Peaaegu õigete rehvidega tehnoülevaatuse läbimine
#41

Ma olen aru saanud,et kui hakatakse allrahvast pitsitama siis on selleks ka põhjust. Kuna kõik see mäng siin elus käib raha ja mammona peale siis pole vaja pikalt mõelda. Mina ikka ütlen:" Saagige aga saagige,sellel oksal istute ise!" Big Grin 
T.
Vasta
#42

Päris kurjalt vaatavad ülevaatuspunktis rehvimõõte. Mul maasturil all õige mõõduga mudarehvid ja päris hoolega vaadati neid, enne pole nagu tähele seda pannud, lisaks norivad turvavööde tagasitõmbamisega.
Vasta
#43

(01-11-2018, 11:40 AM)Aspelund Kirjutas:  ...
Näib, et millalgi viimase paari kuu jooksul on liikunud ülevalt alla direktiiv (või siis suusõnaline rangelt vabatahtlik vihje), mis soovitab ametnikel olla eriti valvas.
...

Neid "juhendmaterjale" on Mait aeg-ajalt A24 kaudu tutvustanud. Mõned oleks kohe väga naljakad, kui need meie elu nii kuratlikult keeruliseks ei ajaks.

Turvavööde kontrollil on mõte - inimesed ju kipuvad seda kandma vaid politsei trahvi hirmus.
Vasta
#44

(01-11-2018, 11:28 AM)svenson Kirjutas:  Ma ei tunne ka väga neile vingujatele kaasa, sest reeglina on nende hirmus suurte ja vale ET velgdele tõmmatud mingid sõidukõlbmatud rehvid. ...
No mul nt tehas ette näinud 245/70R16, mul continentali uued naastud nagu ikka talveks tsutt kitsamad ehk 225/75R16 ja suveks eelmine aasta ostetud 30X9.5 R15C, veljed õige offsetiga, rehvi läbimõõt õige, 15"  velgedel isegi kalkulaatori järgi sama laiusega aga no pole täpselt see, mis uksepiidal kirjas ...

St uued, korralikud ja isegi tsipa väiksemad rõngad all, üldsegi mitte hirmus suured ja valet ET velgedel.
Vasta
#45

(01-11-2018, 16:26 PM)honkomees Kirjutas:  No mul nt tehas ette näinud 245/70R16, 
...


Tehas lubab ikka rohkem, lihtsalt tüübikinnituse teinud tegelane pani vaid ühe kirja ja LRB bürokraadid ei luba alternatiive.

Hoian isand Svenssonile pöialt, et ta teeks alternatiivsete rehvimõõtude lisamise võimalikuks.
Vasta
#46

(01-11-2018, 17:13 PM)v6sa Kirjutas:  
(01-11-2018, 16:26 PM)honkomees Kirjutas:  No mul nt tehas ette näinud 245/70R16, 
...


Tehas lubab ikka rohkem, lihtsalt tüübikinnituse teinud tegelane pani vaid ühe kirja ja LRB bürokraadid ei luba alternatiive.

Hoian isand Svenssonile pöialt, et ta teeks alternatiivsete rehvimõõtude lisamise võimalikuks.
Igastahes tehase kleeps uksepiidal lubab veel vaid ühte varianti - 15" veljega mingit ülikitsast ja kõrget c-rehvi
Vasta
#47

Laske esindusest tüübikinnitus välja ja see määrab asja ära.
Vasta
#48

(01-11-2018, 17:43 PM)MeelisV Kirjutas:  Laske esindusest tüübikinnitus välja ja see määrab asja ära.

Sellega võib Maanteeametisse minna proovima et nad vastava margi/mudeli juures paranduse teeksid - ülevaatust paraku esinduse paber läbida ei aita kuna seal vaadatakse ainult arvutist mnt-ameti andmeid.

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#49

Käisin täna oma kastikaga ülevaatusel.Rehvidele ei pööratud vähimatki tähelepanu kuigi all selline mõõt mida
ukseposti peal kirjas pole.Irises ainult esiraua peal olevate tuledega aga tõmbasin igaks juhuks pistiku lahti enne.
Mul kolm tuld raua peal ja meie maal see pole lubatud,ka ei tohi lisatulede sees olla parktuld.
Ühesõnaga kvalifitseerusid mulaažiks.
Teine kobin oli tagapiduritega.Kässer ideaalne,sõidupidur nõrgavõitu onu arvates.Selgitan,et kui 200-300kg koormat
peal siis pidurid OK,et regulaator või nii.Onu soovitas regulaatorit sättida.Ma räägin,et kui ma selle tühja autoga
parajaks timmin siis koormaga lähevad loha ja ma sõidan ennast puruks libedaga.Mõmises midagi targutamisest ja
lasi läbi.
Vasta
#50

Diisel-Zafiirik, passis kohe rivis rattamõõte Big Grin Vali mida tahad, R17 peaks olema OPC ratas.  

Tsitaat:195/65 R15 91H, 205/55 R16 91H, 195/65 R15 91Q M+S, 215/45 R17 91W, 225/45 R17 91H


Või siis kõikse "mõttetum" 87kw e46 buumer aga kirjas on KÕIGI selle kere rattamõõdud. ZR18 on M3.

Tsitaat:195/65 R15 91H, 205/60 R15 91H, 205/55 R16 91V, 225/50 R16 92W, 225/50 ZR16, 225/45 R17 91W, 225/45 ZR18

Aga OmegaB, 99, bens ja automaat on üks haigemaja! Leidsin samasuguses konfiguratsioonis ratastega vaguni ka müügilt: all originaalrattad, mis on 16 tolli ja talvekad valudel 15. Teh.Passis on nendel Omegatel lagi 205/65 R15 94H ja 225/55 R15 94H ehk tehasest alla pandud 16 tolli on välistatud ARK paberites. Mede Omegal (Sport-varustus koos Recaro istmetega, seega on tehase 16 nagu loogiline?) on peaaegu kõikse kangemad Nokiani-talvekad 195/65R15, ühesõnaga ei peakski kuidagi ülevaatust saama...lisaks oleme kriminaalid, et libedal ajal ohutustatud autoga sõidame! Too vagun on Šveitsist, mede oma Hollandist tulnud. 

Aga siit tekib ka küsimus, et Eestis on siis rehvide asendustabel ja ratta läbimõõdust sõltuv eri mõõtude kasutamine talvel välistatud, mis ei ole kuidagi liiklusohutusega seotud! Tegelikult on see, et osad firmad ja tüübikate tegijad on viitsinud kõik tehase rattamõõdud sisestada, osad aga mitte. Lihtsalt tehakse suvalised  paberid, garages keegi rattaid ei vaadanud, üleval korrusel ametnik exeli tabelist kõiki selle mudeli rattamõõte panna ei viitsinud  ja nüüd kodanikud kannatavad! 
Vasta
#51

(01-11-2018, 19:27 PM)Kivipurustaja Kirjutas:  ....Irises ainult esiraua peal olevate tuledega aga tõmbasin igaks juhuks pistiku lahti enne.
Mul kolm tuld raua peal ja meie maal see pole lubatud,ka ei tohi lisatulede sees olla parktuld.
Ühesõnaga kvalifitseerusid mulaažiks.

tavaline reegel on siiski selline, et kõik tuled mis on küljes peavad põlema - "vedas" siis sul
Vasta
#52

(01-11-2018, 19:22 PM)Walter Kirjutas:  
(01-11-2018, 17:43 PM)MeelisV Kirjutas:  Laske esindusest tüübikinnitus välja ja see määrab asja ära.

Sellega võib Maanteeametisse minna proovima et nad vastava margi/mudeli juures paranduse teeksid - ülevaatust paraku esinduse paber läbida ei aita kuna seal vaadatakse ainult arvutist mnt-ameti andmeid.

jah seda nüüd küll et kõik käib läbi mnt ameti registri
ja mitte, et võib aga kui tahad siis pead minema
Vasta
#53

Ma arvan, et viimasel ajal see nokkimine on pigem sellest, et ülevalt poolt on tulnud konkreetsemad käsud ja kõik kardavad oma perse pärast. Kaamerad üleval, MNT kontrollid jne. Varem mingisuguse tilu-lilu pärast nokkima ei hakatud, suhtuti inimlikumalt, riik lihtsalt keerab kruvisid koomale. Näituseks minuni on jõudnud usaldusväärne info, et MNT seltskonnas on lausa inimesed, kes kammivad kohalikke autondusega seotud foorumeid läbi ja kui sealt leitakse mingi jutulõim, kus x kodanik avalikus foorumis kajastab oma auto ehitust, millest tulenevalt mõni tehaseseade küsitavaks muutub, siis tehakse vastav märge registrisse. Edasi võite juba ise mõelda...
Vasta
#54

kevadel on valimised. võib ju parteidele küsimused saata, et kas keegi ehk plaaniks maanteeametile ja bürokraatiale üldisemalt, päitseid pähe panna.
Vasta
#55

(01-11-2018, 21:28 PM)ivoalaska Kirjutas:  siis tehakse vastav märge registrisse. Edasi võite juba ise mõelda...

Sügavalt kahtlen, et selline asi võimalik on. Et registris selleks vastav kohtki üldse on.
Vasta
#56

Ära kahtle, ma ei pea silmas neid registreid, mis avalikult kättesaadavad on.
Vasta
#57

(01-11-2018, 21:57 PM)ivoalaska Kirjutas:  Ära kahtle, ma ei pea silmas neid registreid, mis avalikult kättesaadavad on.

Teil on skisofreenia. Otsige abi.
Vasta
#58

Ei ole. On ekslik arvata, et MNT ja ülevaatuspunktide vahel omavaheline suhtlus puudub. Ma ei ürita siin mingit vandenõuteooria teemat algatada aga nagu ka ennem mainisin, siis ise tean vähemalt kahte juhtumit reaalsest elust, mis seda tõestavad. Ja ma tegelen antud valdkonnaga igapäevaselt, mitte ei ürita siin ennast läbi klaviatuuritoksimise huvitavaks teha.
Vasta
#59

(01-11-2018, 22:00 PM)zidmootor Kirjutas:  
(01-11-2018, 21:57 PM)ivoalaska Kirjutas:  Ära kahtle, ma ei pea silmas neid registreid, mis avalikult kättesaadavad on.

Teil on skisofreenia. Otsige abi.

Olles olnud tolliametnik ja kogu sellise riikliku elektroonilise süsteemi ühe osa päris alguse juures, siis usu: need asjad on olemas, võimalikud ja ka kasutusel! Peenemalt öeldes nimetatakse seda eelnev riskianalüüs Wink Tollis oli selline konkreetne asi ja mõiste, kui "punane koridor". Sinna saatis kaupu ja inimesi algoritm aga sinna sai vajadusel ka mida-keda iganes lisada. Näiteks narkokahtluseid, salakauba võimalust jms.. Aga päris igaüks seda teha ei saanud, see on selge. 
Küsimus on pigem selles, et kas ja kuidas seda võimaluts "linnuke" kuhugi teha kurjalt ära kasutatakse? Ise ma arvan ka, et suures osas on see jama aga TEATUD väga radikaalsetel ja liiga "ülbelt avalikel" puhkudel võidakse seda kasutada küll. Lisaks näiteks paadunud hull-kihutajate ja kontrollimatute roolijoodikute talitsemisel. Tänane ülikiire numbrituvastaja peab lisaks muuduvale ülevaatusele jms Politseil ekraani "punaseks" viskama just potentsiaalsete mõrtsukate jms puhul. Tehniliselt mittekorras radikaalselt ümberehitatud auto kuulub sinna alla... 

Samasuguste preventiivsete tegevustega tegelevad kõik jõustruktuurid ja maksuhaldurid. ARK (lihtsam kirjutada) on ka Eestis jõustruktuur ja Inimeste-Kodanike peedistamise asutus.
Vasta
#60

Maanteeameti ja ülevaatuspunktide vahel loomulikult toimub suhtlus, sisuliselt ülevaatuspunktid täidavad Maanteeameti poolt antud ülesandeid ja maanteeamet on "boss". Ülevaatajad käivad ka Maanteeametis koolitusel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne