Peaaegu õigete rehvidega tehnoülevaatuse läbimine
#81

See on ju täielik lollus, kui mina pean hakkama tõestama kuskilt infot otsides, et minu autole on tehasepoolt X mõõtu rehvid lubatud.
Mille eest MNT ametnikud siis palka saavad. Kui tehakse vahet 205/55 R16 ja 205/60 R16, no tule taevas appi.
Kui debiilseks saab asi veel minna?

Seda, millised rehvid mul all olla võivad, peabki teadma politsei/mnt jms asutused. Ja kui mina tõestan ära, et nende poolt on tehtud ebapädevat tööd, tuleks minna kahjutasu nõudma minu kulutatud aja jms eest.
Iseasi, kuidas see reaalelus toimib - ilmselt mitte. Ametnikul on ju alati õigus.
Vasta
#82

(04-12-2018, 11:52 AM)ivo86 Kirjutas:  See on ju täielik lollus, kui mina pean hakkama tõestama kuskilt infot otsides, et minu autole on tehasepoolt X mõõtu rehvid lubatud.
Mille eest MNT ametnikud siis palka saavad. Kui tehakse vahet 205/55 R16 ja 205/60 R16, no tule taevas appi.
Kui debiilseks saab asi veel minna?

Seda, millised rehvid mul all olla võivad, peabki teadma politsei/mnt jms asutused. Ja kui mina tõestan ära, et nende poolt on tehtud ebapädevat tööd, tuleks minna kahjutasu nõudma minu kulutatud aja jms eest.
Iseasi, kuidas see reaalelus toimib - ilmselt mitte. Ametnikul on ju alati õigus.

........  ilmselt see on normaalne. Big Grin  Ma ei usu,et kuskilt niisama midagi saab. Mulle tundub,et paljud ametnikud ja muud töötajad on ära unustanud,kelle jaoks nad üldse töötavad. Ise olen mitmel korral tunda saanud isegi politsei infotelefonile helistades,et parem oleks olnud mitte helistada. Big Grin  Ebapädevad ja manipuleerivad,sildistavad jne.... Üldiselt olen pettunud olnud aga midagi teha pole. Eks igal tuleb kunagi oma vigade eest maksta. Vähemalt lootust on. Usklikel pidi mingi viimne kohtupäev olema.... olgu siis või see. Big Grin 

T.
Vasta
#83

Ärge unustage et me elame kapitalistlikus maailmas kus kõigel on hind.Üks sama mudel aga erinevates varustustasemetes omab ka erinevaid rehvi ja veljemõõte.Lahjema versiooniga on valik väiksem ja ka lisana ei saa edevamaid rattaid vaid tuleb valida kõrgem varustustase ja ka veel sellest ei piisa et saada need kõige kõigemad mõõdud omale passi,vaid esimene autoostja peab olema teinud valiku lisavarustuse velgede suhtes.
Hilisemalt seda viga peaaegu et võimatu parandada kuna esindus sisuliselt laiutab käsi ja konstanteerib fakti et teie auto veereski sellise mõõduga tehasest välja ja sai selle järgi tüübikinnituse.
Kui esimese ostja jaoks überveljed pole olulised ja ta nende eest raha välja ei käi jäävadki need lisread passi tekkimata.
Tänapäevaste autode kasutusjuhendis pole enam seda üksikasjalikku rehvimõõdu nimekirja ,mis oli vanamatel autodel,lihtsalt on tekst et kasutage valmistajatehase poolt soovitatud ja lubatud rattaid.
Mu vana Golfi kasutusjuhendis on üksikasjalik rehvide  ,velgede ja mootorite kombinatsioonide loetelu,koos üksikasjaliku rehvirõhkude tabeliga aga minu auto teh passis on üks mõõt puudu.Üks tark targutas et see rataste värk on nii keeruline asi ,tehas teeb miljoneid katseid aga minu küsimuse peale miks mul üks mõõt puudu kui mul on mustvalgel tehase paberil asi kirjas , nagu vastust ei tulnudki,jäi mulje et vist erinevat värvi autodel on erinev veljemõõt lubatud,sest muid variante enam ei olnud.
Osade autode kasutusjuhendis on antud ainult talverehvide mõõdud millega tohib lubatud lumekette kasutada.
Vasta
#84

Poetan ka oma viis senti. Kuskil rehvimõõdu osas nöögitud pole, aga siiski on/oli päevakorral pere kahele liikurile rehvi-/veljekomplekti soetamine ja soodsate pakkumistena sattus huviorbiiti ka komplekt, mis on kübe väiksema (ca-2-3%) välisläbimõõduga kui paberil kirjas. Ostan ikka ära ja sõidan. ÜV aegu on suvine "õiges" möödus komplekt all.

Teine pere liikur on lihtlabane Ford Focus aastast 2007, ei mingit kõrget varustustaset ega midagi, igavad 195/65 R15 plekkveljed all salongist lahkumisest saati. Kuigi paber lubab kuni 225/40 R18 pastlaid, mis selle isendi alla sobiks nagu sea selga sadul Big Grin
Vasta
#85

(04-12-2018, 11:52 AM)ivo86 Kirjutas:  See on ju täielik lollus, kui mina pean hakkama tõestama kuskilt infot otsides, et minu autole on tehasepoolt X mõõtu rehvid lubatud.
Mille eest MNT ametnikud siis palka saavad. Kui tehakse vahet 205/55 R16 ja 205/60 R16, no tule taevas appi.
Kui debiilseks saab asi veel minna?

Seda, millised rehvid mul all olla võivad, peabki teadma politsei/mnt jms asutused. Ja kui mina tõestan ära, et nende poolt on tehtud ebapädevat tööd, tuleks minna kahjutasu nõudma minu kulutatud aja jms eest.
Iseasi, kuidas see reaalelus toimib - ilmselt mitte. Ametnikul on ju alati õigus.

rehvi kõrguse erinevus muudab juba spidoka valeks, ja üldjuhul on 205/55 r16 standardi analoog pigem 205/50 R16 ja 195/65 R15. 
Miks peavad teised alati sinu erisoove täitma sina tahad teisi rehve kasutada siis otsi ka pakutavad analoogid välja. Tungivalt oma õigusi taga ajades ARKis ei saa midagi - seda ütleb minu kogemus. Selle aja eest mille oled siia tigetsedes kulutanud oleksid juba netist sobivad rehvi analoogid leidnud.

205/60 R16 pigem linnamaasturi kui sõiduka mõõt, ma saan aru, et tahad spidoka nn. 0-i ajada. Ma ka teen seda.

H.
Vasta
#86

(04-12-2018, 19:11 PM)hundu77 Kirjutas:  
(04-12-2018, 11:52 AM)ivo86 Kirjutas:  See on ju täielik lollus, kui mina pean hakkama tõestama kuskilt infot otsides, et minu autole on tehasepoolt X mõõtu rehvid lubatud.
Mille eest MNT ametnikud siis palka saavad. Kui tehakse vahet 205/55 R16 ja 205/60 R16, no tule taevas appi.
Kui debiilseks saab asi veel minna?

Seda, millised rehvid mul all olla võivad, peabki teadma politsei/mnt jms asutused. Ja kui mina tõestan ära, et nende poolt on tehtud ebapädevat tööd, tuleks minna kahjutasu nõudma minu kulutatud aja jms eest.
Iseasi, kuidas see reaalelus toimib - ilmselt mitte. Ametnikul on ju alati õigus.

rehvi kõrguse erinevus muudab juba spidoka valeks, ja üldjuhul on 205/55 r16 standardi analoog pigem 205/50 R16 ja 195/65 R15. 
Miks peavad teised alati sinu erisoove täitma sina tahad teisi rehve kasutada siis otsi ka pakutavad analoogid välja. Tungivalt oma õigusi taga ajades ARKis ei saa midagi - seda ütleb minu kogemus. Selle aja eest mille oled siia tigetsedes kulutanud oleksid juba netist sobivad rehvi analoogid leidnud.

205/60 R16 pigem linnamaasturi kui sõiduka mõõt, ma saan aru, et tahad spidoka nn. 0-i ajada. Ma ka teen seda.

H.

Ei taha mingit näitu nulli ajada - see vahe on tavasõidus olematu.  Kui 195/65 R15 vahetad auto all 235/35 R17 või R18 vastu, siis ma saan aru, et on toimunud muutus. See tilluke vahe rehvi mõõdu puhul R16 puhul ei muuda mitte midagi. Rohkem mõjutab juba  pigem see, kas rehv on 1 aasta või 5 aasta vanune. Või kas mustrit on järel 2mm või 8 mm.
Vasta
#87

(04-12-2018, 19:11 PM)hundu77 Kirjutas:  Miks peavad teised alati sinu erisoove täitma sina tahad teisi rehve kasutada siis otsi ka pakutavad analoogid välja.
jutt nagu sotsialismi õpikust.
kõik orjad peavad etteantud joont mööda käima.
samm kõrvale tähendab kohapealset mahalaskmist.
masendav.
Vasta
#88

(04-12-2018, 11:52 AM)ivo86 Kirjutas:  Kui tehakse vahet 205/55 R16 ja 205/60 R16, no tule taevas appi.
Kui debiilseks saab asi veel minna?

Tõepoolest. Talverehvi puhul 3% allapoole valetav spidomeeter 205/55 puhul oleks ju pigem talvisele liiklusohutusele kasulik?

Aga tore teema sellegipoolest, nüüd vähemalt ei koba täielikult pimeduses, et mida kohe-kohe saabuvalt ülevaatuselt oodata võib. Kaks korda on vales mõõdus talverehvid ÜV läbinud, nüüd enam ei oska arvata. 

R15-ga on lubatud 195/70, 205/70, 215/60, 215/65 
R16-ga on lubatud ainult 215/60/R16 
Hetkel all 205/60R16, mis ei ole lubatute nimekirjas, aga on läbimõõdu poolest samaväärne 195/70 R15 ga, ehk spidokas valetab samapalju. Allapoole sealjuures.

Niiet kontrollijate argument on igaljuhul "see mis kirjas", mitte "see mis lubatuga samaväärne" Smile
Vasta
#89

Tekkis selline teemakohane küsimus, et mis rehv tuleks alla panna kui tootja andmetel (ja ka passis) peaks sõiduki rehvid olema 6.00-13?
Mõningatel andmetel on vasteks 165/80 R13 (Viide). Samas reaalsuses on 155/80 R13 algsele mõõdule jällegi lähedasem (Viide).
Või põhimõtteliselt võib igasuguse paranka alla väänata, mille keskmine auk on 13 tolli ning muster ja seisukord vastavad nõuetele?

Ehk on kellegil värskeid kogemusi sellise olukorraga?
Vasta
#90

Mul treila kohta öeldi et võib kasutada neid mida meil kaubanduses müüakse, ei pea rehve mujalt maalt tellima.  Panin C kat 16" alla mille kaaluindeks sobis, topeltratastele taha kitsamad ja esisillale laiemad.  Ülevaatusel ja maanteeametis probleeme ei tekkinud, või õigemini alguses mnt's miskit torises aga ei mäleta enam kuhu ma täpsemalt ametnikul minna soovitasin ja sellega ka jutuajamine sel teemal lõppes... Rolleyes Toungue

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#91

(28-12-2018, 16:52 PM)mossepower Kirjutas:  Tekkis selline teemakohane küsimus, et mis rehv tuleks alla panna kui tootja andmetel (ja ka passis) peaks sõiduki rehvid olema 6.00-13?
Mõningatel andmetel on vasteks 165/80 R13 (Viide). Samas reaalsuses on 155/80 R13 algsele mõõdule jällegi lähedasem (Viide).
Või põhimõtteliselt võib igasuguse paranka alla väänata, mille keskmine auk on 13 tolli ning muster ja seisukord vastavad nõuetele?

Ehk on kellegil värskeid kogemusi sellise olukorraga?

Mul Isuzul oli passis varem mingi väga lambi mõõt, 175/70R13 vist, originaal on 5.60-13. Kui käisin muid passiandmeid korrigeerimas, siis mainisin ka seda, vana torises väheke, ronis arvuti taha ja muutis ära, nüüd on 5.60-13 ka passis. Tegelikult ma palusin lihtsalt muuta mõõt õigeks ja tänapäevaseks 165/80R13, aga seda ta teha ei saanud.

Ma arvan, et muretsemiseks pole põhjust, nii 155/80 kui ka 165/80 peaksid pädema. Kui läheb vaidluseks, näitad lihtsalt õiget linki, ma olen enam kui kindel, et 99% tänaseid ÜV punkte ei saa selles 6.00-13 mõõdust mitte emmigi aru.

Oluline on hoida profiil 80, seda vast mõned kirkamad kriidid ikka teavad, et vana standard oli 80. Õnneks on Lätist neid 80-profiiliga rehve (Hankook) vägagi mõistliku hinnaga ka saada.
Vasta
#92

(29-12-2018, 01:36 AM)zazik Kirjutas:   teavad, et vana standard oli 80. Õnneks on Lätist neid 80-profiiliga rehve
Mäletamistmööda on RAF originaalrehvidel kirje 185/82R15, see siis üks esimestest tolleaegsetest radiaalrehvidest. Ehk oli see 82 hoopis standard?

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta
#93

(29-12-2018, 02:25 AM)Marko Kirjutas:  
(29-12-2018, 01:36 AM)zazik Kirjutas:   teavad, et vana standard oli 80. Õnneks on Lätist neid 80-profiiliga rehve
Mäletamistmööda on RAF originaalrehvidel kirje 185/82R15, see siis üks esimestest tolleaegsetest radiaalrehvidest. Ehk oli see 82 hoopis standard?
Ikka 80(%), See ka ainus kõrguse nr. mida ei pea markeeringus tähistama ehk 165 R13 on ka eelmise näite korrektne tähistus.


Vasta
#94

Esimesed siiamaale jõudnud sisuliselt  lamellrehvid ИЯ-170 kandsid ka ainult tähistust 165 R 13 aga olid tegelikkuses 82 profiiliga keerati alla VAZ 2103-le.Kusjuures olid omas ajas väga head talverehvid ainult ruttu kippusid kõveraks minema.
Vasta
#95

Mul küsimus, et mida nüüd siis teha? Sai naisele "Volvo" soetatud. ARKi järgi veljed 205/50R17 90V. Ja nüüd siis selgub et sobivaid naastrehve sellele autole polegi olemas, pean silmas kiirusindeksit...  Auto aga kehtiva ülevaatuseta, kas lahenduseks on ülevaatusele minna nõuetekohaste suverehvidega? Või talvel ei saa läbi? Lamelle veel saaks mõned mudelid aga kui soovin just naaste?
Vasta
#96

(19-01-2019, 14:03 PM)kalles Kirjutas:  Mul küsimus, et mida nüüd siis teha? Sai naisele "Volvo" soetatud. ARKi järgi veljed 205/50R17 90V. Ja nüüd siis selgub et sobivaid naastrehve sellele autole polegi olemas, pean silmas kiirusindeksit...  Auto aga kehtiva ülevaatuseta, kas lahenduseks on ülevaatusele minna nõuetekohaste suverehvidega? Või talvel ei saa läbi? Lamelle veel saaks mõned mudelid aga kui soovin just naaste?
Ma ei tea kuidas Eestis on, aga Saksas võib panna väiksema kiirusindeksiga rehvid kui armatuurlauale, nähtavasse kohta kleebitakse väike roheline kleepekas meeldetuletusega tegelikust rehvi piirkiirusest (olgem ausad, seal võib maantepeal legaalne kiirus kerkida üle rehvivalmistaja lubatu)
Talverehve jah ei toodeta selliste kiirusindeksiga, milleks autod võimelised on.
Vasta
#97

(19-01-2019, 14:03 PM)kalles Kirjutas:  Mul küsimus, et mida nüüd siis teha? Sai naisele "Volvo" soetatud. ARKi järgi veljed 205/50R17 90V.
...

Kui lugeda  Määrus 42-t , siis seal on sõnasõnalt öeldud:
Kood 506. Rehvi kasutamine.
... Rehvi kiiruskategooria (vaata tabel 4) peab olema vähemalt võrdne sõiduki valmistaja poolt
ettenähtud näitajaga või vähemalt kiiruskategooriaga Q, kui sõiduki valmistaja on ette
näinud sõiduki rehvidele suuremad kiiruskategooria väärtused.
...


Q võiks nagu saadaval olla.

Kuigi antud mõõt on jabur.
Vasta
#98

(19-01-2019, 15:35 PM)v6sa Kirjutas:  
(19-01-2019, 14:03 PM)kalles Kirjutas:  Mul küsimus, et mida nüüd siis teha? Sai naisele "Volvo" soetatud. ARKi järgi veljed 205/50R17 90V.
...

Kui lugeda  Määrus 42-t , siis seal on sõnasõnalt öeldud:
Kood 506. Rehvi kasutamine.
... Rehvi kiiruskategooria (vaata tabel 4) peab olema vähemalt võrdne sõiduki valmistaja poolt
ettenähtud näitajaga või vähemalt kiiruskategooriaga Q, kui sõiduki valmistaja on ette
näinud sõiduki rehvidele suuremad kiiruskategooria väärtused.
...


Q võiks nagu saadaval olla.

Kuigi antud mõõt on jabur.
Toodud link on vigane, kood 506 või kiiruskategooriate kohta ei leia sealt midagi.
Vasta
#99

(19-01-2019, 17:08 PM)mossepower Kirjutas:  
(19-01-2019, 15:35 PM)v6sa Kirjutas:  
(19-01-2019, 14:03 PM)kalles Kirjutas:  Mul küsimus, et mida nüüd siis teha? Sai naisele "Volvo" soetatud. ARKi järgi veljed 205/50R17 90V.
...

Kui lugeda  Määrus 42-t , siis seal on sõnasõnalt öeldud:
Kood 506. Rehvi kasutamine.
... Rehvi kiiruskategooria (vaata tabel 4) peab olema vähemalt võrdne sõiduki valmistaja poolt
ettenähtud näitajaga või vähemalt kiiruskategooriaga Q, kui sõiduki valmistaja on ette
näinud sõiduki rehvidele suuremad kiiruskategooria väärtused.
...


Q võiks nagu saadaval olla.

Kuigi antud mõõt on jabur.
Toodud link on vigane, kood 506 või kiiruskategooriate kohta ei leia sealt midagi.

Lingi lõpust tuleb valida , kas lisa1 või lisa2, vastavalt sõiduki vanusele.
Vasta

(19-01-2019, 18:16 PM)woltz Kirjutas:  
(19-01-2019, 17:08 PM)mossepower Kirjutas:  
(19-01-2019, 15:35 PM)v6sa Kirjutas:  
(19-01-2019, 14:03 PM)kalles Kirjutas:  Mul küsimus, et mida nüüd siis teha? Sai naisele "Volvo" soetatud. ARKi järgi veljed 205/50R17 90V.
...

Kui lugeda  Määrus 42-t , siis seal on sõnasõnalt öeldud:
Kood 506. Rehvi kasutamine.
... Rehvi kiiruskategooria (vaata tabel 4) peab olema vähemalt võrdne sõiduki valmistaja poolt
ettenähtud näitajaga või vähemalt kiiruskategooriaga Q, kui sõiduki valmistaja on ette
näinud sõiduki rehvidele suuremad kiiruskategooria väärtused.
...


Q võiks nagu saadaval olla.

Kuigi antud mõõt on jabur.
Toodud link on vigane, kood 506 või kiiruskategooriate kohta ei leia sealt midagi.

Lingi lõpust tuleb valida , kas lisa1 või lisa2, vastavalt sõiduki vanusele.

Okei, aga saan aru niimoodi et ülevaatajad juhinduvad AINULT sellest mis maanteeametis kirjas, minu puhul siis 195/60 R16 90V, 205/55 R16 90V,
205/50 R17 90V, 215/45 R18 90V, niiet veelkorra küsiks: kas praegu on lootust ülevaatuselt läbi saada nõuetele vastavate suverehvidega?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne