Täismassi vähendamine.
#21

Lehti ei loe, raadiot ei kuula, telekat ei vaata ja ühtegi sõpra ka ei ole... Rolleyes

See teema on olnud aastajagu kuum. Ja jääbki, kuniks see vaid meie inimeste maksta on.
Vasta
#22

(25-10-2018, 22:04 PM)zazik Kirjutas:  Ma loodan, et kirjutad ikka siia teemasse, nii et teistele ka nähtav. Kindlasti on paljudel huvitav lugeda ja mine tea millal kellelgi seda teavet vaja võib minna.


  Ega midagi keerulist polnudki, tuli võtta ühendust info-autos töötava tegelasega. See kõik ei olnud muidugi nii lihtne et helistad ja kõrran. Mul võttis kogu asi päris kaua aega. Vaatasin just meilivahetust ja esimes meili saatsin 04.09.2016 ja lõplikult sai tehtud 02.02.2018.  Teoreetiliselt kui oleks kõik läinud kõige kiiremat rada pidi siis oleks max 2 nädalat pidanud minema.
 Teema algatajale kirjutasin lihtsalt täpsemalt oma kogemusest.



(26-10-2018, 07:21 AM)MeelisV Kirjutas:  Arvan täismass mis määrab juhtimisõiguse kategooria jäi ikka 3550 ehk c kat. Sellega pääsesid vaid teekasutuse maksust. Muudeti ehk vaid reg massi või kuidas?

Ennem oli N2 3550kg täismass ja 3500kg registrimass, nüüd N1 3500kg täis- ja registrimass. Kiirusepiiraja ja digimeerik on veel alles N2-st
Vasta
#23

(26-10-2018, 19:52 PM)Kult Kirjutas:  
(25-10-2018, 22:04 PM)zazik Kirjutas:  Ma loodan, et kirjutad ikka siia teemasse, nii et teistele ka nähtav. Kindlasti on paljudel huvitav lugeda ja mine tea millal kellelgi seda teavet vaja võib minna.


  Ega midagi keerulist polnudki, tuli võtta ühendust info-autos töötava tegelasega. See kõik ei olnud muidugi nii lihtne et helistad ja kõrran. Mul võttis kogu asi päris kaua aega. Vaatasin just meilivahetust ja esimes meili saatsin 04.09.2016 ja lõplikult sai tehtud 02.02.2018.  Teoreetiliselt kui oleks kõik läinud kõige kiiremat rada pidi siis oleks max 2 nädalat pidanud minema.
 Teema algatajale kirjutasin lihtsalt täpsemalt oma kogemusest.



(26-10-2018, 07:21 AM)MeelisV Kirjutas:  Arvan täismass mis määrab juhtimisõiguse kategooria jäi ikka 3550 ehk c kat. Sellega pääsesid vaid teekasutuse maksust. Muudeti ehk vaid reg massi või kuidas?

Ennem oli N2 3550kg täismass ja 3500kg registrimass, nüüd N1 3500kg täis- ja registrimass. Kiirusepiiraja ja digimeerik on veel alles N2-st

Kui nüüd kruvi veel rohkem ülekeerata ja pilli lõhki ajada siis järgmine etapp on saada sõiduk M1 kategooriasse. Mul on tavaline VW transporter T4 mis on N1 kat. Käisin sellega ülevaatusel ja sain sealt huvitava küsimuse. Nimelt kus on kongis kinnitusaasad, kui on N1 kat peab olema 6 kinnitusaasa. Aga vaata sakslasi, seal ei ole tehasepoolt mitte ühte aasa poega ka. Ma siis tegin silmad märjaks ja palusin ülevaatuse onu, et pane ikka tempel alla ma luban, et panen sinna need aasad. Pärast kodus mõtlesin, et no kurat kui tehase poolt pole aasasid siis ei saa ju mina neid ka sinna panna, ning järelikult pole tegu N1 kategooria sõidukiga. Huvitav kas oleks võimalik sõiduk ka M1 kategooriasse saada. Minu jaoks oleks praamisõit odavam ja kindlustus ka.
Vasta
#24

Ei pea olema aasasid, kui valmistaja neid ette näinud ei ole. Samas ei kujuta ma ette, kudias sõidetakse ringi kinnitamata koormaga?
Vasta
#25

(26-10-2018, 20:44 PM)fanatt Kirjutas:  Mul on tavaline VW transporter T4 mis on N1 kat. Käisin sellega ülevaatusel ja sain sealt huvitava küsimuse. Nimelt kus on kongis kinnitusaasad, kui on N1 kat peab olema 6 kinnitusaasa. Aga vaata sakslasi, seal ei ole tehasepoolt mitte ühte aasa poega ka. Ma siis tegin silmad märjaks ja palusin ülevaatuse onu, et pane ikka tempel alla ma luban, et panen sinna need aasad. Pärast kodus mõtlesin, et no kurat kui tehase poolt pole aasasid siis ei saa ju mina neid ka sinna panna, ning järelikult pole tegu N1 kategooria sõidukiga. Huvitav kas oleks võimalik sõiduk ka M1 kategooriasse saada. Minu jaoks oleks praamisõit odavam ja kindlustus ka.

Meil Sitikas C1 ja on N1 kategooria nagu miilenki. Mes krdi aasad ? Üks aas on pagassis ja selle saab ette stange sisse keerata kui vedada tarvis. Seni pole tarvis old.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta
#26

(26-10-2018, 20:44 PM)fanatt Kirjutas:  ...

Kui nüüd kruvi veel rohkem ülekeerata ja pilli lõhki ajada siis järgmine etapp on saada sõiduk M1 kategooriasse. Mul on tavaline VW transporter T4 mis on N1 kat.
...
Huvitav kas oleks võimalik sõiduk ka M1 kategooriasse saada. Minu jaoks oleks praamisõit odavam ja kindlustus ka.

Mul T4, M1 kategooria, mahtuniversaal, Multivan.
Kuigi kõik nimetavad bussiks, kaubikuks vms., siis mitmel korral on tulnud reg. tunnistus ette näidata et tegu ikka "tavalise sõiduautoga". Pesu ka 5€ odavam, ülemöödunud aastal käisin Wink


Vasta
#27

(26-10-2018, 21:57 PM)v6sa Kirjutas:  Ei pea olema aasasid, kui valmistaja neid ette näinud ei ole. Samas ei kujuta ma ette, kudias sõidetakse ringi kinnitamata koormaga?

See  nõue tuli pärast seda kui hakati kupee mersusid, x5 ja porschesid kaubikuteks registreerima (erisoodustusmaks,erasõidud). Kui pole aasasid ette näidata siis ei ole N1. Sama põhimõtet järgides ei saaks olla ka minu buss N1. Peaks arkist järgi uurima kas see läheks läbi.
Vasta
#28

(27-10-2018, 09:39 AM)fanatt Kirjutas:  See  nõue tuli pärast seda kui hakati kupee mersusid, x5 ja porschesid kaubikuteks registreerima (erisoodustusmaks,erasõidud). Kui pole aasasid ette näidata siis ei ole N1. Sama põhimõtet järgides ei saaks olla ka minu buss N1. Peaks arkist järgi uurima kas see läheks läbi.

Oot oot. Alles käisin firma V-klassi kaubikuga ülevaatusel millel 5 kohta ja võrk vahesein aga ei ühtegi kinnitusaasa põrandal ega seinte küljes ja keegi neid ei nõudnud ka.
Tahate öelda, et hakkan ise paigaldama ? Sellisel juhul teeb seda küll MNT amet, kuna nemad registreerisid selle ju kaubikuks.
Vasta
#29

(26-10-2018, 09:22 AM)v6sa Kirjutas:  Lehti ei loe, raadiot ei kuula, telekat ei vaata ja ühtegi sõpra ka ei ole... Rolleyes

See teema on olnud aastajagu kuum. Ja jääbki, kuniks see vaid meie inimeste maksta on.

https://parnu.postimees.ee/6438981/polit...1539207967
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne