll aga krim. asja. Trahv 600.- ja menetluskulud.
Ise parast ütles,et oli mis oli aga iga sent sellest rahast oli seda väärt,et pätti õpetada.
Vasta
#22

Politsei ei võtagi menetlusse asju mille kahju on alla teat. summa. Krooniaja lõpus toimus meil firmas intellektuaalse omandi, dokumentide jm. sellise vargus. Vargad sama firma töötajad, tegid oma firma ning üritasid samal tegevusalal omapead jätkata (nagu ikka seda tehakse). Peale avalduse esitamist politseisse öeldi kohe et kui kahju jääb alla miljoni EEK siis ei hakka keegi asjaga tegelema. Ei hakatudki, paari kuu pärast tuli teade menetluse lõpetamise kohta. Paralleelkontor ka tänaseks oma tegevuse kokku pakkinud kuna ajusid ja töötegemise võimet ei suudetud kaasa viia. Cool

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#23

naiivitarid olete või?
mis avaldus politseisse?
politsei või õigemini ment on selleks, et tavainimestelt trahvidega riigile raha saada.
pätt kusjuures pole tavainimene, teda ment ei ahista.
kõigis muudes küsimustes pole neid vaja tülitada.
Vasta
#24

Turvafirmale ja -vidinatele kuluva summa eest saab juba enamvähem normaalse kindlustuse ka. Asjaajamine on küll tüütu juhtumi korral, aga vähemalt ei pea päris nullist pihta hakkama kui kogu töökoda tühjaks tehakse.
Vasta
#25

(20-09-2018, 15:15 PM)olli Kirjutas:  Turvafirmale ja -vidinatele kuluva summa eest saab juba enamvähem normaalse kindlustuse ka. Asjaajamine on küll tüütu juhtumi korral, aga vähemalt ei pea päris nullist pihta hakkama kui kogu töökoda tühjaks tehakse.
Igasugune kindlustus nõuab koheselt aktiivseid ja passiivseid turvameetmeid - korralikud aknad, uksed, lukud, valvesignalisatsioon. Vastasel juhul lepingut ei sõlmita või kujuneb kindlustusmakse ebamaiselt suureks.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#26

(20-09-2018, 15:33 PM)Walter Kirjutas:  Igasugune kindlustus nõuab koheselt aktiivseid ja passiivseid turvameetmeid - korralikud aknad, uksed, lukud, valvesignalisatsioon. Vastasel juhul lepingut ei sõlmita või kujuneb kindlustusmakse ebamaiselt suureks.

Mu lepingus on kirjas ainult see, et sissemurdmine peab olema tuvastatav. Ei ole mingeid tingimusi turvameetmetele. Ei küsitut nende kohta ka lepingut sõlmides. Makse on mõistlik.

https://www.ergo.ee/files/Kodukindlustus...928.15.pdf
1.1. Kindlustusobjekt on kindlustuslepingus märgitud:
1.1.1. ehitis (hoone, korter, korteriomand või rajatis);
1.1.2. kodune vara;
1.1.3. tsiviilvastutus

4.6. Murdvargus
Hüvitatakse kindlustusobjektile tekkinud kahju, mille põhjuseks on:
4.6.1. sissemurdmine, mille all mõistetakse vargust kindlustuskoha suletud ja lukustatud ruumist sinna ruumi pääsemist takistanud tõkke või lukustuse kõrvaldamise, lõhkumise või lahtimuukimise teel. Tõkke või lukustuse kõrvaldamine, lõhkumine või lahtimuukimine peavad olema tuvastatavad. Lahtimuukimiseks ei loeta lukustuse avamist originaalvõtme või selle jäljendiga;
4.6.2. röövimine, mille all mõistetakse vara hõivamist füüsilise vägivalla kasutamisega või vahetu ähvardusega kasutada füüsilist vägivalda;
4.6.3. kolmanda isiku süüline tegevus, mille all mõistetakse vara süülist hävitamist või rikkumist sissemurdmise või röövimise ajal.
4.7. Hüvitatakse sissemurdmisel või röövimisel lõhutud või rikutud hoone/korteri piirdekonstruktsioonide või nende osade taastamise kulu.
Vasta
#27

Üldiselt on nii et kui kaebama veel läheb siis on vähe antud...    
Neile, kellele antakse piisavalt, saavad mälestuseks oma pildi krimi saate lõpukaadritesse.

Peksa tuleb ka nii anda et tõendeid poleks... Muu ei aita. 
Mida kõike pihta pole mult püütud panna, enamasti objektidelt. Gps'id, metsakaamerad jms mudru on täiesti igapäevane nähtus kui vähegi vara hoida tahad, samuti ei tasu ise kellegile võlgu jääda  Big Grin Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#28

(20-09-2018, 15:15 PM)diesel Kirjutas:  naiivitarid olete või?
mis avaldus politseisse?

Mina käisin ja nõudsin, et minu katki murtud tabalukk fikseeritaks kuriteona.
Mind vaadati kui kohtlast, kuid lõpuks täideti vastav paber.
Muud kahju ei olnud, sest tabaluku taga oli isegi murdja jaoks mõttetu kola.
Ma usun siiski, et selles asutuses on vastav statistika, mille alusel tehakse mingeid järgmisi otsuseid ja ma ei lase sellel statistikal liiga ilusana paista.

LKF küsis ka kord, et hüvitatav summa on 2€, kas ma ikka tahan. Tahtsin. Big Grin
Vasta
#29

ahhoi natukene rõõmsamalt,tänu rohketele headele sõpradele leiti käru ülesse,kus oli üks lagund aku drell,tähendab kraaded kas loksa või kolga kandi ümbrusest,samas rääkisin ka uurijatega antud situatsiooni olukorrast,nemad teevad oma tööd viimse pinge peal,aga kogu mädapaise asub toompeal kus tehakse seadusi mis kasulikud valitsejatele,kui lähed valimis urni juurde mõtle väga hoolikalt,pea püsti kentukki poisid.
Vasta
#30

Ärge jamage. 
https://www.ohtuleht.ee/498879/patirahva...ti-inimene
Annad pätile pasunasse, saad linnukese kirja, päti nägu nädala pärast jälle sile kui lapse pee. Aga sinul linnuke kirjas elu lõpuni.
Vasta
#31

(20-09-2018, 13:13 PM)Mihkus Kirjutas:  Praktiliselt pole isegi turvakaamerast mingit kasu kui ise pidevalt ei jälgi... Siis juba vajalik korralik turvasüsteem.. Keegi alasse tungib, siis valvekeskus saadab patrullid peale...

Politsei ei tee ometi midagi.
Maal tuleb lähtuda kui ise ei hoia ,ei aita teised ka!
ja G4S ei tea ka midagi.Juhtum elust :koer lõugab öösel 3 ajal ,kobin välja ,mingi vennike hoovipeal .Teile on väljakutse.Mulle? Ei teie hoonele,sellele ,näitab minu selja taha majale.Mina ei ole kedagi kutsund kes te olete?
Vend haarab kuskilt helkurvesti ja näitab Big Grin.No siis asi selge ,naabritel on  ju signa paigaldatud.Räägin ,et kõrval majapidamine ja seletan kuidas sinna saab.Kuule tule hoia koera kinni ma ei saa autosse! Big Grin
G4S auto sõidab hoovist minema ja mina lähen tuppa .Kuradi peni jälle lõugab!Lähen õue sama vennike kõnnib sauna ümber mis on elamust 5 m kaugusel.Mina olevat ütlend ,et kõrval majapidamine.Nüüd mul taskulamp näpus vaatan siis selle turvaja näkku-no olen näind jah sellist naaberlinnas turvatööd tegemas.Küsin mis nimelisele kinnistule väljakutse on-ei tea meil ainult kordinaadid.Autojuht võtab keskusega kontakti ja selgub ,et ikka naabrite maja.
21 km linnast maale ja vähemalt 15 min objekti tuvastamist.Rotid olid ammu urus ja vaevalt ,et vargadki oleks nii kaua passind.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#32

Selles videos lähenetakse pätile loominguliselt:
https://www.youtube.com/watch?v=M2_t2urvATE
Eriti huvitavaks läheb alates neljandast minutist.

Füüsika on valus ja matemaatika teeb vaeseks, kui sa nende sõber ei ole.
Vasta
#33

Ei maksa loota õiguskaitseorganitele. Saad sealt ainult sekeldusi juurde.paar näidet.
Võtsime varga tukast kinni ja andsime politseile üle. Saime iga mees 150 EEKi trahvi kuna kinni võib võtta ment mitte asjaarmastaja. Pätt jäi õigeks.
 Mul varastati ehituselt 60 tuhaplokki ja põllu pealt kuhi heinu. Varast ei proovitudki otsida. Mina aga pidin seletama mida ma teen heintega kui ma loomi ei pea ja pidin tõestama kust ma ehitusmaterjali sain.
Mul varastati mersu ärs. Kaks korda saime jälile kus auto on. Võmme see ei huvitanud. Hoiatati hoopis isetegevuse eest. Asja lahendas siiski isetegevus. Tekkib küsimus, milleks õiguskaitseorganid kui õigust ei saa.

Aquila captas non muscas.
Vasta
#34

(20-09-2018, 20:47 PM)jurka Kirjutas:  
(20-09-2018, 13:13 PM)Mihkus Kirjutas:  Praktiliselt pole isegi turvakaamerast mingit kasu kui ise pidevalt ei jälgi... Siis juba vajalik korralik turvasüsteem.. Keegi alasse tungib, siis valvekeskus saadab patrullid peale...

Politsei ei tee ometi midagi.
Maal tuleb lähtuda kui ise ei hoia ,ei aita teised ka!
ja G4S ei tea ka midagi.Juhtum elust :koer lõugab öösel 3 ajal ,kobin välja ,mingi vennike hoovipeal .Teile on väljakutse.Mulle? Ei teie hoonele,sellele ,näitab minu selja taha majale.Mina ei ole kedagi kutsund kes te olete?
Vend haarab kuskilt helkurvesti ja näitab Big Grin.No siis asi selge ,naabritel on  ju signa paigaldatud.Räägin ,et kõrval majapidamine ja seletan kuidas sinna saab.Kuule tule hoia koera kinni ma ei saa autosse! Big Grin
G4S auto sõidab hoovist minema ja mina lähen tuppa .Kuradi peni jälle lõugab!Lähen õue sama vennike kõnnib sauna ümber mis on elamust 5 m kaugusel.Mina olevat ütlend ,et kõrval majapidamine.Nüüd mul taskulamp näpus vaatan siis selle turvaja näkku-no olen näind jah sellist naaberlinnas turvatööd tegemas.Küsin mis nimelisele kinnistule väljakutse on-ei tea meil ainult kordinaadid.Autojuht võtab keskusega kontakti ja selgub ,et ikka naabrite maja.
21 km linnast maale ja vähemalt 15 min objekti tuvastamist.Rotid olid ammu urus ja vaevalt ,et vargadki oleks nii kaua passind.

G4S näidetest mul on sihuke diil nendega, et helistavad enne väljasöitmist objektile. Vahepeal oli mul üks error ja ruumid läksid häiresse kui ise sees olin. Köne tegemiseks kulus 8 minutit ainuüksi. Tea millal se auto kohale jöuaks veel
Vasta
#35

G4S-iga tore kogemus ja seda Tallinnas. Vanas töökohas tulime õhtul hilja majja, et kaubikust asju maha tõsta. Lasime kogemata maja häiresse. Turvapatrull jõudis kohale siis kui auto oli tühi ja juba lahkusime. Uksed lukus jne. Kolleeg veel ütles sellel hetkel, aga sama palju kui sisse vedasime oleks jõudnud ka majast välja vedada.
Vasta
#36

(20-09-2018, 21:50 PM)Daff Kirjutas:  Võtsime varga tukast kinni ja andsime politseile üle. Saime iga mees 150 EEKi trahvi kuna kinni võib võtta ment mitte asjaarmastaja. Pätt jäi õigeks.

Üx ammune lugu. Vaatasin aknast välja kell 2 öösel: tüübid kangutavad minu auto ust. 30 sekki riidesse, abivahend näppu ja hoovi. Selle ajaga olid pätid kadund. Siis vaatan mingid vennad naabrimehe autos ! Lendasin peale, tüübid läksid lendu, üks ühele ja teine teisele poole. Ühe sain kätte. Ootasin mendid ära. Need vaatavad poisi üle, et see vana tuttav, teab paragrahve peast ja oskab igale küsimusele "õigesti" vastata. Ütlesid kohe, et see vend saab koju enne kui mina. Andsid mulle 2 mintsa aega ja ise keerasid selja, tingimus oli, et peab ise suutma kõndida, nemad tassida ei viitsi.
Nii läkski, naaber avaldust kirjutama ei viitsinud minna, kuna kahju ei tekitatud, mulle äitähh ei öelnud, mendid rekvireerisid minu "abivahendi" ja mina täitsin kolm tundi blankette. Sel hetkel arvasin, et olen kangelane, aga tegelt olin lihtsalt loll.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#37

(21-09-2018, 14:55 PM)spitfire Kirjutas:  
(20-09-2018, 21:50 PM)Daff Kirjutas:  Võtsime varga tukast kinni ja andsime politseile üle. Saime iga mees 150 EEKi trahvi kuna kinni võib võtta ment mitte asjaarmastaja. Pätt jäi õigeks.

Üx ammune lugu. Vaatasin aknast välja kell 2 öösel: tüübid kangutavad minu auto ust. 30 sekki riidesse, abivahend näppu ja hoovi. Selle ajaga olid pätid kadund. Siis vaatan mingid vennad naabrimehe autos ! Lendasin peale, tüübid läksid lendu, üks ühele ja teine teisele poole. Ühe sain kätte. Ootasin mendid ära. Need vaatavad poisi üle, et see vana tuttav, teab paragrahve peast ja oskab igale küsimusele "õigesti" vastata. Ütlesid kohe, et see vend saab koju enne kui mina. Andsid mulle 2 mintsa aega ja ise keerasid selja, tingimus oli, et peab ise suutma kõndida, nemad tassida ei viitsi.
Nii läkski, naaber avaldust kirjutama ei viitsinud minna, kuna kahju ei tekitatud, mulle äitähh ei öelnud, mendid rekvireerisid minu "abivahendi" ja mina täitsin kolm tundi blankette. Sel hetkel arvasin, et olen kangelane, aga tegelt olin lihtsalt loll.
Mis abivahendi kaliiber oli?  Big Grin Tänapäeval enam muu ei aita ja kui paar juhtumit ka ajakirjandusse jõuaks siis vast hakkaks looma. Selles suhtes on meerikamaa ikka etem, enne saad paugu kirja kui küsitakse mis tahad.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#38

kui pätt käes,mõõdukas vägivaldne omakohus õigustab end alati
Vasta
#39

(23-09-2018, 20:22 PM)wanamees Kirjutas:  kui pätt käes,mõõdukas vägivaldne omakohus õigustab end alati

Nagu ka eespool kirjutatud, tänapäeva liberaalses maailmas see enam nii ei ole.

Väga tihti just mõõdukas omakohus toob algsele ohvrile rasked süüdistused. 
Mul küll endal vastavad kogemused õnneks puuduvad, kuid mulje on jäänud, et pigem anda üleliia ja jätta pätile selge veendumus, et sa oled ise ka pätt ning seadusekartmatu, sel juhul võib asi isegi edukas olla.

Seadusekuulekas kodanik on paraku seaduse ees kõige kaitsetum.
Vasta
#40

  jätta pätile selge veendumus, et sa oled ise ka pätt ning seadusekartmatu, sel juhul võib asi isegi edukas olla.- see toimib Cool
Pätt tegi keldri moosist tühjaks,aga miilitsale üles ei tunnista.Miilits palub peale 4 tundi -ole hea tunnista üles ,mul jäid sead hommikul söötmata,saame ära koju Big Grin.Moosivaras muigab.Mul sõitis katus rohkem ära kui ta muidu on:ütlesin ,et kahe viinatalongi eest lasen sulle kõvasti peksa anda  ja mitte vähem kui su vennake sai 1 talongi eest. Piirkonnavolinik ütles ,et nii ei tohi! Moosivaras laulis kui linnuke-aga mina ei tea kes ta vennakest nüpeldas.
Kasu polnud asjast ikkagi ,tagasi sain ainult tühjad pesematta purgid Sad

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne