Mida arvata mopeedautodest.- kas keelustada.
#61

(03-11-2018, 12:09 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Viisakas inimene hoiab paremale kui näeb et aeglane sõiduk tuleb vastu mille taga autod möödumist ootavad ja nii saabki vastutulija aeglasest mööduda isegi kui ratas peaks veidi üle keskjoone minema. Üldiselt on maanteed piisavalt laiad et mahub ilusti oma rea piires ka mööduma kui aeglane sõiduk paremale hoiab.
Pigem on paremale hoidmise kasu nähtavuse parandamises et sobival hetkel möödasõit teha. Oma rea piires möödasõitu teha ? huvitav kas LS ka midagi ütleb kui suur vahe peab olema möödasõidetavast? Ratturil on see vist 1,5m?

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta
#62

Miks siis kohe ära keelata, tüüp kes mul metsakaga sõidab rääkis just et jummala pull oli vaatada kuidas selline junn käru tagant kaarrehvide alt läbi lendas, plastikut ja torusid oli lendand ikka muljeltavaldavale kaugusele...    Big Grin 
Piloot jäi ellu ja andis hiljem seletusi et miks mul metsaveo käru ratta ventiili korgi puru sõitis oma mänguautoga.  Big Grin Big Grin 

Proovin lähipäevil mõne pildi ka sebida sellest...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta
#63

Kui vastu tulev traktor sõidab võimalikult paremal asfalti serval ja mina vastu tulles võtan teise serva, siis mahub tallinn-tartu peal rekkaga vabalt läbi...
Vasta
#64

Tervist.

 Järjekordne väärt teema !

 Minu sõidud on enamasti Suurupi - Tabasalu - Tallinn ja neid mopeedautosi sellel teel näen sõitmas tavaliselt kahte , vahest kolme ühel ajal , mind nad ei sega , kõik kasutavad liikumiseks sõidutee parempoolset äärt , ühel on aeglast liiklusvahendit tähistav kolmnurk külge pandud , mis on igati tore ja selliselt võiks olla kõik mopeedautod tähistatud , kollane vilkur las jääb teehooldustöid teostavale tehnikale .
 Mootorsõiduki juhtimisõiguse ära võtmine peaks olema absoluutne , seega jäid joobes juhtimisega vahele , pole ka mopeedauto rooli asja .
Vasta
#65

Mul tekkis teemaalgatajale veel üks küsimus. Milliseid alternatiive välja pakud? Kas lubada 14 aastased kohe pärisauto rooli? Eelmine nädal oli juttu et Soomes hakatakse taotluse alusel 16 aastastele juhilube andma. Kellel kaugelt kooli vaja käia ja busse ei liigu näiteks. Meil vist saab 16 aastane load EAL-i taotlusel et rahvusvahelistel rallidel kiiruskatsete ülesõite saaks teha.
Vasta
#66

(03-11-2018, 15:19 PM)aavu Kirjutas:  Olin noor, GAZ 52 miski 3-4 tonni ja üheteljelises ka miski 1,5 tonni. Eesliikuv autokraana vilgutas vasakut punast tuld.....

Kunagine töökaaslane õpetas, et kui su ees sõidab T-150 10tonnise sitapütiga ja sellel vilgub parem suund, siis arvesta, et tegelikult keerab see kohe vasakule.
Vasta
#67

(04-11-2018, 09:10 AM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Mul tekkis teemaalgatajale veel üks küsimus. Milliseid alternatiive välja pakud? Kas lubada 14 aastased kohe pärisauto rooli? Eelmine nädal oli juttu et Soomes hakatakse taotluse alusel 16 aastastele juhilube andma. Kellel kaugelt kooli vaja käia ja busse ei liigu näiteks. Meil vist saab 16 aastane load EAL-i taotlusel et rahvusvahelistel rallidel kiiruskatsete ülesõite saaks teha.

ka meil saab 16 aastaselt juba load teha ja siis võid sõita emme issi kõrval.
Vasta
#68

(04-11-2018, 09:20 AM)Romka Kirjutas:  
(03-11-2018, 15:19 PM)aavu Kirjutas:  Olin noor, GAZ 52 miski 3-4 tonni ja üheteljelises ka miski 1,5 tonni. Eesliikuv autokraana vilgutas vasakut punast tuld.....

Kunagine töökaaslane õpetas, et kui su ees sõidab T-150 10tonnise sitapütiga ja sellel vilgub parem suund, siis arvesta, et tegelikult keerab see kohe vasakule.

Aga kui mul vilgub vasak suund, reastun vastassuuna vööndisse, et tagumine saaks minust mööda ilma pidurdamatta, siis vaevalt ma paremale keeran. Kui soovin paremale keerata, siis ei tee ma seda mitte telgjoone lähedal vaid võimalikult paremal tee serval. Linnades aka olen kohanud paljusid isegi tavaauto juhte kes telgjoonelt sooritavad parempööret või vastupidi ning takistavad teisi liiklejaid...
Vasta
#69

(04-11-2018, 10:55 AM)maisalup Kirjutas:    Linnades aka olen kohanud paljusid isegi tavaauto juhte kes telgjoonelt sooritavad parempööret või vastupidi ning takistavad teisi liiklejaid...

kui tänav kuhu keerad on kitsas ja juhtub ka keegi seal ristil seisma või vastu tulema siis paraku ongi see  ainuvõimalus kuna muidu teepeenralt ei pruugi välja keerata.ka mind teevad tigedaks sellised tegelased.
Vasta
#70

(03-11-2018, 21:04 PM)edvard Kirjutas:  Tervist.

 Järjekordne väärt teema !

 Minu sõidud on enamasti Suurupi - Tabasalu - Tallinn ja neid mopeedautosi sellel teel näen sõitmas tavaliselt kahte , vahest kolme ühel ajal , mind nad ei sega , kõik kasutavad liikumiseks sõidutee parempoolset äärt , ühel on aeglast liiklusvahendit tähistav kolmnurk külge pandud , mis on igati tore ja selliselt võiks olla kõik mopeedautod tähistatud , kollane vilkur las jääb teehooldustöid teostavale tehnikale .
 Mootorsõiduki juhtimisõiguse ära võtmine peaks olema absoluutne , seega jäid joobes juhtimisega vahele , pole ka mopeedauto rooli asja .

Kollase vilkuri kohapealt nõus - minu teada pead kollasele vilkurile teed andma.

§ 17.  Tee andmise üldised kohustused

 (2) Liikleja peab andma teed sõidukile, millel on sisse lülitatud sinine vilkur või sinine märgutuli koos erilise helisignaaliga või ilma, ja niisuguse sõidukiga saadetavale sõidukile, samuti teel töötavale sisselülitatud kollase vilkuriga sõidukile ja niisuguse sõidukiga saadetavale sõidukile. Vajaduse korral peab liikleja tee andmiseks seisma jääma.




Kui mootorsõiduki juhtimisõigus on ära võetud, kas võib ikka mopeedautoga üldse liigelda? Ma tean, et inimesed sõidavad sellises olukorras rolleri/mopeedautoga, aga kas nad seaduslikult ikka võivad ka? Sest ära võetakse MOOTORSÕIDUKI JUHTIMISÕIGUS. Seega.. nagu ei või ju?
Vasta
#71

mopeedi juhtimiseks vajalik mopiluba või a b s d kat,kui neid pole siis lubadetta sõit,aga mopeedauto vot seda ei tea.
Vasta
#72

(04-11-2018, 12:25 PM)ivo86 Kirjutas:  
(03-11-2018, 21:04 PM)edvard Kirjutas:  Tervist.

 Järjekordne väärt teema !

 Minu sõidud on enamasti Suurupi - Tabasalu - Tallinn ja neid mopeedautosi sellel teel näen sõitmas tavaliselt kahte , vahest kolme ühel ajal , mind nad ei sega , kõik kasutavad liikumiseks sõidutee parempoolset äärt , ühel on aeglast liiklusvahendit tähistav kolmnurk külge pandud , mis on igati tore ja selliselt võiks olla kõik mopeedautod tähistatud , kollane vilkur las jääb teehooldustöid teostavale tehnikale .
 Mootorsõiduki juhtimisõiguse ära võtmine peaks olema absoluutne , seega jäid joobes juhtimisega vahele , pole ka mopeedauto rooli asja .

Kollase vilkuri kohapealt nõus - minu teada pead kollasele vilkurile teed andma.

§ 17.  Tee andmise üldised kohustused

 (2) Liikleja peab andma teed sõidukile, millel on sisse lülitatud sinine vilkur või sinine märgutuli koos erilise helisignaaliga või ilma, ja niisuguse sõidukiga saadetavale sõidukile, samuti teel töötavale sisselülitatud kollase vilkuriga sõidukile ja niisuguse sõidukiga saadetavale sõidukile. Vajaduse korral peab liikleja tee andmiseks seisma jääma.




Kui mootorsõiduki juhtimisõigus on ära võetud, kas võib ikka mopeedautoga üldse liigelda? Ma tean, et inimesed sõidavad sellises olukorras rolleri/mopeedautoga, aga kas nad seaduslikult ikka võivad ka? Sest ära võetakse MOOTORSÕIDUKI JUHTIMISÕIGUS. Seega.. nagu ei või ju?
"AM-kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust või piiratud juhtimisõigust ei nõuta isikult, kes on sündinud enne 1993. aasta 1. jaanuari. " (Viide)

Loogika nagu ütleks, et mida ei ole olemas seda ei saa ka ära võtta.
Samas 1993. aastal sündinutest nooremate kohta see vist ei kehti nii et nemad nagu selle järgi ei tohiks sõita:

"AM-kategooria mootorsõidukit võib juhtida isik, kellel on mis tahes mootorsõiduki juhtimisõigus või piiratud juhtimisõigus."
Vasta
#73

Ok, hetkel ehk reaalset probleemi pole, aga juhilubade tegemine kallineb, loa saamise kadalipp ka pigem läheb raskemaks ja tervisekontroll ka. Ühel "heal" hetkel võib neid punne liiklusesse tekkida üsna arvestataval hulgal ja kes meist tahaks hakata maanteel poole kiirusega (45) sõitma? Tipptunni ajal möödasõit ei pruugi olla võimalik ja sõidadki kümneid kilomeetreid rahulolevalt 45-ga?
Vasta
#74

Ei siin peab aeglane sõiduk laskma mööda taga oleva kolonni esimesel võimalusel.
Ise jobutan pidevalt traktoriga teel ning kui palju kurve või muu möödasõitu takistav tegur siis keeran lihtsalt kõrval teele kui pole bussijaama või võimalust muul moel mööda lasta ning lasen kasvõi ainult 1 rekka mööda ning jätkan sõitu
Sellist käitumist tuleks ka rollujuhtidele õpetada
Vasta
#75

(04-11-2018, 19:25 PM)veix__ Kirjutas:  Tipptunni ajal möödasõit ei pruugi olla võimalik ja sõidadki kümneid kilomeetreid rahulolevalt 45-ga?

siis valid 112 ja poisid tüdrukud ruttu kohal ja koolitavad,olen kasutanud ja toimib.
Vasta
#76

Olen liikluses ka ise kohtunud rollerautodega. Üks kohtumine oli meeli ülendav/ärritav. Detsember lumesadu pigem lörts, aga tihe. Väljas hämardub. Sõites hoian paremal serva. Järsku märkan enda ees ühte "seasilmadega " junni. 2,5 tonnine masin pidi tegema järsu põike, et seda junni mitte lömastada ja lõhkuma helkurposti. Selle junni roolis oli üks vanahärra kellel ei ole õnnestuni juhilube hankida: a) kas tervisetõttu b) vaimsete võimete tõttu. Samuti on nende junnide tehniline sobivus/vastavus kaheldav. Visuaalselt tundub, et tuled ei ole neil pädevad ( lihtsalt lahjad). Samas tundub, et soojendusseadmed ei vasta meie kliimale (see on visuaalsel vaatlusel) ja nähtavus on olematu.

Minu ettepanekud:

a) masinad peavad vastama teatud nõuetele. Sealhulgas ka soojendusssedmed-nähtavus)
b) juhil peab olema kehtiv mootorsõidukijuhi tervisetõend (eriti oluline nägemine ja reageerimis võime).
c) praegu ei sega piiratud või täieliku teovõimeta isikul selle "junniga" sõitmast miski, aga kes hüvitab süülise liiklusõnnetuse kahjud?
Vasta
#77

Teeme momendi soovidest ja arusaamadest vahekokkuvõtte, mille saadame riigikokku, et tehtaks vastavad parandused seadusandluses.

1. Maanteel võib liigelda ainult 90km/h või kiiremini. Alla seda kiirust võivad liikuda kõik muud sõidukid ka aga mitte mopeedid.

2.Kui mopeedil on neli ratast all, siis peab selle võrdsustama seaduse silmis autoga, aga nii, et sellega ikka liigelda ei tohiks.

3.Kõikidel mopeedijuhtidel peavad olema load, mopeedid peavad olema kindlustatud, ÜV läbitud ning ainus koht kus nad liikuda tohivad on oma koduhoov või mets. Metsas liikudes peab kinni pidama kiiruspiirangutest, et tigusid alla ei ajaks ja muud kahju ei tekiks mis võib kaasa tuua ligimeste viha. 

4.Kõik inimesed, kellel on ära võetud juhtimisõigus, ei tohi juhtida mitte ühtegi liikuvat asja, kaasa arvatud ratastel tolmuimejat, poekäru ega inva tooli. Soovitavalt peaks taolistel jätistel jalad alt lõikama igaks juhuks ja lõigatud jalgadest ausatele kodanikele fotod saatma tõestuseks.

5.Autojuhte ei tohi närvi ajada, nad teevad tähtsaid asju.

6.Mopeedijuhil tuleb iga nädal läbida arstlik komisjon. Et saada loale käpp alla, peab juht saama positiivse vastuse kõikidelt eestis tegutsevate psühhiaatrite käest, läbima puhtalt narko, alko ja rasedustesti, sooritama kolm eksamit, mille valib talle suvaline rekkajuht tartu maanteelt, ning sooritama ühtlasi ka liikluseksami kõikidele kategooriatele korraga.

6. Mopeedijuhid peavad kaasas kandma alati 100 000 eurot sulas, seda juhuks kui nad kriibivad ära mõne auväärse rekka külje vms ja et nad saaksid selle vea koheselt hüvitada.

7.Igasugune, suurte ja ilusate autode segamine ning nende autode eriti tarkade ja auväärsete juhtide häirimine liikluses, toob kaasa maopeedijuhile jäsemete ära rebimise tema ihu küljest ilma tuimestuseta. Selle tegevuse viivad läbi kannatanud autojuhid, nende pereliikmed kuni kolmanda põlveni. Jäsemete küljest rebimise vajaduse otsustavad kokku tulnud autojuhid, kes olid tegevuse tunnistajaks teo toimepanemise hetkel või kuulsid sellest kusagilt või kelleltki. Juhul kui pattu teinud mopeedijuht plehku saab, võib viha välja valada järgmise peal kes kätte satub.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta
#78

au ja kiitus asjast õigesti aru saamise eest.
kahjuks sotsid ja muud sarnased sarkasmi ei mõista ja mopside liikumine tuleb ikka keelustada.
Vasta
#79

Chinese and American professional sports dialogues successfully held in four major leagues
American professional sports led by the four major professional leagues

daeekeefdasa
Vasta
#80

(04-11-2018, 19:47 PM)maisalup Kirjutas:  Ei siin peab aeglane sõiduk laskma mööda taga oleva kolonni esimesel võimalusel.

PeaKS, aga mopeedijuht ei pea liiklusseadust tundma. Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne